Už melagingus pranešimus tenka atverti piniginę
Įkelta:
2021-02-23
Nuotrauka
pinigai
Aprašymas

Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Nors pareigūnai įspėja numeriu 112 skambinti tik ypatingais atvejais, kai gresia pavojus ir reikia medikų, policijos ar ugniagesių pagalbos, vis tiek atsiranda žmonių, kuriems atrodo, jog galima ir papokštauti, sukeliant specialiąsias tarnybas ant kojų. 

Tauragėje gyvenantis J. M. pernai gruodžio 5 d. 16.06 val. surinko skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerį 112 ir pranešė, kad jo į namus neįleidžia sugyventinė. Tačiau policijos pareigūnams atvykus nurodytu adresu, jų niekas nelaukė, o pranešėjas buvo išjungęs savo mobilųjį telefoną. Nepraėjus nė valandai iš to paties telefono numerio Bendrąjį pagalbos centrą vėl pasiekė šio vyriškio prašymas padėti. Ir šįkart J. M. skundėsi, kad jo į namus neįsileidžia sugyventinė. Antrąkart atvykus pareigūnams tauragiškis lyg niekur nieko pareiškė, kad jokios policijos jis nekvietė. 

Pareigūnai dėl tokio tarnybų trukdymo pradėjo tyrimą. Supratęs, kad gresia nemalonumai, po kurio laiko vyras prisipažino ir atsiprašė. 

Už skambučius numeriu 112, nors pagalba nereikalinga, Tauragės apylinkės teismas sausio 11 d. priimtu nutarimu įpareigojo J. M. per 40 dienų sumokėti 220 eurų baudą. 

O 500 eurų teko pakloti šilutiškiui G. B. Jau anksčiau administracine tvarka baustas bedarbis vyras nusprendė, kad pagalbos tarnybas gali pasitelkti norėdamas atkeršyti.

G. B. kaltu neprisipažino. Jis aiškino, kad  nuvažiavęs pas draugą susipyko su jo drauge. G. B. tikino, kad draugė „elgėsi neadekvačiai“. Kilo konfliktas. Staiga G. B. pagrasino merginai, kad iškvies policijos pareigūnus ir praneš, jog ji vartoja narkotikus. Negana to, vyriškis teigė, kad ją kažkur išveš. Mergina išsigando ir bėgo slėptis pas kaimynę. 

Teisme liudijusi kaimynė teigė, kad pas ją atbėgusi mergina prašė pagalbos, o netrukus atėjo ir  nepažįstamas vaikinas, kuris buvo susinervinęs, susijaudinęs ir agresyviai nusiteikęs. Šis aiškino, kad pas ją atbėgusi mergina yra pavartojusi narkotikų. Kaimynei taip neatrodė, nes atbėgusi mergina buvo tvarkinga, reaguojanti adekvačiai. Paklaustas, ar reikalinga kokia pagalba, nepažįstamasis esą atsakė, kad pats iškvies policiją, ir tuoj pat paskambino. 

Paaiškinusi merginai, kad ji su savo draugu pati turi aiškintis tarpusavio santykius, kaimynė išlydėjo ją pro duris. Mergina išėjo kartu su skambinusiuoju. 

Netrukus atvyko policijos pareigūnai, kurie ieškojo apie įvykį pranešusio asmens ir aiškinosi situaciją, susijusią su pranešimu. 

Tiesa, pranešėjo jie nerado – šis jau buvo išvykęs kartu su jo pasiimti atvažiavusiu kitu vyru. 

Teisme kaimynė teigė, kad, jos manymu, policijos pareigūnai buvo iškviesti be reikalo. 

Mergina, kuriai buvo kviečiami pareigūnai, teismui nurodė, kad jie aiškinosi tarpusavio santykius, tema buvo susijusi su meilės reikalais. Esą ji girdėjo, kaip G. B. grasino atkeršyti ir nurodyti, kad ji vartoja narkotikus. 

„Byloje nėra duomenų, leidžiančių manyti, kad liudytojai būtų suinteresuoti nepagrįstai apkalbėti administracinėn atsakomybėn traukiamą G. B. Taigi, teismas administracinėn atsakomybėn traukiamo G. B. paaiškinimus ištirtų įrodymų kontekste vertina kaip pasirinktos gynybos poziciją, siekiant išvengti administracinės atsakomybės“, – teigiama sausio 11 d. priimtame Tauragės apylinkės teismo nutarime. 

G. B. buvo pripažintas kaltu dėl melagingo pranešimo ir jam skirta 500 eurų bauda, kurią jis privalės sumokėti per 40 dienų.  

