Giminaičius treneris terorizavo iš nostalgijos?
Įkelta:
2013-03-04
Nuotrauka
Aprašymas
Kaltinamasis Aistis Regimantas į teismo salę ir vėl atsinešė laikraštį, po kuriuo slėpėsi nuo žurnalistų fotoaparatų blyksčių. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

[email protected]

Prieš teismą dėl sistemingo giminaičių bauginimo ir policijos patrulių įžeidimo stojo Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos mokytojas 28-erių metų Aistis Regimantas. Vyras kaltinamas, kad pernai vasarą, nuo liepos 17-osios iki rugpjūčio 15-osios, naktimis pagaliu daužė giminaičių namo palangę, švietė į langus lazeriu, skambino skambučiu, neleisdamas ilsėtis. Policijos pareigūnams bandant trenerį sulaikyti jis nuo jų pabėgo. Teismo salėje nuo žurnalistų A. Regimantas ir vėl bandė pasislėpti po laikraščiu.

Pakeitė parodymus

Teismo posėdžio pradžioje kaltinamasis Aistis Regimantas savo kaltę pripažino iš dalies, esą nebuvo įėjęs į giminaičių namų kiemą ir pagaliu palangių nedaužė. Tai daręs pedagogas prisipažino tik tada, kai giminaitis perskaitė jo šeimai skirtą A. Regimanto rašytinį prisipažinimą.

– Nedrįsau pasakyti, – parodymų keitimą paaiškino kaltinamasis.

Nukentėję giminaičiai – A. Regimanto mirusios mamos sesuo ir jos vyras teisėsaugininkams aiškino, kad toks terorizavimas naktimis vyksta nuo 2007 metų su pertraukomis. Kaltinamojo motyvas esąs neaiškus.

Apie pernykščius incidentus A. Regimantas turėjo savą paaiškinimą ir tikino piktų kėslų neturėjęs:

– Su giminaičiais buvau seniai bendravęs. Norėjau kontaktų, nes nuo mažumės su jais bendraudavau. Jiems padėdavau ir jie man padėdavo. Iš nostalgijos ten ėjau. Eidavau ta gatve ir sugalvodavau paskambinti į skambutį prie vartų, pašviesdavau. Aišku, toks pajuokavimas peržengė ribas. Piktų minčių ir kėslų neturėjau. Sakau, kvailai, keistai gavosi.

Pareigūnus įžeidė pagautas emocijų?

Teismui A. Regimantas sakė, kad į giminaičių namų langus šviesdavo mobiliajame telefone esančia lempute, tačiau rugpjūčio 14-osios naktį iškviesti ir kaltinamąjį vaikęsi pareigūnai tikino, kad A. Regimantas į langus švietė lazeriu. Anot apklausiamų pareigūnų, vyras lazeriu švietė ir į policijos pareigūnų automobilį.

Sporto mokykloje vaikų krepšinio treneriu dirbantis kaltinamasis teismui aiškino, kad policijos pareigūnus įžeidė užplūdus emocijoms, kai patrulių automobilis sustojo prie jo namų.

Laiduoti apsiėmė tėvas

Teismo posėdžio metu kaltinamasis atsiprašė nukentėjusiųjų ir prašė teismo atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės laiduojant jo tėvui. Esą jis dirba, mokosi Lietuvos sporto universiteto trečiame kurse, daugiau nenusikals.

Nukentėjusysis teismui perskaitė 2008 metais baudžiamojoje byloje įtariamajam A. Regimantui atliktos psichologinės ekspertizės išvadą (išvadų apie žmogaus sveikatos būklę skelbti negalime).

Nuosprendis nepaskelbtas

Kaltinimą šioje byloje palaikiusi prokurorė išklausiusi kaltinamojo ir nukentėjusiųjų parodymus suabejojo A. Regimanto atsiprašymo nuoširdumu ir už giminaičių terorizavimą bei pareigūnų įžeidimą teismo prašė jam skirti subendrintą septynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, bausmės vykdymą atidedant metams, taip pat įpareigoti jį nesilankyti pas nukentėjusius giminaičius. Nuosprendį šioje byloje Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Raimonda Pauparienė skelbs kovo mėnesį.

Kalbėtis su žiniasklaidos atstovais A. Regimantas atsisakė.

Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
prieš 8 valandas
Ketvirtadienį, apie 15 val., Dariaus ir Girėno bei Gedimino gatvių sankryžoje susidūrė lengvasis automobilis „Mercedes benz“ ir vilkikas. Eismo įvykio metu abu vairuotojai buvo blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Trym Nilsen („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai lankosi šeimose, kuriose girtaujama, smurtaujama, o visa tai patiria arba mato vaikai. Nors tarnyboje dirbantys vaikų teisių sergėtojai stengiasi, kad nepilnamečiai galėtų augti šeimose, būna situacijų, kai jie nemato kito kelio, kaip tik paimti vaikus iš namų. Tiesa, kartais jų ir teisėjų, kurie padeda paskutinį tašką dėl tokių sprendimų, požiūriai skiriasi. 
Nuotrauka
Adakavas
Aociatyvi feisbuko paskyros adakavas.lt nuotr.
Įkelta:
prieš 14 valandų
Policija tiria vakar Adakavo miestelyje įvykdytos vagystės aplinkybes. Į policiją kreipėsi nuo ilgapirščių nukentėjęs 44 m. vyras.
Nuotrauka
Regitra
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Policija vakar pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimo. Apie tokius įtarimus policijai pranešė „Regitra“.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Išgėrus emocijos paaštrėja ir tampa sunkiai valdomos. Vieni tampa itin linksmi, kiti konfliktuoja ir ima aiškintis įvairias gyvenimo nuoskaudas. Būtent taip nutiko ir moteriai, kuriai šią vasarą teko praverti Tauragės apylinkės teismo duris. Dar pavasarį emocijų apimta Tauragės r. gyventoja Lina A. prisigėrė ir ėmė konflikuoti su draugu. O galiausiai girta ir įsiutusi sėdo prie automobilio vairo ir nulėkė į griovį.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje, ligoninėje, mirė rugsėjo 1-ąją darbe traumą patyręs vyras. Kaip „ Tauragės žinioms“ sakė Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) patarėjas Raimondas Leonavičius, nelaimė įvyko  prie Balskų girininkijos.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Siūlyti pareigūnams kyšį – itin prasta idėja. Deja, tai suvokia ne visi. Įstatymus jiems tenka priminti teisme. Anksčiau neteistas A. T. irgi turėjo progą susipažinti su baudžiamuoju kodeksu, numatančiu atsakomybę už mėginimą papirkti policijos pareigūnus. Liepos 28-ąją jam paskelbtas Tauragės apylinkės teismo nuosprendis. 
Nuotrauka
teismas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Įėjęs į pažįstamo namą, R. J. pasijuto lyg savo namuose. Nevedęs, vidurinio išsilavinimo, anksčiau neteistas vyras nusprendė, kad pasiliks pas pažįstamą miegoti. Namo šeimininkui ši mintis nepatiko, kadangi nekviestas svečias buvo girtas, elgėsi agresyviai. Tarp vyrų kilo muštynės. Rugpjūčio 6-ąją Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį šioje byloje.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje ligoninėje mirė darbe traumą patyręs vyras.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-09-10
Pastarosiomis dienomis pastebėti tamsaus gymio, rusiškai su akcentu kalbantys vyrai, siūlantys pigių prekių. Tauragiškiai turėtų būti budrūs ir neužkibti už mieste šmirinėjančių sukčių kabliuko. Policijos pareigūnai ragina žmones vengti bendrauti su tokiais asmenimis ir pastebėjus juos nedelsiant informuoti policiją.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų. Prieš savaitę, vienoje Pramonės gatvėje veikiančioje įmonėje, darbo metu susižalojo 22 m. vaikinas.
Nuotrauka
a
Muitinės kriminalinės tarnybos feisbuko nuotraukos
Įkelta:
2021-09-09
Pastarosiomis dienomis muitinės pareigūnai sulaikė ne vieną didelę grynųjų pinigų kontrabandos siuntą. Mėnesio bėgyje trys tokios siuntos sulaikytos Panemunės kelio poste, viena – Lazdijuose.
Nuotrauka
komisriatas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Naujojo priestato šalia Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) statybos vėl pajudėjo. Darbai praėjusiais metais buvo sustoję. Paaiškėjo to priežastis – priestatą teko perprojektuoti dėl policijos sistemoje vykusių reformų. 
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-09
Ketvirtadienį priešpiet specialiosios pajėgos skubėjo į Melioratorių gatvę. Gautas pranešimas apie dujų nuotėkį daugiabutyje.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Tauragės apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu nuteisė 20-metį Pagėgių savivaldybės gyventoją melagingai pranešusį apie nebūtą nusikaltimą policijos komisariatui ir skyrė 2000 eurų dydžio baudą.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Rugpjūčio pabaigoje gautas 54 m. vyro pareiškimas apie tai, jog kažkas iš jo sąskaitos pasisavino pinigus. Tai, kad sąskaita tuščia vyras pastebėjo būdamas užsienyje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Susipykusi dėl asmeninių nesutarimų su drauge anksčiau jau teista S. J. nusprendė pakerštauti ir neteisėtai prisijungė prie buvusios draugės socialinio tinklo paskyros, kurioje ėmė „pokštauti“. Paskyros savininkei tai juokinga nepasirodė. Suvokusi, kad jos paskyra „nulaužta“, ji kreipėsi į policiją. Pareigūnai nustatė įsilaužėlę. Rugpjūčio 2-ąją ši išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-07
Policijos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, rugsėjo 1-4 dienomis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje tikrino, kaip pėstieji ir dviratininkai vykdo Kelių eismo taisyklėse nustatytas pareigas.
Nuotrauka
sartininkai
Vaizdo stebėjimo kamerų stop kadras
Įkelta:
2021-09-04
Dėl Tauragės rajono Sartininkų kaime įvykdyto gaujos išpuolio, kai kaukes dėvėję jaunuoliai ėmė puldinėti atsitiktinai pastebėtus žmones, ikiteisminis tyrimas tebevyksta, informavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Lina Banienė. 
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-03
Anksčiau už sukeltą avariją teistas Šilalės rajono gyventojas R. J. ir vėl prisidirbo. Vyras, važiuodamas girtas, atsidūrė pievoje, mėgino bėgti, bet buvo sulaikytas pareigūnų. Savo nuotykius jam teko prisiminti Tauragės apylinkės teisme, kuris liepos 16-ąją jam paskelbė nuosprendį.
Nuotrauka
teismai
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-09-02
Nori netekti draugo – paskolink jam pinigų, sako liaudies išmintis. Tuo galėjo įsitikinti Tauragės rajono gyventojai V. K. ir M. J., kurie dėl skolos įsivėlė į muštynes. 
Nuotrauka
a
Tauragės policijos feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-01
Rugsėjo 1–4 d. bus vykdoma pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Vairuotojų pareigų pėstiesiems, dviračių vairuotojams vykdymo užtikrinimas ir kontrolė.