Akinių rėmeliai: 2021 ateinančios mados
Įkelta:
2020-11-30
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com

Akiniai jau seniai nebėra tik regėjimo gerinimo priemonė ar šarvai nuo saulės. Tai – ir neatskiriama stiliaus detalė. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar akiniai jums reikalingi dėl geresnio regėjimo, ar tai – tik nuotaikingas aksesuaras, renkantis naują porą vertėtų atsižvelgti, kokios tendencijos akinių rėmelių pasaulyje vyraus 2021 metais.

Korekcinių akinių tendencijos

Regėjimą koreguojantys akiniai gali būti ne tik naudingi, bet ir gražūs. 2021-aisiais norint neatsilikti nuo naujausių tendencijų, siūloma dar detaliau pažvelgti į savo veido formas. Naujais metais bus ypač svarbi akinių ir veido linijų dermė.

Apvaliam veidui

Turintiems apvalią veido formą naujais metais vertėtų  pasidairyti į didesnių akinių lentynas. Ypač populiarūs bus kvadratiniai ir stačiakampiai rėmeliai. Dažniausiai apvalūs veidai nepasižymi labai ryškiomis smakrą ar skruostikaulius įrėminančiomis linijomis. Būtent dėl to dideli, iš geometrinių formų sudaryti rėmeliai kontrastuoja su veido švelnumu ir taip leidžia juos nešiojantiesiems būti ryškesniems.

Širdies formos

Tokios formos veidai paprastai yra plačiausi ties antakių linija, turi aukštus skruostikaulius, o einant link smakro siaurėja. Jų turėtojams dažniausiai tinka beveik visų modelių rėmeliai, tačiau reikėtų vengti antakius dengiančių opcijų.

Ploni ir siauri rėmeliai madingi jau kelerius pastaruosius metus, tačiau jų populiarumo žvaigždė neužges ir 2021 m. Trikampė, kitaip dar vadinama širdies, veido forma pasižymi platesnėmis kaktos ir smilkinių linijomis, todėl ploni rėmeliai būtent tokio veido savininkams ir yra tinkami labiausiai.

Kvadratinėms linijoms

Kvadrato ar trapecijos formas turintiems žmonėms naujais metais pirmenybę rekomenduojama teikti didelių formų korekcinių akinių rėmeliams. Prie tokių linijų veido ypač derės apvalūs akiniai. Tiesa, nevertėtų pamiršti ir spalvų. Šiuo atveju labiausiai tiktų šviesios.

Kvadratiniai veidai dažnai turi drąsius, kampuotus bruožus ir lygią, tiesią liniją nuo kaktos iki žandikaulio. Apvalių formų plonesni rėmai, šiek tiek išplatėjantys šonuose, padės sukurti harmoningą ir natūralumu pasižymintį įvaizdį.

Saulės akinių tendencijos 2021 m.

Nors pilkuoju rudens / žiemos sezonu saulė išlenda retai, šiltajam metų laikui galima pradėti ruoštis jau dabar. Stiliaus ekspertai pastebi, kad naujais metais labai didelių inovacijų saulės akinių mados pasaulyje nebus, tačiau keletas rėmelių turės ypatingą populiarumą.

Katės akių formos rėmeliai. Tokie akinių rėmeliai pirkėjų, ypač moterų, dėmesio sulaukia jau kelerius metus iš eilės. Tačiau ateinančiais metais jų populiarumas tik augs. Ir tam yra paprastas paaiškinimas. Katės akių formos akiniai vizualiai plonina veidą ir spinduliuoja prabanga. Būtent dėl to tai pamažu tampa klasikiniu aksesuaru, kurį pravartu turėti savo kolekcijoje.

Apvalūs rėmeliai. 2021 m. bus madinga pasižvalgyti į praeitį. Tiek kalbant apie drabužius, tiek apie aksesuarus, populiarumo nestokos retro stilistika. Ją labiausiai atlieps spalvingi apvalios formos akiniai nuo saulės. Unikalu ir tai, kad dauguma tokių akinių modelių vienodai tinka tiek vyrams, tiek moterims.

Kvadratiniai rėmeliai. Naujuoju sezonu mėgiami bus ir dideli kvadrato formos akiniai. Jie ne tik padeda išryškinti veido formas, suteikia unikalumo, elegancijos, bet ir demonstruoja stiprią nešiojančiojo asmenybę.

Aviatoriaus rėmeliai. Šio modelio akiniai nuo saulės jau spėjo tapti klasika. Kasmet pasirodo įvairių jų naujovių. 2021 metais aviatoriaus tipo akiniai nustebins savo spalvomis. Madingi bus ne tik spalvoti rėmeliai, bet ir įvairiaspalviai arba veidrodinio efekto akinių stiklai.

