Dėl aukštapelkės suniokojimo – ikiteisminis tyrimas, bekelės klubas kaltės šešėlio kratosi
Įkelta:
2020-11-20
Nuotrauka
Aprašymas

>Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos feisbuko nuotraukos

 
,
Nuotrauka
Aprašymas

>Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos feisbuko nuotraukos

 

Visuomenėje kilus skandalui dėl Tauragės rajone galimai bekelės automobiliais suniokotos Laukėsos aukštapelkės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į prokuratūrą kreipėsi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Šie įtaria, kad saugomą teritoriją suniokojo vieno Tauragės automobilių klubo nariai. Pastarieji kaltės kratosi ir sako, kad miškininkai pernelyg jautriai sureikšmina viską, kas susiję su miškais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Tauragės apylinkės prokuratūra antradienį (lapkričio 17 d.) pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo Kodekso 271 straipsnio 1 dalį dėl galimai bekelės automobiliais suniokotos, Tauragės rajone esančios Laukėsos aukštapelkės. Šis straipsnis numato bausmę tiems, kas sunaikino ar suniokojo valstybinį parką, rezervatą, draustinį ar kitą valstybės saugomą gamtinę teritoriją, joje esančią saugomą natūralią ar rūšies buveinę ar gamtos paveldo teritorinį kompleksą, kurio apsaugos tikslams įsteigta ši teritorija, ar gamtos paveldo objektą. Už šio straipsnio pirmosios dalies pažeidimą baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
Kaip skelbia prokuratūra, su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl į Europos Sąjungoje esančių saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“ įtrauktos Laukėsos aukštapelkės suniokojimo kreipėsi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjams, kuriems vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūra.

Žala padaryta milžiniška

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovas Algis Butleris praėjusį penktadienį „Tauragės žinioms“ teigė, kad žala padaryta nenusakoma. Tądien parko direkcijos darbuotojai apžiūrėjo teritoriją su aplinkosaugininkais. Kaip sakė trečiadienį telefonu kalbintas parko direkcijos vyr. reindžeris Saulius Bartminas, žala padaryta didelė, viską įvertins ekspertai. Vertinama bus pagal tris kriterijus: žolės, durpyno ir medžių sužalojimas.
– Čia mes nevertiname, teisme žalą nustatys aplinkosaugos specialistai, – aiškino S. Bartminas.

Nuotrauka

Įtarimus neigia

Viešai skelbta, kad aukštapelkė niokota ne vieną kartą. Parko direkcijos darbuotojai rado lipdukus su „Taurų parko“ simbolika. Išplatintame vaizdo įraše, kur matoma, kaip miško teritorijoje, galimai aukštapelkėje, važinėja visureigiai ir viską stebi žmonės, apsirengę visureigių klubo „4x4 Tauragė“ marškinėliais. Susisiekus telefonu su šio klubo vadovu Alvydu Liekiu, šis piktinosi metamais kaltinimais ir sakė, kad klubas bekelės čempionatus organizuoja karjeruose ir išplatintame vaizdo įraše nėra aišku, ar visureigiai važinėja būtent toje aukštapelkėje, o miškininkai, pasak A. Liekio, neva kelia skandalą lygioje vietoje.
– Jie labai jautriai reaguoja, tik pravažiuok miško keliuku, jau pyksta, – „Tauragės žinioms“ sakė A. Liekis.

Jautri ekosistema

Pasak S. Bartmino, aukštapelkėje yra susiformavusi labai jautri ekosistema, kur net žmonių pėdsakai išlieka dešimtį metų, tad ką jau kalbėti apie automobilių provėžas. Šiems suniokojimams atsistatyti reikės daugybės metų, gal net šimto. Pasak pašnekovo, teisės aktai numato saugomas teritorijas ir kas jose galima.
– Negi jie patys nesupranta, čia ne mūsų sugalvota, yra teisės aktai, kas galima, kas ne, – paklaustas, kaip vertina visureigių klubo pasisakymus dėl miškininkų jautrumo, sakė S. Bartminas.

 

