Taryboje – trys nusikaltę
Įkelta:
2010-02-08

Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas negailestingas buvo rajono savivaldybės Tarybos nariui Arūnui Gendroliui. Kiek seniau nei prieš metus girtas prie vairo sėdęs politikas automobilio vairuoti nebegalės dvejus metus. Teisėjas Albinas Bazilius paliko galioti ir prieš metus teismo politikui skirtą baudą – 3000 litų. Be A. Gendroliaus, savivaldybės Taryboje atsakingas pareigas eina dar du nusikaltę politikai.

Apsisprendė tą pačią dieną

Į teismo posėdį su advokatu trečiadienio rytą atvykęs Arūnas Gendrolius nustebo išvydęs žurnalistus – esą kur jie buvo anksčiau, juk ši byla nagrinėjama ilgiau nei metus. Politikas pasvarstė, galbūt kažkas suinteresuotas jo bylos viešinimu.
Bylą nagrinėjęs teisėjas Albinas Bazilius pripažino, kad ji užsitęsė, ir pažadėjo šįkart apsispręsti greitai.

Prašė bausti švelniau

Kaip teigiama byloje, paskutiniąją 2008 metų dieną, gruodžio 31-ąją, A. Gendroliui buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas. Nustatyta, kad jis vairavo neblaivus, vengė patikrinti blaivumą. Prieš metus, 2009-ųjų sausį, Tauragės rajono apylinkės teismas A. Gendroliui skyrė 3000 litų baudą, tačiau teisės vairuoti neatėmė. Nukeliavusi iki Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo, byla buvo grąžinta nagrinėti pirmosios instancijos teismui.
Trečiadienį vykusio posėdžio metu savo kaltę A. Gendrolius pripažino, tačiau prašė neatimti iš jo teisės vairuoti.
– Neneigiu, kad vairavau išgėręs. Tos istorijos turėjo nebūti. Man gėda. Bet laikas – toks dalykas, kad atsukti jo neina atgal, – teismui kalbėjo politikas.
Jo advokato Romualdo Juščiaus teigimu, jei teismas nuspręstų atimti iš A. Gendroliaus teisę vairuoti, jam kiltų daug problemų. Mat vyras ūkininkauja, gyvena kaime, turi žemės ūkio technikos.
– Mano ginamasis prašo pritaikyti jam švelnesnę, nei numato įstatymas, nuobaudą – neatimti vairuotojo pažymėjimo. Jis suprato savo elgesį, gailisi, jam jau buvo paskirta didelė bauda, todėl bausmės tikslai yra pasiekti, – teismo prašė A. Gendroliaus advokatas.

Iš politikos žada trauktis

Tačiau teismas į kaltininko prašymus neatsižvelgė – pripažino A. Gendrolių įvykdžius nusikaltimą ir dvejiems metams atėmė teisę vairuoti, palikdamas galioti 2009-ųjų sausį teismo skirtą 3000 litų baudą.
Ar skųs šį teismo sprendimą (jam apskųsti politikas turi 10 dienų), A. Gendrolius neatskleidė, tačiau žurnalistams tvirtino esąs labai nuliūdęs.
– Gaila, kad pardaviau arklį, galbūt teks parduoti ir ūkį, – po teismo posėdžio bandė juokauti A. Gendrolius.
Politikas prisipažino, kad dabar jam kils daugybė problemų – nei žmona, nei sūnus teisės vairuoti neturi. Jis teigė nežinąs, kaip suksis iš padėties – juk taksi neprivažinėsi.
Paklaustas, kodėl prie vairo tuomet Naujųjų metų išvakarėse sėdo girtas, A. Gendrolius patikino, kad gėrė iš vakaro – 2008-ųjų gruodžio 30-ąją vyko iškilmingas savivaldybės Tarybos posėdis.
Prieš keletą savaičių „Tauragės žinioms“ kalbėjęs, kad neatmeta galimybės kitąmet kandidatuoti į Tauragės merus, po jam nepalankaus teismo posėdžio savivaldybės Tarybos Aplinkosaugos, turizmo ir ryšių su užsieniu komiteto narys A. Gendrolius jau kalbėjo kitaip – esą iš politikos trauksis visam.

Nusikalto dar du politikai

Į teisėsaugos akiratį pernai pateko dar du politikai – Tauragės savivaldybės tarybos nariai: iš Naujosios sąjungos pas socialdemokratus perbėgęs Gediminas Maškauskas ir liberalcentristas Jonas
Dungveckis.
2009-aisiais Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba pradėjo ikiteisminius tyrimus, susijusius su šiems politikams priklausančiomis įmonėmis „Gralis“ ir „Lignesa“. Tačiau bylos teismo nepasiekė, nes abu verslininkai savo kaltę pripažino, o jų vadovaujamos įmonės atlygino valstybei padarytą žalą.
Nustatyta, kad abiejose įmonėse egzistavo vadinamoji „juodoji“ buhalterija, atlyginimai darbuotojams buvo mokami „vokeliuose“.

