Netekę darbo kerštauja buvusiam darbdaviui?
Įkelta:
2010-03-05
Nuotrauka
Aprašymas
Mažonų kaime buvusi kalvė išpiešta nepadoriais piešiniais. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Mažonuose kelerius metus veikusios kalvės savininką, trisdešimtmetį Kęstutį Plyskaitį persekioja nemalonumai. Prieš keletą savaičių jo vadovaujamai UAB „Hefaisto kalvė“ buvo iškelta bankroto byla. Verslininkas nuteistas dėl neteisingų duomenų pateikimo apie pajamas ir atlyginimų „vokeliuose“. K. Plyskaitis turi ir neįsiteisėjusį nutarimą administracinėje byloje dėl nelegalaus įdarbinimo, kurį apskundė. Verslininką ištiko dar vienas smūgis – dažais ištepliotas jo buvusios kalvės pastatas.

Kęstutis Plyskaitis sako, kad 2005 metais įkūręs kalvę keletą metų darbavosi sėkmingai. Iš pradžių dirbo vienas, vėliau samdė darbuotojų.

Po trejų metų verslininkas persikėlė į didesnes patalpas Mažonų kaime ir pasisamdė ūkvedį. Tačiau visos bėdos ir prasidėjusios per ūkvedį. Jo vardo ir pavardės K. Plyskaitis nepanoro atskleisti.

– 2008 metų pabaigoje sužinojau, kad mano samdytas ūkvedys subūrė grupelę darbuotojų ir mano patalpose pradėjo savo verslą. Iš mano įmonės medžiagų darbo metu ir po darbo gamino metalo gaminius, juos parduodavo, o pinigus pasiimdavo sau. Neneigiu, kad vieną po kito atleidau 6 ar 7 žmones ir jiems neišmokėjau atlyginimų už 1–2 mėnesius, nes ir man buvo padarytas materialinis nuostolis. Atleidau ir ūkvedį. Keletą žmonių esu atleidęs už girtavimą. Tačiau ne iš karto, o tada, kai mačiau, kad žmogus nereaguoja į perspėjimą. Taip susidarė piktų, įsižeidusių, neva nuskriaustų žmonių grupelė, kurie ėmė veikti prieš mane. Skundė visoms institucijoms, o kai nieko nepešė, nubėgo į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą ir prikalbėjo nebūtų dalykų, – nuoskaudas liejo K. Plyskaitis.

Buvęs „Hefaisto kalvės“ ūkvedys įkūrė savo įmonę, kurioje dirba kartu su buvusiais K. Plyskaičio darbuotojais, kuriuos kalvystės pastarasis verslininkas tikina apmokęs. Jo buvę darbuotojai esą nepaiso ir to, kad buvo pasirašę konfidencialumo sutartis, kuriomis pasižadėjo neatskleisti šio amato paslapčių.

–Aš kitų darbų nekopijuodavau, kurdavau, piešdavau eskizus. O jie gamina tai, ką buvau sukūręs aš. Kai kurie tauragiškiai mano, kad bankrutavus bendrovei aš įkūriau naują įmonę ir toliau verčiuosi menine kalvyste. Tai netiesa, – sakė K. Plyskaitis.

Jis patikino, kad savo amato neapleis, kurį laiką dirbs vienas. Kerštauti konkurentams – buvusiems savo darbuotojams jis neketina, esą darbo kokybė parodys, kas ko vertas.

K. Plyskaitis įtaria, kad jo pastatą dažais ištepliojo ne atsitiktiniai chuliganai. Į policiją jis kreipėsi ne tikėdamasis, kad niekdariai bus surasti ir nubausti, o dėl to, kad pastatas apdraustas.

Policija dėl turto sugadinimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kol kas nežinoma, kas pastatą subjaurojo. Baudžiamasis kodeksas už svetimo turto sugadinimą ir sunaikinimą numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
2023 m. birželio 29 d. priimtas Lietuvos Respublikos apylinkių teismų įsteigimo ir jų veiklos teritorijų nustatymo įstatymo Nr. I-2375 pakeitimo įstatymas Nr. XIV-2136 (toliau – Pakeitimo įstatymas), kuriuo nuo 2024 m. liepos 1 d. keičiamos apylinkių teismų (išskyrus Vilniaus miesto apylinkės teismą, Telšių apylinkės teismą ir Plungės apylinkės teismą) struktūros ir jų veiklos teritorijos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-05-31
Gegužės 28 d. apie 11.50 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai patruliuodami Tauragėje, Gedimino g., sustabdė automobilį ,,MB“ dėl KET 196 p. pažeidimo (asmuo vairavo automobilį neprisisegęs saugos diržo).
Nuotrauka
kontra
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-29
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, penktadienį, gegužės 24 d., apie 18.05 val. Šilalės rajone, ties Prienų kaime, kelyje Vilnius–Kaunas-Klaipėda, patruliuodami Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Toyota Avensis“, kurį vairavo vilnietis, gimęs 1981 m.
Nuotrauka
teis
Nuotraukos autorius – Augustas Didžgalvis
Įkelta:
2024-05-22
Praėjusiais metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėta daugiau nei 500 bylų dėl teisinių darbo santykių (dėl darbo užmokesčio, darbo sutarties pasibaigimo bei nutraukimo ir kt.). Netrūko ir bylų, susijusių su darbuotojais iš užsienio valstybių. Kokiomis sąlygomis darbdavys privalo įdarbinti asmenį iš užsienio, ar darbo sutartys su užsieniečiais kuo nors skiriasi, ką darbuotojui reikėtų žinoti bandant apginti savo teises? Į visus šiuos klausimus atsakė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Romualdas Gylys.
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2024-05-21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Visus metus įvairiose šalies ligoninėse medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu. Šiuo metu stendą galima pamatyti Tauragės ligoninėje.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2024-05-09
Prokuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.
Nuotrauka
sukčiai
Įkelta:
2024-05-06
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-05-06
Kaip pranešama policijos suvestinėje mamos diena nepraėjo be smurto, Šilutės rajone  nevaldomas tapo oro balionas bei apgadintas automobilis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė du civilinius ieškinius, kuriais prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Kęstučio Balašaičio bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos nario Vytauto Ročio priteisti bendrai daugiau nei 26 tūkst. eurų.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-26
Vakar, Tauragės apylinkės teismo kolektyvas atsisveikino su kadenciją baigusiu teisėju Egidijumi Mockaičiu. Šias garbingas pareigas teisėjas ėjo 15 metų, iš kurių paskutinius penkerius metus ėjo Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-26
2024 m. balandžio 22 d. apie 16.00 val. iš namų, Tauragėje, išėjo ir negrįžo Jurgita Šnaraitė, gim. 1984 m.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-18
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.