 

 


 

Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 19 valandų
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, 2021 m. trečiadienio naktį, apie 00.05 val., kelyje Kalvarija-Gražiškiai-Vyštytis (Vilkaviškio r.,) sustabdė tauragiškio vairuojamą automobilį ,,VW Passat“. Su 59 m. vyru važiavo ir 48 m. keleivis pas kurį pareigūnai rado narkotikų.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apylinkės teismas kovo pabaigoje atvertė užpuolimo bylą. Į teismo salę žengė niekur nedirbantis, anksčiau 7 kartus už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, vagystes, turto sunaikinimą teistas R. M., pakėlęs ranką prieš buvusią sugyventinę. Teisme „smarkuolis“ nebuvo itin kalbus. 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2021-05-04
Į policiją kreipėsi 77 m. žygaitiškė. Moteris pasigedo dėžutės su santaupomis. Senjora teigė namuose slėpusi 8700 eurų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-03
Dar 2019 metų gegužės 28-ąją Tauragės rajono Kirklių kaimo ribose besidriekiančioje magistralėje įvyko kraupi avarija, pasibaigusi vieno vyro žūtimi, dar vienas žmogus buvo sužeistas. Šių metų kovo 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje, kurioje eismo įvykio sukėlimu buvo kaltinamas Jungtinės Karalystės pilietis Y. H. 
Nuotrauka
Šidagiai
Įkelta:
2021-05-03
Policija tiria Šidagių kaime įvykdytos vagystės aplinkybes. Įsibrauta į Smėlynų gatvėje esančio namo verandą.
Nuotrauka
akista
Įkelta:
2021-05-01
Ne kartą teisti šilutiškiai įkliuvo policijai automobiliu važiuodami iš nusikaltimo vietos. Apsivogę vyrai mėgino sprukti, tačiau nei nuo pareigūnų, nei nuo teismo galiausiai išsisukti nepavyko – šiais metais jie dėl savo poelgio aiškinosi Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Įvykio vieta Lietuvos policijos nuotrauka
Įvykio vieta. Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-04-30
Tauragės apylinkės teismas kovo 30-ąją nuteisė vos 8 klases baigusį, nevedusį ir nedirbantį, anksčiau ne kartą teistą vyrą, praėjusiais metais padegusį neveikiančią mokyklą Pagėgių savivaldybės Lumpėnų kaime.
Nuotrauka
statybinės medžiagos
Įkelta:
2021-04-30
Ketvirtadienį, apie 17.30 val., 34 m. vyras atvykęs prie savo statomo namo Barsukynės kaime pastebėjo, jog dingo izoliacinės medžiagos.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-29
Policija praneša apie vakar, 16.42 val., Žygaičių miestelio kapinėse rastą moters kūną.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-29
Tauragės policijos bendruomenės pareigūnės feisbuko paskyroje išplatino pranešimą, kuriame primenama apie vairuotojų pareigą pasirūpinti kelio dangos švara, jei vairuotojas ją užteršė.
Nuotrauka
miškas
Įkelta:
2021-04-27
Į policiją dėl pavogtų medžių kreipėsi 65 m. moteris.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Balandžio 24-ąją gyvenamojoje patalpoje Tauragėje rastas vyro kūnas. Policijos pareigūnai praneša ir apie smurto atvejį Gaurėje.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Policijos departamentas praneša, kad  vakar Šilutės rajone asmuo, pas kurį rasti ne mėgėjiški žvejybos įrankiai, pasipriešino aplinkos apsaugos specialistui, kuriam prireikė medikų pagalbos.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-23
Alkoholiu piktnaudžiavęs ir nuo kepenų cirozės miręs tauragiškis A. P. prieš tai buvo ne kartą sumuštas. Prieš Tauragės apylinkės teismą kovo mėnesį stojo vienas jo skriaudėjų – nevedęs, nedirbantis, anksčiau neteistas J. Š., kuris turėjo prisiminti praėjusių metų įvykius. 
Nuotrauka
žolė
Įkelta:
2021-04-22
Tauragės pareigūnų sučiuptas „žolės“ mėgėjas, kurį teismas įpareigojo sumokėti baudą, susidūrė su finansiniais sunkumais. Kovo 23-ąją Tauragės apylinkės teisme tauragiškis teigė nepajėgiantis sumokėti jam skirtos baudos. Nuteistasis sakė, kad dėl visko kalta COVID-19 pandemija, nes dėl jos sukeltų ekonominių sunkumų jis neteko pajamų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-21
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) pasidalijo šių metų pirmojo ketvirčio duomenimis apie nusikalstamų veikų mastus. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų skaičius sumažėjo 28,2 proc., daugiausia sumažėjo vagysčių.
Nuotrauka
mobilus
Įkelta:
2021-04-19
Policija praneša apie vakar, apie 17.49 val., Gedimino gatvėje esančiame prekybos centre įvykdytą vagystę.