Įbauginęs patėvį jaunas vaikinas atsidūrė už grotų
Įkelta:
2021-04-07
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Ne kartą dėl smurtinių nusikaltimų teistas V. N. įbaugino savo patėvį. Jaunas vaikinas nuoskaudas liejo ir kumščiais. Tauragės apylinkės teismas kovo 4 dieną priėmė nuosprendį niekur nedirbančio recidyvisto byloje dėl nusikaltimų prieš patėvį. 

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta kaltinamojo motina pareigūnams pasakojo, kad praėjusių metų spalio 19 d., apie 16 val., namuose įvykus žodiniam konfliktui su neblaiviu sūnumi, šis paėmęs taburetę trenkė į grindis ir ją suskaldė. Motina iškvietė policiją. Atvykę pareigūnai pasikalbėjo su sūnumi ir išvažiavo. Pareiškimo moteris nerašė. Po pusvalandžio, anot apklaustosios, V. N. pradėjo šūkauti, grasinti, kad primuš jos sugyventinį. Antrąkart buvo iškviesta policija, bet nesulaukęs pareigūnų V. N. išėjo iš motinos namų. 

V. N. teisme aiškino, kad tuo metu, kai grasino sumušiantis patėvį, buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Paskambinęs motinai, sūnus dar kartą pareiškė, kad „išjungs“ jos sugyventinį.

„Jis kalbėjo apie mane blogus dalykus“, – priežastį, kodėl buvo toks supykęs ant nukentėjusiojo, įvardijo V. N. 

Nieko nelaukusi, kaltinamojo motina paskambino sugyventiniui, kuris tuo metu buvo darbe. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas nukentėjusysis teigė, kad važiuojant iš darbo namo bendradarbis jam sakė, kad pastarajam skambino V. N. ir kalbėjo, kad tegul patėvis geriau nelipa iš mašinos miestelio centre, nes V. N. jį užmuš. 

Dėl tokių žodžių patėvis bijojo pasirodyti miestelyje, prašė iš darbo vežančio vairuotojo pavežti jį iki jo motinos namų. Ten būdamas pagalvojo, kad V. N. gali jo ieškoti ir tuose namuose, tad nenorėdamas nervinti mamos apie 8 val. vakaro grįžo į savo namus. 

Po maždaug valandos į namus grįžo ir neblaivus V. N. , kuris, pasakojo nukentėjusysis, pradėjo kabinėtis, grasino užmušti, papjauti.

Motina ramino sūnų, tačiau šis atėjęs prie lovos kumščiu sudavė patėviui į galvą. 

V. N. rengėsi ir toliau smūgiuoti, bet šį atitraukė motina ir ramindama nusivedė į virtuvę. Patėvis tuo metu bandė pabėgti iš kambario ir lipo per langą. Tačiau V. N. išbėgo į kiemą ir atbėgo prie lango. Tada patėvis nubėgo į kitą kambarį ir pro išlipo pro kitą langą. Buvo tamsu, tad nukentėjusysis pabėgo.  

Kai įsitikino, kad jo niekas nesiveja, patėvis paskambino pagalbos telefonu 112.  Dėl tokių V. N. veiksmų jis teigė išsigandęs, patyręs stresą, iki šiol jaučia baimę.

Atvykę policijos pareigūnai galiausiai V. N. sulaikė, jam tą vakarą buvo nustatytas 2,35 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tačiau tuo metu, kai buvo nagrinėjama ši byla, kaltinamasis laiką leido tardymo izoliatoriuje, nes jam buvo pareikšti kaltinimai ir kitoje byloje. 

Motina teisme teigė, kad sūnui dėl sukelto chaoso namuose atleido, civilinio ieškinio dėl neturtinės žalos atsisakė ir patėvis. Jis teigė posūniui pretenzijų nebeturintis. 

Tauragės apylinkės teismas konstatavo, kad nukentėjusysis buvo stipriai išsigandęs ir, bijodamas, jog kaltinamasis gali įgyvendinti savo grasinimus, iš darbo grižo namo daug vėliau nei įprastai, dėl kaltinamojo veiksmų kvietėsi policijos pareigūnų pagalbos, galiausiai, išlipęs per langą, bėgo nuo kaltinamojo, taigi byloje esančių įrodymų visuma įrodo, jog grasinimas buvo realus. 

Teismas sunkinančia aplinkybe nustatė tai, kad veikas vaikinas padarė būdamas recidyvistas, apsvaigęs nuo alkoholio. Dėl to V. N. dėl grasinimų buvo nuteistas vienerių metų laisvės atėmimo bausme. 

Be to, jam teko atsakyti ir dėl patėviui į galvos sritį suduoto smūgio. 

Tiek apklaustas teisme, tiek ir ikiteisminio tyrimo metu V. N. patvirtino smurtavęs nukentėjusiojo atžvilgiu. Smurto prieš patėvį panaudojimo faktą taip pat patvirtino nuoseklūs paties nukentėjusiojo bei liudytojos, kaltinamojo mamos, parodymai. Už tai teismas jį nuteisė 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme. Kadangi kaltinamasis neneigė padaręs nusikaltimus, paskirtas bausmes teismas nusprendė sumažinti vienu trečdaliu ir V. N. skirti galutinę 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. 

