Ar Jūsų vartojamas vitaminas D veikia?
Įkelta:
2021-04-09
Nuotrauka
vitaminai

Rinkoje prekiaujama daugybe skirtingų prekės ženklų vitaminu D, bet vos keleto jų poveikis patvirtintas moksliniais dokumentais. Šiuo metu ruošiama arba jau atlikta keletas įdomių su vitaminu D susijusių mokslinių projektų. Kai kurių tyrimų metu nustatyta, kurie papildai iš tikrųjų sugeba padidinti „saulės vitamino“ kiekį žmogaus organizme.

„Nutrients“* žurnale publikuota apie neseniai atliktą tyrimą, kurio metu 43-jų žmonių grupei paskirta vartoti „D-Pearls“, kurio sudėtyje yra 40 mikrogramų vitamino D, o kitai grupei – atitinkamas placebo kiekis. Tyrimą atliko norvegų ir amerikiečių mokslininkai.

Tyrimo pradžioje (tai buvo pavasaris) abiejų grupių tiriamųjų kraujyje buvo panašūs vitamino D kiekiai – apie 60 nmol/L, o toks kiekis laikomas normaliu.

Žiemą paprastai sumažėja

Žiemą vitamino D kiekis organizme paprastai sumažėja. Taip nutinka dėl to, kad saulė danguje pakyla nepakankamai aukštai, kad mūsų oda, saulės spindulių padedama, sugebėtų sintetinti vitaminą D. Be to, su maistu gauname per mažai vitamino D žiemą saulės šviesos trūkumo lemiamai vitamino stokai kompensuoti.

Nenuostabu, kad, kaip ir manyta, aukščiau paminėto tyrimo placebo grupės tiriamųjų kraujyje kitą pavasarį buvo nedaug vitamino D – vidutiniškai jo kiekiai sumažėjo iki 47 nmol/L.

Nuotrauka
vita1

„D-Pearls“ optimaliai pagerino vitamino D kiekį

Visus penkis tyrimo mėnesius po 40 mikrogramų „D-Pearls“ papildo vartojusių tiriamųjų grupės situacija buvo visiškai kitokia. Jų kraujyje vitamino D kiekiai vidutiniškai padidėjo iki 75 nmol/L; tokį kiekį sveikatos specialistai laiko optimaliu.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad „D-Pearls“ papildas gerai įsisavinamas ir veiksmingai padidina vitamino D kiekį kraujyje, net jei žiemos saulė nepajėgia to padaryti.

„D-Pearls“ sudėtyje yra natūralaus vitamino D3, ištirpinto alyvuogių aliejuje želatinos kapsulėse. Aliejus padeda organizmui geriau įsisavinti šią riebaluose tirpią maistinę medžiagą, o nedideles kapsules lengva praryti ar sukramtyti.

„D-Pearls“ būna skirtingo stiprumo, tad galite pasirinkti metų laiką ir jūsų poreikius atitinkančią dozę.

 

*Vitamin D Supplementation during Winter: Effects on Stress Resilience in a Randomized Control Trial

Hansen, A.L.; Ambroziak, G.; Thornton, D.; Mundt, J.C.; Kahn, R.E.; Dahl, L.; Waage, L.; Kattenbraker, D.; Araujo, P.; Murison, R.; Rypdal, K.; Grung, B.

Nutrients 2020, 12, 3258.

