Prabėgo beveik metai, kai dėl Klaipėdoje, šiukšlių konteineryje, rastų negyvų naujagimių dvynukų buvo sulaikyta ir vaikžudyste įtarta niekuo dėta Tauragės rajono gyventoja 43 metų Tamara Miliūnienė, ir teisėsaugininkai vėl pareiškė, kad nustatyta įtariamoji. Šįkart kita. Skaudžios patirties turinti buvusi įtariamoji T. Miliūnienė ir jos gyvenimo draugas nėra tikri, ar ir šįkart pareigūnai nesuklydo.
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Aurelijus Stanislovaitis „Tauragės žinioms“ įtariamosios asmenybės neatskleidė, nepasakė ne tik vardo ir pavardės inicialų, bet ir gimimo metų. Pasak jo, moteris yra deklaravusi gyvenamąją vietą Klaipėdoje. Jau paskelbta įtariamosios paieška. Prokuroras kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas moteriai suimti skirti Europos Sąjungos arešto orderį, kadangi yra duomenų, kad ji gali būti išvykusi į užsienį.
Buvusi įtariamoji Tamara Miliūnienė tuo metu, kai buvo įvykdytas žiaurus nusikaltimas, gyveno Airijoje, tačiau trumpam grįžusi į Lietuvą buvo suimta kaip įtariamoji dėl vaikų nužudymo. Vėliau išsiaiškinta, kad vienas dvynukų buvo uždusintas, o kitas gimė negyvas.
Pernykštį birželį Tamara prisimena kaip didžiausią košmarą, iki šiol moteris vartoja vaistus, kad galėtų ramiai miegoti. Moteris teigia, kad po nepagrįsto kaltinimo, paniekinimo ir žeminančių apklausų bei teismo eksperto apžiūros ją užklumpa epilepsijos priepuoliai.
– Negaliu užmiršti, kaip pareigūnai mane tardė, kaip mano kūną apžiūrinėjo ekspertas. Nejau Lietuvoje nėra moterų eksperčių, kad vyrui reikėjo mane čiupinėti? Nei Tauragės pareigūnai, nei Klaipėdos tyrėja ar prokuroras netikėjo tuo, ką aš jiems sakiau. Užsimanė, apkaltino ir į areštinę uždarė. Elgėsi kaip su didžiausia nusikaltėle ir vis kartojo: „DNR neklysta, mes viską žinom, Tamara, prisipažink, tau dėl to bus geriau“. O dabar, skaičiau, skelbia, kad DNR buvo sumainyti. Netikiu aš jų DNR tyrimais, gal įrengimai, o gal metodai pasenę. Gal ir vėl nekaltą moterį vaikžudyste apkaltino, – mintimis dalijosi buvusi įtariamoji.
Kol kas Tamara neapsisprendė, kokią moralinę žalą ketina prisiteisti iš ją pažeminusių pareigūnų, esą dar reikia laiko, kad sutvirtėtų jos sveikata, tačiau reikalaujama suma gali siekti milijoną litų. Žodžio „atsiprašau“ iš teisėsaugininkų moteris sakė nesulaukusi. Kai Tamarai buvo atmesti įtarimai ir ji nuvažiavo į Klaipėdąpasiimti daiktų, vienas pareigūnas tepasakęs, kad jie kiekvienam į širdį negali įlįsti.
– O turėtų. Tam ir studijuoja, kad sugebėtų tinkamai ir atsakingai atlikti savo darbą. Virėja turi žinoti, ką įdėti į sriubą, o pareigūnas – įlįsti į širdį. Tuos pareigūnus, kurie netinkamai atliko savo darbą, jau reikėjo pakeisti kitais, – įsitikinusi Tamara.
Moteris pabrėžė, kad jai dar pasisekė, mat turėjo įrodymų, jog tuo metu, kai buvo nužudyti mažyliai, jos nebuvo Lietuvoje, nes ginekologės išvada, kad prieš mėnesį, kaip įtarė teisėsaugininkai, ji negimdė, tyrėjos neįtikino.
– Visą gyvenimą prisiminsiu, kaip mane po ginekologės apžiūros tyrėja apšaukė, ko aš šypsausi. Kai pasakiau, ką sakė ginekologė, tyrėja atrėžė, kad per anksti džiaugiuosi, ir uždarė mane į areštinę, – nuoskaudas liejo nekaltai apkaltinta moteris.
Kai Tamarai įtarimai buvo panaikinti, ji išvyko gyventi į Airiją pas savo suaugusius vaikus – sūnų ir dukrą. Ten išsivežė ir mažąjį sūnelį. Vyriausias Tamaros sūnus Airijoje studijuoja, dukra dirba. Lietuvoje likęs Tamaros gyvenimo draugas prižiūri jųdviejų ūkį. Moteris „Tauragės žinioms“ sakė, kad Airijoje jaučiasi ramiau nei tėvynėje.
T. Miliūnienė nežino, kada grįš į Lietuvą, moteris teigia, kad šalies valdžia savo žmonėmis nesirūpina.