Slėpė mokesčius

Įrodyta, kad G. Maškausko individualioji įmonė „Gralis“, vykdydama mažmeninę prekybą automobilių detalėmis ir automobilių remontą, nuo valstybės nuslėpė arti 75000 litų mokesčių. Verslininkas pripažino nusikaltęs, nuslėptus mokesčius į valstybės biudžetą sumokėjo. 2009-ųjų liepą Tauragės rajono apylinkės teismas G. Maškauskui paskyrė laiduotoją – jo sūnų Gediminą Maškauską. Metus – iki šių metų liepos 3 dienos sūnus privalo rūpintis, kad jo tėvas daugiau nenusikalstų. „Gralio“ savininkui G. Maškauskui paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – į Nuo nusikaltimų nukentėjusių asmenų fondą jis privalėjo įmokėti 650 Lt įmoką.

Nuslėpė trečdalį milijono

Kito politiko – J. Dungveckio vadovaujama bendrovė „Lignesa“, besiverčianti žuvų produktų gamyba, nuo valstybės nuslėpė beveik penkiskart daugiau – arti 320000 litų mokesčių. Išsiaiškinta, kad „Lignesa“ taip pat mokėjo atlyginimus „vokeliuose“.
Kaltę verslininkas ir kiti atsakingi jo vadovaujamos įmonės asmenys pripažino, nuslėptus mokesčius įmonė į valstybės biudžetą sumokėjo gera valia. Teismas juos pagal Baudžiamojo kodekso 38 str. atleido nuo atsakomybės, nes nusikaltę asmenys su valstybe susitaikė ir gera valia pažadėjo atlyginti žalą.
Pareigūnų teigimu, jei šie verslininkai per ketverius metus įvykdys tokius pačius nusikaltimus, antrą kartą su valstybe jiems gražiuoju susitarti nepavyktų – bylos teismą pasiektų.
Socialdemokratas G. Maškauskas eina savivaldybės Tarybos investicijų ir plėtros komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas, jo kolega J. Dungveckis yra Tarybos Kaimo komiteto narys. Ar nusikaltę politikai gali ir toliau eiti šias atsakingas pareigas, niekam savivaldybės Taryboje iki šiol klausimų nekilo.
Nuotrauka
kontra
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
prieš 17 valandų
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, penktadienį, gegužės 24 d., apie 18.05 val. Šilalės rajone, ties Prienų kaime, kelyje Vilnius–Kaunas-Klaipėda, patruliuodami Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Toyota Avensis“, kurį vairavo vilnietis, gimęs 1981 m.
Nuotrauka
teis
Nuotraukos autorius – Augustas Didžgalvis
Įkelta:
2024-05-22
Praėjusiais metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėta daugiau nei 500 bylų dėl teisinių darbo santykių (dėl darbo užmokesčio, darbo sutarties pasibaigimo bei nutraukimo ir kt.). Netrūko ir bylų, susijusių su darbuotojais iš užsienio valstybių. Kokiomis sąlygomis darbdavys privalo įdarbinti asmenį iš užsienio, ar darbo sutartys su užsieniečiais kuo nors skiriasi, ką darbuotojui reikėtų žinoti bandant apginti savo teises? Į visus šiuos klausimus atsakė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Romualdas Gylys.
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2024-05-21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Visus metus įvairiose šalies ligoninėse medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu. Šiuo metu stendą galima pamatyti Tauragės ligoninėje.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2024-05-09
Prokuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.
Nuotrauka
sukčiai
Įkelta:
2024-05-06
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-05-06
Kaip pranešama policijos suvestinėje mamos diena nepraėjo be smurto, Šilutės rajone  nevaldomas tapo oro balionas bei apgadintas automobilis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė du civilinius ieškinius, kuriais prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Kęstučio Balašaičio bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos nario Vytauto Ročio priteisti bendrai daugiau nei 26 tūkst. eurų.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-26
Vakar, Tauragės apylinkės teismo kolektyvas atsisveikino su kadenciją baigusiu teisėju Egidijumi Mockaičiu. Šias garbingas pareigas teisėjas ėjo 15 metų, iš kurių paskutinius penkerius metus ėjo Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-26
2024 m. balandžio 22 d. apie 16.00 val. iš namų, Tauragėje, išėjo ir negrįžo Jurgita Šnaraitė, gim. 1984 m.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-18
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
cigaretės
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 13 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad vyras, gimęs 1976 m., sodyboje, Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, laiko akcizais apmokestinamas prekes ir jomis disponuoja, atliko kratą.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę, kurios metu nustatė 16 pažeidimų (Tauragė – 8, Šilalė – 2, Šilutė - 6). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.
Nuotrauka
mantija
Įkelta:
2024-03-08
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą. Taip pat šią savaitę dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo pareikšti įtarimai Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Remigijui Špečkauskui.