Po eismo įvykio magistralėje – kita mirtina avarija
Įkelta:
2021-05-03
Nuotrauka
k
Aprašymas

Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka

Dar 2019 metų gegužės 28-ąją Tauragės rajono Kirklių kaimo ribose besidriekiančioje magistralėje įvyko kraupi avarija, pasibaigusi vieno vyro žūtimi, dar vienas žmogus buvo sužeistas. Šių metų kovo 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje, kurioje eismo įvykio sukėlimu buvo kaltinamas Jungtinės Karalystės pilietis Y. H. 

Kaltinamasis teisme nurodė, kad į dar 2019 m. gegužę į Lietuvą atvyko verslo reikalais, nes dirbo košerinio maisto auditoriumi. 

Gegužės 27-ąją, apie 20.30 val., jis, atvykęs į Vilnių, išsinuomojo  automobilį BMW, kad galėtų nuvažiuoti į Trakus, Plungę, po to planavo vykti ir į Latviją. 

Kitos dienos ankstų rytą prasidėjo kelionė. Vyras teigė, kad visą kelią lijo. Matomumas buvo labai prastas, Y.H. net negalėjo pasakyti, kokį atstumą matė kelio priekyje. Vairuotojas teigė važiavęs pirmąja juosta, kai staiga automobilis sujudo, pasigirdo smūgis. Automobilį sumėtė, šis vidury kelio ėmė suktis, nuvažiavo nuo kelio į dešinę. Išsiskleidė oro pagalvės.

Eismo įvykio metu Y. H. buvo sužalotas,  sustoję žmonės jam suteikė medicininę pagalbą. 

Išlipęs iš automobilio Jungtinės Karalystės pilietis pamatė prie greitkelio ant žolės šalia apsivertusio kito automobilio gulintį žmogų. Šis, vėliau nustatė ekspertai, žuvo įvykio vietoje.

Tuo metu Y. H. dėl patirtų sužalojimų buvo nuvežtas į ligoninę.

Teisme buvo nustatyta, kad žuvusysis važiavo iš Gariūnų į namus, kai sustojo po ką tik įvykusios avarijos padėti žmonėms. Būtent tuomet ir įvyko antroji jo žūtimi pasibaigusi avarija. 

Bylos duomenimis, britas lėkė ne mažesniu nei 180 km/h greičiu ir viršydamas magistralėje leistiną važiavimo greitį, esant šlapiai kelio dangai, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, dėl to patrenkė kelkraštyje tuo metu stovėjusį žmogų. 

Jis ne tik partrenkė ir mirtinai sužalojo dešiniajame kelkraštyje stovėjusį vyrą, bet atsitrenkė ir į kitą, prieš tai jau eismo įvykį patyrusį ir dešiniame griovyje apvirtusį automobilį BMV. Tuo metu buvo sužalotas ir pastarojo automobilio vairuotojas.  

Įvykį matę žmonės teisme pasakojo, kad vaizdai avarijos vietoje buvo itin kraupūs.

Kelių eismo taisyklės numato, kad, pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę ir krovinį, meteorologines sąlygas, eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties. Taigi, Tauragės apylinkės teismas britą pripažino kaltu dėl avarijos ir nuteisė jį 2 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausme jos vykdymą atidedant 2 metams ir įpareigojant per šį laikotarpį tęsti darbą. 

Teisme avarijos kaltininkui buvo pareikšti ir nukentėjusiųjų civiliniai reiškiniai. Žuvusiojo motina, vaikai iš pradžių pareikalavo atlyginti 85 tūkst., sutuoktinė  – 131 tūkst. eurų.  

Vėliau pateikta sutartis, sudaryta tarp draudimo bendrovės ir nukentėjusiųjų. Žuvusiojo sutuoktinei atlyginta 20 tūkst. neturtinė žala, vaikams ir motinai – po 15 tūkst. eurų.

 

Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragiškis J. B. prieš dešimtmetį džiaugėsi nauju kompiuteriu, kurį įsigijo pasiėmęs kreditą. Tiesa, kovo pradžioje vyras turėjo prisiminti ir savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus – bankui kredito jis taip ir negrąžino. Nors skolininkas teisme nepasirodė, nepateikė ir atsiliepimo į ieškinį, Tauragės apylinkės teismas nusprendė, jog į krūmus nėrusiam vyrui skolą grąžinti vis tiek teks. Tiesa, ši gerokai išaugo.  
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šeštadienio naktį Pryšmantų kaime patikrinimui sustabdytas automobilis MAZDA 6. Pareigūnams patikrinus vairuotojo blaivumą, nustatyta, jog vairuotojas prie vairo sėdo išgėręs.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Skambindami skubiosios pagalbos telefono numeriu 112 streso apimti žmonės ne visuomet aiškiai pasako, kur siųsti specialiąsias tarnybas. Nutinka, kad įvykio metu esant triukšmui operatoriui sunkiai sekasi išgirsti įvykio vietos adresą arba ryšys tiesiog nutrūksta. Nepaisant to, mus ištisą parą saugantys ir padėti pasiryžę pareigūnai į tokius skambučius reaguoja itin rimtai – įvykio vietą kartais pavyksta išsiaiškinti ir tuomet, kai nukentėjusysis nežino, kur yra, arba nespėja pasakyti tikslaus adreso. Puikus to įrodymas – Tauragės apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla, kurioje vienas Tauragės rajono gyventojas stojo prieš teismą, nes sužeidė kartu su juo gyvenusią moterį, o ši kviesdama pagalbą adreso nepasakė, bet vis tiek sulaukė ir medikų, ir pareigūnų. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-06
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, 2021 m. trečiadienio naktį, apie 00.05 val., kelyje Kalvarija-Gražiškiai-Vyštytis (Vilkaviškio r.,) sustabdė tauragiškio vairuojamą automobilį ,,VW Passat“. Su 59 m. vyru važiavo ir 48 m. keleivis pas kurį pareigūnai rado narkotikų.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
2021-05-05
Tauragės apylinkės teismas kovo pabaigoje atvertė užpuolimo bylą. Į teismo salę žengė niekur nedirbantis, anksčiau 7 kartus už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, vagystes, turto sunaikinimą teistas R. M., pakėlęs ranką prieš buvusią sugyventinę. Teisme „smarkuolis“ nebuvo itin kalbus. 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2021-05-04
Į policiją kreipėsi 77 m. žygaitiškė. Moteris pasigedo dėžutės su santaupomis. Senjora teigė namuose slėpusi 8700 eurų.
Nuotrauka
Šidagiai
Įkelta:
2021-05-03
Policija tiria Šidagių kaime įvykdytos vagystės aplinkybes. Įsibrauta į Smėlynų gatvėje esančio namo verandą.
Nuotrauka
akista
Įkelta:
2021-05-01
Ne kartą teisti šilutiškiai įkliuvo policijai automobiliu važiuodami iš nusikaltimo vietos. Apsivogę vyrai mėgino sprukti, tačiau nei nuo pareigūnų, nei nuo teismo galiausiai išsisukti nepavyko – šiais metais jie dėl savo poelgio aiškinosi Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Įvykio vieta Lietuvos policijos nuotrauka
Įvykio vieta. Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-04-30
Tauragės apylinkės teismas kovo 30-ąją nuteisė vos 8 klases baigusį, nevedusį ir nedirbantį, anksčiau ne kartą teistą vyrą, praėjusiais metais padegusį neveikiančią mokyklą Pagėgių savivaldybės Lumpėnų kaime.
Nuotrauka
statybinės medžiagos
Įkelta:
2021-04-30
Ketvirtadienį, apie 17.30 val., 34 m. vyras atvykęs prie savo statomo namo Barsukynės kaime pastebėjo, jog dingo izoliacinės medžiagos.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-29
Policija praneša apie vakar, 16.42 val., Žygaičių miestelio kapinėse rastą moters kūną.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-29
Tauragės policijos bendruomenės pareigūnės feisbuko paskyroje išplatino pranešimą, kuriame primenama apie vairuotojų pareigą pasirūpinti kelio dangos švara, jei vairuotojas ją užteršė.
Nuotrauka
miškas
Įkelta:
2021-04-27
Į policiją dėl pavogtų medžių kreipėsi 65 m. moteris.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Balandžio 24-ąją gyvenamojoje patalpoje Tauragėje rastas vyro kūnas. Policijos pareigūnai praneša ir apie smurto atvejį Gaurėje.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Policijos departamentas praneša, kad  vakar Šilutės rajone asmuo, pas kurį rasti ne mėgėjiški žvejybos įrankiai, pasipriešino aplinkos apsaugos specialistui, kuriam prireikė medikų pagalbos.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-23
Alkoholiu piktnaudžiavęs ir nuo kepenų cirozės miręs tauragiškis A. P. prieš tai buvo ne kartą sumuštas. Prieš Tauragės apylinkės teismą kovo mėnesį stojo vienas jo skriaudėjų – nevedęs, nedirbantis, anksčiau neteistas J. Š., kuris turėjo prisiminti praėjusių metų įvykius. 
Nuotrauka
žolė
Įkelta:
2021-04-22
Tauragės pareigūnų sučiuptas „žolės“ mėgėjas, kurį teismas įpareigojo sumokėti baudą, susidūrė su finansiniais sunkumais. Kovo 23-ąją Tauragės apylinkės teisme tauragiškis teigė nepajėgiantis sumokėti jam skirtos baudos. Nuteistasis sakė, kad dėl visko kalta COVID-19 pandemija, nes dėl jos sukeltų ekonominių sunkumų jis neteko pajamų.