Pažeidėją nubausti padėjo nuotrauka
Įkelta:
2010-08-16
Nuotrauka
Aprašymas
Vandens motociklininkas savo sugebėjimus demonstravo prieš susirinkusį jaunimą. "Tauragės žinių" skaitytojo nuotrauka

Aplinkosaugininkai teigia, kad Tauragės apskrityje tinkamų vandens telkinių plaukioti vandens motociklais nėra. Tačiau pažeidėjų netrūksta. Pirmadienio vakarą, pastebėjęs tokį „nelegalą“, „Tauragės žinių“ skaitytojas informavo policiją ir aplinkosaugos specialistus. Pareigūnai į „Liberty beach“ paplūdimį vos keli kilometrai nuo Tauragės atvyko... po keleto valandų. Per šį laiką motociklininkas savo triukais spėjo ne tik pasipuikuoti prieš susibūrusį jaunimą, bet ir sulaukė ne vieno rūstaus žvejo žvilgsnio.

Drumstė žvejų ramybę

„Keramikos“ tvenkinių poilsio zonoje „Liberty beach“ pirmadienio pavakarę poilsiautojų netrūko. Maudėsi jaunimas, pakraščiuose meškeres įmerkę šapalus gaudė žvejai.

„Tauragės žinių“ skaitytojas sako, kad apie 19 valandą poilsiavietę aplankė nelauktas svečias. Vandens motociklas netruko sukelti šurmulį nedideliame paplūdimyje. Į redakciją kreipęsis skaitytojas piktinasi, kad atsakingiems pareigūnams tokia situacija nė motais. Informavęs policiją ir aplinkosaugininkus vyras teigia, kad pareigūnų taip ir nesulaukė.

Bangas keliantis vandens motociklas dvi valandas erzino žvejus. Baigęs pramogas tvenkinyje motociklininkas išvyko nenubaustas.

Gamtosaugininkas nespėjo

Bendruoju pagalbos numeriu 112 skaitytojas apie 19 valandą kreipėsi į policijos pareigūnus. Pastarieji tikino apie tai pranešę aplinkosaugos specialistams. Tačiau į veiksmo vietą niekas iš pareigūnų neatvyko. Prisistatyti nepanoręs vyras sako, kad antrą kartą pats paskambino aplinkosaugininkams – Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vedėjui Romui Jurgelioniui. Atostogaujantis specialistas patikino apie įvykį informuosiąs kolegas.

– Buvau Šilalės rajone, o kai atvykau, 15 minučių po devintos valandos vakaro, pažeidėjų paplūdimyje jau nebuvo. Vaikai ir mano sutiktas žvejys sakė vandens motociklo nematę, gal bijojo išduoti, – „Tauragės žinioms“ svarstė vyresnysis specialistas Vytautas Mockus.

Aplinkosaugininkas tikina, kad dėl atostogaujančių darbuotojų jų pajėgos šiuo metu sumenkusios. Tad suspėti į įvykio vietas esą ne visada įmanoma. Pasak V. Mockaus, nubausti pažeidėjų neįmanoma, nes jie apie reidus informuojami, o vandens transporto priemonės, stovinčios ne apsaugos zonoje sausumoje nepažeidžia įstatymo.

V. Mockus tikino bandęs apie skundą informuoti policijos pareigūnus, tačiau skambinant jį vis sujungdavę su Šilalės policijos komisariatu. Kitų galimybių iškviesti pastiprinimą pareigūnas neradęs.

Komisaras: „Reaguoti privaloma“

– Šiuo metu kaip tik vykdoma akcija, susijusi su gamtosaugininkais ir miškininkais. Bendros pajėgos organizuoja reidus dėl vandens transporto priemonių naudojimo tvenkiniuose. Policijai reaguoti privaloma į bet kokią panašaus pobūdžio informaciją. Kartu didelį dėmesį skiriame grybautojams ir uogautojams. Dažnai miškuose jų paliekamos transporto priemonės trukdo eismą sunkiasvorei miškininkų technikai, to pasekmė – niokojamas miškas, gaištamas laikas, – „Tauragės žinias“ informavo apskrities vyriausiojo Policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas.

Tačiau pirmadienį sureaguota nebuvo. Bendrasis pagalbos telefonas 112 vandens motociklininko pažeidimą užfiksavo ir informavo tik aplinkosaugininkus.