Spalvoti rėmeliai. Įvairių spalvų plastikiniai akinių rėmeliai gali panardinti į 80-sius ar 90-uosius. Tačiau jų populiarumas sugrįš ir 2021 metais. Tiesa, naujieji modeliai bus žymiai ryškesni ir daug labiau iššaukiantys nei jų pirmtakai. Įdomu tai, kad jie bus tinkami ir jaunosios, ir kiek vyresnės kartos atstovams. Puošimasis tokiu aksesuaru, ypač tinkamai priderinus jį prie aprangos, padės išsiskirti ir demonstruos spalvingą asmenybės charakterį.

Skirtingi permatomi plastikiniai akinių rėmeliai, derinami su įvairių spalvų permatomais akinių stiklais, jau spėjo tapti ir dizainerių pasididžiavimu.

Spėjama, kad didžiausio populiarumo sulauks krištolo ir rudos, šviesiai mėlynos, rožinės, raudonos bei oranžinės spalvų deriniai.

Balti rėmeliai. Įvairūs mados šou ir garsių prekės ženklų, tokių kaip „Louis Vuitton“, „Moncler“ įtaka išaugino baltų saulės akinių populiarumą. Jau dabar ryškiai auga tokių akinių ieškančių pirkėjų skaičius. Labiausiai baltų plastikinių rėmelių ir juodų stiklų derinys tiks saulėtomis vasaros dienomis.

Rėmeliai su puošmenomis. Panašu, kad ateinančią vasarą gatvėse matysime nemažai žmonių, nešiojančių įvairiomis detalėmis papuoštus akinius nuo saulės. Blizgučiai, dirbtiniai deimantukai ar kitos akį traukiančios detalės gali tapti neatskiriamu jaunų žmonių atributu.

Dėmesys dizainerių produktams

2021 m. pirkėjų akys kryps į garsių prekės ženklų kurtus rėmelius. Manoma, kad šiais metais jie sulauks itin didelio susidomėjimo.

Tom Ford

Ieškantiems aukštos klasės rėmelių, populiariu pasirinkimu taps Tom Ford siūlomi dizainai. Tai – prabangus prekės ženklas, palikęs ryškų įspaudą mados ir grožio industrijoje. Iš jų naujais metais reikėtų laukti didelių, ryškių sprendimų – nieko kasdieniško ar labai įprasto.

Ray-Ban

Ray-Ban – toli gražu ne naujas žaidėjas akinių mados pasaulyje. Jie jau yra spėję pelnyti daugybės pirkėjų pasitikėjimą, kadangi ne kartą buvo pirmieji, siūlantys unikalius sprendimus. Be to, būtent jie dar Antrojo pasaulinio karo metais išpopuliarino aviatoriaus modelio akinius.

Tačiau Ray-Ban žinomi ne tik dėl įspūdingos istorijos. Žmonės šį prekės ženklą vertina dėl aukštos kokybės, patvarių ir madingų rėmelių, tinkančių prie įvairių stilių. Jų asortimente visuomet galima rasti visko: pradedant sportiniais ir kasdieniais rėmeliais, baigiant tiesiog spinduliuojančiais stilingumu ir prabanga. Panašu, kad 2021 m. Ray-Ban žvaigždė spindės dar ryškiau.

Versace

Populiariausių akinių dizainerių sąrašas 2021 m. negali apsieiti ir be Versace paminėjimo. Būtų  sunku nesutikti su teiginiu,  kad Gianni Versace – tikra grožio industrijos ikona dar nuo 1972 metų. Ateinančiais metais jie taip pat nustebins labai ryškiais, drąsiais, prašmatniais akinių rėmelių sprendimais. Dalį jų dengs ir įvairios puošmenos.

