Norėjo nusipirkti pigų telefoną – įsivėlė į ginčą su salonu
Įkelta:
2021-05-29
Nuotrauka
Asociatyvi Mateusz Tworuszka/Unsplash nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Mateusz Tworuszka/Unsplash nuotrauka

Tauragiškis Jokūbas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) vieno populiaraus telefonų salono interneto parduotuvėje išsirinko „Xiaomi“ modelio telefoną už itin žemą kainą. Būtent vaikiną tai ir suviliojo – juk kaina kur kas žemesnė nei rinkos. Tad jis nusprendė įrenginį nusipirkti. Tačiau susizgribę, kad per pigiai parduoda telefoną, salono atstovai pirkimą atšaukė. Jokūbas įsitikinęs, kad buvo pažeistos jo kaip vartotojo teisės. 

Interneto tinklalapyje, anot Jokūbo, buvo nurodyta, kad telefonas kainuoja 189 eurus. Patikrinęs to paties modelio telefono kainą kitose internetinėse parduotuvėse vaikinas išvydo, kad kainos svyruoja nuo 350 iki 400 eurų. 

– Buvo neįtikėtina, kad salonas parduoda telefoną už tokią žemą kainą, patikrinau, ar nurodyta suma – su nuolaida, tačiau apie jokią akciją skelbiama nebuvo. Taigi nusprendžiau nusipirkti, – aiškino tauragiškis.

Jokūbas pasakojo, kad telefonu susisiekė su salono atstovais, šie patvirtino užsakymą. 

– Užsisakyti tik internete ir iškart sumokėti galimybės nebuvo. Reikėjo būtinai skambinti į saloną. Paskambinau, salono atstovai sutiko parduoti telefoną, sakė, atsiųs ir sąskaitą, kurią teks apmokėti, – paaiškino Jokūbas.

Tačiau ėjo dienos, o tauragiškis žinių iš telefono pardavėjų nesulaukė. 

Tad vėl po kelių dienų skambinu ir teiraujuosi, kaip juda pardavimo reikalai. Jie nusprendė parduoti tą patį telefoną, tik jau už didesnę kainą. Nors mėnesio įmoką nurodė tokią pačią, kokia buvo parašyta ir pirminio pasiūlymo metu, bet esminis skirtumas tas, kad man ilgesnį laiką būtų tekę mokėti už tą telefoną. Taigi išeitų, kad sumokėčiau daugiau, nei iš pradžių tikėjausi. Tokios sąlygos manęs visiškai netenkino, – sakė vaikinas.

Jis dėl klaidinančios informacijos ketina su salonu aiškintis toliau, o nepavykus to padaryti vaikinas ketina kreiptis į vartotojų teises ginančias institucijas. 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnybos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Dalia Malinauskienė dėstė, kad, prieš sudarydamas vartojimo sutartį, verslininkas privalo aiškiai ir suprantamai suteikti vartotojui būtiną, teisingą, išsamią ir neklaidinančią informaciją, taip pat ir informaciją apie prekių ir paslaugų kainą.

„Verslininkas, neįvykdęs arba netinkamai įvykdęs pareigą suteikti informaciją vartotojui, turi atlyginti dėl to vartotojo patirtus nuostolius. Taigi verslininkas privalo tinkamai informuoti vartotoją apie prekės ar paslaugos kainą ir parduoti prekę ar paslaugą už tą kainą, kuri buvo nurodyta“, – dėstė ji. 

D. Malinauskienė pažymėjo, kad tais atvejais, kai nurodyta kaina yra labai žema lyginant su rinkoje esančiomis kainomis ir prie kainos nėra jokių nuorodų, kad taikoma tam tikra nuolaida, tikėtina, kad gali įvykti techninė ar žmogiška klaida suvedant kainas. 

„Tačiau pažymėtina, kad verslo subjektams yra taikomi aukštesni profesinio atidumo standartai, todėl techninės ar žmogiškos klaidos neturėtų kartotis, o vartotojams informacija apie parduodamas prekes ir paslaugas bei jų kainą būtų pateikiama aiškiai“, – akcentavo ji. 

Specialistė priminė, kad vartotojas, manantis, jog jo teisės ir teisėti interesai buvo pažeisti ir nepavyksta taikiai susitarti su verslininku dėl kilusios problemos, pirmiausia privalo raštu kreiptis į verslininką ir nurodyti savo reikalavimą. 

„Verslininkas privalo neatlygintinai išnagrinėti vartotojo kreipimąsi ir ne vėliau kaip per 14 dienų nuo vartotojo kreipimosi gavimo dienos pateikti vartotojui išsamų motyvuotą rašytinį atsakymą, pagrįstą dokumentais. Vartotojas, nesutikdamas su gautu atsakymu, turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT) dėl vartojimo ginčo sprendimo alternatyvia (ne teismo) tvarka. Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienas atvejis būtų vertinamas individualiai pagal ginčo šalių pateiktus įrodymus ir kitas aplinkybes“, – aiškino D. Malinauskienė

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-26
Į Skaudvilę pas seserį atvykęs brolis pasielgė itin niekšiškai: pradėjo moterį smaugti, daužyti, tampyti ją už plaukų. Smarkuolį numalšino policijos pareigūnai. Birželio 25-ąją Tauragės rajono gyventojas E. B., ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų – vagystę ir smurtą, stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-07-24
​​​​​​​Pareigūnai įspėja – liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užregistravo 5 pranešimus, kai sukčiai, prisistatydami „Swedbank“ darbuotojais, mėgina apgauti ir pasisavinti asmenų pinigus. Tauragiškiai atsargūs – ne visi užkimba ant nusikaltėlių gudrybių. Tačiau kituose rajonuose sukčiai kaip reikiant pasipelno – skelbiama, kad per vieną dieną iš Šiaulių ir Telšių rajonų gyventojų pavyko išvilioti net 15 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-22
Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-21
Alkoholis ir vairavimas gali tapti mirtinu užtaisu, nusinešančiu ne vieną gyvybę. Dėl to policijos pareigūnai akylai stebi eismą ir pamatę įtartinai manevruojančius automobilius iškart juos stabdo siekdami užbėgti už akių nelaimei. Deja, bet ne taip jau ir retai įtarimai, jog vairuotojai gali būti išgėręs, pasitvirtina. Šiems vairuotojams atsiveria teismų durys.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-19
Anksčiau už plėšimą teistas vyras, regis, ir vėl pamiršo septintąjį Dievo įsakymą „Nevok“. Birželio 15-ąją Tauragės apylinkės teisme O. L. atžvilgiu išnagrinėta byla, kurioje vyrui teko atsakyti dėl iškulto lango ir pasisavinto turto.
Nuotrauka
kamera
Asociatyvi Unsplash nuotrauka.
Įkelta:
2021-07-18
Po to, kai Sartininkuose gauja jaunuolių užpuolė ir sužalojo 3 žmones, prabilta apie kaimo bendruomenių saugumą. Po Sartininkuose įvykusio nusikaltimo, asmenis policijos pareigūnai sučiupo vaizdo stebėjimo kamerų pagalba. Kyla klausimas, ar po tokių išpuolių saugiai jaučiasi kitų bendruomenių gyventojai? Ar kitose vietovėse aplinka stebima vaizdo kameromis, kurios operatyviai padėjo išaiškinti siautėjusios jaunuolius Sartininkuose. 
Nuotrauka
bmw
Įkelta:
2021-07-17
Tauragės pareigūnai šeštadienio rytą persekiojo nuo jų sprukusį BMW automobilį. Kaip praneša Lietuvos policija, gaudynės tęsėsi net 60 km, pažeidėjas galiausiai buvo sustabdytas tik panaudojus kelio ežį ir pradūrus tris automobilio padangas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-15
Vakar į policiją kreipėsi nuo vagišių nukentėjęs asmuo pranešdamas, jog laikotarpiu nuo pirmadienio iki antradienio iš jo automobilio buvo pavogta piniginė su joje buvusiais pinigais ir kitais dokumentais.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-13
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aptarnaujamoje teritorijoje intensyviai vykdo prevencines priemones siekdami mažinti daromus pažeidimus. Nuo liepos 1 d. iki 12 d. policijos pareigūnai dėmesį skyrė dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojų kontrolei. Penkiolikai paspirtukų vairuotojų surašyti protokolai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo
Nuotrauka
Teismo rūmai
Įkelta:
2021-07-11
Už fizinio skausmo sukėlimą ir nesunkų sveikatos sutrikdymą anksčiau 2 kartus jau teistas R. R. ir vėl stojo prieš Tauragės apylinkės teismą, tiesa, šįkart jo taikiniu tapo buvusios merginos automobilis. Paaiškėjo, kad ginčas kilo dėl to, jog mergina ėmė bendrauti su kaltinamajam nepatinkančiais vaikinais – dėl to vyras griebė peilį ir pradūrė buvusios merginos automobilio padangas.