Akinių rėmeliai: 2021 ateinančios mados
Įkelta:
2020-11-30
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com

Akiniai jau seniai nebėra tik regėjimo gerinimo priemonė ar šarvai nuo saulės. Tai – ir neatskiriama stiliaus detalė. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar akiniai jums reikalingi dėl geresnio regėjimo, ar tai – tik nuotaikingas aksesuaras, renkantis naują porą vertėtų atsižvelgti, kokios tendencijos akinių rėmelių pasaulyje vyraus 2021 metais.

Korekcinių akinių tendencijos

Regėjimą koreguojantys akiniai gali būti ne tik naudingi, bet ir gražūs. 2021-aisiais norint neatsilikti nuo naujausių tendencijų, siūloma dar detaliau pažvelgti į savo veido formas. Naujais metais bus ypač svarbi akinių ir veido linijų dermė.

Apvaliam veidui

Turintiems apvalią veido formą naujais metais vertėtų  pasidairyti į didesnių akinių lentynas. Ypač populiarūs bus kvadratiniai ir stačiakampiai rėmeliai. Dažniausiai apvalūs veidai nepasižymi labai ryškiomis smakrą ar skruostikaulius įrėminančiomis linijomis. Būtent dėl to dideli, iš geometrinių formų sudaryti rėmeliai kontrastuoja su veido švelnumu ir taip leidžia juos nešiojantiesiems būti ryškesniems.

Širdies formos

Tokios formos veidai paprastai yra plačiausi ties antakių linija, turi aukštus skruostikaulius, o einant link smakro siaurėja. Jų turėtojams dažniausiai tinka beveik visų modelių rėmeliai, tačiau reikėtų vengti antakius dengiančių opcijų.

Ploni ir siauri rėmeliai madingi jau kelerius pastaruosius metus, tačiau jų populiarumo žvaigždė neužges ir 2021 m. Trikampė, kitaip dar vadinama širdies, veido forma pasižymi platesnėmis kaktos ir smilkinių linijomis, todėl ploni rėmeliai būtent tokio veido savininkams ir yra tinkami labiausiai.

Kvadratinėms linijoms

Kvadrato ar trapecijos formas turintiems žmonėms naujais metais pirmenybę rekomenduojama teikti didelių formų korekcinių akinių rėmeliams. Prie tokių linijų veido ypač derės apvalūs akiniai. Tiesa, nevertėtų pamiršti ir spalvų. Šiuo atveju labiausiai tiktų šviesios.

Kvadratiniai veidai dažnai turi drąsius, kampuotus bruožus ir lygią, tiesią liniją nuo kaktos iki žandikaulio. Apvalių formų plonesni rėmai, šiek tiek išplatėjantys šonuose, padės sukurti harmoningą ir natūralumu pasižymintį įvaizdį.

Saulės akinių tendencijos 2021 m.

Nors pilkuoju rudens / žiemos sezonu saulė išlenda retai, šiltajam metų laikui galima pradėti ruoštis jau dabar. Stiliaus ekspertai pastebi, kad naujais metais labai didelių inovacijų saulės akinių mados pasaulyje nebus, tačiau keletas rėmelių turės ypatingą populiarumą.

Katės akių formos rėmeliai. Tokie akinių rėmeliai pirkėjų, ypač moterų, dėmesio sulaukia jau kelerius metus iš eilės. Tačiau ateinančiais metais jų populiarumas tik augs. Ir tam yra paprastas paaiškinimas. Katės akių formos akiniai vizualiai plonina veidą ir spinduliuoja prabanga. Būtent dėl to tai pamažu tampa klasikiniu aksesuaru, kurį pravartu turėti savo kolekcijoje.

Apvalūs rėmeliai. 2021 m. bus madinga pasižvalgyti į praeitį. Tiek kalbant apie drabužius, tiek apie aksesuarus, populiarumo nestokos retro stilistika. Ją labiausiai atlieps spalvingi apvalios formos akiniai nuo saulės. Unikalu ir tai, kad dauguma tokių akinių modelių vienodai tinka tiek vyrams, tiek moterims.

