Vicemero kaimynystėje – kontrabandos gūžta
Įkelta:
2010-07-02
Nuotrauka
Aprašymas
Į netikėtą akistatą žiniasklaidos akivaizdoje vakar pateko pastato dalies, kur buvo aptikti kontrabandos gabenimu įtariami automobiliai, šeimininkas Algimantas Dičmonas (kairėje) ir vicemeras Silverijus Statkus. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Pasienyje nukautas į pareigūnus šaudęs vyras. Rolando Žalgevičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
I įvykio vietą iškviestas ekspertas iš Klaipėdos. Rolando Žalgevičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Rolando Žalgevičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Rolando Žalgevičiaus nuotrauka

Tragiški trečiadienio nakties įvykiai pasienyje su Rusija, kai buvo sužeisti du pasieniečiai ir nušautas kontrabandos gabenimu įtariamas Vilkyškių seniūnijos gyventojas, rytą pareigūnus atvedė į Tauragę. Čia verslininko Juozo Statkaus sklype esančiame pastate rastas vieno grupės pabėgėlių automobilis „Subaru“. Tame pat pastate, tiksliau vienoje jo dalyje, kuria naudojasi tauragiškis Algimantas Dičmonas, rasti dar keturi pareigūnus sudominę automobiliai. Pastatas, kurio vienoje pusėje veikia lentpjūvė, priklauso dviem šeimininkams: Lydai Peldžienei ir UAB „Jusilta“, kurios savininkai – Tauragės vicemeras Silverijus Statkus ir jo brolis Juozas. Žemė, ant kurios stovi pastatas, priklauso Statkams. Galbūt ant Tauragės politikų krinta kontrabandos šešėlis?

Sužeisti du pareigūnai, įtariamasis nušautas

Kaip „Tauragės žinias“ informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), prie Nemuno, Paleičių kaimo teritorijoje, pasieniečiai pastebėjo grupę įtartinų asmenų ir bandė juos sulaikyti. Sulaikymo metu vienas jų – 44 metų Jonas Kymantas į pareigūnus pradėjo šaudyti pistoletu ir buvo nušautas pats.Incidento metu sužeisti du Pagėgių rinktinės Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai – tauragiškis 29 metų Artūras Žukas ir 33 metų kaunietis Audrius Gaižauskas. Vienas VSAT pareigūnas sužeistas į krūtinę, kitas –į koją. Jie nugabenti į Klaipėdos ligoninę.

Į incidento vietą trečiadienio naktį atskubėjo pats pasieniečių vadas Vainius Butinas ir VSAT Operatyvinės veiklos valdybos viršininkas Antanas Montvydas, buvo iškviestas ekspertas iš Klaipėdos.

Dėl pasikėsinimo nužudyti ir pasipriešinimo valstybės tarnautojams Šilutės rajono policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimui vadovauja Šilutės rajono apylinkės prokuratūra.
Apie tyrimo eigą informuotas LR generalinis prokuroras.

Paprašė pasistatyti automobilį?

Nors pareigūnai pasienyje nepavijo nušauto įtariamojo J. Kymanto bendrininkų vairuojamo „Subaru“, vėliau jis buvo rastas Tauragėje, UAB „Jusilta“ kaimynystėje. Trečiadienio rytą kratą Tauruose atlikę pasieniečiai ir Tauragės, Šilutės bei Pagėgių pareigūnai pastate, oficialiai priklausančiame septyniasdešimtmetei Lydai Peldžienei, aptikto dar keletą juos sudominusių „Subaru“, „Audi“ ir „Toyota Previa“ markių automobilių.

L. Peldžienė, A. Dičmono buvusi uošvė, „Tauragės žinioms“ sakė, kad maždaug prieš savaitę jos anūko draugas paprašė ten pasistatyti automobilį. Kokį automobilį vaikinas pastate pasistatė, L. Peldžienė tikino nesidomėjusi. Moteris sakė, kad policija jos neapklausė, esą ji čia niekuo dėta, tik – A. Dičmoną, kuris naudojasi tuo pastatu.

Nuo atsakymų išsisukinėjo

„Tauragės žinių“ kalbintas A. Dičmonas nuo atsakymų išsisukinėjo juokaudamas, prisipažino esąs išgėręs alaus. Į klausimą, ar jis susijęs su kontrabanda, išrėžė, kad 60 procentų Lietuvos gyventojų susiję su kontrabanda: esą žmonės rūko kontrabandines cigaretes, geria kontrabandinius gėrimus ir į savo automobilių bakus pila kontrabandinį kurą.

Algimantas Dičmonas „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad du kartus per metus važiuoja uždarbiauti į Švediją ir ten užsidirba pragyvenimui, o lentpjūvėje esą darbuojasi kartu su kitais darbininkais ir teuždirba 50 litų per dieną.

Pastatas atidalytas mūrine siena

Kaip tik tuo metu, kai kalbėjomės su A. Dičmonu, prie jo lentpjūvės atvažiavo „Jusiltos“, besiverčiančios vaisvandenių gamyba, direktoriaus Juozo Statkaus brolis, rajono mero pavaduotojas, šiuo metu laikinai mero pareigas einantis „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narys Silverijus Statkus. „Jusiltos“ interneto svetainėje jis tebėra nurodytas kaip šios bendrovės direktorius gamybai. Žurnalistams S. Statkus rodė, kad tarp A. Dičmono lentpjūvės ir jo brolio vadovaujamos „Jusiltos“ pastato dalių yra siena.

