Žuvo pustrečių metų mažylis
Įkelta:
2010-02-19
Nuotrauka
Aprašymas
Mažylis žuvo vienas paliktas tėvo automobilyje. „Tauragės žinių“ nuotr.
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vaiko teisių apsaugos specialistai įsitikinę, jei vaikas nebūtų buvęs paliktas vienas, šio kapelio nebūtų. „Tauragės žinių“ nuotrauka

Trečiadienį mažylis palaidotas senosiose Tauragės kapinėse. Amžinojo poilsio jį palydėjo negausus artimųjų būrelis.

Nelaimė įvyko Bernotiškės soduose, kai berniuko tėvas Valentas G. nuvyko pas uošvį. Kalbama, kad neišjungęs variklio vyras paliko sūnų automobilyje ir nuėjo į vidų pakviesti uošvio, su kuriuo ketino vykti į Tauragę. Po kelių minučių prie automobilio „VW Passat“ grįžęs vyras sūnų rado nekvėpuojantį, vaiko vyzdžiai buvo išsiplėtę.

Į nelaimės vietą skubiai buvo iškviesti greitosios pagalbos medikai. Apie 20 minučių medikai mažylį bandė reanimuoti įvykio vietoje, tačiau jų pastangos teigiamų rezultatų nedavė.

2007 metais susituokę 26-erių metų Valentas ir šešeriais metais jaunesnė Aušra augino vieną vaikutį. Vaiko teisių apsaugos tarnybos akiratin Valento ir Aušros G. šeima nebuvo patekusi. Ji laikoma tvarkinga.

Tragiška mažo vaiko mirtis sukrėtė ir visokių nelaimių mačiusį teismo medicinos ekspertą Antaną Gedminą. Pasak jo, vaikas mirė langui užspaudus kaklo organus. A. Gedminas prisiminė, kad prieš keletą metų prispaustas automobilio lango žuvo vaikas Jurbarko rajone. Tąkart vaikas galvytę į automobilį įkišo iš lauko pusės, kai tėvai su savo mažyliu buvo atvažiavę į ganyklą.

Tauragės medikai prisimena dar vieną panašų skausmingą atvejį, nutikusį Tauragės rajone maždaug prieš dešimtmetį. Norėdamas pasiimti savo žaislą iš automobilio salono, keturmetis berniukas tuomet įstrigo automobilio lange, įkišęs galvą į vidų. Šio automobilio langas buvo valdomas mechaniniu būdu. Prispaustas vaikas buvo išlaisvintas, tačiau užspaudus kraujagysles nepagydomai sužalotos jo smegenys. Berniukas liko visiškai neįgalus.

Vaiko teisių apsaugos specialistai visuomenę įspėja vienų mažamečių nepalikti. Tauragės vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Jolita Vaišvilaitė sako, kad jokių šiuo metu galiojančių teisės aktų, nustatančių, nuo kurio amžiaus vaikus galima palikti vienus, Lietuvoje nėra.

– Buvo parengtas įstatymo projektas. Jame buvo numatyta, kad vaikus vienus palikti galima nuo 10–12 metų. Dėl šios amžiaus ribos ir kilo diskusija. Tačiau įstatymas iki šiol nepriimtas, – kalbėjo J. Vaišvilaitė.

Vaiko teisių apsaugos specialistės nuomone, be suaugusiųjų priežiūros namuose, automobiliuose ar kiemuose negalima palikti ikimokyklinio amžiaus vaikų.

– Dėl vyresnio amžiaus ir šiandien tebevyksta diskusijos. Kaip ir dėl girtumo – vis tebesvarstoma, ar gali vaiką prižiūrėti girti suaugusieji. Dažnai, nuvažiavę aplankyti šeimų, tėvus randame girtus. Būna neaišku, ar galime vaikus palikti jų priežiūrai. Mašinos vairuoti išgėrus negalima, o vaiką prižiūrėti galima. Būtinai reikia tai reglamentuojančio įstatymo, – „Tauragės žinioms“ sakė J. Vaišvilaitė.

Įstatymo nėra

Sukrėtė ir ekspertą

Pirmadienį Bernotiškės kaime tėčio automobilyje prispaustas užsidarančio lango žuvo pustrečių metų berniukas. Manoma, kad trumpam automobilyje vienas paliktas berniukas iš vaikiškos sėdynės salono gale perlipo į priekį ir spustelėjo elektroninį lango jungiklį. Kai langas atsidarė, vaikas iškišo pro jį galvą. Kildamas aukštyn stiklas mirtinai sužalojo mažylį.

Paliko vieną

Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotraukos
Įkelta:
prieš 3 valandas
Balandžio 15-21 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai keliuose vykdė sustiprintą leistino greičio kontrolę.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-18
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
cigaretės
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 13 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad vyras, gimęs 1976 m., sodyboje, Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, laiko akcizais apmokestinamas prekes ir jomis disponuoja, atliko kratą.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę, kurios metu nustatė 16 pažeidimų (Tauragė – 8, Šilalė – 2, Šilutė - 6). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.
Nuotrauka
mantija
Įkelta:
2024-03-08
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą. Taip pat šią savaitę dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo pareikšti įtarimai Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Remigijui Špečkauskui.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-03-07
2024 m. kovo 3 d. apie 9.30 val. iš namų, Tauragėje, K. Donelaičio g., baltos spalvos automobiliu ,,Peugeot 307“ išvyko Algirdas Dienas, gimęs 1986 m. ir iki šiol negrįžo.
Nuotrauka
mergaite
Įkelta:
2024-03-01
Šiandien, 2024 m. kovo 1 d., apie 9.00 val. iš namų, Šilutės r., Kukorų k., išėjo ir negrįžo 14- metė Emilija Kolberkytė.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-23
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-22
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.