Su korupcija kovos seminarais
Įkelta:
2010-06-19
Nuotrauka
Aprašymas
Po seminaro Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje Viktoras Kovšovas priėjo trumpam pakalbinti seimūnės Agnės Bilotaitės. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Skirtingų frakcijų Seimo nariai, susibūrę į grupę „Už Piliečių talką kuriant Lietuvą be korupcijos“, Pagėgiuose, Pasienio rinktinės salėje, pradėjo seminarų ciklą apie korupcijos ir kontrabandos problemas. Į seminarą kviesti savivaldybių įmonių vadovai ir atstovai, atsakingi už antikorupcinę veiklą. Nors numatytos seminaro temos aktualios – korupcijos prevencija, korupciniai nusikaltimai, kova su korupcija ir kontrabanda, pinigų „plovimas“ ir valstybės galimybės tam užkirsti kelią, pranešėjų pasisakymai buvo labiau teoriniai. Seminaro pranešėjai dėstė sąvokas, apibrėžimus, kalbėjo, kokiose srityse pasitaiko daugiausiai korupcijos apraiškų, tačiau sprendimo kelių bendrai su kitais susitikimo dalyviais neieškojo.

Ir pati seminaro pranešėja Seimo narė, Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotoja Agnė Bilotaitė kalbėjo, kad institucijos dažniausiai rengia įvairius planus, gaišta laiką, o realios naudos iš to nesą. Seimo narė savivaldybių atstovus kvietė dalyvauti kuriant antikorupcinę sistemą, nes tokia, kokia yra dabar, esanti beprasmė ir neįgali. Kad antikorupcinė sistema tik popierinė, pritarė ir Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Korupcijos prevencijos valdybos Korupcijos rizikos skyriaus viršininkas Vidmantas Meškauskas pateikė 2009-ųjų Vidaus reikalų ministerijos surinktus duomenis: pernai Lietuvoje užregistruota 890 korupcinio pobūdžio nusikalstamųjų veikų. Iš jų – 93 kyšininkavimai, 384 papirkimai, 413 piktnaudžiavimų.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Imuniteto valdybos viršininkas Darius Škarmulis susirinkusiesiems kalbėjo apie VSAT kovos būdus su korupcija ir taip pat pateikė statistinių duomenų. Anot jo, per pastaruosius penkerius metus 107 pasieniečiams, susijusiems su kontrabandininkais, pareikšti įtarimai, 37-iems jų paskelbtas teismo verdiktas, vienas buvo išteisintas, 20-čia atvejų ikiteisminiai tyrimai buvo nutraukti.

Vyriausiosios rinkimų komisijos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė išdėstė įstatymų, siekiančių skaidraus politinių kampanijų finansavimo, aspektus.

Išklausęs svečių pranešimus pasisakė Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje Viktoras Kovšovas. Jis pareiškė, kad antikorupcinių komisijų darbas savivaldybėse yra formalus.

Seminaro rimtį jo pabaigoje sutrikdė susitikime dalyvavusių keletas vietos moterėlių, metusių kaltinimus visai teisėsaugos sistemai.

Seminare dalyvavęs Tauragės rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas karo prievolei, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstutis Vaičaitis „Tauragės žinioms“ sakė pasigedęs konkretumo, esą parlamentarai susirinkusiųjų ne prašė siūlyti, kaip reikėtų kovoti su korupcija ir kontrabanda, o tik išdėstė senas, visiems žinomas, ne kartą susitikimuose aptartas temas.

–Jokių pasiūlymų, jokių gairių. Kokias žinias atsivežė, tokias ir išsivežė, – po seminaro korespondentei sakė K. Vaičaitis.

Jis svarstė, kokiu tikslu parlamentarai įkūrė grupę „Už Piliečių talką kuriant Lietuvą be korupcijos“. K. Vaičaičio nuomone, jei Seime veikia Antikorupcijos komisija, vargu ar reikia dubliuoti jos darbą. Tauragės antikorupcijos komisijos pirmininkui tai panašu į politinius žaidimus artėjant savivaldybių tarybų rinkimams.