Kvadratiniai rėmeliai. Naujuoju sezonu mėgiami bus ir dideli kvadrato formos akiniai. Jie ne tik padeda išryškinti veido formas, suteikia unikalumo, elegancijos, bet ir demonstruoja stiprią nešiojančiojo asmenybę.

Aviatoriaus rėmeliai. Šio modelio akiniai nuo saulės jau spėjo tapti klasika. Kasmet pasirodo įvairių jų naujovių. 2021 metais aviatoriaus tipo akiniai nustebins savo spalvomis. Madingi bus ne tik spalvoti rėmeliai, bet ir įvairiaspalviai arba veidrodinio efekto akinių stiklai.

Spalvoti rėmeliai. Įvairių spalvų plastikiniai akinių rėmeliai gali panardinti į 80-sius ar 90-uosius. Tačiau jų populiarumas sugrįš ir 2021 metais. Tiesa, naujieji modeliai bus žymiai ryškesni ir daug labiau iššaukiantys nei jų pirmtakai. Įdomu tai, kad jie bus tinkami ir jaunosios, ir kiek vyresnės kartos atstovams. Puošimasis tokiu aksesuaru, ypač tinkamai priderinus jį prie aprangos, padės išsiskirti ir demonstruos spalvingą asmenybės charakterį.

Skirtingi permatomi plastikiniai akinių rėmeliai, derinami su įvairių spalvų permatomais akinių stiklais, jau spėjo tapti ir dizainerių pasididžiavimu.

Spėjama, kad didžiausio populiarumo sulauks krištolo ir rudos, šviesiai mėlynos, rožinės, raudonos bei oranžinės spalvų deriniai.

Balti rėmeliai. Įvairūs mados šou ir garsių prekės ženklų, tokių kaip „Louis Vuitton“, „Moncler“ įtaka išaugino baltų saulės akinių populiarumą. Jau dabar ryškiai auga tokių akinių ieškančių pirkėjų skaičius. Labiausiai baltų plastikinių rėmelių ir juodų stiklų derinys tiks saulėtomis vasaros dienomis.

Rėmeliai su puošmenomis. Panašu, kad ateinančią vasarą gatvėse matysime nemažai žmonių, nešiojančių įvairiomis detalėmis papuoštus akinius nuo saulės. Blizgučiai, dirbtiniai deimantukai ar kitos akį traukiančios detalės gali tapti neatskiriamu jaunų žmonių atributu.

Dėmesys dizainerių produktams

2021 m. pirkėjų akys kryps į garsių prekės ženklų kurtus rėmelius. Manoma, kad šiais metais jie sulauks itin didelio susidomėjimo.

Tom Ford

Ieškantiems aukštos klasės rėmelių, populiariu pasirinkimu taps Tom Ford siūlomi dizainai. Tai – prabangus prekės ženklas, palikęs ryškų įspaudą mados ir grožio industrijoje. Iš jų naujais metais reikėtų laukti didelių, ryškių sprendimų – nieko kasdieniško ar labai įprasto.

Ray-Ban

Ray-Ban – toli gražu ne naujas žaidėjas akinių mados pasaulyje. Jie jau yra spėję pelnyti daugybės pirkėjų pasitikėjimą, kadangi ne kartą buvo pirmieji, siūlantys unikalius sprendimus. Be to, būtent jie dar Antrojo pasaulinio karo metais išpopuliarino aviatoriaus modelio akinius.

Tačiau Ray-Ban žinomi ne tik dėl įspūdingos istorijos. Žmonės šį prekės ženklą vertina dėl aukštos kokybės, patvarių ir madingų rėmelių, tinkančių prie įvairių stilių. Jų asortimente visuomet galima rasti visko: pradedant sportiniais ir kasdieniais rėmeliais, baigiant tiesiog spinduliuojančiais stilingumu ir prabanga. Panašu, kad 2021 m. Ray-Ban žvaigždė spindės dar ryškiau.