Užs. Nr. 64

Nuotrauka
cukrus
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-14
Lapkričio 14-ąją minima pasaulinė diabeto diena. Tai – puiki proga atkreipti dėmesį į cukraus vartojimo įpročius ir susimąstyti, ar tikrai jo vartojame ne per daug. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė pastebi, kad valgymo įpročiai kinta. Pirkėjai didesnį dėmesį skiria sveikai gyvensenai, valgo daugiau šviežio maisto, be to, populiarėja ir sveikesni desertai: be cukraus, laktozės ar glitimo.
Nuotrauka
Vitaminai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Remiantis naujojo tyrimo duomenimis kokybiški vitamino D papildai ne tik padidina šios maisto medžiagos kiekį kraujyje, bet ir padeda lengviau įveikti stresą. Vitaminas D padeda numalšinti ne tik psichologinės, bet ir fizinės įtampos požymius.
Nuotrauka
siauliu
Zitos KATKIENĖS nuotr.
Įkelta:
2021-07-23
Dažniausios priežastys, dėl kurių žarnyną operuojantys chirurgai išveda stomą - onkologinės storosios žarnos ligos. Tačiau priežasčių joms atlikti gali būti ir daugiau. Šiauliuose yra visos priemonės, dirba profesionalūs medikai, pasirengę operuoti ligonius taip pat, kaip ir visose pasaulio bei šalies klinikose, teikiančiose šias paslaugas.
Nuotrauka
revu
Įkelta:
2021-06-21
Esant itin karštam ar šaltam orui mūsų odai ypatingai trūksta drėgmės ir vitaminų – pasikeitusi mityba, pakitusi oro temperatūra, vėjas ir šildymas ar šaldymas, sausinantis patalpas, neigiamai veikia mūsų odos būklę. Negaudama pakankamai drėgmės ir vitaminų mūsų veido oda išsausėja, tampa jautresnė ir pažeidžiamesnė, išryškėja raukšlelės ar net atsiranda nedideli įtrūkimai.
Nuotrauka
revu
Įkelta:
2021-06-08
Beveik trečdalis pasaulio susiduria su šlapimo nelaikymo problema. Daugeliui vis dar gėda ar nemalonu apie tai kalbėti. O ką bepridurti apie ėjimą gydytis šio sutrikimo. Nemažas kiekis žmonių vengia apie tai diskutuoti ir tokiu būdu liga, laikui bėgant, tik stiprėja, komplikuojasi. Todėl gydytojai ne be reikalo skatina šlapimo nelaikymą gydyti kuo greičiau.
Nuotrauka
erkė
Įkelta:
2021-04-22
Nors pavasaris mus džiugina prabundančia gamta ir šiluma, svarbu nepamiršti pasisaugoti – kartu su gamta pabunda ir erkės. Nacionalinio visuomenes sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento specialistai primena, kad reikia pasirūpinti savo sveikata ir pasiskiepyti nuo erkinio encefalito.
Nuotrauka
medikas
Įkelta:
2021-04-12
Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriaus medikai pastebi, kad pandemijos laikotarpiu konsultuoja daugiau žmonių, besiskundžiančių galvos ir nugaros skausmais. Ne mažai jų persirgę praėjusių metų rykšte tapusia COVID-19 infekcija, kiti nuvarginti psichologinių problemų, sukeltų pandemijos.
Nuotrauka
vitaminai
Įkelta:
2021-04-09
Rinkoje prekiaujama daugybe skirtingų prekės ženklų vitaminu D, bet vos keleto jų poveikis patvirtintas moksliniais dokumentais. Šiuo metu ruošiama arba jau atlikta keletas įdomių su vitaminu D susijusių mokslinių projektų. Kai kurių tyrimų metu nustatyta, kurie papildai iš tikrųjų sugeba padidinti „saulės vitamino“ kiekį žmogaus organizme.
Nuotrauka
erke
Įkelta:
2021-03-15
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) primena, kad atšilus orams erkės tampa aktyvios ir labai pavojingos tiek žmonėms, tiek gyvūnams, tad svarbu pasiskiepyti. Imunitetui nuo erkinio encefalito susiformuoti reikalingos trys vakcinos dozės, kurios turi būti įskiepijamos su 1–3 ir 5–12 mėnesių pertraukomis.
Nuotrauka
vitaminai
Įkelta:
2021-03-05
Moksliškai įrodyta, kad seleną ir kofermentą Q10 vartoti verta. Šiuo metu minėtą teiginį patvirtina ne mažiau negu 18 paskelbtų „SelenoPrecise“ ir „Bio-Quinone Q10“ tyrimų duomenys. Kviečiame išsamiau susipažinti su naujausiu inkstų sveikatos tyrimu. Jo rezultatai paskelbti gruodžio mėnesio žurnalo „Nutrients“ numeryje.
Nuotrauka
 Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-03-02
Hemofilija yra paveldima liga, kurią tėvai perduoda vaikui. Hemofilijos genas yra X chromosomoje ir paveldimas recesyviniu būdu. Tai reiškia, kad dažniausiai mama perduoda hemofilijos geną sūnui. Moterys gali sirgti hemofilija, bet taip atsitinka labai retai. Didžiausia hemofilija serga vyrai.
Nuotrauka
revu
Įkelta:
2020-12-29
Plaukų šalinimas lazeriu pastaruoju metu, rodos, įgauna pagreitį – vis daugiau žmonių renkasi taupyti savo laiką ir nusprendžia nepageidaujamus plaukelius šalinti moderniu būdu. Tai ne tik saugus ir greitas būdas, tačiau ir bene vienintelis, garantuojantis ilgalaikius rezultatus. Tačiau apie lazerinę depiliaciją vis dar sklando nemažai mitų, juos čia ir aptarsime.
Nuotrauka
vitaminai
Įkelta:
2020-12-04
Čikagos medicinos universiteto mokslininkai atkreipia dėmesį į galimą mažo kiekio „saulės vitamino“ organizme ryšį su didesniu pavojumi užsikrėsti koronavirusu, vadinamuoju COVID-19. Tyrimo metu, kuriame dalyvavo 489 žmonės, tyrėjai nustatė, kad tiems, kurių kraujyje per mažai vitamino D, tikimybė užsikrėsti COVID-19 beveik dukart didesnė negu tiems, kurių kraujyje šios maistinės medžiagos kiekis normalus sveikam žmogui.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis unsplash.com
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis unsplash.com
Įkelta:
2020-12-04
Su nepageidaujamais plaukeliais tam tikrose kūno vietose susiduriame visą gyvenimą. Vieni tam skiria daugiau dėmesio, kiti mažiau. Lygiai taip pat skiriasi ir jų šalinimo būdai. Jų šiais laikais turime nemažai. Vieni jų efektyvesni, kiti leidžia džiaugtis labai greitu rezultatu, o dar kiti užtikrina, kad plaukelių nebus gana ilgą laiką. Būtent pastarąjį apibūdinimą labiausiai atitiktų plaukų šalinimo lazeriu procedūros. Kam tai gali būti visiška naujovė ir negirdėtas dalykas, tačiau nemažai žmonių jau ilgą laiką šalina plaukelius būtent šiuo būdu.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-08

