Vairuotojo noras pasipuikuoti baigėsi avarija
Įkelta:
2021-05-29
Nuotrauka
Asociatyvo Lietuvos policijos nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvo Lietuvos policijos nuotrauka

Balandžio 23-ąją Tauragės apylinkės teisme priimtas nuosprendis avarijos byloje, kurioje buvo nagrinėjamas Tauragės rajone praėjusiais metais įvykęs incidentas, kai 2000-aisiais gimęs vairuotojas nesuvaldė automobilio ir dėl to buvo sutrikdyta kartu važiavusių keleivių sveikata. Pasirodo, incidentą lėmė vairuotojo noras pasipuikuoti prieš draugus. 

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas yra paskelbęs, kad praėjusių metų liepos 1-ąją 22 val., 19 min., Tauragės r., kelyje Skaudvilė–Upyna–Balsiai, blaivus vyras, gimęs 2000-aisiais, vairuodamas automobilį BMW 318I, nepasirinko saugaus važiavimo greičio ir kelio posūkyje nesuvaldė automobilio bei įvažiavęs į pakelės griovį vertėsi. Kartu vykusiems keleiviams, gimusiems 2000 m., 2005 m. ir 2002 m., padaryti nesunkūs sveikatos sutrikdymai. 

Kartu automobilyje važiavę keleiviai buvo išvežti į Tauragės ligoninės Priėmimo skyrių.

Kaltinamasis M. K. kaltę pripažino visiškai. Bylą nagrinėjusiai teisėjai Loretai Bajorinienei vaikinas paaiškino, kad paties eismo įvykio aplinkybių neprisimena, nes įvykio metu taip pat patyrė sužalojimų. Teisme paaiškėjo, kad M. K. teisę vairuoti buvo įgijęs prieš beveik dvejus metus iki avarijos. Dėl padaryto nusikaltimo vaikinas gailėjosi ir atsiprašė visų nukentėjusiųjų, jų tėvų, be to, vienos nukentėjusiosios mamai pervedė 500 eurų žalos atlyginimui, tad paprašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Teisme liudiję nukentėję jaunuoliai sakė, kad jie važiavo susitikti su kitais draugais viename Tauragės rajono kaimų. Viena nukentėjusiųjų, važiavusi kartu su M. K., pasakojo, kad jie važiavo paskui kitų draugų automobilį. Kadangi šiek tiek nuo jo atsiliko, M. K. ėmė vytis priekyje važiuojantį draugų automobilį ir nusprendė staigiai jį lenkti. 

Kitas liudytojas prisiminė tą akimirką vairuotojo ištartus žodžius: „Žinau, kad gailėsiuosi“. Liudytojas suprato, kad M.K. norėjo prieš draugius pasirodyti. Automobilio greitis lenkiant, anot liudytojo, siekė 160 km/h, kai staiga vairuotojas automobilio nesuvaldė, šis ėmė slysti į kairę pusę. Nuvažiavęs nuo kelio automobilis pervažiavo griovį ir kaire puse kliudė pakelės medį. Kai kurie keleiviai po smūgio prarado sąmonę.

Į įvykio vietą atvykę pareigūnai teisme paaiškino, kad tuo metu kelio danga buvo šlapia, matėsi padangų slydimo žymės. 

Viena nukentėjusiųjų dėl eismo įvykio metu patirtų sužalojimų buvo gydoma  Reanimacijos-intensyviosios terapijos skyriuje. M. K. teismo nuosprendžiu buvo įpareigotas nukentėjusiajai sumokėti 220 eurų turtinei ir 1644 eurų neturtinei žalai atlyginti. Dar 3,5 tūkst. eurų neturtinės žalos dydžio atlygino draudimo bendrovė. 

Kiti keleiviai patyrė kur kas lengvesnius sužalojimus ir civilinių ieškinių dėl neturtinės žalos nereiškė. 

Tauragės apylinkės teismo teisėja L. Bajorienė nuosprendžiu nutraukė baudžiamąją bylą ir atleido M. K. nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, perduodant M. K. jo mamos R. K. žiniai ir nustatant laidavimo terminą – 1 metus ir 6 mėnesius. Vaikinui 1 metams uždrausta vairuoti kelių transporto priemones.

