Apie apšaudymą kariai neatvirauja net žmonoms
Įkelta:
2010-08-06
Nuotrauka
Aprašymas
Akimirka iš karių išlydėtuvių į misiją Afganistane; centrinė Tauragės aikštė, 2010 m. pavasaris. "Tauragės žinių" archyvo nuotrauka

Pirmadienio naktį Afganistano Goro provincijos pietvakarinėje dalyje, Shahrak rajone, apie 200 km nuo sostinės Čagčarano, automatiniais ir prieštankiniais ginklais apšaudyti patruliavę Lietuvos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnaujančios Lietuvos karių pamainos daugumą sudaro Tauragės rajone dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

Kiek karių patruliavo susišaudymo metu, Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus sakė atskleisti negalįs, tačiau patikino, kad dešimt minučių trukusiame susišaudyme žmonės nenukentėjo.

Anot PAG vienuoliktosios Lietuvos karių pamainos vado pulkininko Gintaro Smaliuko, kariai profesionaliai suvaldė situaciją. Pulkininko teigimu, tokiems incidentams jie gerai pasirengė ilgose pratybose Lietuvoje. Kai kurie jų jau yra dalyvavę ankstesnėse tarptautinėse misijose ir turi patirties.Dauguma pamainos karių yra tarnavę Balkanuose, Irake, Afganistane.

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Asmenybės prašiusi neatskleisti vieno misijoje Afganistane dalyvaujančių karių tauragiškė žmona apie susišaudymą sužinojo tik „Tauragės žinioms“ apie tai pasiteiravus, nors ir stebi Lietuvos kariuomenės jungtinės štabo internetinės svetainės naujienas. Apie susišaudymą šioje interneto svetainėje pirmadienį informacijos nebuvo. Tą pačią dieną, po pokalbio su „Tauragės žinių“ žurnaliste, moteris susisiekė su savo vyru. Karys žmonai paaiškino, kad susišaudymo metu nepatruliavo. Daugiau apie susišaudymą vyras nieko nepasakojo.

Su mažamečiais vaikais namuose likusi tauragiškė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kariai tokių dalykų niekam nepasakoja. Į misiją jos vyras išvykęs jau trečią kartą. Afganistane jis jau praleido tris mėnesius, namo turėtų grįžti lapkritį.

– Kaip iš tiesų jie ten gyvena, kas ten vyksta, nežinom. Juk nei aš, nei kito kario žmona ten nesam buvusios. O jie labai neatvirauja – saugo karines paslaptis ir mus nuo neigiamos informacijos. Kad ir ką jis besakytų, jaudinuosi dėl visko. Ir dėl saugumo, ir dėl to, kaip jis atlaiko beprotišką karštį, ir dėl to, ką valgo. Stengiamės kasdien su vyru susisiekti trumposiomis žinutėmis, pabendrauti internetu. Jei sužinau, kad vyras išvyksta į patruliavimą, visą dieną būnu kaip ant adatų. Atlėgsta tik tada, kai sužinau, kad jis jau grįžo į štabą. Tačiau tokia kario žmonos dalia, – kalbėjo moteris.

Kito Afganistane misijoje dalyvaujančio kario žmona, auginanti keturių mėnesių mažylį, apie incidentą „Tauragės žinioms“ pasakojo sužinojusi iš pranešimų per televiziją. Tačiau pirmadienį su ja susisiekęs vyras nuramino, kad tai, kas buvo paskelbta žiniasklaidoje, galėjo pasirodyti daug baisiau, nei yra. Į misiją jos vyras išvyko pirmą kartą.

– Tokia kario pareiga ir aš turėjau susitaikyti su tuo, kad jam teks vykti į misijas, – atviravo kita tauragiškė, taip pat prašiusi neskelbti pavardės.

Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.
Nuotrauka
taryba
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė, įvertinusi viešoje erdvėje paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių veiklos apmokėjimui skiriamų lėšų panaudojimą, savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2023-05-16
Pirmadienį pareigūnai sulaukė 69-erių vyro pareiškimo, kad gegužės 12-ąją, maždaug 11.10 val., automobilių stovėjimo aikštelėje Šlaito gatvėje, Tauragėje, nepažįstamas vyras sukėlė jam fizinį skausmą.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2023-05-15
Iš kitų asmenų prostitucijos pelnęsi, konkurentus įbauginti siekę, visuotinai pavojingu būdu svetimą turtą niokoję ir kitus nusikaltimus darę asmenys laukia teismo. Generalinės prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl pelnymosi iš kitų asmenų prostitucijos, plėšimų, viešosios tvarkos pažeidimų, fizinio skausmo sukėlimo ir kitų nusikaltimų pareikšti 26, įtariama, organizuota grupe veikusiems asmenims. Pranešime spaudai skelbiama, kad seksualines paslaugas sutikusios teikti merginos buvo apgyvendintos ir Tauragėje.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-12
Tauragės apskrities policijos paros įvykių suvestinėje informuojama, kad dirbdamas nuo kopėčių nukrito vyras.