Žuvo pustrečių metų mažylis
Įkelta:
2010-02-19
Nuotrauka
Aprašymas
Mažylis žuvo vienas paliktas tėvo automobilyje. „Tauragės žinių“ nuotr.
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vaiko teisių apsaugos specialistai įsitikinę, jei vaikas nebūtų buvęs paliktas vienas, šio kapelio nebūtų. „Tauragės žinių“ nuotrauka

Trečiadienį mažylis palaidotas senosiose Tauragės kapinėse. Amžinojo poilsio jį palydėjo negausus artimųjų būrelis.

Nelaimė įvyko Bernotiškės soduose, kai berniuko tėvas Valentas G. nuvyko pas uošvį. Kalbama, kad neišjungęs variklio vyras paliko sūnų automobilyje ir nuėjo į vidų pakviesti uošvio, su kuriuo ketino vykti į Tauragę. Po kelių minučių prie automobilio „VW Passat“ grįžęs vyras sūnų rado nekvėpuojantį, vaiko vyzdžiai buvo išsiplėtę.

Į nelaimės vietą skubiai buvo iškviesti greitosios pagalbos medikai. Apie 20 minučių medikai mažylį bandė reanimuoti įvykio vietoje, tačiau jų pastangos teigiamų rezultatų nedavė.

2007 metais susituokę 26-erių metų Valentas ir šešeriais metais jaunesnė Aušra augino vieną vaikutį. Vaiko teisių apsaugos tarnybos akiratin Valento ir Aušros G. šeima nebuvo patekusi. Ji laikoma tvarkinga.

Tragiška mažo vaiko mirtis sukrėtė ir visokių nelaimių mačiusį teismo medicinos ekspertą Antaną Gedminą. Pasak jo, vaikas mirė langui užspaudus kaklo organus. A. Gedminas prisiminė, kad prieš keletą metų prispaustas automobilio lango žuvo vaikas Jurbarko rajone. Tąkart vaikas galvytę į automobilį įkišo iš lauko pusės, kai tėvai su savo mažyliu buvo atvažiavę į ganyklą.

Tauragės medikai prisimena dar vieną panašų skausmingą atvejį, nutikusį Tauragės rajone maždaug prieš dešimtmetį. Norėdamas pasiimti savo žaislą iš automobilio salono, keturmetis berniukas tuomet įstrigo automobilio lange, įkišęs galvą į vidų. Šio automobilio langas buvo valdomas mechaniniu būdu. Prispaustas vaikas buvo išlaisvintas, tačiau užspaudus kraujagysles nepagydomai sužalotos jo smegenys. Berniukas liko visiškai neįgalus.

Vaiko teisių apsaugos specialistai visuomenę įspėja vienų mažamečių nepalikti. Tauragės vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Jolita Vaišvilaitė sako, kad jokių šiuo metu galiojančių teisės aktų, nustatančių, nuo kurio amžiaus vaikus galima palikti vienus, Lietuvoje nėra.

– Buvo parengtas įstatymo projektas. Jame buvo numatyta, kad vaikus vienus palikti galima nuo 10–12 metų. Dėl šios amžiaus ribos ir kilo diskusija. Tačiau įstatymas iki šiol nepriimtas, – kalbėjo J. Vaišvilaitė.

Vaiko teisių apsaugos specialistės nuomone, be suaugusiųjų priežiūros namuose, automobiliuose ar kiemuose negalima palikti ikimokyklinio amžiaus vaikų.

– Dėl vyresnio amžiaus ir šiandien tebevyksta diskusijos. Kaip ir dėl girtumo – vis tebesvarstoma, ar gali vaiką prižiūrėti girti suaugusieji. Dažnai, nuvažiavę aplankyti šeimų, tėvus randame girtus. Būna neaišku, ar galime vaikus palikti jų priežiūrai. Mašinos vairuoti išgėrus negalima, o vaiką prižiūrėti galima. Būtinai reikia tai reglamentuojančio įstatymo, – „Tauragės žinioms“ sakė J. Vaišvilaitė.

Įstatymo nėra

Sukrėtė ir ekspertą

Pirmadienį Bernotiškės kaime tėčio automobilyje prispaustas užsidarančio lango žuvo pustrečių metų berniukas. Manoma, kad trumpam automobilyje vienas paliktas berniukas iš vaikiškos sėdynės salono gale perlipo į priekį ir spustelėjo elektroninį lango jungiklį. Kai langas atsidarė, vaikas iškišo pro jį galvą. Kildamas aukštyn stiklas mirtinai sužalojo mažylį.

Paliko vieną

Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
cigaretes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policija praneša, kad lapkričio 29 d. apie 11.38 val., Tauragės rajone, Paprūdžių kaimo ribose, kelyje Tauragė–Kryžkalnis, policijos pareigūnai pastebėjo dideliu greičiu atvažiuojantį automobilį „Skoda Octavia“. Pareigūnams einant link sustabdyto automobilio, vairuotojas staiga padidino greitį ir ėmė važiuoti tolyn.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-30
Policijos pareigūnai gavo pranešimą apie Pagėgių savivaldybėje iškastą kapą.
Nuotrauka
kodeksas
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Pranešimu apie savo paties pagrobimą ir apiplėšimą ant kojų sukėlęs Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnus 35-erių Pagėgių savivaldybės gyventojas pastarosiomis dienomis iš nukentėjusiojo virto įtariamuoju. Jo idėja kelionei į namus pasinaudoti policijos pareigūnų ekipažu buvo visai nevykusi ir turi teisinių pasekmių – vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.
Nuotrauka
kibiras
Įkelta:
2022-11-26
Spalio 19-ąją Tauragės apylinkės teisme priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje kaltinimus sužalojus seserį išgirdo ne kartą už smurtą teistas pataisos namuose kalėjęs nevedęs ir niekur nedirbantis V. L. 
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragės apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo anksčiau 10 kartų teistas 23 m. Šilutės rajono gyventojas V. N. pripažintas kaltu dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Vyrui paskirta 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Netoli Tauragės susidūrė du automobiliai, „Volkswagen Passat“ nuvažiavo nuo kelio.
Nuotrauka
avarija audi
Tauragės žinių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Šįryt eismo sąlygas smarkiai sunkina šaltukas ir plikledis. Vairavimas tokiu oru reikalauja ypatingai atsargaus vairavimo ir tinkamo greičio pasirinkimo.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Ties Stragutės kaimu nuo kelio nuvažiavo sunkvežimis.
Nuotrauka
ginklas
Įkelta:
2022-11-20
Pareigūnams aptikus neteisėtai laikomus šovinius į Tauragės apylinkės teismą atvykti turėjo medžiotojas S. R. Anksčiau neteistas, vedęs ir dirbantis vyriškis turėjo paaiškinti, kaip nutiko, kad jo seife aptikti neleistini daiktai.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt kelyje link Kryžkalnio nuo kelio nuvažiavo ir į atitvarus rėžėsi sunkvežimis MAN.
Nuotrauka
gaisrine greitoji
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt Tauragėje, Bernotiškės gatvėje užsidegė pastatas. Įvykio vietoje dirbo ugniagesiai.