Versace

Populiariausių akinių dizainerių sąrašas 2021 m. negali apsieiti ir be Versace paminėjimo. Būtų  sunku nesutikti su teiginiu,  kad Gianni Versace – tikra grožio industrijos ikona dar nuo 1972 metų. Ateinančiais metais jie taip pat nustebins labai ryškiais, drąsiais, prašmatniais akinių rėmelių sprendimais. Dalį jų dengs ir įvairios puošmenos.

Užs. Nr. 64

Nuotrauka
gripas
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-15
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad 10-ąją šių metų savaitę (kovo 6–12 d.) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis dar padidėjo. 
Nuotrauka
sveikata
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-07
Aiškėja, kad vis daugiau tauragiškių skeptiškai vertina skiepus – sumažėjo skiepijamų vaikų. Tokie duomenys pateikti Tauragės rajono savivaldybei Visuomenės sveikatos stebėsenos 2021 metų ataskaitoje. Pasirodo, nuo mirusiųjų COVID-19 – daugiau nei nuo piktybinių navikų. Vis tiek pagrindinė tauragiškių mirties priežastis 2021 metais išliko kraujotakos sistemos ligos. 
Nuotrauka
medikai
Asociatyvi SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-02-13
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) inicijuoja pakeitimus, kuriais šeimos gydytojo išrašomas siuntimas galios iki 180 dienų. Šiuo metu maksimalus terminas numatytas 60 dienų, t. y. prailginus terminą, siuntimai galiotų tris kartus ilgiau. Pakeitimais siekiama sumažinti nepatogumus, kuriuos patiria pacientai ir medikai dėl per trumpo siuntimo galiojimo laikotarpio, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai.
Nuotrauka
deimante
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-02-06
Šiais laikais nemažai žmonių renkasi pasyvų laisvalaikį – po sunkios darbo dienos jie mieliau sėdi prie televizoriaus ar su dabar jau geriausiu draugu tapusiu išmaniuoju telefonu rankose. Tai dažnai ir sukelia problemų – ilgai netaisyklingai sėdint užspaudžiami  įvairūs nervai, tad ilgainiui ima skaudėti. Apie šią itin opią problemą pakalbinome tauragiškę kineziterapeutę-masažuotoją Deimantę Samoškienę.
Nuotrauka
gripas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę dar sumažėjo. 
Nuotrauka
lasines
Sveikatos apsaugos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-26
Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba) pastebi, kad socialiniuose tinkluose vartotojai skelbia pranešimus apie lašinių infuzijų su vitaminais ir ,,kokteiliais“ naudojimą be gydytojų paskyrimo ir ne asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. Tokiu būdu plinta informacija apie savigydą, kuri yra pavojinga žmogaus sveikatai. Tarnyba ragina apie tokius atvejus informuoti ją, tokiu būdu ji spręstų dėl tyrimo pradėjimo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas projektą „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) teikimo modelio diegimas Plungės, Mažeikių ir Tauragės savivaldybėse“, teikia nemokamas individualias psichologo konsultacijas Tauragės rajono savivaldybės 14–29 metų jaunimui. 
Nuotrauka
adata
Įkelta:
2023-01-15
Norint pasirūpinti apsauga nuo sunkios erkių platinamos ligos – erkinio encefalito – svarbu pasiskiepyti, o tai geriausia padaryti žiemą. Apie tai primena Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC). Pasak epidemiologų, kad susidarytų patikima apsauga, reikia tam tikro laiko.
Nuotrauka
vsb
VSB nuotrauka
Įkelta:
2022-12-15
