Mėsinės vadovas pasiryžęs įrodyti savo tiesą
Įkelta:
2010-04-06
Nuotrauka
Aprašymas
„Jatkančių mėsinės“ direktorius Zenonas Gerulis korespondentei rodė įmonės buhalterių ir Mokesčių inspekcijos skaičiavimų skirtumus bendrovės nenaudai. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Tauragės rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, kurioje UAB „Jatkančių mėsinė“ vadovai kaltinami 2007–2008 metais realizavę daugiau nei 57 tonas įvairių mėsos gaminių už daugiau kaip pusę milijono litų, tačiau buhalterinėje apskaitoje neišrašydavę pardavimo dokumentų ir nefiksuodavę gautų pajamų, jiems skyrė tūkstantines baudas.

Be teismo paskirtų baudų,Valstybinėmokesčių inspekcija, neoficialiais duomenimis, bendrovei dar priskaičiavo per 400 tūkstančių litų nuslėptų mokesčių, kuriuos tektų sumokėti į valstybės biudžetą, tačiau UAB „Jatkančių mėsinė“ direktorius Zenonas Gerulis su tuo nesutinka ir savo tiesą įrodinėja mokesčių administratoriui.

Savo poziciją verslininkas Valstybinei mokesčių inspekcijai išdėstė raštu. Šią savaitę Z. Gerulis tapo dažnas svečias Mokesčių inspekcijoje, kur su šios įstaigos specialistais kartu perskaičiuoja, kiek iš tiesų bendrovė galėjo nesumokėti pinigų. Z. Gerulio nuomone, Mokesčių inspekcijos darbuotojai skaičiavimus atliko skubotai, nekvalifikuotai, tendencingai ir neatsižvelgdami į jokias aplinkybes.

– Paskaičiavus vien Pridėtinės vertės mokestį mūsų buhalterių ir Mokesčių inspekcijos specialistų skaičiavimų skirtumas siekia 121353 litus. Mano specialistai priskaičiavo nesumokėto Pridėtinės vertės mokesčio 47716, o mokesčių administratorius – 169069 litus. O kur dar pelno, socialinio draudimo mokesčio, delspinigių skaičiavimai? Ten taip pat gali būti neatitikimų. Logiškai pamąsčius, 22 darbuotojus teturinčiai įmonei nuslėpti šimtatūkstantinių sumų neįmanoma, – dėstė verslininkas Z. Gerulis.

Jis pasiryžęs įrodyti savo argumentus. Didžiulės ir, jo teigimu, nerealios sumos gali sužlugdyti įmonę, žmonės liktų be darbo.

Pasak Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovo spaudai Laimono Rimkaus, Mokesčių inspekcija atliko patikrinimą šioje įmonėje ir jos atstovams įteikė patikrinimo aktą. „Jatkančių mėsinės“ atstovai, susipažinę su patikrinimo aktu, pateikė pastabas. Mokesčių administratorių įstatymas įpareigoja per 30 dienų, atsižvelgiant į pateiktas pastabas, priimti sprendimą dėl patikrinimo akto tvirtinimo. Po sprendimo įteikimo mokesčių mokėtojas per 20 dienų privalo sumokėti papildomai priskaičiuotas mokesčių sumas.

Kol tebevyksta medžiagos nagrinėjimas, apie priskaičiuotas sumas Mokesčių inspekcijos atstovai neinformuoja.

„Jatkančių mėsinės“ direktorius Z. Gerulis su rudenį teismo paskirta 30 minimalių algų (3900 litų) dydžiobauda už apgaulingai tvarkytą apskaitą, dokumentų klastojimą ir neteisingų duomenų pateikimą apie pelną, pajamas ir turtą sutiko ir teigė sumokėjęs. Jo pavaduotojui Vytautui Rimkui skirta 20 MGL (2600 litų) bauda.

Skųsti teismo nuosprendžio Z. Gerulis teigia neturėjęs laiko, esą reikia dirbti toliau.

Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, buvo gauta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, jog buvęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Vilmantas Liorančas galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, disponavo suklastotais dokumentais bei apgaulingai tvarkė savo valdomos įmonės finansinę apskaitą.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
2023 m. birželio 29 d. priimtas Lietuvos Respublikos apylinkių teismų įsteigimo ir jų veiklos teritorijų nustatymo įstatymo Nr. I-2375 pakeitimo įstatymas Nr. XIV-2136 (toliau – Pakeitimo įstatymas), kuriuo nuo 2024 m. liepos 1 d. keičiamos apylinkių teismų (išskyrus Vilniaus miesto apylinkės teismą, Telšių apylinkės teismą ir Plungės apylinkės teismą) struktūros ir jų veiklos teritorijos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-05-31
Gegužės 28 d. apie 11.50 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai patruliuodami Tauragėje, Gedimino g., sustabdė automobilį ,,MB“ dėl KET 196 p. pažeidimo (asmuo vairavo automobilį neprisisegęs saugos diržo).
Nuotrauka
kontra
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-29
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, penktadienį, gegužės 24 d., apie 18.05 val. Šilalės rajone, ties Prienų kaime, kelyje Vilnius–Kaunas-Klaipėda, patruliuodami Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Toyota Avensis“, kurį vairavo vilnietis, gimęs 1981 m.
Nuotrauka
teis
Nuotraukos autorius – Augustas Didžgalvis
Įkelta:
2024-05-22
Praėjusiais metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėta daugiau nei 500 bylų dėl teisinių darbo santykių (dėl darbo užmokesčio, darbo sutarties pasibaigimo bei nutraukimo ir kt.). Netrūko ir bylų, susijusių su darbuotojais iš užsienio valstybių. Kokiomis sąlygomis darbdavys privalo įdarbinti asmenį iš užsienio, ar darbo sutartys su užsieniečiais kuo nors skiriasi, ką darbuotojui reikėtų žinoti bandant apginti savo teises? Į visus šiuos klausimus atsakė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Romualdas Gylys.
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2024-05-21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Visus metus įvairiose šalies ligoninėse medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu. Šiuo metu stendą galima pamatyti Tauragės ligoninėje.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2024-05-09
Prokuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.
Nuotrauka
sukčiai
Įkelta:
2024-05-06
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-05-06
Kaip pranešama policijos suvestinėje mamos diena nepraėjo be smurto, Šilutės rajone  nevaldomas tapo oro balionas bei apgadintas automobilis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė du civilinius ieškinius, kuriais prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Kęstučio Balašaičio bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos nario Vytauto Ročio priteisti bendrai daugiau nei 26 tūkst. eurų.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-26
Vakar, Tauragės apylinkės teismo kolektyvas atsisveikino su kadenciją baigusiu teisėju Egidijumi Mockaičiu. Šias garbingas pareigas teisėjas ėjo 15 metų, iš kurių paskutinius penkerius metus ėjo Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-26
2024 m. balandžio 22 d. apie 16.00 val. iš namų, Tauragėje, išėjo ir negrįžo Jurgita Šnaraitė, gim. 1984 m.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-18
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.