Žvyrvagystės byla tęsiasi
Įkelta:
2010-06-19
Nuotrauka
Aprašymas
Kalbama, kad iš nelegaliai kasto Stokaičių žvyro pastatyti visi Žygaičiai. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Buvęs „Ulikso“ vadovas Stasys Janušas tikina nežinantis, kas iš Stokaičių karjero vogė žvyrą. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Liudyti teisme pakviestas ir buvęs seimūnas Vaclovas Karbauskis. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka

Antradienį Tauragės rajono apylinkės teismo posėdis suvedė tris UAB „Uliksas“ direktorius. Teismo salėje greta buvusių bendrovės vadovų – Vaclovo Karbauskio ir Stasio Janušo sėdo ir dabartinis bendrovės direktorius Vidmantas Juzėnas. Žvyrvagystės byloje Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas siekia įrodyti „Ulikso“ padarytą beveik 70 tūkstančių litų žalą kraštovaizdžiui.

Pričiupo FNTT

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai, patikrinę gautą operatyvinę informaciją, užfiksavo, kad Tauragės rajone, Stokaičių kaime, šalia kapinaičių ir Jūros upės vingio, savavališkai kasamas žvyras. Tyrimo metu nustatyta, kad UAB „Uliksas“ sunkvežimiai nuo 2006 metų sausio iki 2007 metų rugsėjo, bendrovei neturint Geologijos tarnybos leidimų, išvežė iš karjero 9034 kubinius metrus žvyro, kurį naudojo statybiniams įmonės projektams. Įtariama, kad bendrovė legalizavo žvyro įsigijimo buhalterinius apskaitos dokumentus ir registrus prisidengdama legaliomis Galmenų karjero iškasenomis.

Už apgaulingos apskaitos tvarkymą tuometiniam „Ulikso“ vadovui Stasiui Janušui buvo iškelta baudžiamoji byla. 2008-ųjų liepą teismas jį pripažino kaltu ir nubaudė 1250 Lt bauda.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas teisme siekia įrodyti, kad „Uliksas“ kraštovaizdžiui padarė 65948 litų žalą. Tačiau kaltinamieji su šiais teiginiais nesutinka ir tikina, kad Stokaičiuose žvyrą vogė kas tik norėjo. Atsakovų teigimu, visos Žygaičių statybos neapsiėjo be žvyro iš šio karjero, o kaltinimai metami tik jiems.

Tikina išvežę mažiau

Specialisto išvadose rašoma, kad iš Stokaičių karjero dingo beveik 10 tūkstančių kubinių metrų žvyro. Tokį kiekį geologai apskaičiavo taikydami specialią formulę. Renkant medžiagą ir sumuojant vairuotojų kelionės važtaraščius suskaičiuota 4133 kubiniai metrai išvežto žvyro. Tauragės rajono apylinkės teisme „Ulikso“ advokatas bandė įrodinėti, kad kroviniai niekad sveriami nebuvo, tad ir pagrindo teigti, kad toks didelis kiekis buvo išvežtas, nėra.

– „Uliksas“ galėtų atsakyti dėl kokių 300–400 kubinių metrų žvyro, – teisme įrodinėjo bendrovės atstovas.

30 metų bendrovėje dirbęs tuometinis „Ulikso“ direktorius Stasys Janušas teisme dalyvavo kaip trečiasis asmuo. S. Janušo nuomone, jo tuomet vadovaujama bendrovė parsivežė nedidelį kiekį žvyro, kurį išbandė betoninio mazgo statybai.

– Gal ir vietiniai gyventojai vežė, nežinau tiksliai, – teisme aiškino S. Janušas.

Liudyti kviestas Vaclovas Karbauskis

Žvyrvagystės teismo posėdyje pasirodė ir dar vienas buvęs „Ulikso“ direktorius Vaclovas Karbauskis. Jis kviestas liudyti. Iki 2000 metų buvęs Seimo narys vadovavo šiai bendrovei, buvo jos akcininkas. „Tauragės žinioms“ dabartinis „Tauragės šilumos tinklų“ direktoriaus pavaduotojas tvirtino, kad šiandien su „Uliksu“ jokių reikalų nebeturi. Turėtas bendrovės akcijas 2005 metais jis pardavęs dabartiniams bendrovės savininkams UAB „Hidrostatyba“.

Tačiau šįkart V. Karbauskiui liudyti teisme neteko, mat į posėdį neatvyko Aplinkos apsaugos departamento juridinis atstovas.

– Manęs paprašė dabartinis vadovas Vidmantas Juzėnas, kad būčiau liudytoju. Nežinau, ko būtų klausę teisme, visiškai nenumanau ir net nežinau teismo niuansų. Pakankamai gerai pažįstu karjerų situaciją Tauragės rajone, gal šita tema būčiau galėjęs padėti, – „Tauragės žinioms“ sakė V. Karbauskis.