Neseniai įkurtos Seimo narių grupės „Už Piliečių talką kuriant Lietuvą be korupcijos“ steigimo iniciatoriai – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariai Arvydas Anušauskas, Agnė Bilotaitė, Liberalų ir centro sąjungos atstovas Artūras Melianas, Valstiečių liaudininkų sąjungos narė Rima Baškienė ir Socialdemokratų partijos atstovas Edvardas Žakaris.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir vagystę nuteistas bei kalėjimo duonos už tai ragavęs E. V. skubios pagalbos tarnybų numeriu 112 pranešė buvęs sumuštas. Tačiau atvykus pareigūnėms ir pildant dokumentus jam svarbiau tapo dar labiau prisigerti, o ne apskųsti savo skriaudėjus. Policija, žinoma, mėgino nukentėjusįjį drausminti, tačiau jis raginimų negerti nesiklausė. O galiausiai išvykus pareigūnėms sėdo girtas prie vairo ir ėmė vairuoti. Galbūt visa tai ir nebūtų išaiškėję, jeigu policija nebūtų grįžusi atgal. Tačiau įvykiai susiklostė E. V. ne itin naudinga linkme. Vyriškis prie vairo girtas sėdo pareigūnių akivaizdoje. Už tai jis praėjusių metų pabaigoje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-22
​​​​​​​Tauragės apylinkės teisme nuosprendį išgirdo jau anksčiau dėl fizinio skausmo sukėlimo bei melagingą skundą nuteista R. Š. Netekėjusi ir niekur nedirbanti moteris kaltinta tuo, jog užpuolė kitą moterį. Teismo salėje paaiškėjo, kad konfliktas užvirė dėl vyro.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-21
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Kur dursi – ten pažeidimas arba nusikaltimas. Regis, tokia situacija susiklostė, kai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai patikrino įtarimų sukėlusį jaunuolį. Patikrinamas neapsiėjo be radinių, už kuriuos numatyta atsakomybė. Paaiškėjo, jog vaikinas laikė ginklų, galimai narkotinių medžiagų ir kontrabandinių cigarečių.  
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Tauragės apylinkės teisme nuteistas kreditą iš finansų įstaigos panoręs gauti vyriškis, prieš porą metų jau teistas Šilutėje bei Kaune dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės, jos duomenų panaudojimo bei pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Bylos duomenimis, G. B. šįkart pateikė suklastotą dokumentą, todėl gruodžio 8-ąją jam paskelbtas naujas nuosprendis. 
Nuotrauka
uogiene
Aasociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Policijos pareigūnų susidomėjimą sukėlęs tauragiškis kaip reikiant prisidirbo. Iš pradžių dėl gaminamos „naminukės“ įkliuvęs vyras, pasirodo, nelegaliai laikė ir šaunamąjį ginklą. Dėl jo tam buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje nuosprendis Tauragės apylinkės teisme paskelbtas lapkričio 30-ąją. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policija
Įkelta:
2022-01-07
Tauragės apskrities policija penktadienį pranešė, kad sausio 5-ąją apie 10 val. 30 min. Tauragės r., Mažonų k., rastas 1958 m. gimusios moters kūnas.
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-01-06
Tauragės apskrities policijos pareigūnai tiria vyro mirtį. Žmogaus kūnas rastas bute.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-05
Pagėgių savivaldybės teritorijoje esanti Endriškių palivarko sodyba buvo apgriauta, o jos plytos parduotos. Pastatas registruotas Kultūros vertybių registre, kadangi turi didelės mokslinės, kultūrinės, istorinės reikšmės. Taigi prieš Tauragės apylinkės teismą stojo plytas išardęs ir iš svetimo turto pasipelnęs vyriškis, turintis polinkį alkoholiui ir norėjęs gauti pinigų gėrimams įsigyti. Už paveldo sunaikinimą Tauragės apylinkės teismas  iš vyro Kultūros paveldo departamento naudai priteisė net 7164,41 euro žalos atlyginimo.