Skirtingų frakcijų Seimo nariai, susibūrę į grupę „Už Piliečių talką kuriant Lietuvą be korupcijos“, Pagėgiuose, Pasienio rinktinės salėje, pradėjo seminarų ciklą apie korupcijos ir kontrabandos problemas. Į seminarą kviesti savivaldybių įmonių vadovai ir atstovai, atsakingi už antikorupcinę veiklą. Nors numatytos seminaro temos aktualios – korupcijos prevencija, korupciniai nusikaltimai, kova su korupcija ir kontrabanda, pinigų „plovimas“ ir valstybės galimybės tam užkirsti kelią, pranešėjų pasisakymai buvo labiau teoriniai. Seminaro pranešėjai dėstė sąvokas, apibrėžimus, kalbėjo, kokiose srityse pasitaiko daugiausiai korupcijos apraiškų, tačiau sprendimo kelių bendrai su kitais susitikimo dalyviais neieškojo.
Ir pati seminaro pranešėja Seimo narė, Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotoja Agnė Bilotaitė kalbėjo, kad institucijos dažniausiai rengia įvairius planus, gaišta laiką, o realios naudos iš to nesą. Seimo narė savivaldybių atstovus kvietė dalyvauti kuriant antikorupcinę sistemą, nes tokia, kokia yra dabar, esanti beprasmė ir neįgali. Kad antikorupcinė sistema tik popierinė, pritarė ir Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.
Specialiųjų tyrimų tarnybos Korupcijos prevencijos valdybos Korupcijos rizikos skyriaus viršininkas Vidmantas Meškauskas pateikė 2009-ųjų Vidaus reikalų ministerijos surinktus duomenis: pernai Lietuvoje užregistruota 890 korupcinio pobūdžio nusikalstamųjų veikų. Iš jų – 93 kyšininkavimai, 384 papirkimai, 413 piktnaudžiavimų.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Imuniteto valdybos viršininkas Darius Škarmulis susirinkusiesiems kalbėjo apie VSAT kovos būdus su korupcija ir taip pat pateikė statistinių duomenų. Anot jo, per pastaruosius penkerius metus 107 pasieniečiams, susijusiems su kontrabandininkais, pareikšti įtarimai, 37-iems jų paskelbtas teismo verdiktas, vienas buvo išteisintas, 20-čia atvejų ikiteisminiai tyrimai buvo nutraukti.
Vyriausiosios rinkimų komisijos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė išdėstė įstatymų, siekiančių skaidraus politinių kampanijų finansavimo, aspektus.
Išklausęs svečių pranešimus pasisakė Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje Viktoras Kovšovas. Jis pareiškė, kad antikorupcinių komisijų darbas savivaldybėse yra formalus.
Seminaro rimtį jo pabaigoje sutrikdė susitikime dalyvavusių keletas vietos moterėlių, metusių kaltinimus visai teisėsaugos sistemai.
Seminare dalyvavęs Tauragės rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas karo prievolei, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstutis Vaičaitis „Tauragės žinioms“ sakė pasigedęs konkretumo, esą parlamentarai susirinkusiųjų ne prašė siūlyti, kaip reikėtų kovoti su korupcija ir kontrabanda, o tik išdėstė senas, visiems žinomas, ne kartą susitikimuose aptartas temas.
–Jokių pasiūlymų, jokių gairių. Kokias žinias atsivežė, tokias ir išsivežė, – po seminaro korespondentei sakė K. Vaičaitis.
Jis svarstė, kokiu tikslu parlamentarai įkūrė grupę „Už Piliečių talką kuriant Lietuvą be korupcijos“. K. Vaičaičio nuomone, jei Seime veikia Antikorupcijos komisija, vargu ar reikia dubliuoti jos darbą. Tauragės antikorupcijos komisijos pirmininkui tai panašu į politinius žaidimus artėjant savivaldybių tarybų rinkimams.
Neseniai įkurtos Seimo narių grupės „Už Piliečių talką kuriant Lietuvą be korupcijos“ steigimo iniciatoriai – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariai Arvydas Anušauskas, Agnė Bilotaitė, Liberalų ir centro sąjungos atstovas Artūras Melianas, Valstiečių liaudininkų sąjungos narė Rima Baškienė ir Socialdemokratų partijos atstovas Edvardas Žakaris.