Taryboje – trys nusikaltę
Įkelta:
2010-02-08

Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas negailestingas buvo rajono savivaldybės Tarybos nariui Arūnui Gendroliui. Kiek seniau nei prieš metus girtas prie vairo sėdęs politikas automobilio vairuoti nebegalės dvejus metus. Teisėjas Albinas Bazilius paliko galioti ir prieš metus teismo politikui skirtą baudą – 3000 litų. Be A. Gendroliaus, savivaldybės Taryboje atsakingas pareigas eina dar du nusikaltę politikai.

Apsisprendė tą pačią dieną

Į teismo posėdį su advokatu trečiadienio rytą atvykęs Arūnas Gendrolius nustebo išvydęs žurnalistus – esą kur jie buvo anksčiau, juk ši byla nagrinėjama ilgiau nei metus. Politikas pasvarstė, galbūt kažkas suinteresuotas jo bylos viešinimu.
Bylą nagrinėjęs teisėjas Albinas Bazilius pripažino, kad ji užsitęsė, ir pažadėjo šįkart apsispręsti greitai.

Prašė bausti švelniau

Kaip teigiama byloje, paskutiniąją 2008 metų dieną, gruodžio 31-ąją, A. Gendroliui buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas. Nustatyta, kad jis vairavo neblaivus, vengė patikrinti blaivumą. Prieš metus, 2009-ųjų sausį, Tauragės rajono apylinkės teismas A. Gendroliui skyrė 3000 litų baudą, tačiau teisės vairuoti neatėmė. Nukeliavusi iki Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo, byla buvo grąžinta nagrinėti pirmosios instancijos teismui.
Trečiadienį vykusio posėdžio metu savo kaltę A. Gendrolius pripažino, tačiau prašė neatimti iš jo teisės vairuoti.
– Neneigiu, kad vairavau išgėręs. Tos istorijos turėjo nebūti. Man gėda. Bet laikas – toks dalykas, kad atsukti jo neina atgal, – teismui kalbėjo politikas.
Jo advokato Romualdo Juščiaus teigimu, jei teismas nuspręstų atimti iš A. Gendroliaus teisę vairuoti, jam kiltų daug problemų. Mat vyras ūkininkauja, gyvena kaime, turi žemės ūkio technikos.
– Mano ginamasis prašo pritaikyti jam švelnesnę, nei numato įstatymas, nuobaudą – neatimti vairuotojo pažymėjimo. Jis suprato savo elgesį, gailisi, jam jau buvo paskirta didelė bauda, todėl bausmės tikslai yra pasiekti, – teismo prašė A. Gendroliaus advokatas.

Iš politikos žada trauktis

Tačiau teismas į kaltininko prašymus neatsižvelgė – pripažino A. Gendrolių įvykdžius nusikaltimą ir dvejiems metams atėmė teisę vairuoti, palikdamas galioti 2009-ųjų sausį teismo skirtą 3000 litų baudą.
Ar skųs šį teismo sprendimą (jam apskųsti politikas turi 10 dienų), A. Gendrolius neatskleidė, tačiau žurnalistams tvirtino esąs labai nuliūdęs.
– Gaila, kad pardaviau arklį, galbūt teks parduoti ir ūkį, – po teismo posėdžio bandė juokauti A. Gendrolius.
Politikas prisipažino, kad dabar jam kils daugybė problemų – nei žmona, nei sūnus teisės vairuoti neturi. Jis teigė nežinąs, kaip suksis iš padėties – juk taksi neprivažinėsi.
Paklaustas, kodėl prie vairo tuomet Naujųjų metų išvakarėse sėdo girtas, A. Gendrolius patikino, kad gėrė iš vakaro – 2008-ųjų gruodžio 30-ąją vyko iškilmingas savivaldybės Tarybos posėdis.
Prieš keletą savaičių „Tauragės žinioms“ kalbėjęs, kad neatmeta galimybės kitąmet kandidatuoti į Tauragės merus, po jam nepalankaus teismo posėdžio savivaldybės Tarybos Aplinkosaugos, turizmo ir ryšių su užsieniu komiteto narys A. Gendrolius jau kalbėjo kitaip – esą iš politikos trauksis visam.

Nusikalto dar du politikai

Į teisėsaugos akiratį pernai pateko dar du politikai – Tauragės savivaldybės tarybos nariai: iš Naujosios sąjungos pas socialdemokratus perbėgęs Gediminas Maškauskas ir liberalcentristas Jonas
Dungveckis.
2009-aisiais Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba pradėjo ikiteisminius tyrimus, susijusius su šiems politikams priklausančiomis įmonėmis „Gralis“ ir „Lignesa“. Tačiau bylos teismo nepasiekė, nes abu verslininkai savo kaltę pripažino, o jų vadovaujamos įmonės atlygino valstybei padarytą žalą.
Nustatyta, kad abiejose įmonėse egzistavo vadinamoji „juodoji“ buhalterija, atlyginimai darbuotojams buvo mokami „vokeliuose“.

