Politiko pergalė patvirtinta
Įkelta:
2010-06-14
Nuotrauka
Aprašymas
Raimondas Matemaitis šiandien jau ramus – bylą prieš „Švinių“ jis laimėjo. Karinos Sėrikovos nuotrauka

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė galutinę ir neskundžiamą nutartį, kuria tauragiškis Arūnas Pukelis, pravarde „Švinius“, pripažįstamas kaltas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kai išplūdo buvusį Tauragės vicemerą Raimondą Matemaitį ir grasino policijos pareigūnams. Už šiuos nusikaltimus A. Pukeliui skirta beveik 20 tūkstančių litų bauda. Politikas džiaugiasi pergale, o jo priešininkas „Švinius“ įsitikinęs, kad Auščiausiasis Teismas atsižvelgė ne į nusižengimą, o į jo pajamas, todėl savo teisybės ketina ieškoti Europos žmogaus teisių teisme Strasbūre.

Baudą teismai ir mažino, ir didino

Pernai gruodį Klaipėdos apygardos teismas Arūną Pukelį išteisino dėl nepagarbos pareigūnams, tačiau pripažino kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kai jis kelyje bandė paauklėti tuometinį rajono vicemerą Raimondą Matemaitį.

Už viešosios tvarkos pažeidimą A. Pukeliui Klaipėdos apygardos teismas skyrė per 6000 litų baudą. Ši bauda buvo mažesnė nei 2009-ųjų birželį skirta Klaipėdos rajono apylinkės teismo už grasinimus policininkams. Pastarasis teismas A. Pukeliui buvo skyręs 7800 litų baudą.

Pasibaigus bylos nagrinėjimui Klaipėdos apygardos teisme A. Pukelis tuomet „Tauragės žinioms“ sakė, kad ieškos tikrosios tiesos, apygardos teismo nuosprendį skųs Aukščiausiajam Teismui ir sieks, kad baudžiamasis straipsnis būtų perkvalifikuotas į administracinį. Tačiau šią savaitę Aukščiausiasis Teismas A. Pukeliui buvo dar griežtesnis – skyrė 19500 Lt baudą. Kaip „Tauragės žinioms“ pranešė Aukščiausiojo Teismo atstovė spaudai Živilė Jokimaitė-Dolgich, į skirtąją bausmę teismas nusprendė įskaityti vieną A. Pukelio sulaikymo dieną – 2008-ųjų birželio 3-ąją, prilyginant ją 160 Lt.

Išplūdo politiką

Incidentas, į teismo suolą atvedęs „Švinių“, įsiplieskė 2008-ųjų birželį, kai Tauragės Signalo gatvėje A. Pukelis savo automobiliu „Mercedes Benz“ užblokavo kelią Raimondo Matemaičio vairuojam „Audi 80“. Tuomet išlipęs iš automobilio „Švinius“ priėjo prie politiko, sugriebė jam už rankos ir skruosto, išplūdo necenzūriniais žodžiais ir R. Matemaičio vaikų akivaizdoje apspjovė jo mašiną. Kaip „Tauragės žinioms“ yra sakęs A. Pukelis, R. Matemaitis jį supykdė, nes žvyrkeliu važiavo per greitai – kėlė dulkes.

Po dviejų savaičių A. Pukelis įsivėlė į konfliktą su pareigūnais, kai šie jo paprašė pateikti vairuotojo pažymėjimą ir automobilio dokumentus. A. Pukelis pareigūnams pateikė tik savo pasą nurodydamas, jog kitų dokumentų nesivežioja, ir nusistebėjo, kad policininkai jo nepažįsta. Nustatyta, kad A. Pukelis tuomet griebėsi grasinimų – jei dar kartą būsiąs sustabdytas, atvažiuosiąs ir padegsiąs visus pareigūno ūkinius pastatus.

Džiaugiasi bylos baigtimi

Aukščiausiajam Teismui paskelbus nutartį „Tauragės žinių“ kalbinamas šiuo metu Tauragės apskrities viršininko pavaduotojo pareigas einantis R. Matemaitis neslėpė džiaugsmo. Jo teigimu, pagaliau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas padėjo tašką šioje byloje, pasibaigė dvejus metus trukęs bylinėjimasis.

– Kol kas negavau teismo nutarties, tačiau iš žiniasklaidos sužinojau apie tokią nutartį. Niekada ir neabejojau, kad bus kitaip. Pirmosios instancijos teismas man siūlė kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka, tačiau aš buvau įsitikinęs, kad tai viešosios tvarkos pažeidimas ir tai yra valstybės reikalas, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo R. Matemaitis.

