Netekę darbo kerštauja buvusiam darbdaviui?
Įkelta:
2010-03-05
Nuotrauka
Aprašymas
Mažonų kaime buvusi kalvė išpiešta nepadoriais piešiniais. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Mažonuose kelerius metus veikusios kalvės savininką, trisdešimtmetį Kęstutį Plyskaitį persekioja nemalonumai. Prieš keletą savaičių jo vadovaujamai UAB „Hefaisto kalvė“ buvo iškelta bankroto byla. Verslininkas nuteistas dėl neteisingų duomenų pateikimo apie pajamas ir atlyginimų „vokeliuose“. K. Plyskaitis turi ir neįsiteisėjusį nutarimą administracinėje byloje dėl nelegalaus įdarbinimo, kurį apskundė. Verslininką ištiko dar vienas smūgis – dažais ištepliotas jo buvusios kalvės pastatas.

Kęstutis Plyskaitis sako, kad 2005 metais įkūręs kalvę keletą metų darbavosi sėkmingai. Iš pradžių dirbo vienas, vėliau samdė darbuotojų.

Po trejų metų verslininkas persikėlė į didesnes patalpas Mažonų kaime ir pasisamdė ūkvedį. Tačiau visos bėdos ir prasidėjusios per ūkvedį. Jo vardo ir pavardės K. Plyskaitis nepanoro atskleisti.

– 2008 metų pabaigoje sužinojau, kad mano samdytas ūkvedys subūrė grupelę darbuotojų ir mano patalpose pradėjo savo verslą. Iš mano įmonės medžiagų darbo metu ir po darbo gamino metalo gaminius, juos parduodavo, o pinigus pasiimdavo sau. Neneigiu, kad vieną po kito atleidau 6 ar 7 žmones ir jiems neišmokėjau atlyginimų už 1–2 mėnesius, nes ir man buvo padarytas materialinis nuostolis. Atleidau ir ūkvedį. Keletą žmonių esu atleidęs už girtavimą. Tačiau ne iš karto, o tada, kai mačiau, kad žmogus nereaguoja į perspėjimą. Taip susidarė piktų, įsižeidusių, neva nuskriaustų žmonių grupelė, kurie ėmė veikti prieš mane. Skundė visoms institucijoms, o kai nieko nepešė, nubėgo į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą ir prikalbėjo nebūtų dalykų, – nuoskaudas liejo K. Plyskaitis.

Buvęs „Hefaisto kalvės“ ūkvedys įkūrė savo įmonę, kurioje dirba kartu su buvusiais K. Plyskaičio darbuotojais, kuriuos kalvystės pastarasis verslininkas tikina apmokęs. Jo buvę darbuotojai esą nepaiso ir to, kad buvo pasirašę konfidencialumo sutartis, kuriomis pasižadėjo neatskleisti šio amato paslapčių.

–Aš kitų darbų nekopijuodavau, kurdavau, piešdavau eskizus. O jie gamina tai, ką buvau sukūręs aš. Kai kurie tauragiškiai mano, kad bankrutavus bendrovei aš įkūriau naują įmonę ir toliau verčiuosi menine kalvyste. Tai netiesa, – sakė K. Plyskaitis.

Jis patikino, kad savo amato neapleis, kurį laiką dirbs vienas. Kerštauti konkurentams – buvusiems savo darbuotojams jis neketina, esą darbo kokybė parodys, kas ko vertas.

K. Plyskaitis įtaria, kad jo pastatą dažais ištepliojo ne atsitiktiniai chuliganai. Į policiją jis kreipėsi ne tikėdamasis, kad niekdariai bus surasti ir nubausti, o dėl to, kad pastatas apdraustas.

Policija dėl turto sugadinimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kol kas nežinoma, kas pastatą subjaurojo. Baudžiamasis kodeksas už svetimo turto sugadinimą ir sunaikinimą numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
cigaretes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policija praneša, kad lapkričio 29 d. apie 11.38 val., Tauragės rajone, Paprūdžių kaimo ribose, kelyje Tauragė–Kryžkalnis, policijos pareigūnai pastebėjo dideliu greičiu atvažiuojantį automobilį „Skoda Octavia“. Pareigūnams einant link sustabdyto automobilio, vairuotojas staiga padidino greitį ir ėmė važiuoti tolyn.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-30
Policijos pareigūnai gavo pranešimą apie Pagėgių savivaldybėje iškastą kapą.
Nuotrauka
kodeksas
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Pranešimu apie savo paties pagrobimą ir apiplėšimą ant kojų sukėlęs Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnus 35-erių Pagėgių savivaldybės gyventojas pastarosiomis dienomis iš nukentėjusiojo virto įtariamuoju. Jo idėja kelionei į namus pasinaudoti policijos pareigūnų ekipažu buvo visai nevykusi ir turi teisinių pasekmių – vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.
Nuotrauka
kibiras
Įkelta:
2022-11-26
Spalio 19-ąją Tauragės apylinkės teisme priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje kaltinimus sužalojus seserį išgirdo ne kartą už smurtą teistas pataisos namuose kalėjęs nevedęs ir niekur nedirbantis V. L. 
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragės apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo anksčiau 10 kartų teistas 23 m. Šilutės rajono gyventojas V. N. pripažintas kaltu dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Vyrui paskirta 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Netoli Tauragės susidūrė du automobiliai, „Volkswagen Passat“ nuvažiavo nuo kelio.
Nuotrauka
avarija audi
Tauragės žinių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Šįryt eismo sąlygas smarkiai sunkina šaltukas ir plikledis. Vairavimas tokiu oru reikalauja ypatingai atsargaus vairavimo ir tinkamo greičio pasirinkimo.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Ties Stragutės kaimu nuo kelio nuvažiavo sunkvežimis.
Nuotrauka
ginklas
Įkelta:
2022-11-20
Pareigūnams aptikus neteisėtai laikomus šovinius į Tauragės apylinkės teismą atvykti turėjo medžiotojas S. R. Anksčiau neteistas, vedęs ir dirbantis vyriškis turėjo paaiškinti, kaip nutiko, kad jo seife aptikti neleistini daiktai.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt kelyje link Kryžkalnio nuo kelio nuvažiavo ir į atitvarus rėžėsi sunkvežimis MAN.
Nuotrauka
gaisrine greitoji
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt Tauragėje, Bernotiškės gatvėje užsidegė pastatas. Įvykio vietoje dirbo ugniagesiai.