FNTT prigriebė Tauragės mėsininkus
Įkelta:
2010-03-26
Nuotrauka

info@taurageszinios.lt

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Tauragės apskrities skyrius atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo ir apgaulingos apskaitos faktų vienoje didžiausių Tauragės mėsos perdirbimo įmonių.

Įtariama, kad akcinė bendrovė per porą pastarųjų metų iš įvairių Europos Sąjungos šalių, tarpininkaujant Estijos firmai, į Lietuvą įvežė daugiau kaip 500 tonų šaldytos kiaulienos, kuri, taikant lengvatinį 5 proc. PVM tarifą, buvo parduota šalyje kaip šviežia atvėsinta mėsa.

Turima duomenų, kad už importuotą mėsą Tauragės bendrovė sumokėjo daugiau nei 4 milijonus litų.

Tyrimo metu atskleista, kad kiaulienos įsigijimo dokumentai buvo klastojami tarpininko funkcijas atliekančioje Estijos firmos atstovybėje, įkurtoje Kaune. Buvo išrašomi melagingi duomenys prekes lydinčiuose dokumentuose ir veterinariniuose kokybės sertifikatuose. Pavyzdžiui, buvo nurodoma, kad įsigyta kiauliena yra šviežia ir atvėsinta, įrašant duomenis apie mėsos temperatūrą ir kiaulių paskerdimo datą. Tačiau pareigūnų rasti dokumentai liudija, kad kiaulės galėjo būti paskerstos vežant jas iš Vokietijos, nes paskerdimo data vėlesnė nei skerdienos išgabenimo iš Vokietijos data.

Taip pat nustatyta, kad Tauragės mėsos perdirbimo bendrovė įvežė šviežią mėsą, kurią Estijos firmai pardavė jau kaip sušaldytą. Įvežtos mėsos dokumentai buvo teikiami teritorinei Tauragės apskrities valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kuri juos užregistruodavo ir išduodavo leidimą įvežti bei realizuoti tariamai šviežią atvėsintą mėsą.

Tokią schemą Tauragės mėsos perdirbimo bendrovė naudojo iki 2009 m. sausio 1 d. Panaikinus lengvatinį 5 proc. PVM tarifą, bendrovė nebesinaudojo tarpinės Estijos įmonės paslaugomis, o mėsą iš ES šalių įsiveždavo tiesiogiai ir sušaldytą, kuriai PVM lengvata nebuvo taikoma.

FNTT Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai nustatė, kad teritorinė Maisto ir veterinarijos tarnyba nereikalavo išankstinės informacijos apie ketinamą įvežti iš kitų valstybių produkciją, o žurnale registravo ir tvirtino tik pateiktus ūkio subjektų lydimuosius dokumentus jau po produkcijos įvežimo į šalį praėjus kelioms dienoms ar savaitei.

Taip pat nustatyta, kad ne visada atliekami faktiniai įvežtos mėsos ir mėsos produktų patikrinimai, leidžiantys nustatyti, ar įvežta mėsos žaliava atitinka lydinčiuose dokumentuose nurodytus parametrus.

Tokiu būdu, neatliekant arba netinkamai atliekant kontrolės veiksmus, ūkio subjektams buvo sudaromos galimybės nepagrįstai naudotis PVM lengvatomis bei įsigytą mėsą ir mėsos produktus realizuoti be dokumentų ar naudojantis suklastotais dokumentais.

FNTT pareigūnai nustatė, kad bendrovė 2007-2009 m. nepranešusi teritorinei Maisto ir veterinarijos tarnybai, iš ES šalių įsivežė mėsos beveik už 2 mln. litų.

ELTA

Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
cigaretes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policija praneša, kad lapkričio 29 d. apie 11.38 val., Tauragės rajone, Paprūdžių kaimo ribose, kelyje Tauragė–Kryžkalnis, policijos pareigūnai pastebėjo dideliu greičiu atvažiuojantį automobilį „Skoda Octavia“. Pareigūnams einant link sustabdyto automobilio, vairuotojas staiga padidino greitį ir ėmė važiuoti tolyn.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-30
Policijos pareigūnai gavo pranešimą apie Pagėgių savivaldybėje iškastą kapą.
Nuotrauka
kodeksas
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Pranešimu apie savo paties pagrobimą ir apiplėšimą ant kojų sukėlęs Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnus 35-erių Pagėgių savivaldybės gyventojas pastarosiomis dienomis iš nukentėjusiojo virto įtariamuoju. Jo idėja kelionei į namus pasinaudoti policijos pareigūnų ekipažu buvo visai nevykusi ir turi teisinių pasekmių – vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.
Nuotrauka
kibiras
Įkelta:
2022-11-26
Spalio 19-ąją Tauragės apylinkės teisme priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje kaltinimus sužalojus seserį išgirdo ne kartą už smurtą teistas pataisos namuose kalėjęs nevedęs ir niekur nedirbantis V. L. 
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragės apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo anksčiau 10 kartų teistas 23 m. Šilutės rajono gyventojas V. N. pripažintas kaltu dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Vyrui paskirta 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Netoli Tauragės susidūrė du automobiliai, „Volkswagen Passat“ nuvažiavo nuo kelio.
Nuotrauka
avarija audi
Tauragės žinių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Šįryt eismo sąlygas smarkiai sunkina šaltukas ir plikledis. Vairavimas tokiu oru reikalauja ypatingai atsargaus vairavimo ir tinkamo greičio pasirinkimo.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Ties Stragutės kaimu nuo kelio nuvažiavo sunkvežimis.
Nuotrauka
ginklas
Įkelta:
2022-11-20
Pareigūnams aptikus neteisėtai laikomus šovinius į Tauragės apylinkės teismą atvykti turėjo medžiotojas S. R. Anksčiau neteistas, vedęs ir dirbantis vyriškis turėjo paaiškinti, kaip nutiko, kad jo seife aptikti neleistini daiktai.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt kelyje link Kryžkalnio nuo kelio nuvažiavo ir į atitvarus rėžėsi sunkvežimis MAN.
Nuotrauka
gaisrine greitoji
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt Tauragėje, Bernotiškės gatvėje užsidegė pastatas. Įvykio vietoje dirbo ugniagesiai.