Pažeidėją nubausti padėjo nuotrauka
Įkelta:
2010-08-16
Nuotrauka
Aprašymas
Vandens motociklininkas savo sugebėjimus demonstravo prieš susirinkusį jaunimą. "Tauragės žinių" skaitytojo nuotrauka

Aplinkosaugininkai teigia, kad Tauragės apskrityje tinkamų vandens telkinių plaukioti vandens motociklais nėra. Tačiau pažeidėjų netrūksta. Pirmadienio vakarą, pastebėjęs tokį „nelegalą“, „Tauragės žinių“ skaitytojas informavo policiją ir aplinkosaugos specialistus. Pareigūnai į „Liberty beach“ paplūdimį vos keli kilometrai nuo Tauragės atvyko... po keleto valandų. Per šį laiką motociklininkas savo triukais spėjo ne tik pasipuikuoti prieš susibūrusį jaunimą, bet ir sulaukė ne vieno rūstaus žvejo žvilgsnio.

Drumstė žvejų ramybę

„Keramikos“ tvenkinių poilsio zonoje „Liberty beach“ pirmadienio pavakarę poilsiautojų netrūko. Maudėsi jaunimas, pakraščiuose meškeres įmerkę šapalus gaudė žvejai.

„Tauragės žinių“ skaitytojas sako, kad apie 19 valandą poilsiavietę aplankė nelauktas svečias. Vandens motociklas netruko sukelti šurmulį nedideliame paplūdimyje. Į redakciją kreipęsis skaitytojas piktinasi, kad atsakingiems pareigūnams tokia situacija nė motais. Informavęs policiją ir aplinkosaugininkus vyras teigia, kad pareigūnų taip ir nesulaukė.

Bangas keliantis vandens motociklas dvi valandas erzino žvejus. Baigęs pramogas tvenkinyje motociklininkas išvyko nenubaustas.

Gamtosaugininkas nespėjo

Bendruoju pagalbos numeriu 112 skaitytojas apie 19 valandą kreipėsi į policijos pareigūnus. Pastarieji tikino apie tai pranešę aplinkosaugos specialistams. Tačiau į veiksmo vietą niekas iš pareigūnų neatvyko. Prisistatyti nepanoręs vyras sako, kad antrą kartą pats paskambino aplinkosaugininkams – Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vedėjui Romui Jurgelioniui. Atostogaujantis specialistas patikino apie įvykį informuosiąs kolegas.

– Buvau Šilalės rajone, o kai atvykau, 15 minučių po devintos valandos vakaro, pažeidėjų paplūdimyje jau nebuvo. Vaikai ir mano sutiktas žvejys sakė vandens motociklo nematę, gal bijojo išduoti, – „Tauragės žinioms“ svarstė vyresnysis specialistas Vytautas Mockus.

Aplinkosaugininkas tikina, kad dėl atostogaujančių darbuotojų jų pajėgos šiuo metu sumenkusios. Tad suspėti į įvykio vietas esą ne visada įmanoma. Pasak V. Mockaus, nubausti pažeidėjų neįmanoma, nes jie apie reidus informuojami, o vandens transporto priemonės, stovinčios ne apsaugos zonoje sausumoje nepažeidžia įstatymo.

V. Mockus tikino bandęs apie skundą informuoti policijos pareigūnus, tačiau skambinant jį vis sujungdavę su Šilalės policijos komisariatu. Kitų galimybių iškviesti pastiprinimą pareigūnas neradęs.

Komisaras: „Reaguoti privaloma“

– Šiuo metu kaip tik vykdoma akcija, susijusi su gamtosaugininkais ir miškininkais. Bendros pajėgos organizuoja reidus dėl vandens transporto priemonių naudojimo tvenkiniuose. Policijai reaguoti privaloma į bet kokią panašaus pobūdžio informaciją. Kartu didelį dėmesį skiriame grybautojams ir uogautojams. Dažnai miškuose jų paliekamos transporto priemonės trukdo eismą sunkiasvorei miškininkų technikai, to pasekmė – niokojamas miškas, gaištamas laikas, – „Tauragės žinias“ informavo apskrities vyriausiojo Policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas.

Tačiau pirmadienį sureaguota nebuvo. Bendrasis pagalbos telefonas 112 vandens motociklininko pažeidimą užfiksavo ir informavo tik aplinkosaugininkus.

Nubausti trys

Trečiadienį, kai straipsnis jau buvo parengtas spaudai, Tauragės aplinkosaugininkai „Tauragės žinias“ informavo apie savo sėkmę. Pagal redakcijos pateiktą nuotrauką jiems pavyko nustatyti pažeidėjo asmenybę ir jį nubausti. Tvenkinyje vandens motociklu plaukiojęs tauragiškis privalės sumokėti 200 Lt baudą. Kas šis vyras, pareigūnai neatskleidžia, esą kol neįsiteisėjo jų priimtas sprendimas (tai truks 10 dienų), viešinti pažeidėjo pavardės negalima.

Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad vandens motociklais plaukioti leidžiama nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 dienos tik Baltijos jūros pakrantės vandenyse, išskyrus Kuršių nerijos ir Pajūrio nacionalinius parkus bei valstybinį Baltijos jūros talasologinį draustinį.

Aplinkosaugininkų duomenimis, šiemet Tauragės tvenkiniuose nubausti vos trys vandens motociklininkai. Įstatymas jiems numato baudas nuo 200 iki 500 litų. Jei pažeidimas įvykdomas antrą kartą per metus, bauda gali išaugti iki 800 Lt.

Iš viso šiemet Tauragės rajono agentūra nutvėrė 20 vandens transporto priemonių pažeidėjų.

Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Pirmadienį Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį didelio atgarsio sulaukusioje šuniukų su pakirptomis balso stygomis byloje. Tauragiškė už žiaurų elgesį su gyvūnais turės 8 mėnesius dirbti viešuosius darbus visuomenės labui po 30 valandų per mėnesį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo.
Nuotrauka
miesto svente
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Džiugu, kad šiais ir praėjusiais metais per miesto šventę, kuri tęsis iki sekmadienio, iki šiol nepasitaikė incidentų ir nekilo konfliktų, kuriuos spręsti galėtų jau tik policijos pareigūnai. 
Nuotrauka
gaisrine
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad dėl radinio Papušynės kaime buvo įvestas planas „Skydas“.
Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.
Nuotrauka
taryba
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė, įvertinusi viešoje erdvėje paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių veiklos apmokėjimui skiriamų lėšų panaudojimą, savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2023-05-16
Pirmadienį pareigūnai sulaukė 69-erių vyro pareiškimo, kad gegužės 12-ąją, maždaug 11.10 val., automobilių stovėjimo aikštelėje Šlaito gatvėje, Tauragėje, nepažįstamas vyras sukėlė jam fizinį skausmą.