Pareigūnai bylinėjasi dėl atlyginimų
Įkelta:
2010-08-11
Nuotrauka

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai per kelerius metus neišmokėtą atlyginimo dalį ketina atsiimti teismų pagalba. Pastarąją savaitę Klaipėdos apygardos administraciniame teisme nagrinėtos septynios tokios bylos. Policininkai, dirbę savaitgaliais ar per šventines dienas, negavo jiems priklausančios atlyginimo dalies. Kai kuriems skolos siekia kelis šimtus litų, kitiems – kelis tūkstančius. Atsakovais pareigūnai nurodo Tauragės policijos komisariatą ir Policijos departamentą.

Skola pareigūnams susidarė todėl, kad keletą metų Tauragės, taip pat visos šalies pareigūnams buvo mokama tik priemokų ir priedų sumos dalis, neviršijusi 70 procentų pareiginės algos. Būtent šią neišmokėtą dalį pareigūnai ir bando išsireikalauti teismuose. Didžiųjų šalies miestų pareigūnai, paraginti profsąjungų, pirmieji ėmėsi žygių išsireikalauti jiems priklausančios algos dalies. Tauragiškiai į teismus ėmė kreiptis tik įsitikinę, kad teismai priima kolegoms palankius sprendimus.

Kalbėdami su žiniasklaida pareigūnai taip pat nebuvo drąsūs, prašė neskelbti jų pavardžių. „Tauragės žinių“ pakalbinta Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnė, prašiusi neatskleisti jos asmenybės, neįvardijo ir jai susidariusios skolos dydžio. Kiekvienam esą apskaičiuojama individualiai. Pasak jos, laikotarpis, už kurį pareigūnai reikalauja grąžinti neišmokėtus pinigus, kiekvienam pareiškėjui skirtingas, tačiau jis negali būti ilgesnis nei treji metai iki prašymo parašymo dienos. Anot pareigūnės, Konstitucinis Teismas dar pernai gruodį išaiškino, kad pareigūnai privalo gauti priedus už darbą švenčių dienomis ar savaitgaliais. Po šio išaiškinimo teisybės pirmieji pradėjo ieškoti vilniečiai, paraginti profsąjungos. Sužinoję apie kolegoms priteistas skolas į teismus kreipėsi vis daugiau pareigūnų.

– Tikiuosi, kad Klaipėdos teismo sprendimas bus palankus ir mums, – „Tauragės žinioms“ sakė pareigūnė.

Kita, taip pat pavardės prašiusi neskelbti pareigūnė „Tauragės žinioms“ atskleidė, kad per metus jai nebuvo išmokėta 600 litų, tačiau kitiems kolegoms skola susidariusi keliskart didesnė.

Nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjai Eglei Tolvaišienei Klaipėdos apygardos administracinis teismas birželio 15-ąją buvo palankus. Jai priteisti per dvejus metus neišmokėti apie 2000 litų. Tačiau sprendimą Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas apskundė Vyriausiajam administraciniam teismui.

Pasak Tauragės policijos komisariato Personalo skyriaus viršininko Sigito Sirvydo, tokių bylų apskųsta per dvidešimt.

– Nuo to laiko, kai Konstitucinis Teismas išaiškino, kad reikia išmokėti ne 70 procentų, o visus pareigūnui priskaičiuotus uždirbtus priedus, tai taip ir darome. Kol nebuvo Konstitucinio Teismo išaiškinimo, vadovavomėstuo metu galiojusiais įstatymais, – „Tauragės žinioms“ sakė Personalo skyriaus viršininkas.

Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Pirmadienį Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį didelio atgarsio sulaukusioje šuniukų su pakirptomis balso stygomis byloje. Tauragiškė už žiaurų elgesį su gyvūnais turės 8 mėnesius dirbti viešuosius darbus visuomenės labui po 30 valandų per mėnesį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo.
Nuotrauka
miesto svente
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Džiugu, kad šiais ir praėjusiais metais per miesto šventę, kuri tęsis iki sekmadienio, iki šiol nepasitaikė incidentų ir nekilo konfliktų, kuriuos spręsti galėtų jau tik policijos pareigūnai. 
Nuotrauka
gaisrine
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad dėl radinio Papušynės kaime buvo įvestas planas „Skydas“.
Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.
Nuotrauka
taryba
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė, įvertinusi viešoje erdvėje paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių veiklos apmokėjimui skiriamų lėšų panaudojimą, savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2023-05-16
Pirmadienį pareigūnai sulaukė 69-erių vyro pareiškimo, kad gegužės 12-ąją, maždaug 11.10 val., automobilių stovėjimo aikštelėje Šlaito gatvėje, Tauragėje, nepažįstamas vyras sukėlė jam fizinį skausmą.