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 14 valandų
Į Skaudvilę pas seserį atvykęs brolis pasielgė itin niekšiškai: pradėjo moterį smaugti, daužyti, tampyti ją už plaukų. Smarkuolį numalšino policijos pareigūnai. Birželio 25-ąją Tauragės rajono gyventojas E. B., ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų – vagystę ir smurtą, stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-07-24
​​​​​​​Pareigūnai įspėja – liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užregistravo 5 pranešimus, kai sukčiai, prisistatydami „Swedbank“ darbuotojais, mėgina apgauti ir pasisavinti asmenų pinigus. Tauragiškiai atsargūs – ne visi užkimba ant nusikaltėlių gudrybių. Tačiau kituose rajonuose sukčiai kaip reikiant pasipelno – skelbiama, kad per vieną dieną iš Šiaulių ir Telšių rajonų gyventojų pavyko išvilioti net 15 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-22
Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-21
Alkoholis ir vairavimas gali tapti mirtinu užtaisu, nusinešančiu ne vieną gyvybę. Dėl to policijos pareigūnai akylai stebi eismą ir pamatę įtartinai manevruojančius automobilius iškart juos stabdo siekdami užbėgti už akių nelaimei. Deja, bet ne taip jau ir retai įtarimai, jog vairuotojai gali būti išgėręs, pasitvirtina. Šiems vairuotojams atsiveria teismų durys.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-19
Anksčiau už plėšimą teistas vyras, regis, ir vėl pamiršo septintąjį Dievo įsakymą „Nevok“. Birželio 15-ąją Tauragės apylinkės teisme O. L. atžvilgiu išnagrinėta byla, kurioje vyrui teko atsakyti dėl iškulto lango ir pasisavinto turto.
Nuotrauka
kamera
Asociatyvi Unsplash nuotrauka.
Įkelta:
2021-07-18
Po to, kai Sartininkuose gauja jaunuolių užpuolė ir sužalojo 3 žmones, prabilta apie kaimo bendruomenių saugumą. Po Sartininkuose įvykusio nusikaltimo, asmenis policijos pareigūnai sučiupo vaizdo stebėjimo kamerų pagalba. Kyla klausimas, ar po tokių išpuolių saugiai jaučiasi kitų bendruomenių gyventojai? Ar kitose vietovėse aplinka stebima vaizdo kameromis, kurios operatyviai padėjo išaiškinti siautėjusios jaunuolius Sartininkuose. 
Nuotrauka
bmw
Įkelta:
2021-07-17
Tauragės pareigūnai šeštadienio rytą persekiojo nuo jų sprukusį BMW automobilį. Kaip praneša Lietuvos policija, gaudynės tęsėsi net 60 km, pažeidėjas galiausiai buvo sustabdytas tik panaudojus kelio ežį ir pradūrus tris automobilio padangas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-15
Vakar į policiją kreipėsi nuo vagišių nukentėjęs asmuo pranešdamas, jog laikotarpiu nuo pirmadienio iki antradienio iš jo automobilio buvo pavogta piniginė su joje buvusiais pinigais ir kitais dokumentais.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-13
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aptarnaujamoje teritorijoje intensyviai vykdo prevencines priemones siekdami mažinti daromus pažeidimus. Nuo liepos 1 d. iki 12 d. policijos pareigūnai dėmesį skyrė dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojų kontrolei. Penkiolikai paspirtukų vairuotojų surašyti protokolai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo
Nuotrauka
Teismo rūmai
Įkelta:
2021-07-11
Už fizinio skausmo sukėlimą ir nesunkų sveikatos sutrikdymą anksčiau 2 kartus jau teistas R. R. ir vėl stojo prieš Tauragės apylinkės teismą, tiesa, šįkart jo taikiniu tapo buvusios merginos automobilis. Paaiškėjo, kad ginčas kilo dėl to, jog mergina ėmė bendrauti su kaltinamajam nepatinkančiais vaikinais – dėl to vyras griebė peilį ir pradūrė buvusios merginos automobilio padangas. 
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-07-10
Daugiau nei prieš dešimtmetį į Tauragę gabenti vogti automobiliai kelionės tikslo taip ir nepasiekė – gaują, kuri Vokietijoje neteisėtai įgytą turtą įvežė į Lietuvą, sulaikė pareigūnai. Vienas šios gaujos narių šių metų birželio 4-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.