Sakoma, kad esi jaunas tol, kol dar lieka pirmų kartų, tad ir Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai šiemet gali pasidžiaugti savo pirmąja suorganizuota nemokama savaitgalio suaugusiųjų sveikatinimo stovykla. Jos įgyvendinimas dalinai finansuojamas iš Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto lėšų. 
Nuotrauka
liga
Įkelta:
2022-12-10
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis Lietuvoje padidėjo. 
Nuotrauka
oda
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Prasidėjęs šildymo sezonas – tikras iššūkis mūsų odai. Sausas, šiltas oras patalpose ir žvarbus bei vėjuotas oras lauke – tai kontrastas, kuris gali stipriai nualinti odą. Todėl jeigu ima kamuoti dehidratuotos odos požymiai – tempimas, šerpetojimas, pleiskanojimas, niežėjimas ar net skausmas – svarbu reaguoti nedelsiant. „Eurovaistinė internete“ odos priežiūros specialistė Orinta Ramanauskaitė atskleidė, kas lemia odos išsausėjimą ir kokių pagalbos priemonių pravartu imtis.  
Nuotrauka
sveikata
Mediakatalogas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-11-11
Kelionės yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Paprastai kelionė suprantama kaip neeilinė, nekasdienė išvyka, dažniausiai į užsienio šalį. Asmens dokumentų galiojimo datos patikrinimas ir apgalvotas daiktų krovimasis yra būtina pasiruošimo dalis, bet ar visada pasirūpiname savo sveikata? Ar koronaviruso pandemija mus išmokė elgtis atsakingiau? Apie užkrečiamųjų ligų rizikas, būtinas prevencijos priemones bei lietuvių keliavimo įpročius pasakoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Rasa Liausėdienė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-06
Rudeniui įpusėjus, neišvengiamai prasideda peršalimo ligų sezonas, tad vis dažniau tiesiame ranką į karšto gėrimo puodelį. Šaltuoju metų laiku ypač populiari tampa arbata su citrina, medumi bei imbieru – pastarasis dažnas ir imunitetą stiprinančių produktų sudėtyje. Kuo naudingas imbieras mūsų sveikatai, atsako gydytoja dietologė.
Nuotrauka
sveikata
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-04
Nors COVID-19 pandemija tampa neatsiejama visų mūsų gyvenimo dalimi, itin svarbu nepamiršti išmoktų pamokų. Tik atsakingai elgdamiesi galime apsaugoti save ir savo aplinką nuo koronaviruso infekcijos ir kitų užkrečiamųjų ligų, keliančių grėsmę sveikatai, o kartais – ir gyvybei. Apie tai, kaip koronavirusu užsikrėtė visa šeima ir kodėl dar būdama nėščia moteris nusprendė pasiskiepyti, pasakoja šiaulietė Rūta Mankienė. O apie pagrindines prevencines ir apsaugos priemones, padedančias apsisaugoti nuo daugelio virusinių infekcijų, primena vaistininkė Laura Mockutė. 
Nuotrauka
liga
Įkelta:
2022-10-28
2019 metų pabaigoje užfiksuotas pirmasis tuomet dar nežinomo koronaviruso atvejis Kinijoje, Azijos žemyne, o 2020-ųjų kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso pandemiją. Per nepilnus trejus pandemijos metus virusu užsikrėtė daugiau nei 625 mln. žmonių, 6,5 mln. iš jų mirė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-10-24
Rudeniški orai su savimi atsineša ir peršalimo ligas, gripą. Tauragėje fiksuojamas didėjantis sergumumas. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) spalio pradžioje paskelbė, kad prasidėjo 2022–2023 metų gripo sezonas, kuris tęsis iki gegužės mėnesio. 
Nuotrauka
sveikata
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-21