Nuotrauka
teismai
taurage.teismai.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apylinkės teismas iš dalies tenkino buvusios Pagėgių savivaldybės Socialinių paslaugų centro direktorės ieškinį ir pripažino jos atleidimą iš darbo neteisėtu, priteisė iš darbdavio beveik 10 tūkst. eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinį pravaikštos laiką bei kiek daugiau nei 11 tūkst. eurų vidutinio darbo užmokesčio kompensaciją už 6 mėnesius, tačiau į darbą negrąžino.
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ne kartą už vagystes, plėšimus, sukeltas avarijas, per kurias buvo sutrikdyta kitų žmonių sveikata, teistas Š. V. šį pavasarį ir vėl mynė Tauragės apylinkės teismo slenkstį. Balandžio 1-osios nuosprendžiu vyras buvo nuteistas už tai, jog įsibrovęs į transporto priemonę bei garažą pagrobė svetimą turtą. Laimikio būta nemenko – žala siekė beveik 10,8 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Policijos pareigūnai birželio 8–11 dienomis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje vykdė policinę priemonę, kurios metu fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuodami transporto priemones naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
masin
Asociatyvi Courtney Corlew/Unsplash nuotrauka
Įkelta:
2021-06-13
Už fizinio skausmo sukėlimą anksčiau teistas R. K. vėl prisidirbo. Tauragiškis, kuriam teistumas dar nėra išnykęs, nusprendė aplankyti amžinojo poilsio vietą – kapines. Tiesa, jas pasiekti nusprendė visiškai girtas vairuodamas automobilį. Lyg to būtų maža, vyras neturėjo teisės vairuoti – ją buvo praradęs dar prieš 20 metų. Balandžio 28-ąją jo atžvilgiu Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį. 
Nuotrauka
teise
Asociatyvi Max Kleinen/Unsplash nuotrauka
Įkelta:
2021-06-12
Tauragėje gyvenantis nepilnametis N. K. prisidirbo kaip reikiant. Prieš Tauragės apylinkės teismą gegužės 13-ąją stojęs jaunuolis išgirdo nuosprendį dėl žmogaus sumušimo ir dėl to, kad  apsvaigęs nuo alkoholio iš pneumatinio šautuvo 8 kartus šovė į 2006-aisiais gimusį vaikiną, nežymiai sutrikdydamas sveikatą. 
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Penktadienį Klaipėdos apygardos teisme vėl nagrinėjama nepilnametės jurbarkietės žiauraus sumušimo ir prievartavimo byla. Ją iš naujo nagrinėti grąžino Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT). Į teismą atvykęs jurbarkietis Mantas Icikevičius, kaltinamas dėl šio žiauraus įvykio, visiškai pripažįsta kaltę. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia, kad nuo šių metų balandžio 3 iki gegužės 16 dienos prekybos centro Tauragėje, Dariaus ir Girėno g., darbuotoja darė fiktyvius prekių grąžinimus ir pasisavino pinigus.
Nuotrauka
gaisr
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Prekybos centro „Lidl“ automobilių stovėjimo aikštelėje iš lengvojo automobilio „Toyota“ išsiliejo kuras. Į įvykio vietą iškviesti ugniagesiai gelbėtojai. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Vakar prieš pat vidurnaktį policijos pareigūnai stovėjimo aikštelėje atlikę automobilio apžiūrą pliušiniame pakabuke rado galimai narkotinių medžiagų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Kartą jau teistas už avariją, kurią sukėlė būdamas neblaivus, tauragiškis K. B. ir vėl pateko į teisiamųjų suolą už sukeltą eismo įvykį, tik šįkart jam teko atsakyti ir dėl žmonių sužalojimo. Ir šįkart avariją K. B. sukėlė girtas. Tauragės apylinkės teisme balandžio 6-ąją jo atžvilgiu priimtas nuosprendis.
Nuotrauka
žolė
Įkelta:
2021-06-09
Trijų jaunuolių kompanija stojo prieš Tauragės apylinkės teismą dėl kanapių, kitaip vadinamų „žole“, laikymo ir perdavimo. Į nemalonumus jie pateko praėjusių metų vasarą, sumanę susitikti ir atsipalaiduoti.
Nuotrauka
Teismo rūmai
Įkelta:
2021-06-08
Tauragės apylinkės teisme balandžio 29-ąją priimtas nuosprendis byloje dėl užkandinės  Šilalėje suniokojimo. Pasirodo, nuostolių pridarė ne kartą teistas šilališkis A. J. Recidyvistas suniokojo užkandinę, kai visiškai girtas žingsniavo namo po išgertuvių.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-06-07
Birželio 1 – 6 dienomis Tauragės apskrityje pareigūnai vykdė pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolės priemonę. Vykdytos priemonės metu pareigūnai nustatė 7 pažeidėjus.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-06-07
Batakiuose penktadienį prasidėjusios išgertuvės tą patį vakarą nesibaigė: kartu prie taurelės sėdėję asmenys apie 4 val. ryto susivaidijo, o vienas jų griebėsi peilio.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-04
Policija praneša apie įvykį Prezidento g., kurio metu trys vyrai užpuolė 54 m. moterį ir 44 m. vyrą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-06-02
Paskutiniu metu, Šilutės rajone, gyventojus netikėtai aplanko romų tautybės moterys. Moterys prisistato socialinėmis darbuotojomis ir įkyriai braunasi į senyvų žmonių namus. Kol viena „užkalba dantis“, kita „švarina“ namus, – praneša policija. Dažniausiai po tokių netikėtų apsilankymų žmonės pasigenda pinigų.
Nuotrauka
Kelių policija
Įkelta:
2021-06-02
Pirmadienį pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, kurios dėmesys buvo skirtas vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolei, taip pat kitų KET pažeidimų kontrolei.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-06-02
„Geras kaimynas ir už brolį artimesnis“, – sako lietuvių liaudies patarlė. Deja, taip pasiseka ne visiems. Tauragės rajone gyvenantys K. D. ir S. N., kurių sklypai ribojasi, jaučia tikrai ne broliškus jausmus. Tauragės apylinkės teismas balandžio 21-ąją priėmė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl žmogaus sumušimo. Kartą už viešosios tvarkos pažeidimą jau teistas K. D. šįkart mėgino gintis kaltinimų sužalojęs kaimyną S. N. 
Nuotrauka
traktorius
Įkelta:
2021-06-01
Bausmę Pravieniškių pataisos namuose atliekantis D. Ž., anksčiau jau nuteistas už viešosios tvarkos pažeidimą ir disponavimą narkotinėmis medžiagomis, ir vėl stojo prieš teismą. Tauragės apylinkės teismas balandžio 1-ąją priėmė nuosprendį sukčiavimo byloje. Nevedęs, pagrindinį išsilavinimą turintis kaltinamasis D. Ž. iš nepažįstamo vyro išviliojo 1,7 tūkst. eurų.  
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-06-01
Pirmadienį policijos pareigūnams nepakluso vyras, kuriam po persekiojimo sustabdžius nustatytas 2,20 prom. girtumas.