Užs. Nr. 23

Nuotrauka
gripas
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-15
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad 10-ąją šių metų savaitę (kovo 6–12 d.) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis dar padidėjo. 
Nuotrauka
sveikata
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-07
Aiškėja, kad vis daugiau tauragiškių skeptiškai vertina skiepus – sumažėjo skiepijamų vaikų. Tokie duomenys pateikti Tauragės rajono savivaldybei Visuomenės sveikatos stebėsenos 2021 metų ataskaitoje. Pasirodo, nuo mirusiųjų COVID-19 – daugiau nei nuo piktybinių navikų. Vis tiek pagrindinė tauragiškių mirties priežastis 2021 metais išliko kraujotakos sistemos ligos. 
Nuotrauka
medikai
Asociatyvi SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-02-13
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) inicijuoja pakeitimus, kuriais šeimos gydytojo išrašomas siuntimas galios iki 180 dienų. Šiuo metu maksimalus terminas numatytas 60 dienų, t. y. prailginus terminą, siuntimai galiotų tris kartus ilgiau. Pakeitimais siekiama sumažinti nepatogumus, kuriuos patiria pacientai ir medikai dėl per trumpo siuntimo galiojimo laikotarpio, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai.
Nuotrauka
deimante
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-02-06
Šiais laikais nemažai žmonių renkasi pasyvų laisvalaikį – po sunkios darbo dienos jie mieliau sėdi prie televizoriaus ar su dabar jau geriausiu draugu tapusiu išmaniuoju telefonu rankose. Tai dažnai ir sukelia problemų – ilgai netaisyklingai sėdint užspaudžiami  įvairūs nervai, tad ilgainiui ima skaudėti. Apie šią itin opią problemą pakalbinome tauragiškę kineziterapeutę-masažuotoją Deimantę Samoškienę.
Nuotrauka
gripas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę dar sumažėjo. 
Nuotrauka
lasines
Sveikatos apsaugos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-26
Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba) pastebi, kad socialiniuose tinkluose vartotojai skelbia pranešimus apie lašinių infuzijų su vitaminais ir ,,kokteiliais“ naudojimą be gydytojų paskyrimo ir ne asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. Tokiu būdu plinta informacija apie savigydą, kuri yra pavojinga žmogaus sveikatai. Tarnyba ragina apie tokius atvejus informuoti ją, tokiu būdu ji spręstų dėl tyrimo pradėjimo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas projektą „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) teikimo modelio diegimas Plungės, Mažeikių ir Tauragės savivaldybėse“, teikia nemokamas individualias psichologo konsultacijas Tauragės rajono savivaldybės 14–29 metų jaunimui. 
Nuotrauka
adata
Įkelta:
2023-01-15
Norint pasirūpinti apsauga nuo sunkios erkių platinamos ligos – erkinio encefalito – svarbu pasiskiepyti, o tai geriausia padaryti žiemą. Apie tai primena Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC). Pasak epidemiologų, kad susidarytų patikima apsauga, reikia tam tikro laiko.
Nuotrauka
vsb
VSB nuotrauka
Įkelta:
2022-12-15
Sakoma, kad esi jaunas tol, kol dar lieka pirmų kartų, tad ir Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai šiemet gali pasidžiaugti savo pirmąja suorganizuota nemokama savaitgalio suaugusiųjų sveikatinimo stovykla. Jos įgyvendinimas dalinai finansuojamas iš Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto lėšų. 
Nuotrauka
liga
Įkelta:
2022-12-10
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis Lietuvoje padidėjo. 
Nuotrauka
oda
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Prasidėjęs šildymo sezonas – tikras iššūkis mūsų odai. Sausas, šiltas oras patalpose ir žvarbus bei vėjuotas oras lauke – tai kontrastas, kuris gali stipriai nualinti odą. Todėl jeigu ima kamuoti dehidratuotos odos požymiai – tempimas, šerpetojimas, pleiskanojimas, niežėjimas ar net skausmas – svarbu reaguoti nedelsiant. „Eurovaistinė internete“ odos priežiūros specialistė Orinta Ramanauskaitė atskleidė, kas lemia odos išsausėjimą ir kokių pagalbos priemonių pravartu imtis.  
Nuotrauka
sveikata
Mediakatalogas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-11-11
Kelionės yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Paprastai kelionė suprantama kaip neeilinė, nekasdienė išvyka, dažniausiai į užsienio šalį. Asmens dokumentų galiojimo datos patikrinimas ir apgalvotas daiktų krovimasis yra būtina pasiruošimo dalis, bet ar visada pasirūpiname savo sveikata? Ar koronaviruso pandemija mus išmokė elgtis atsakingiau? Apie užkrečiamųjų ligų rizikas, būtinas prevencijos priemones bei lietuvių keliavimo įpročius pasakoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Rasa Liausėdienė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-06
Rudeniui įpusėjus, neišvengiamai prasideda peršalimo ligų sezonas, tad vis dažniau tiesiame ranką į karšto gėrimo puodelį. Šaltuoju metų laiku ypač populiari tampa arbata su citrina, medumi bei imbieru – pastarasis dažnas ir imunitetą stiprinančių produktų sudėtyje. Kuo naudingas imbieras mūsų sveikatai, atsako gydytoja dietologė.
Nuotrauka
sveikata
