Vėl pagrobta varinė liuteronų bažnyčios knyga
Įkelta:
2010-07-30
Nuotrauka
Aprašymas
Iš nišos išlupta Martyno Mažvydo skulptūra šiandien saugoma; jei dingusi knyga nebus rasta, prireiks kurti naują. Daivos Sitnikienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Martyno Liuterio laikoma knyga vagių nevilioja, matyt, per maža. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Trečiadienio naktį vagys vėl pasikėsino į Martyno Mažvydo skulptūrą, stovinčią Tauragės evangelikų-liuteronų parapijos bažnyčios nišoje, – pagrobė varinę knygą.

Apsaugos sistema suveikė apie pirmą valandą nakties, kai visas miestas, tuo pačiu ir bažnyčios teritorija, išjungus gatvės apšvietimą jau skendėjo tamsoje.

Prie evangelikų bažnyčios per tris minutes atvykus privačios apsaugos tarnybos „Tausauga“ ekipažui nusikaltėlių jau nebebuvo. Ant žemės gulėjo iš nišos išplėšta apgadinta statula. Nukentėjo statulos galva ir ranka.

Anot kunigo Mindaugo Dikšaičio, atstatyti statulai prireiks tūkstančio litų. Pavogtą varinę statulos knygą kunigas įvertino 1500 litų.

Į Martyno Mažvydo varinę knygą vagys kėsinasi nebe pirmą kartą. Pasak kunigo, tokį plėšikų akibrokštą bažnyčia jau patyrė keturis ar penkis kartus. Kunigo manymu, vagys tikisi, kad varinė knyga vertingesnė, tačiau supratę, kad lobis per menkas, ją tiesiog išmeta. Knyga nukalta iš varinės skardos, jos viduje – mediena. Knygos vario skarda sveria tik apie pusę kilogramo.

Knyga, laikoma Martyno Liuterio skulptūros, stovinčios gretimoje bažnyčios nišoje, vagių nevilioja, galbūt todėl, kad atrodo mažesnė.

M. Dikšaičio žiniomis, policija nė karto knygos vagių nėra sugavusi.

Kunigas M. Dikšaitis „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais, kai vario vagysčių visoje šalyje būdavo įvykdoma labai daug, knygos iš nišos, kad nusikaltėliams nekiltų pagundų, buvo išimtos.

Martyno Mažvydo ir Martyno Liuterio skulptūros Tauragės evangelikų-liuteronų bažnyčioscentrinio įėjimo nišose buvo pastatytos 1987 metais. Skulptūrų autorius – tauragiškis, Tauragės garbės pilietis, tautodailininkas Antanas Bagdonas.

A. Bagdonas apie jo dirbinio vagystę penktadienį sužinojo iš „Tauragės žinių“. Korespondentei tautodailininkas sakė, kad varinės knygos nebekals, jei to nepaprašys pats vyskupas Mindaugas Sabutis, jo krikštasūnis.

Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Pirmadienį Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį didelio atgarsio sulaukusioje šuniukų su pakirptomis balso stygomis byloje. Tauragiškė už žiaurų elgesį su gyvūnais turės 8 mėnesius dirbti viešuosius darbus visuomenės labui po 30 valandų per mėnesį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo.
Nuotrauka
miesto svente
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Džiugu, kad šiais ir praėjusiais metais per miesto šventę, kuri tęsis iki sekmadienio, iki šiol nepasitaikė incidentų ir nekilo konfliktų, kuriuos spręsti galėtų jau tik policijos pareigūnai. 
Nuotrauka
gaisrine
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad dėl radinio Papušynės kaime buvo įvestas planas „Skydas“.
Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.
Nuotrauka
taryba
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė, įvertinusi viešoje erdvėje paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių veiklos apmokėjimui skiriamų lėšų panaudojimą, savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2023-05-16
Pirmadienį pareigūnai sulaukė 69-erių vyro pareiškimo, kad gegužės 12-ąją, maždaug 11.10 val., automobilių stovėjimo aikštelėje Šlaito gatvėje, Tauragėje, nepažįstamas vyras sukėlė jam fizinį skausmą.