Slėpė mokesčius

Įrodyta, kad G. Maškausko individualioji įmonė „Gralis“, vykdydama mažmeninę prekybą automobilių detalėmis ir automobilių remontą, nuo valstybės nuslėpė arti 75000 litų mokesčių. Verslininkas pripažino nusikaltęs, nuslėptus mokesčius į valstybės biudžetą sumokėjo. 2009-ųjų liepą Tauragės rajono apylinkės teismas G. Maškauskui paskyrė laiduotoją – jo sūnų Gediminą Maškauską. Metus – iki šių metų liepos 3 dienos sūnus privalo rūpintis, kad jo tėvas daugiau nenusikalstų. „Gralio“ savininkui G. Maškauskui paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – į Nuo nusikaltimų nukentėjusių asmenų fondą jis privalėjo įmokėti 650 Lt įmoką.

Nuslėpė trečdalį milijono

Kito politiko – J. Dungveckio vadovaujama bendrovė „Lignesa“, besiverčianti žuvų produktų gamyba, nuo valstybės nuslėpė beveik penkiskart daugiau – arti 320000 litų mokesčių. Išsiaiškinta, kad „Lignesa“ taip pat mokėjo atlyginimus „vokeliuose“.
Kaltę verslininkas ir kiti atsakingi jo vadovaujamos įmonės asmenys pripažino, nuslėptus mokesčius įmonė į valstybės biudžetą sumokėjo gera valia. Teismas juos pagal Baudžiamojo kodekso 38 str. atleido nuo atsakomybės, nes nusikaltę asmenys su valstybe susitaikė ir gera valia pažadėjo atlyginti žalą.
Pareigūnų teigimu, jei šie verslininkai per ketverius metus įvykdys tokius pačius nusikaltimus, antrą kartą su valstybe jiems gražiuoju susitarti nepavyktų – bylos teismą pasiektų.
Socialdemokratas G. Maškauskas eina savivaldybės Tarybos investicijų ir plėtros komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas, jo kolega J. Dungveckis yra Tarybos Kaimo komiteto narys. Ar nusikaltę politikai gali ir toliau eiti šias atsakingas pareigas, niekam savivaldybės Taryboje iki šiol klausimų nekilo.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
cigaretes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Tauragės apskrities policija praneša, kad lapkričio 29 d. apie 11.38 val., Tauragės rajone, Paprūdžių kaimo ribose, kelyje Tauragė–Kryžkalnis, policijos pareigūnai pastebėjo dideliu greičiu atvažiuojantį automobilį „Skoda Octavia“. Pareigūnams einant link sustabdyto automobilio, vairuotojas staiga padidino greitį ir ėmė važiuoti tolyn.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-30
Policijos pareigūnai gavo pranešimą apie Pagėgių savivaldybėje iškastą kapą.
Nuotrauka
kodeksas
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Pranešimu apie savo paties pagrobimą ir apiplėšimą ant kojų sukėlęs Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnus 35-erių Pagėgių savivaldybės gyventojas pastarosiomis dienomis iš nukentėjusiojo virto įtariamuoju. Jo idėja kelionei į namus pasinaudoti policijos pareigūnų ekipažu buvo visai nevykusi ir turi teisinių pasekmių – vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.
Nuotrauka
kibiras
Įkelta:
2022-11-26
Spalio 19-ąją Tauragės apylinkės teisme priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje kaltinimus sužalojus seserį išgirdo ne kartą už smurtą teistas pataisos namuose kalėjęs nevedęs ir niekur nedirbantis V. L. 
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragės apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo anksčiau 10 kartų teistas 23 m. Šilutės rajono gyventojas V. N. pripažintas kaltu dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Vyrui paskirta 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Netoli Tauragės susidūrė du automobiliai, „Volkswagen Passat“ nuvažiavo nuo kelio.
Nuotrauka
avarija audi
Tauragės žinių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Šįryt eismo sąlygas smarkiai sunkina šaltukas ir plikledis. Vairavimas tokiu oru reikalauja ypatingai atsargaus vairavimo ir tinkamo greičio pasirinkimo.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Ties Stragutės kaimu nuo kelio nuvažiavo sunkvežimis.
Nuotrauka
ginklas
Įkelta:
2022-11-20
Pareigūnams aptikus neteisėtai laikomus šovinius į Tauragės apylinkės teismą atvykti turėjo medžiotojas S. R. Anksčiau neteistas, vedęs ir dirbantis vyriškis turėjo paaiškinti, kaip nutiko, kad jo seife aptikti neleistini daiktai.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt kelyje link Kryžkalnio nuo kelio nuvažiavo ir į atitvarus rėžėsi sunkvežimis MAN.
Nuotrauka
gaisrine greitoji
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt Tauragėje, Bernotiškės gatvėje užsidegė pastatas. Įvykio vietoje dirbo ugniagesiai.