Kalbėti apie savo problemas, kai jos pradėtos spręsti arba išspręstos, yra viena, tačiau išdrįsti pripažinti sau ir tai paversti atspirties tašku – visai kas kita. Kartais sugebėjusių atsitiesti ir pakeisti savo gyvenimą žmonių istorijos gali pasirodyti nereikšmingos ir neturinčios tikslo, tačiau tik ne tada, kai jos pasakojamos pirmuoju asmeniu. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento tyrimų duomenimis, nors kartą gyvenime narkotikus yra vartoję 14 procentų lietuvių. Būdamas penkiolikos Kęstutis Kaupas pirmą kartą išbandė narkotikus, o šiandien, be medikų pagalbos savarankiškai įveikęs narkotikų priklausomybę, jis dalijasi savo patirtimi ir siekia įkvėpti kitus.
Nuotrauka
sveikata
freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-10-15
COVID-19 infekcija – grėsminga ir apgaulinga liga, nes vieni asmenys simptomų visai nejaučia arba jie būna itin lengvi, o kitiems tenka gulėti ligoninėje ir kovoti dėl savo gyvybės. Nors šiuo metu izoliacija nėra privaloma, susirgus koronavirusu vertėtų elgtis atsakingai – būti namie, stebėti savo sveikatą ir laikytis visų gydytojo nurodymų. Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytoja pulmonologė dr. Neringa Vagulienė įspėja – gydymo nereikėtų pradėti nuo antibiotikų, nes antibiotikai šio viruso neveikia. ​​​​​​​Ji informuoja, kaip tinkamai gydytis namuose nuo COVID-19, ko vertėtų vengti ir kada kreiptis į gydymo įstaigą. 
Nuotrauka
sveikata
„MANO vaistinės“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-14
Vasaros metu daugelis buvo labiau atsipalaidavę, tačiau prasidėjus šaltajam sezonui ypač svarbu būti socialiai atsakingiems ir laikytis prevencinių ir apsaugos priemonių, padedančių apsisaugoti nuo klastingos COVID-19 infekcijos. Svarbu apsaugoti save ir savo aplinką ir prisiminti, kad neatsakingi veiksmai gali sukelti tik dar didesnę grėsmę visuomenei. Apie imuniteto stiprinimą ir tinkamos asmeninės higienos svarbą pasakoja vaistininkas Tautvydas Endriukaitis. Pasak jo, tinkami įpročiai padeda apsisaugoti ne tik nuo COVID-19 infekcijos, bet ir kitų pavojingų užkrečiamųjų ligų. 
Nuotrauka
paaugle
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-10-12
Tėvų skyrybos sudrebina bet kokio amžiaus vaiko pasaulį. Net kai tėvai nebegali toliau gyventi kaip pora, svarbu suprasti, kad vaikui jie abu lieka tėvais ir abu yra vienodai reikalingi. Vaiko teisių gynėja, psichologė Neringa Martišienė sako, kad suprasdami, kaip skirtingo amžiaus vaikai reaguoja į tėvų skyrybas, galime numatyti rizikas ir būti atidesniais, rūpestingesniais, galime labiau apsaugoti vaiką.
Nuotrauka
sveikata
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Pasaulį sukrėtusi COVID-19 pandemija neilgai trukus buvo įvardinta kaip informacinė epidemija, trumpiau tariant, infodemija. Tai sukėlė dar didesnį chaosą, nes žmonėms tapo sunku atsirinkti teisingą ir patikimą informaciją. Nors nuo pandemijos pradžios praėjo beveik treji metai, padariniai psichinei ir emocinei sveikatai juntami iki šiol, o dezinformacija ir melagienos neatsitraukė. 
Nuotrauka
sveikata
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-03
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) 2022 m. duomenimis, vienas iš aštuonių žmonių pasaulyje susiduria su psichologinėmis problemomis. Tačiau vis daugiau žmonių išdrįsta apie tai kalbėti garsiai – tokiu būdu jie padeda kitiems, patiriantiems sunkumus, ir primena, kad visos problemos yra išsprendžiamos, tik svarbiausia nelikti vienam ir kreiptis pagalbos. Siekdamas įkvėpti nepasiduoti, menininkas Algis Kriščiūnas, buvęs legendinės grupės „Foje“ būgnininkas, dalijasi savo prisiminimais apie laikotarpį, kai ištiko pirmoji panikos ataka, ir apie tai, kaip jam pavyko su tuo susidoroti.