Savo teisybės ieškos Strasbūre

Vakar A. Pukelis taip pat dar nebuvo gavęs Aukščiausiojo Teismo nutarties ir nebuvo jos skaitęs, tačiau pasidžiaugė, kad pagaliau baigėsi teisminiai rūpesčiai Lietuvoje ir jis galės ramiai gyventi. A. Pukelis sakė negalįs atsistebėti, kad vienas teismas priėmė vienokį, antras – kitokį, trečias – dar kitokį sprendimą: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas skyrė žymiai didesnę bausmę nei Klaipėdos apygardos teismas.

– Nesu girdėjęs, kad Aukščiausiasis Teismas skirtų žymiai didesnę baudą nei žemesnės instancijos teismas. Galėjau tikėtis, kad paliks tą patį sprendimą, bet kad pablogins, nesitikėjau. Suprantu, kad Lietuvoje sunkmetis, bet skirti tokią didelę baudą nerealu. Kiek būna atvejų, kai gatvėje žmonės apsižodžiuoja arba pareigūnams iš pykčio pagrasina. Jei taip būtų atsitikę su kitu žmogumi, o ne su manimi, tai galbūt nė bylos nebūtų buvę, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo A. Pukelis.

Vyras sakė nepagailėsiąs dar tiek pat pinigų ir teisybės ieškosiąs Strasbūre.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir vagystę nuteistas bei kalėjimo duonos už tai ragavęs E. V. skubios pagalbos tarnybų numeriu 112 pranešė buvęs sumuštas. Tačiau atvykus pareigūnėms ir pildant dokumentus jam svarbiau tapo dar labiau prisigerti, o ne apskųsti savo skriaudėjus. Policija, žinoma, mėgino nukentėjusįjį drausminti, tačiau jis raginimų negerti nesiklausė. O galiausiai išvykus pareigūnėms sėdo girtas prie vairo ir ėmė vairuoti. Galbūt visa tai ir nebūtų išaiškėję, jeigu policija nebūtų grįžusi atgal. Tačiau įvykiai susiklostė E. V. ne itin naudinga linkme. Vyriškis prie vairo girtas sėdo pareigūnių akivaizdoje. Už tai jis praėjusių metų pabaigoje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-22
​​​​​​​Tauragės apylinkės teisme nuosprendį išgirdo jau anksčiau dėl fizinio skausmo sukėlimo bei melagingą skundą nuteista R. Š. Netekėjusi ir niekur nedirbanti moteris kaltinta tuo, jog užpuolė kitą moterį. Teismo salėje paaiškėjo, kad konfliktas užvirė dėl vyro.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-21
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Kur dursi – ten pažeidimas arba nusikaltimas. Regis, tokia situacija susiklostė, kai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai patikrino įtarimų sukėlusį jaunuolį. Patikrinamas neapsiėjo be radinių, už kuriuos numatyta atsakomybė. Paaiškėjo, jog vaikinas laikė ginklų, galimai narkotinių medžiagų ir kontrabandinių cigarečių.  
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Tauragės apylinkės teisme nuteistas kreditą iš finansų įstaigos panoręs gauti vyriškis, prieš porą metų jau teistas Šilutėje bei Kaune dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės, jos duomenų panaudojimo bei pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Bylos duomenimis, G. B. šįkart pateikė suklastotą dokumentą, todėl gruodžio 8-ąją jam paskelbtas naujas nuosprendis. 
Nuotrauka
uogiene
Aasociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Policijos pareigūnų susidomėjimą sukėlęs tauragiškis kaip reikiant prisidirbo. Iš pradžių dėl gaminamos „naminukės“ įkliuvęs vyras, pasirodo, nelegaliai laikė ir šaunamąjį ginklą. Dėl jo tam buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje nuosprendis Tauragės apylinkės teisme paskelbtas lapkričio 30-ąją. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policija
Įkelta:
2022-01-07
Tauragės apskrities policija penktadienį pranešė, kad sausio 5-ąją apie 10 val. 30 min. Tauragės r., Mažonų k., rastas 1958 m. gimusios moters kūnas.
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-01-06
Tauragės apskrities policijos pareigūnai tiria vyro mirtį. Žmogaus kūnas rastas bute.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-05
Pagėgių savivaldybės teritorijoje esanti Endriškių palivarko sodyba buvo apgriauta, o jos plytos parduotos. Pastatas registruotas Kultūros vertybių registre, kadangi turi didelės mokslinės, kultūrinės, istorinės reikšmės. Taigi prieš Tauragės apylinkės teismą stojo plytas išardęs ir iš svetimo turto pasipelnęs vyriškis, turintis polinkį alkoholiui ir norėjęs gauti pinigų gėrimams įsigyti. Už paveldo sunaikinimą Tauragės apylinkės teismas  iš vyro Kultūros paveldo departamento naudai priteisė net 7164,41 euro žalos atlyginimo.