Nubausti trys

Trečiadienį, kai straipsnis jau buvo parengtas spaudai, Tauragės aplinkosaugininkai „Tauragės žinias“ informavo apie savo sėkmę. Pagal redakcijos pateiktą nuotrauką jiems pavyko nustatyti pažeidėjo asmenybę ir jį nubausti. Tvenkinyje vandens motociklu plaukiojęs tauragiškis privalės sumokėti 200 Lt baudą. Kas šis vyras, pareigūnai neatskleidžia, esą kol neįsiteisėjo jų priimtas sprendimas (tai truks 10 dienų), viešinti pažeidėjo pavardės negalima.

Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad vandens motociklais plaukioti leidžiama nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 dienos tik Baltijos jūros pakrantės vandenyse, išskyrus Kuršių nerijos ir Pajūrio nacionalinius parkus bei valstybinį Baltijos jūros talasologinį draustinį.

Aplinkosaugininkų duomenimis, šiemet Tauragės tvenkiniuose nubausti vos trys vandens motociklininkai. Įstatymas jiems numato baudas nuo 200 iki 500 litų. Jei pažeidimas įvykdomas antrą kartą per metus, bauda gali išaugti iki 800 Lt.

Iš viso šiemet Tauragės rajono agentūra nutvėrė 20 vandens transporto priemonių pažeidėjų.

Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
2023 m. birželio 29 d. priimtas Lietuvos Respublikos apylinkių teismų įsteigimo ir jų veiklos teritorijų nustatymo įstatymo Nr. I-2375 pakeitimo įstatymas Nr. XIV-2136 (toliau – Pakeitimo įstatymas), kuriuo nuo 2024 m. liepos 1 d. keičiamos apylinkių teismų (išskyrus Vilniaus miesto apylinkės teismą, Telšių apylinkės teismą ir Plungės apylinkės teismą) struktūros ir jų veiklos teritorijos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-05-31
Gegužės 28 d. apie 11.50 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai patruliuodami Tauragėje, Gedimino g., sustabdė automobilį ,,MB“ dėl KET 196 p. pažeidimo (asmuo vairavo automobilį neprisisegęs saugos diržo).
Nuotrauka
kontra
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-29
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, penktadienį, gegužės 24 d., apie 18.05 val. Šilalės rajone, ties Prienų kaime, kelyje Vilnius–Kaunas-Klaipėda, patruliuodami Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Toyota Avensis“, kurį vairavo vilnietis, gimęs 1981 m.
Nuotrauka
teis
Nuotraukos autorius – Augustas Didžgalvis
Įkelta:
2024-05-22
Praėjusiais metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėta daugiau nei 500 bylų dėl teisinių darbo santykių (dėl darbo užmokesčio, darbo sutarties pasibaigimo bei nutraukimo ir kt.). Netrūko ir bylų, susijusių su darbuotojais iš užsienio valstybių. Kokiomis sąlygomis darbdavys privalo įdarbinti asmenį iš užsienio, ar darbo sutartys su užsieniečiais kuo nors skiriasi, ką darbuotojui reikėtų žinoti bandant apginti savo teises? Į visus šiuos klausimus atsakė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Romualdas Gylys.
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2024-05-21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Visus metus įvairiose šalies ligoninėse medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu. Šiuo metu stendą galima pamatyti Tauragės ligoninėje.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2024-05-09
Prokuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.
Nuotrauka
sukčiai
Įkelta:
2024-05-06
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-05-06
Kaip pranešama policijos suvestinėje mamos diena nepraėjo be smurto, Šilutės rajone  nevaldomas tapo oro balionas bei apgadintas automobilis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė du civilinius ieškinius, kuriais prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Kęstučio Balašaičio bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos nario Vytauto Ročio priteisti bendrai daugiau nei 26 tūkst. eurų.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-26
Vakar, Tauragės apylinkės teismo kolektyvas atsisveikino su kadenciją baigusiu teisėju Egidijumi Mockaičiu. Šias garbingas pareigas teisėjas ėjo 15 metų, iš kurių paskutinius penkerius metus ėjo Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-26
2024 m. balandžio 22 d. apie 16.00 val. iš namų, Tauragėje, išėjo ir negrįžo Jurgita Šnaraitė, gim. 1984 m.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-18
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.