Taryboje – trys nusikaltę
Įkelta:
2010-02-08

Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas negailestingas buvo rajono savivaldybės Tarybos nariui Arūnui Gendroliui. Kiek seniau nei prieš metus girtas prie vairo sėdęs politikas automobilio vairuoti nebegalės dvejus metus. Teisėjas Albinas Bazilius paliko galioti ir prieš metus teismo politikui skirtą baudą – 3000 litų. Be A. Gendroliaus, savivaldybės Taryboje atsakingas pareigas eina dar du nusikaltę politikai.

Apsisprendė tą pačią dieną

Į teismo posėdį su advokatu trečiadienio rytą atvykęs Arūnas Gendrolius nustebo išvydęs žurnalistus – esą kur jie buvo anksčiau, juk ši byla nagrinėjama ilgiau nei metus. Politikas pasvarstė, galbūt kažkas suinteresuotas jo bylos viešinimu.
Bylą nagrinėjęs teisėjas Albinas Bazilius pripažino, kad ji užsitęsė, ir pažadėjo šįkart apsispręsti greitai.

Prašė bausti švelniau

Kaip teigiama byloje, paskutiniąją 2008 metų dieną, gruodžio 31-ąją, A. Gendroliui buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas. Nustatyta, kad jis vairavo neblaivus, vengė patikrinti blaivumą. Prieš metus, 2009-ųjų sausį, Tauragės rajono apylinkės teismas A. Gendroliui skyrė 3000 litų baudą, tačiau teisės vairuoti neatėmė. Nukeliavusi iki Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo, byla buvo grąžinta nagrinėti pirmosios instancijos teismui.
Trečiadienį vykusio posėdžio metu savo kaltę A. Gendrolius pripažino, tačiau prašė neatimti iš jo teisės vairuoti.
– Neneigiu, kad vairavau išgėręs. Tos istorijos turėjo nebūti. Man gėda. Bet laikas – toks dalykas, kad atsukti jo neina atgal, – teismui kalbėjo politikas.
Jo advokato Romualdo Juščiaus teigimu, jei teismas nuspręstų atimti iš A. Gendroliaus teisę vairuoti, jam kiltų daug problemų. Mat vyras ūkininkauja, gyvena kaime, turi žemės ūkio technikos.
– Mano ginamasis prašo pritaikyti jam švelnesnę, nei numato įstatymas, nuobaudą – neatimti vairuotojo pažymėjimo. Jis suprato savo elgesį, gailisi, jam jau buvo paskirta didelė bauda, todėl bausmės tikslai yra pasiekti, – teismo prašė A. Gendroliaus advokatas.

Iš politikos žada trauktis

Tačiau teismas į kaltininko prašymus neatsižvelgė – pripažino A. Gendrolių įvykdžius nusikaltimą ir dvejiems metams atėmė teisę vairuoti, palikdamas galioti 2009-ųjų sausį teismo skirtą 3000 litų baudą.
Ar skųs šį teismo sprendimą (jam apskųsti politikas turi 10 dienų), A. Gendrolius neatskleidė, tačiau žurnalistams tvirtino esąs labai nuliūdęs.
– Gaila, kad pardaviau arklį, galbūt teks parduoti ir ūkį, – po teismo posėdžio bandė juokauti A. Gendrolius.
Politikas prisipažino, kad dabar jam kils daugybė problemų – nei žmona, nei sūnus teisės vairuoti neturi. Jis teigė nežinąs, kaip suksis iš padėties – juk taksi neprivažinėsi.
Paklaustas, kodėl prie vairo tuomet Naujųjų metų išvakarėse sėdo girtas, A. Gendrolius patikino, kad gėrė iš vakaro – 2008-ųjų gruodžio 30-ąją vyko iškilmingas savivaldybės Tarybos posėdis.
Prieš keletą savaičių „Tauragės žinioms“ kalbėjęs, kad neatmeta galimybės kitąmet kandidatuoti į Tauragės merus, po jam nepalankaus teismo posėdžio savivaldybės Tarybos Aplinkosaugos, turizmo ir ryšių su užsieniu komiteto narys A. Gendrolius jau kalbėjo kitaip – esą iš politikos trauksis visam.

Nusikalto dar du politikai

Į teisėsaugos akiratį pernai pateko dar du politikai – Tauragės savivaldybės tarybos nariai: iš Naujosios sąjungos pas socialdemokratus perbėgęs Gediminas Maškauskas ir liberalcentristas Jonas
Dungveckis.
2009-aisiais Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba pradėjo ikiteisminius tyrimus, susijusius su šiems politikams priklausančiomis įmonėmis „Gralis“ ir „Lignesa“. Tačiau bylos teismo nepasiekė, nes abu verslininkai savo kaltę pripažino, o jų vadovaujamos įmonės atlygino valstybei padarytą žalą.
Nustatyta, kad abiejose įmonėse egzistavo vadinamoji „juodoji“ buhalterija, atlyginimai darbuotojams buvo mokami „vokeliuose“.