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-04
Nors COVID-19 pandemija tampa neatsiejama visų mūsų gyvenimo dalimi, itin svarbu nepamiršti išmoktų pamokų. Tik atsakingai elgdamiesi galime apsaugoti save ir savo aplinką nuo koronaviruso infekcijos ir kitų užkrečiamųjų ligų, keliančių grėsmę sveikatai, o kartais – ir gyvybei. Apie tai, kaip koronavirusu užsikrėtė visa šeima ir kodėl dar būdama nėščia moteris nusprendė pasiskiepyti, pasakoja šiaulietė Rūta Mankienė. O apie pagrindines prevencines ir apsaugos priemones, padedančias apsisaugoti nuo daugelio virusinių infekcijų, primena vaistininkė Laura Mockutė. 
Nuotrauka
liga
Įkelta:
2022-10-28
2019 metų pabaigoje užfiksuotas pirmasis tuomet dar nežinomo koronaviruso atvejis Kinijoje, Azijos žemyne, o 2020-ųjų kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso pandemiją. Per nepilnus trejus pandemijos metus virusu užsikrėtė daugiau nei 625 mln. žmonių, 6,5 mln. iš jų mirė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-10-24
Rudeniški orai su savimi atsineša ir peršalimo ligas, gripą. Tauragėje fiksuojamas didėjantis sergumumas. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) spalio pradžioje paskelbė, kad prasidėjo 2022–2023 metų gripo sezonas, kuris tęsis iki gegužės mėnesio. 
Nuotrauka
sveikata
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-21
Kalbėti apie savo problemas, kai jos pradėtos spręsti arba išspręstos, yra viena, tačiau išdrįsti pripažinti sau ir tai paversti atspirties tašku – visai kas kita. Kartais sugebėjusių atsitiesti ir pakeisti savo gyvenimą žmonių istorijos gali pasirodyti nereikšmingos ir neturinčios tikslo, tačiau tik ne tada, kai jos pasakojamos pirmuoju asmeniu. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento tyrimų duomenimis, nors kartą gyvenime narkotikus yra vartoję 14 procentų lietuvių. Būdamas penkiolikos Kęstutis Kaupas pirmą kartą išbandė narkotikus, o šiandien, be medikų pagalbos savarankiškai įveikęs narkotikų priklausomybę, jis dalijasi savo patirtimi ir siekia įkvėpti kitus.
Nuotrauka
sveikata
freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-10-15
COVID-19 infekcija – grėsminga ir apgaulinga liga, nes vieni asmenys simptomų visai nejaučia arba jie būna itin lengvi, o kitiems tenka gulėti ligoninėje ir kovoti dėl savo gyvybės. Nors šiuo metu izoliacija nėra privaloma, susirgus koronavirusu vertėtų elgtis atsakingai – būti namie, stebėti savo sveikatą ir laikytis visų gydytojo nurodymų. Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytoja pulmonologė dr. Neringa Vagulienė įspėja – gydymo nereikėtų pradėti nuo antibiotikų, nes antibiotikai šio viruso neveikia. ​​​​​​​Ji informuoja, kaip tinkamai gydytis namuose nuo COVID-19, ko vertėtų vengti ir kada kreiptis į gydymo įstaigą. 
Nuotrauka
sveikata
„MANO vaistinės“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-14
Vasaros metu daugelis buvo labiau atsipalaidavę, tačiau prasidėjus šaltajam sezonui ypač svarbu būti socialiai atsakingiems ir laikytis prevencinių ir apsaugos priemonių, padedančių apsisaugoti nuo klastingos COVID-19 infekcijos. Svarbu apsaugoti save ir savo aplinką ir prisiminti, kad neatsakingi veiksmai gali sukelti tik dar didesnę grėsmę visuomenei. Apie imuniteto stiprinimą ir tinkamos asmeninės higienos svarbą pasakoja vaistininkas Tautvydas Endriukaitis. Pasak jo, tinkami įpročiai padeda apsisaugoti ne tik nuo COVID-19 infekcijos, bet ir kitų pavojingų užkrečiamųjų ligų. 
Nuotrauka
paaugle
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-10-12
Tėvų skyrybos sudrebina bet kokio amžiaus vaiko pasaulį. Net kai tėvai nebegali toliau gyventi kaip pora, svarbu suprasti, kad vaikui jie abu lieka tėvais ir abu yra vienodai reikalingi. Vaiko teisių gynėja, psichologė Neringa Martišienė sako, kad suprasdami, kaip skirtingo amžiaus vaikai reaguoja į tėvų skyrybas, galime numatyti rizikas ir būti atidesniais, rūpestingesniais, galime labiau apsaugoti vaiką.
Nuotrauka
sveikata
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Pasaulį sukrėtusi COVID-19 pandemija neilgai trukus buvo įvardinta kaip informacinė epidemija, trumpiau tariant, infodemija. Tai sukėlė dar didesnį chaosą, nes žmonėms tapo sunku atsirinkti teisingą ir patikimą informaciją. Nors nuo pandemijos pradžios praėjo beveik treji metai, padariniai psichinei ir emocinei sveikatai juntami iki šiol, o dezinformacija ir melagienos neatsitraukė. 
Nuotrauka
sveikata
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-03
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) 2022 m. duomenimis, vienas iš aštuonių žmonių pasaulyje susiduria su psichologinėmis problemomis. Tačiau vis daugiau žmonių išdrįsta apie tai kalbėti garsiai – tokiu būdu jie padeda kitiems, patiriantiems sunkumus, ir primena, kad visos problemos yra išsprendžiamos, tik svarbiausia nelikti vienam ir kreiptis pagalbos. Siekdamas įkvėpti nepasiduoti, menininkas Algis Kriščiūnas, buvęs legendinės grupės „Foje“ būgnininkas, dalijasi savo prisiminimais apie laikotarpį, kai ištiko pirmoji panikos ataka, ir apie tai, kaip jam pavyko su tuo susidoroti.