Lordas perkando kaimynui venas
Įkelta:
2010-08-02
Nuotrauka
Aprašymas
Alvidas Šilimaitis, kurio kiemą dabar saugo tik Rikis, sako, kad kaime be didelio šuns gyventi neįmanoma. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Tomo Raulinavičiaus nuotrauka

Antradienio rytą Skaudvilės seniūnijos Puželių kaime, greta pieno surinkimo taško, Stasį Jokubauską užpuolė šuo. Agresyvus Lordas nutrūko nuo grandinės, peršoko voljero tvorą ir puolė kandžioti atėjusį kaimyną. Rotveilerio ir vilkšunio mišrūnas perkando vyrui rankas, užpuolė ir jo šuniuką – kiemsargę Laputę.

Buvo sotus

Alvido Šilimaičio kieme, greta ūkinio pastato, įrengti du dideli aptvarai. Vienas jų – Rikiui, kitas – jau nušautam Lordui. Puželių kaime gyvenantis vyras „Tauragės žinioms“ sakė, kad be didelio šuns kaime išgyventi neįmanoma.

– Puola šernai, knisa daržus. O kai turi šunį, kur kas saugiau gyventi, aplink namų ir gyventojų ne per daugiausiai, – tuoj pat po incidento pasakojo A. Šilimaitis.

Antradienio rytą pastarojo gyventojo sodyboje apsilankė kaimynas Stasys Jokubauskas. Greta kelio, ant kaladžių, ūkininkas kaskart atneša pieną į sutartą surinkimo punktą. Nutraukęs grandinę ir peršokęs aptvarą Lordas puolė kaimyną. Apkandžiojęs vyrą, jis pasivijo su nekentėjusiuoju atėjusią kiemsargę, vardu Laputė.

– Nežinau, kodėl šuo užpuolė, kaimynas mėgdavo šunį paerzinti. Lordas buvo sotus, neseniai pašertas, tačiau aplinkinius pasitikdavo agresyviai nusiteikęs, – apie šuns agresyvumo priežastis svarstė A. Šilimaitis.

Nušovė medžiotojas

Incidentą mačiusi A. Šilimaičio žmona prasitarė, kad Lordas neseniai buvo įkandęs vaikui. Esą aptvarstyta žaizda greitai užgijo. Moteris įsitikinusi, kad šuo nesirgo jokia liga.

Augintiniui užpuolus kaimyną, šeimininkė iškvietė greitąją pagalbą, pranešė apie incidentą išvykusiam vyrui. Pastarasis iš Batakių pasikvietė pažįstamą medžiotoją, kuris Lordą nušovė. Praėjus pusvalandžiui po įvykio, keturkojis jau buvo užkastas palaukėje, greta namų.

Neslepia pykčio

S. Jokubausko žmona Monika, sužinojusi, į kokią bėdą pateko vyras, neslėpė pykčio.

– Nesuprantu, kam jie tokius žvėris laiko. Juk pasileidę jie yra ne kartą, kelia pavojų žmonėms, – pyko moteris.

70-mečiam vyrui ligoninėje buvo susiūtos žaizdos. Šuo jam sukandžiojo abi rankas – nuo delnų iki alkūnių, sudraskė marškinius. Pamatęs puolantį šunį, Stasys sako niekur negalėjęs pabėgti.

– Sėdėjau ant kaladžių ir pamačiau, kaip šuo peršoko aptvarą. Iš pradžių bandžiau jam spirti, kaimynė bandė šunį raminti, bet šis nenorėjo klausyti, – po įvykio kalbėjo nukentėjusysis.

S. Jokubauskas kaimyno nekaltina, visą laiką su juo gerai sutardavo. Sako, kad bet kam taip gali atsitikti.

Dresuotoja pataria

Tauragiškė šunų dresuotoja Justė Steponaitytė teigia, kad kiekvienas šuo individualus. Gyvūno psichiką lemia ne tik veislė, bet ir tai, kaip šeimininkas augintinį auklėjo. Specialistė pataria – jei jus puola šuo, venkite žiūrėti jam į akis, sustinkite ir jokiu būdu nemosikuokite rankomis.

J. Steponaitytė įsitikinusi, kad dėl nelaimingų atsitikimų kalti ne šunys, o šeimininkai.

– Vaikus šunys apkandžioja dažniau. Manoma, tai įvyksta dėl to, kad vaikai mėgsta į šunis mesti akmenį, paerzinti. Šuo tai jaučia ir kerštauja, – kalbėjo J. Steponaitytė.

Šuns agresyvumą lemti gali ir sumaišytos veislės. Turbūt dėl to grynaveisliai augintiniai, pasak J. Steponaitytės, pasižymi geresnėmis charakterio, fizinėmis savybėmis. Jų psichika stabilesnė.

J. Steponaitytė sako, jei jums įkando šuo, būtina kreiptis į medikus. Medikai ištirs, ar keturkojis neserga, kreipsis į policiją, kuri paskirs baudą šeimininkui. Žmogiškai bendraujant, šeimininkas turėtų padengti nukentėjusiajam gydymo išlaidas.

Įstatymas numato įspėjimą arba baudą

Lietuvos Respublikos teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnis už gyvūnų įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo, gabenimo ir prekybos jais taisyklių bei atskirų rūšių gyvūnų registravimo gyvenamosiose vietovėse taisyklių ir agresyvių šunų įvežimo, įsigijimo, laikymo, registravimo, veisimo, dresavimo ir prekybos jais taisyklių pažeidimą užtraukia baudą iki 200 litų arba įspėjimą. Jei veika sukelia grėsmę asmens turtui, sveikatai ar gyvybei, numatoma nuo 400 iki 600 litų bauda su šuns konfiskavimu.

Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Pirmadienį Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį didelio atgarsio sulaukusioje šuniukų su pakirptomis balso stygomis byloje. Tauragiškė už žiaurų elgesį su gyvūnais turės 8 mėnesius dirbti viešuosius darbus visuomenės labui po 30 valandų per mėnesį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo.
Nuotrauka
miesto svente
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Džiugu, kad šiais ir praėjusiais metais per miesto šventę, kuri tęsis iki sekmadienio, iki šiol nepasitaikė incidentų ir nekilo konfliktų, kuriuos spręsti galėtų jau tik policijos pareigūnai. 
Nuotrauka
gaisrine
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad dėl radinio Papušynės kaime buvo įvestas planas „Skydas“.
Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.
Nuotrauka
taryba
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė, įvertinusi viešoje erdvėje paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių veiklos apmokėjimui skiriamų lėšų panaudojimą, savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2023-05-16
Pirmadienį pareigūnai sulaukė 69-erių vyro pareiškimo, kad gegužės 12-ąją, maždaug 11.10 val., automobilių stovėjimo aikštelėje Šlaito gatvėje, Tauragėje, nepažįstamas vyras sukėlė jam fizinį skausmą.