Žvyrą vilko sunkvežimiais

„Tauragės žinių“ pakalbinta Vizbarų kaimo gyventoja Janina Bagdonienė neatsimena, kuriais metais nuosavos žemės trijų hektarų sklypo pardavimo sandorį sudarė su „Ulikso“ direktoriumi S. Janušu ir dar vienu vyriškiu. Moteris nesidomėjo ir kam šis žemės plotas jiems reikalingas.

– Jie nors ir šnapsą teverdie. Man nerūpi. Aš toje žemėje ir sodindavau, ir kuldavau. Rusų laikais žvyrą iš tos teritorijos vežė ir Šilalės, ir Šilutės, ir Raseinių, ir Tauragės sunkvežimiai. Truputį vežė ir „Uliksas“, – pripažino garbingo amžiaus moteris.

Stokaičių kaimo gyventojai puikiai atsimena, kaip siaurais jų kaimo keliukais riedėdavo „Ulikso“ sunkvežimiai. Netoli karjero gyvenantis vyras „Tauragės žinioms“ patvirtino, kad teisme linčiuojamos bendrovės transporto priemonės į karjerą atvykdavo po keletą kartų per dieną. Esą jei reikėdavo, savo reikmėms žvyro parsiveždavo ir aplinkiniai gyventojai.

Dabartinis „Ulikso“ direktorius V. Juzėnas taip pat atkakliai gina bendrovės pozicijas.

– Karjeras yra „Ulikso“ nuosavybė, o metami kaltinimai neteisingi. Visi Žygaičiai iš to žvyro pastatyti, – nukirto vadovas.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Teisės ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjos Lauros Vitosienės teigimu, į teismą jų atstovas neatvyko, nes nematė reikalo. Departamentas esą teismui nusiuntė prašymą, kuriuo paaiškino, kad visi duomenys, reikalingi priimti teismo sprendimui, pateikti.

Kitas žvyrvagystės bylos teismo posėdis planuojamas rugpjūčio 31 dieną.

Nuotrauka
sautuvas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pranešama, kad  sausio 26-ąją apie 17 val. 24 min. Šilalės rajone, Ruškos kaime, sodybos teritorijoje pareigūnai rado ir konfiskavo neteisėtai laikomas lygiavamzdis vienvamzdis šautuvas. Į laikino sulaikymo patalpą uždarytas vyras, gimęs 1971 metais.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-01-26
Tauragės apskrities policija antradienį pranešė apie Tauragės rajone įvykdytą vagystę. Skelbiama, kad sausio 23-ąją apie 20 val. 05 min. iš namų Tauragės rajono Kęsčių kaime dingo moters, gimusios 1989 m., pinigai. Padarytas nuostolis – 600 eurų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-25
Praėjusią savaitę Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, skirtą užkardyti neteisėtą mobiliojo ryšio priemonių naudojimą vairuojant.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-01-25
15-metės dukros akivaizdoje susipykęs su sugyventine vyras nusprendė pastarąją „apraminti“. Tačiau jo drausminimo metodai teisėsaugai nepasirodė tinkami. Anksčiau neteistas A. G., dirbantis vienoje įmonėje santechniku, Tauragės apylinkės teisme pasakojo, kaip smurtavo prieš moterį. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-23
​​​​​​​Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir vagystę nuteistas bei kalėjimo duonos už tai ragavęs E. V. skubios pagalbos tarnybų numeriu 112 pranešė buvęs sumuštas. Tačiau atvykus pareigūnėms ir pildant dokumentus jam svarbiau tapo dar labiau prisigerti, o ne apskųsti savo skriaudėjus. Policija, žinoma, mėgino nukentėjusįjį drausminti, tačiau jis raginimų negerti nesiklausė. O galiausiai išvykus pareigūnėms sėdo girtas prie vairo ir ėmė vairuoti. Galbūt visa tai ir nebūtų išaiškėję, jeigu policija nebūtų grįžusi atgal. Tačiau įvykiai susiklostė E. V. ne itin naudinga linkme. Vyriškis prie vairo girtas sėdo pareigūnių akivaizdoje. Už tai jis praėjusių metų pabaigoje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-22
​​​​​​​Tauragės apylinkės teisme nuosprendį išgirdo jau anksčiau dėl fizinio skausmo sukėlimo bei melagingą skundą nuteista R. Š. Netekėjusi ir niekur nedirbanti moteris kaltinta tuo, jog užpuolė kitą moterį. Teismo salėje paaiškėjo, kad konfliktas užvirė dėl vyro.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-21
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo.