Kova su patyčiomis baigėsi peštynėmis
Įkelta:
2010-04-06
Nuotrauka
Aprašymas
Vaikai rinkosi vietą muštynėms – išėjo už mokyklos teritorijos. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Visą savaitę šalyje vyko viešosios įstaigos „Vaikų linija“ akcija „Savaitė be patyčių“. Prie šios akcijos prisidėjo ir Tauragės vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Savo įstaigos interneto svetainėje jie skelbėsi, kad siekdami atkreipti dėmesį į sutrikusius vaikų santykius, smurtą, patyčias, skatindami pagarbius ir draugiškus tarpusavio santykius policijos atstovai visą savaitę rengė susitikimus su Tauragės rajono moksleiviais, pedagogais, socialiniais darbuotojais. Tačiau akcijos savaitė Tauragėje baigėsi sukultomis nosimis ir mėlynėmis – penktadienį į policiją pagalbos kreipėsi mokyklose sumuštų moksleivių tėvai.

Susipliekė dėl knygos

Kovo 26-ąją Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Lauksargių pagrindinėje mokykloje sumušto moksleivio. Laimė, šešiolikmetis atsipirko mėlyne paakyje ir sutinimu. Nukentėjusį dešimtoką išsigandusi motina nuvedė pas šeimos gydytoją.

Pasak mokyklos direktoriaus Henriko Banevičiaus, į muštynes įsivėlę moksleiviai anksčiau nekliūdavo dėl blogo elgesio, yra iš tvarkingų šeimų. Vaikai esą susigrūmė nuskambėjus skambučiui į penktąją pamoką, kai vienas moksleivis užmynė nukritusią knygą, o kitas už tai vožė antausį.

Nukentėjusio šešiolikmečio mama Vida S. stebėjosi, kad dėl tokios priežasties susimušė ne kokie penktokėliai, o dešimtokai ir kad taip nepagarbiai elgiamasi su knyga. Pasak moters, kilus konfliktui tarp dviejų moksleivių į kivirčą įsikišo ir dar vienas bendraklasis.

Nukentėjusio moksleivio mama „Tauragės žinioms“ sakė, kad mokytoja dešimtokus buvo palikusi vienus, o pati išėjo į kitą klasę pas kitus mokinius, kadangi tuo pat metu vedė pamokas dviem klasėms, mat pavadavo savo kolegę.

– Rimtų sveikatos sutrikimų nėra, tik iš pradžių pamėlęs sūnaus paakys atrodė baisiai. Tačiau noriu, kad prieš kitą žmogų ranką pakėlę jaunuoliai suprastų, jog taip elgtis negalima, kad yra tokia policija, ir jei darai blogai, už tai būsi nubaustas, – korespondentei dėstė Vida S.

Moteris atkreipė dėmesį, kad incidentas įvyko policijai ir mokykloms vykdant akciją „Savaitė be patyčių“. Pasak Vidos S., kai ji su sūnumi atvyko į Policijos komisariatą, susitiko iš šios įstaigos išeinantį „Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje nukentėjusį moksleivį. Jam esą buvo stipriai sužalota nosis, praskeltas antakis.

Muštynes filmavo

Muštynių prie „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos neišvengta, nors jau kelerius metus jos teritorija stebima vaizdo kameromis, šios mokyklos moksleiviai pietų pertraukos metu be tėvų sutikimo neišleidžiami į lauką. Vienuolikmečiai ir dvylikamečiai penktokai susimušė paėję kiek toliau nuo mokyklos po keturių pamokų, kai jiems jau buvo laikas eiti namo. Susimušė dviese, o muštynių stebėtojai skanduodami: „Duok, duok“, ragino juos toliau pliektis, fotografavo ir filmavo mobiliaisiais telefonais.

Kaip išsiaiškinome, peštynių organizatoriai dėl savo elgesio įkliūva nebe pirmą kartą, o vienas jų jau buvo svarstytas dėl moksleivės terorizavimo.

Išskyrė praeivė

Mušeikas išskyrė talžomo vaiko pagailėjusi pro šalį ėjusi netoli mokyklos gyvenanti moteris. Ją vaikai nulydėjo keiksmažodžių ir nepadorių pasiūlymų tirada. Grįžusi į namus moteris internete susirado mokyklos telefono numerį ir paskambino apie muštynes pranešti mokyklos vadovams.

„Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorė Jūratė Lazdauskienė „Tauragės žinioms“ sakė buvusi maloniai nustebinta, kai sulaukė šios moters skambučio, ir pasidžiaugė, kad yra neabejingų žmonių. Pedagogė patikino, kad iškart po skambučio suskubo aiškintis, kas vyksta už mokyklos, ir netruko sužinoti, kad moksleivių konfliktą jau aiškinasi klasės auklėtoja.

Stebi 11 kamerų

J. Lazdauskienė „Tauragės žinias“ informavo, kad jos vadovaujamos mokyklos teritorija stebima 11 vaizdo kamerų. Direktorės manymu, vaizdo kameros drausmina ne tik moksleivius, bet ir pašalinius asmenis. Ypač dėl rūkymo mokyklos teritorijoje.Monitorius yra direktorės pavaduotojos ūkio reikalams kabinete. Reikalui esant į šį kabinetą gali užeiti ir kiti mokyklos darbuotojai. Lig šiol aiškinantis kokį nors incidentą neteko pasinaudoti vaizdo kamerų užfiksuota medžiaga, ką reikėjo, pavykdavę išsiaiškinti ir be įrašo.

„Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojos Irenos Valiukienės žiniomis, penktokėlį bendraklasis mušeika talžė be priežasties. Mokyklos vadovai nukentėjusio vaiko tėvams pasiūlė kreiptis į policiją.

Diskutavo apie smurtą

Muštynių išvakarėse šioje mokykloje su penktokais susitiko policijos pareigūnai, vėliau apie tai keletas moksleivių diskutavo su mokyklos vadovais. Taip jau sutapo, kad vienas moksleivių, su kuriuo buvo aptartas susitikimas, kitą dieną primušė bendraklasį. Vaikas direktorės pavaduotojai sakė supratęs, kadnegalima muštis, atsikalbinėti. Moksleivis dar papasakojęs apie kitų moksleivių nusižengimus.

Po moksleivių peštynių pedagogai kalbėjosi su jų organizatoriais ir vaikų tėvais. Anot I. Valiukienės, po velykinių atostogų moksleiviai bus apsvarstyti, įspėti. Galbūt muštynių organizatorius teks išskirstyti į skirtingas klases. Svarstoma galimybė dėl vieno jų kreiptis į savivaldybės komisiją, atsakingą už minimalią ir vidutinę priežiūrą, kuri gali skirti apribojimus. Jei tokie apribojimai nepadeda, nusikalsti linkusį vaiką gali tekti išsiųsti į socializacijos centrą. Pernai „Šaltinio“ pagrindinei mokyklai taip teko atsisveikinti su viena savo moksleive, nelankiusia pamokų, bėgusia iš namų.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus specialistė Simona Šniaukštaitė informavo, kad dėl šio įvykio policijoje priimtas pareiškimas, šiuo metu tikslinamos įvykio aplinkybės. Kadangi nukentėjęs asmuo ir pažeidėjas – nepilnamečiai, daugiau informacijos policijaneteikia.

Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, buvo gauta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, jog buvęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Vilmantas Liorančas galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, disponavo suklastotais dokumentais bei apgaulingai tvarkė savo valdomos įmonės finansinę apskaitą.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
2023 m. birželio 29 d. priimtas Lietuvos Respublikos apylinkių teismų įsteigimo ir jų veiklos teritorijų nustatymo įstatymo Nr. I-2375 pakeitimo įstatymas Nr. XIV-2136 (toliau – Pakeitimo įstatymas), kuriuo nuo 2024 m. liepos 1 d. keičiamos apylinkių teismų (išskyrus Vilniaus miesto apylinkės teismą, Telšių apylinkės teismą ir Plungės apylinkės teismą) struktūros ir jų veiklos teritorijos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-05-31
Gegužės 28 d. apie 11.50 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai patruliuodami Tauragėje, Gedimino g., sustabdė automobilį ,,MB“ dėl KET 196 p. pažeidimo (asmuo vairavo automobilį neprisisegęs saugos diržo).
Nuotrauka
kontra
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-29
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, penktadienį, gegužės 24 d., apie 18.05 val. Šilalės rajone, ties Prienų kaime, kelyje Vilnius–Kaunas-Klaipėda, patruliuodami Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Toyota Avensis“, kurį vairavo vilnietis, gimęs 1981 m.
Nuotrauka
teis
Nuotraukos autorius – Augustas Didžgalvis
Įkelta:
2024-05-22
Praėjusiais metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėta daugiau nei 500 bylų dėl teisinių darbo santykių (dėl darbo užmokesčio, darbo sutarties pasibaigimo bei nutraukimo ir kt.). Netrūko ir bylų, susijusių su darbuotojais iš užsienio valstybių. Kokiomis sąlygomis darbdavys privalo įdarbinti asmenį iš užsienio, ar darbo sutartys su užsieniečiais kuo nors skiriasi, ką darbuotojui reikėtų žinoti bandant apginti savo teises? Į visus šiuos klausimus atsakė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Romualdas Gylys.
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2024-05-21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Visus metus įvairiose šalies ligoninėse medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu. Šiuo metu stendą galima pamatyti Tauragės ligoninėje.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2024-05-09
Prokuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.
Nuotrauka
sukčiai
Įkelta:
2024-05-06
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-05-06
Kaip pranešama policijos suvestinėje mamos diena nepraėjo be smurto, Šilutės rajone  nevaldomas tapo oro balionas bei apgadintas automobilis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė du civilinius ieškinius, kuriais prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Kęstučio Balašaičio bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos nario Vytauto Ročio priteisti bendrai daugiau nei 26 tūkst. eurų.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-26
Vakar, Tauragės apylinkės teismo kolektyvas atsisveikino su kadenciją baigusiu teisėju Egidijumi Mockaičiu. Šias garbingas pareigas teisėjas ėjo 15 metų, iš kurių paskutinius penkerius metus ėjo Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-26
2024 m. balandžio 22 d. apie 16.00 val. iš namų, Tauragėje, išėjo ir negrįžo Jurgita Šnaraitė, gim. 1984 m.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-18
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.