Žuvo pustrečių metų mažylis
Įkelta:
2010-02-19
Nuotrauka
Aprašymas
Mažylis žuvo vienas paliktas tėvo automobilyje. „Tauragės žinių“ nuotr.
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vaiko teisių apsaugos specialistai įsitikinę, jei vaikas nebūtų buvęs paliktas vienas, šio kapelio nebūtų. „Tauragės žinių“ nuotrauka

Trečiadienį mažylis palaidotas senosiose Tauragės kapinėse. Amžinojo poilsio jį palydėjo negausus artimųjų būrelis.

Nelaimė įvyko Bernotiškės soduose, kai berniuko tėvas Valentas G. nuvyko pas uošvį. Kalbama, kad neišjungęs variklio vyras paliko sūnų automobilyje ir nuėjo į vidų pakviesti uošvio, su kuriuo ketino vykti į Tauragę. Po kelių minučių prie automobilio „VW Passat“ grįžęs vyras sūnų rado nekvėpuojantį, vaiko vyzdžiai buvo išsiplėtę.

Į nelaimės vietą skubiai buvo iškviesti greitosios pagalbos medikai. Apie 20 minučių medikai mažylį bandė reanimuoti įvykio vietoje, tačiau jų pastangos teigiamų rezultatų nedavė.

2007 metais susituokę 26-erių metų Valentas ir šešeriais metais jaunesnė Aušra augino vieną vaikutį. Vaiko teisių apsaugos tarnybos akiratin Valento ir Aušros G. šeima nebuvo patekusi. Ji laikoma tvarkinga.

Tragiška mažo vaiko mirtis sukrėtė ir visokių nelaimių mačiusį teismo medicinos ekspertą Antaną Gedminą. Pasak jo, vaikas mirė langui užspaudus kaklo organus. A. Gedminas prisiminė, kad prieš keletą metų prispaustas automobilio lango žuvo vaikas Jurbarko rajone. Tąkart vaikas galvytę į automobilį įkišo iš lauko pusės, kai tėvai su savo mažyliu buvo atvažiavę į ganyklą.

Tauragės medikai prisimena dar vieną panašų skausmingą atvejį, nutikusį Tauragės rajone maždaug prieš dešimtmetį. Norėdamas pasiimti savo žaislą iš automobilio salono, keturmetis berniukas tuomet įstrigo automobilio lange, įkišęs galvą į vidų. Šio automobilio langas buvo valdomas mechaniniu būdu. Prispaustas vaikas buvo išlaisvintas, tačiau užspaudus kraujagysles nepagydomai sužalotos jo smegenys. Berniukas liko visiškai neįgalus.

Vaiko teisių apsaugos specialistai visuomenę įspėja vienų mažamečių nepalikti. Tauragės vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Jolita Vaišvilaitė sako, kad jokių šiuo metu galiojančių teisės aktų, nustatančių, nuo kurio amžiaus vaikus galima palikti vienus, Lietuvoje nėra.

– Buvo parengtas įstatymo projektas. Jame buvo numatyta, kad vaikus vienus palikti galima nuo 10–12 metų. Dėl šios amžiaus ribos ir kilo diskusija. Tačiau įstatymas iki šiol nepriimtas, – kalbėjo J. Vaišvilaitė.

Vaiko teisių apsaugos specialistės nuomone, be suaugusiųjų priežiūros namuose, automobiliuose ar kiemuose negalima palikti ikimokyklinio amžiaus vaikų.

– Dėl vyresnio amžiaus ir šiandien tebevyksta diskusijos. Kaip ir dėl girtumo – vis tebesvarstoma, ar gali vaiką prižiūrėti girti suaugusieji. Dažnai, nuvažiavę aplankyti šeimų, tėvus randame girtus. Būna neaišku, ar galime vaikus palikti jų priežiūrai. Mašinos vairuoti išgėrus negalima, o vaiką prižiūrėti galima. Būtinai reikia tai reglamentuojančio įstatymo, – „Tauragės žinioms“ sakė J. Vaišvilaitė.

Įstatymo nėra

Sukrėtė ir ekspertą

Pirmadienį Bernotiškės kaime tėčio automobilyje prispaustas užsidarančio lango žuvo pustrečių metų berniukas. Manoma, kad trumpam automobilyje vienas paliktas berniukas iš vaikiškos sėdynės salono gale perlipo į priekį ir spustelėjo elektroninį lango jungiklį. Kai langas atsidarė, vaikas iškišo pro jį galvą. Kildamas aukštyn stiklas mirtinai sužalojo mažylį.

Paliko vieną

Nuotrauka
muitine
Įkelta:
prieš 13 valandų
Apie muitinę daugelis žmonių žino tikrai nepakankamai. Visgi, tarptautinių siuntų patikrinimas yra labai svarbus procesas, norint apsaugoti tiek aplinką, tiek pačius Lietuvos gyventojus. Šioje srityje muitinė atlieka išties didelį vaidmenį. Taigi – ką žinoti svarbiausia? Koks yra muitinės vaidmuo kovojant su neteisėta prekyba?
Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 27 d. Tauragėje vykdė prevencinę priemonę, kurios metu ypatingą dėmesį skyrė neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Tauragės apskrities policija praneša apie smurto protrūkį Pagėgių savivaldybėje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-11-21
Lapkričio 21 d. rytą policijoje vėl registruojami pranešimai apie gaunamus elektroninius laiškus (anglų kalba), kuriuose grasinama susprogdinti pastatus ar prileisti nuodingų dujų į patalpas. Iš viso iki 9 val. šalyje buvo gauti 28 laiškai, daugiausiai jų gavo mokyklos ir gimnazijos.
Nuotrauka
teisetvarka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai lapkričio 18 d. pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-16
Trečiadienį Tauragės rajone rastas artilerijos sviedinys, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departament​​​​​​​as.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-10
Penktadienį Tauragės rajone įvyko nelaimė. Kaip informavo Policijos departamentas, lapkričio 10 d., apie 16 val. 40 min., Tauragės r., ties Antegluonio k., automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo dviračiu važiavusį vyrą. Aplinkybės tikslinamos.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-09
Skaudūs eismo įvykiai, kai žūsta ar yra sužeistų žmonių, įvyksta kai vairuotojai nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Dažniausias pažeidimas yra kai vairuotojas išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaiko Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos, pranešime rašo Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Policijos pareigūnai, gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 1–4 d. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei. Taip pat pareigūnai stebėjo, kaip eismo dalyviai dėvi atšvaitus bei šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-06
Sekmadienį į Tauragės apskrities policiją dėl užpuolimo kreipėsi 45-erių metų vyras.
Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-03
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, lapkričio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
namine degtine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-23
Spalio 20 d. apie 11 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai turėdami informacijos apie galimai vykdomą nusikalstamą veiką, atliko kratą Šilalės rajone, Pajūrio seniūnijoje, Dapkiškės kaime, esančioje sodyboje.