Pandemijai nesitraukiant ir vėl garsiau prakalbus apie karantiną nemažai darbuotojų grįžta prie nuotolinio darbo, moksleiviai sporto ir kitus būrelius „lanko“ taip pat iš namų. Profesionalams pasiekti sporto aukštumų namuose sudėtinga, bet mėgėjams palaikyti formą ne pro šalį ne tik karantino sąlygomis. Tad dalinamės mūsų bičiulio sveikatingumo trenerio Arūno Vladičkos patarimais.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-03

Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad Lietuvoje nepriežiūra yra antra pagal dažnumą po fizinio smurto. Vaiko teisių specialistai pastebi, kad dalis visuomenės vis dar klaidingai suvokia nepriežiūrą –įsivaizduoja, kad tai yra tik kritiniai atvejai, kai vaikas visiškai apleistas, badauja, gyvena antisanitarinėmis sąlygomis, nelanko mokyklos. Tačiau šiandien yra nemažai vaikų, kurių fiziniai, emociniai ir socialiniai poreikiai yra nuolat prastai tenkinami dėl didelio tėvų užimtumo ar dėl to, kad jie nesuvokia vaikų poreikių. Dažnai tokios šeimos net nepatenka į socialinės rizikos šeimų grupę.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-11

Dažnai klausiame savęs, ar su maistu gauname pakankamą kiekį gyvybiškai svarbių medžiagų. Anot naujausio britų tyrimo, kuriame atkreipiamas dėmesys į faktą, kad sudėtinga su maistu gauti pakankamą kiekį seleno, šis klausimas itin aktualus.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-07-08

Gan plačiai paplitusi nuomonė, kad paauglių odos, plaukų ir nagų problemas lemia hormonų pusiausvyros sutrikimas. Vis dėlto, jei jų mityba netinkamai subalansuota ar akivaizdžiai nesveika, kosmetines problemas gali būti lėmusi svarbiausių mineralų stoka.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-06-09

Švedijos mokslininkai patvirtino, kad maisto papildai su seleno mielėmis ir kofermentu Q10 padeda apsaugoti vyresnio amžiaus žmonių širdį. Visiškai neseniai atlikto tyrimo metu pastebėta, kad aukščiau paminėtus papildus vartojančių senstančių vyrų ir moterų organizme buvo kur kas mažiau fruktozamino – medžiagos, kuri paprastai laikoma gliukozės kiekio kraujyje žymeniu, tačiau taip pat yra susijusi su didesniu širdies ligų ir mirties pavojumi.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-05-22

Medicinos klinikų tinklas „Inmedica“ toliau tęsia paslaugų plėtrą regionuose – trijų tinklui priklausančių Tauragės rajono medicinos klinikų sąrašą papildė nauja ginekologijos klinika, rašoma pranešime spaudai.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-05-18

Vis didėjantis 2 tipo diabeto atvejų skaičius Vakarų šalyse kelia susirūpinimą sveikatos priežiūros specialistams, tačiau tyrimų rezultatai rodo, kad chromas yra naudingas diabeto prevencijai.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-06

Šaltuoju metų sezonu daugelį ima kamuoti aktualus klausimas – pūslelinė – užkrečiamoji liga, galinti pažeisti odą, gleivinę ir netgi centrinę nervų sistemą. Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad į kovą su nuolat pasikartojančiu pūslelinės paūmėjimu žmonės griebiasi pačių įvairiausių būdų nors padėti gali tiesiog laiku pastebėta liga.