Slėpė mokesčius

Įrodyta, kad G. Maškausko individualioji įmonė „Gralis“, vykdydama mažmeninę prekybą automobilių detalėmis ir automobilių remontą, nuo valstybės nuslėpė arti 75000 litų mokesčių. Verslininkas pripažino nusikaltęs, nuslėptus mokesčius į valstybės biudžetą sumokėjo. 2009-ųjų liepą Tauragės rajono apylinkės teismas G. Maškauskui paskyrė laiduotoją – jo sūnų Gediminą Maškauską. Metus – iki šių metų liepos 3 dienos sūnus privalo rūpintis, kad jo tėvas daugiau nenusikalstų. „Gralio“ savininkui G. Maškauskui paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – į Nuo nusikaltimų nukentėjusių asmenų fondą jis privalėjo įmokėti 650 Lt įmoką.

Nuslėpė trečdalį milijono

Kito politiko – J. Dungveckio vadovaujama bendrovė „Lignesa“, besiverčianti žuvų produktų gamyba, nuo valstybės nuslėpė beveik penkiskart daugiau – arti 320000 litų mokesčių. Išsiaiškinta, kad „Lignesa“ taip pat mokėjo atlyginimus „vokeliuose“.
Kaltę verslininkas ir kiti atsakingi jo vadovaujamos įmonės asmenys pripažino, nuslėptus mokesčius įmonė į valstybės biudžetą sumokėjo gera valia. Teismas juos pagal Baudžiamojo kodekso 38 str. atleido nuo atsakomybės, nes nusikaltę asmenys su valstybe susitaikė ir gera valia pažadėjo atlyginti žalą.
Pareigūnų teigimu, jei šie verslininkai per ketverius metus įvykdys tokius pačius nusikaltimus, antrą kartą su valstybe jiems gražiuoju susitarti nepavyktų – bylos teismą pasiektų.
Socialdemokratas G. Maškauskas eina savivaldybės Tarybos investicijų ir plėtros komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas, jo kolega J. Dungveckis yra Tarybos Kaimo komiteto narys. Ar nusikaltę politikai gali ir toliau eiti šias atsakingas pareigas, niekam savivaldybės Taryboje iki šiol klausimų nekilo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiadienį paryčiais Tauragėje pastebėtas vyras apgadinęs automobilius. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-12-06
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
silutes teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-05
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos.
Nuotrauka
ugniagesiai, gaisras
Įkelta:
2023-12-04
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento skelbiamoje paros įvykių suvestinėje rašoma apie gretimoje savivaldybėje kilusį gaisrą.
Nuotrauka
muitine
Įkelta:
2023-12-01
Apie muitinę daugelis žmonių žino tikrai nepakankamai. Visgi, tarptautinių siuntų patikrinimas yra labai svarbus procesas, norint apsaugoti tiek aplinką, tiek pačius Lietuvos gyventojus. Šioje srityje muitinė atlieka išties didelį vaidmenį. Taigi – ką žinoti svarbiausia? Koks yra muitinės vaidmuo kovojant su neteisėta prekyba?
Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 27 d. Tauragėje vykdė prevencinę priemonę, kurios metu ypatingą dėmesį skyrė neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Tauragės apskrities policija praneša apie smurto protrūkį Pagėgių savivaldybėje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-11-21
Lapkričio 21 d. rytą policijoje vėl registruojami pranešimai apie gaunamus elektroninius laiškus (anglų kalba), kuriuose grasinama susprogdinti pastatus ar prileisti nuodingų dujų į patalpas. Iš viso iki 9 val. šalyje buvo gauti 28 laiškai, daugiausiai jų gavo mokyklos ir gimnazijos.
Nuotrauka
teisetvarka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai lapkričio 18 d. pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-16
Trečiadienį Tauragės rajone rastas artilerijos sviedinys, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departament​​​​​​​as.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-10
Penktadienį Tauragės rajone įvyko nelaimė. Kaip informavo Policijos departamentas, lapkričio 10 d., apie 16 val. 40 min., Tauragės r., ties Antegluonio k., automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo dviračiu važiavusį vyrą. Aplinkybės tikslinamos.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-09
Skaudūs eismo įvykiai, kai žūsta ar yra sužeistų žmonių, įvyksta kai vairuotojai nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Dažniausias pažeidimas yra kai vairuotojas išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaiko Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos, pranešime rašo Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Policijos pareigūnai, gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 1–4 d. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei. Taip pat pareigūnai stebėjo, kaip eismo dalyviai dėvi atšvaitus bei šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-06
Sekmadienį į Tauragės apskrities policiją dėl užpuolimo kreipėsi 45-erių metų vyras.