S. Statkus aiškino, kad žemė, ant kurios stovi pastatas su lentpjūve, priklauso jiems, o prieš keletą metų Statkai esą nusipirko dalį pastato.

– Pastato dalimi, kur yra lentpjūvė, mes nesinaudojame. Nieko bendro su jais neturime, – „Tauragės žinioms“ sakė vicemeras.

S. Statkus taip pat tikino, kad jo pusbroliai – Seimo narys Kęstas Komskis ir Pagėgių meras Virginijus Komskis su kontrabanda, nors pastaruoju metu apie tai ne vienas žurnalistas jo klausė, nesusiję.

„Jusiltos“ direktorius J. Statkus „Tauragės žinias“ taip pat tikino, kad su kontrabanda jis nesusijęs.

– Tik kadastriniai dokumentai nesutvarkyti, bet visi žino, kad ne mūsų pastatas.

Nemalonu, kad įtraukiamos valdžios struktūros

Kraštietis, teisingumo ministras Remigijus Šimašius tuo metu, kai pasienyje vyko susišaudymas, buvo išvykęs į Kazachstano Respubliką, kurdalyvavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos rengiamoje konferencijoje. Apie incidentą „Tauragės žinioms“ jis sakė sužinojęs iš žiniasklaidos atstovų, kai grįžo į Lietuvą. Dėl to, kas įvyko pasienyje, teisingumo ministrui esą labai nemalonu.

– Apmaudu, kad nukentėjo žmonės, tačiau pareigūnai atliko savo darbą, – sakė R. Šimašius.

Teisingumo ministras pripažįsta, kad Tauragės regione kontrabandos verslas klesti, kad nemažai gyventojų tokiu būdu užsidirba duonai. Kontrabandos klestėjimą esą lemia ir didžiulis kainų skirtumas. Esą labai nemalonu, kad į nelegalų verslą įtraukiamos valdžios struktūros.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir vagystę nuteistas bei kalėjimo duonos už tai ragavęs E. V. skubios pagalbos tarnybų numeriu 112 pranešė buvęs sumuštas. Tačiau atvykus pareigūnėms ir pildant dokumentus jam svarbiau tapo dar labiau prisigerti, o ne apskųsti savo skriaudėjus. Policija, žinoma, mėgino nukentėjusįjį drausminti, tačiau jis raginimų negerti nesiklausė. O galiausiai išvykus pareigūnėms sėdo girtas prie vairo ir ėmė vairuoti. Galbūt visa tai ir nebūtų išaiškėję, jeigu policija nebūtų grįžusi atgal. Tačiau įvykiai susiklostė E. V. ne itin naudinga linkme. Vyriškis prie vairo girtas sėdo pareigūnių akivaizdoje. Už tai jis praėjusių metų pabaigoje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-22
​​​​​​​Tauragės apylinkės teisme nuosprendį išgirdo jau anksčiau dėl fizinio skausmo sukėlimo bei melagingą skundą nuteista R. Š. Netekėjusi ir niekur nedirbanti moteris kaltinta tuo, jog užpuolė kitą moterį. Teismo salėje paaiškėjo, kad konfliktas užvirė dėl vyro.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-21
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Kur dursi – ten pažeidimas arba nusikaltimas. Regis, tokia situacija susiklostė, kai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai patikrino įtarimų sukėlusį jaunuolį. Patikrinamas neapsiėjo be radinių, už kuriuos numatyta atsakomybė. Paaiškėjo, jog vaikinas laikė ginklų, galimai narkotinių medžiagų ir kontrabandinių cigarečių.  
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Tauragės apylinkės teisme nuteistas kreditą iš finansų įstaigos panoręs gauti vyriškis, prieš porą metų jau teistas Šilutėje bei Kaune dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės, jos duomenų panaudojimo bei pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Bylos duomenimis, G. B. šįkart pateikė suklastotą dokumentą, todėl gruodžio 8-ąją jam paskelbtas naujas nuosprendis. 
Nuotrauka
uogiene
Aasociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Policijos pareigūnų susidomėjimą sukėlęs tauragiškis kaip reikiant prisidirbo. Iš pradžių dėl gaminamos „naminukės“ įkliuvęs vyras, pasirodo, nelegaliai laikė ir šaunamąjį ginklą. Dėl jo tam buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje nuosprendis Tauragės apylinkės teisme paskelbtas lapkričio 30-ąją. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policija
Įkelta:
2022-01-07
Tauragės apskrities policija penktadienį pranešė, kad sausio 5-ąją apie 10 val. 30 min. Tauragės r., Mažonų k., rastas 1958 m. gimusios moters kūnas.
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-01-06
Tauragės apskrities policijos pareigūnai tiria vyro mirtį. Žmogaus kūnas rastas bute.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-05
Pagėgių savivaldybės teritorijoje esanti Endriškių palivarko sodyba buvo apgriauta, o jos plytos parduotos. Pastatas registruotas Kultūros vertybių registre, kadangi turi didelės mokslinės, kultūrinės, istorinės reikšmės. Taigi prieš Tauragės apylinkės teismą stojo plytas išardęs ir iš svetimo turto pasipelnęs vyriškis, turintis polinkį alkoholiui ir norėjęs gauti pinigų gėrimams įsigyti. Už paveldo sunaikinimą Tauragės apylinkės teismas  iš vyro Kultūros paveldo departamento naudai priteisė net 7164,41 euro žalos atlyginimo.