 

Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragiškis J. B. prieš dešimtmetį džiaugėsi nauju kompiuteriu, kurį įsigijo pasiėmęs kreditą. Tiesa, kovo pradžioje vyras turėjo prisiminti ir savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus – bankui kredito jis taip ir negrąžino. Nors skolininkas teisme nepasirodė, nepateikė ir atsiliepimo į ieškinį, Tauragės apylinkės teismas nusprendė, jog į krūmus nėrusiam vyrui skolą grąžinti vis tiek teks. Tiesa, ši gerokai išaugo.  
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šeštadienio naktį Pryšmantų kaime patikrinimui sustabdytas automobilis MAZDA 6. Pareigūnams patikrinus vairuotojo blaivumą, nustatyta, jog vairuotojas prie vairo sėdo išgėręs.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Skambindami skubiosios pagalbos telefono numeriu 112 streso apimti žmonės ne visuomet aiškiai pasako, kur siųsti specialiąsias tarnybas. Nutinka, kad įvykio metu esant triukšmui operatoriui sunkiai sekasi išgirsti įvykio vietos adresą arba ryšys tiesiog nutrūksta. Nepaisant to, mus ištisą parą saugantys ir padėti pasiryžę pareigūnai į tokius skambučius reaguoja itin rimtai – įvykio vietą kartais pavyksta išsiaiškinti ir tuomet, kai nukentėjusysis nežino, kur yra, arba nespėja pasakyti tikslaus adreso. Puikus to įrodymas – Tauragės apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla, kurioje vienas Tauragės rajono gyventojas stojo prieš teismą, nes sužeidė kartu su juo gyvenusią moterį, o ši kviesdama pagalbą adreso nepasakė, bet vis tiek sulaukė ir medikų, ir pareigūnų. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-06
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, 2021 m. trečiadienio naktį, apie 00.05 val., kelyje Kalvarija-Gražiškiai-Vyštytis (Vilkaviškio r.,) sustabdė tauragiškio vairuojamą automobilį ,,VW Passat“. Su 59 m. vyru važiavo ir 48 m. keleivis pas kurį pareigūnai rado narkotikų.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
2021-05-05
Tauragės apylinkės teismas kovo pabaigoje atvertė užpuolimo bylą. Į teismo salę žengė niekur nedirbantis, anksčiau 7 kartus už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, vagystes, turto sunaikinimą teistas R. M., pakėlęs ranką prieš buvusią sugyventinę. Teisme „smarkuolis“ nebuvo itin kalbus. 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2021-05-04
Į policiją kreipėsi 77 m. žygaitiškė. Moteris pasigedo dėžutės su santaupomis. Senjora teigė namuose slėpusi 8700 eurų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-03
Dar 2019 metų gegužės 28-ąją Tauragės rajono Kirklių kaimo ribose besidriekiančioje magistralėje įvyko kraupi avarija, pasibaigusi vieno vyro žūtimi, dar vienas žmogus buvo sužeistas. Šių metų kovo 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje, kurioje eismo įvykio sukėlimu buvo kaltinamas Jungtinės Karalystės pilietis Y. H. 
Nuotrauka
Šidagiai
Įkelta:
2021-05-03
Policija tiria Šidagių kaime įvykdytos vagystės aplinkybes. Įsibrauta į Smėlynų gatvėje esančio namo verandą.
Nuotrauka
akista
Įkelta:
2021-05-01
Ne kartą teisti šilutiškiai įkliuvo policijai automobiliu važiuodami iš nusikaltimo vietos. Apsivogę vyrai mėgino sprukti, tačiau nei nuo pareigūnų, nei nuo teismo galiausiai išsisukti nepavyko – šiais metais jie dėl savo poelgio aiškinosi Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Įvykio vieta Lietuvos policijos nuotrauka
Įvykio vieta. Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-04-30
Tauragės apylinkės teismas kovo 30-ąją nuteisė vos 8 klases baigusį, nevedusį ir nedirbantį, anksčiau ne kartą teistą vyrą, praėjusiais metais padegusį neveikiančią mokyklą Pagėgių savivaldybės Lumpėnų kaime.
Nuotrauka
statybinės medžiagos
Įkelta:
2021-04-30
Ketvirtadienį, apie 17.30 val., 34 m. vyras atvykęs prie savo statomo namo Barsukynės kaime pastebėjo, jog dingo izoliacinės medžiagos.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-29
Policija praneša apie vakar, 16.42 val., Žygaičių miestelio kapinėse rastą moters kūną.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-29
Tauragės policijos bendruomenės pareigūnės feisbuko paskyroje išplatino pranešimą, kuriame primenama apie vairuotojų pareigą pasirūpinti kelio dangos švara, jei vairuotojas ją užteršė.
Nuotrauka
miškas
Įkelta:
2021-04-27
Į policiją dėl pavogtų medžių kreipėsi 65 m. moteris.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Balandžio 24-ąją gyvenamojoje patalpoje Tauragėje rastas vyro kūnas. Policijos pareigūnai praneša ir apie smurto atvejį Gaurėje.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Policijos departamentas praneša, kad  vakar Šilutės rajone asmuo, pas kurį rasti ne mėgėjiški žvejybos įrankiai, pasipriešino aplinkos apsaugos specialistui, kuriam prireikė medikų pagalbos.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-23
Alkoholiu piktnaudžiavęs ir nuo kepenų cirozės miręs tauragiškis A. P. prieš tai buvo ne kartą sumuštas. Prieš Tauragės apylinkės teismą kovo mėnesį stojo vienas jo skriaudėjų – nevedęs, nedirbantis, anksčiau neteistas J. Š., kuris turėjo prisiminti praėjusių metų įvykius. 
Nuotrauka
žolė
Įkelta:
2021-04-22
Tauragės pareigūnų sučiuptas „žolės“ mėgėjas, kurį teismas įpareigojo sumokėti baudą, susidūrė su finansiniais sunkumais. Kovo 23-ąją Tauragės apylinkės teisme tauragiškis teigė nepajėgiantis sumokėti jam skirtos baudos. Nuteistasis sakė, kad dėl visko kalta COVID-19 pandemija, nes dėl jos sukeltų ekonominių sunkumų jis neteko pajamų.