Plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu - kuo šis toks ypatingas?
Įkelta:
2020-12-04
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis unsplash.com
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis unsplash.com
,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis unsplash.com

Su nepageidaujamais plaukeliais tam tikrose kūno vietose susiduriame visą gyvenimą. Vieni tam skiria daugiau dėmesio, kiti mažiau. Lygiai taip pat skiriasi ir jų šalinimo būdai. Jų šiais laikais turime nemažai. Vieni jų efektyvesni, kiti leidžia džiaugtis labai greitu rezultatu, o dar kiti užtikrina, kad plaukelių nebus gana ilgą laiką. Būtent pastarąjį apibūdinimą labiausiai atitiktų plaukų šalinimo lazeriu procedūros. Kam tai gali būti visiška naujovė ir negirdėtas dalykas, tačiau nemažai žmonių jau ilgą laiką šalina plaukelius būtent šiuo būdu.

Lazerio veikimo principas

Kaip veikia paprastas lazeris dauguma tikrai žino. Tai  įrenginys skleidžiantis ryškią šviesą ir toks apibūdinimas būtų teisingas kalbant apie daugumą tokio tipo prietaisų prietaisų. Ne išimtis ir Aleksandrito lazeris. Jis skleidžia konkretaus ilgio šviesos bangas, kurios kartu perduoda ir didelį energijos kiekį. O tuomet ją sugeria plauko folikulas ir taip sunaikinamas ne tik pats plaukelis, bet ir ląstelės iš kurių jis formuojasi. Aplink esantys audiniai procedūros metu yra nepažeidžiami. Natūraliai kyla klausimas kaip lazeris veikia išskirtinai tik plaukus nepaliesdamas odos? Taip yra dėl paprastos priežasties - plaukelis dažniausiai būna tamsesnis, negu pat oda, tad jis ir sugeria didžiąją dalį šviesos. Šią tendenciją galima pastebėti ir gyvenime, kuomet būnant ryškioje saulėje tamsūs drabužiai įkaista gerokai labiau, nei šviesūs arba išvis balti. Žinoma, dėl tokio veikimo principo atsiranda ir keli niuansai - oda negali būti labai tamsi, kitaip procedūra nebus maksimaliai efektyvi, pvz. jeigu šią nuspręstumėte atlikti vasaros metu, o prieš tai būtumėte nemažai laiko praleidę saulėje, tikėtina, jog norimų rezultatų nebūtų. Be to, efektyvumas gali sumažėti ir esant labai šviesiems plaukeliams. Tai išskirtiniai atvejai, su kuriais susiduriama retai.

Plaukelių šalinimas lazeriu tampa vis populiaresnis

Pasirinkimas kaip galima kovoti su nepageidaujamais plaukeliais yra gana platus pradedant nuo paprasčiausių metodų ir baigiant moderniais spredimais kaip, kad Aleksandrito lazeris. Aišku, visi būdai vis dar yra daugiau ar mažiau naudojami. Tačiau šiandien vis labiau pastebima tendencija, jog žmonės ima rinktis modernesnius sprendimus ir toks pasirinkimas tikrai nėra atsitiktinis. Tokie sprendimai, kaip Aleksandrito lazeris, turi pakankamai nemažai privalumų lyginant su visais kitais būdais.

Tausoja jūsų odą

Plaukelių šalinimas Aleksandrito lazeriu suteikia bene ilgiausiai džiuginančius ( ir išliekančius) rezultatus, kuriems palaikyti užtenka vos 1 ar 2 procedūrų per metus. Naudojantiems įprastus metodus tai gali skambėti neįtikėtinai, kadangi paprastas plaukelių skutimas atima užima nemažai laiko kasdieniniame gyvenime. Dar labiau nustebins faktas, jog tokia efektyvi procedūra trunka tik apie 20 minučių.Nereikia net daug skaičiuoti, jog suprastumėte, kiek daug laiko šių procedūrų dėka galima sutaupyti. Tai turi ir dar vieną didelį privalumą – dėl tokių retų procedūrų ir visiškai kitokio jų principo, negu tradiciniai depiliacijos metodai, oda visai nėra dirginama. Nemalonų dirginimo pojūtį tikrai nesunku prisiminti prisiminus depiliacijas vašku ar ilgesnių plaukelių skutimą. Ir nors jį sumažinti naudojamos specialios kosmetikos priemonės, tačiau ir jos ne visuomet pagelbėja ypač turint jautrią odą. Aleksandrito  lazeris ir juo atliekamos procedūros leidžia viso to išvengti.

Procedūra nėra skausminga

Tikriausiai žinote kaip vyksta depiliacija vašku, net jeigu ir patys neatliekate sau tokios procedūros. Viena pirmųjų minčių būna, kad tai yra labai skausmingas procesas. Tame yra tiesos. Kartais galima išgirsti nuomonių, kad ir lazeris sukelia nemažą skausmą, tačiau tai yra tik mitas, kuris su realybe neturi nieko bendro. Naudojamos modernios (DCD) technologijos, kurios, akimirką prieš paveikiant odą, lazeriu ją atšaldo (oda padengiama vėsinančia freono dulksna) ir tai leidžia išvengti praktiškai bet kokių nemalonių pojūčių. Tokia procedūra laikoma viena neskausmingiausių.

Ilgalaikėje perspektyvoje leidžia sutaupyti pinigų

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog plaukelių šalinimas Aleksandrito lazeriu yra labai brangi procedūra reikalaujanti nemažų investicijų. Dėl šios priežasties dalis žmonių iškart atmena net mažiausią idėją apie tokį plaukelių šalinimo būdą. Tačiau nereikėtų daryti skubotų išvadų nepasvėrus visų “taip” ir “ne”. Nors, tiesa, vienos procedūros kaina yra pakankamai nemaža ir svyruoja nuo 24 iki 220 e, o žinant, kad jų reikės bent kelių, suma atrodo išvis didelė, tačiau reikėtų apskaičiuoti, kiek įprastai išleidžiama kitoms depiliacijos priemonėms, kurių reikia periodiškai per ilgesnį laiką. Taip pat neturėtų būti pamirštos ir papildomos kosmetinės priemonės kaip kremai, kurie reikalingi nuraminti sudirgusią odą. O šalinant plaukelius lazeriu viso to pavyks išvengti ir vienintelėmis išlaidomis taps tik pati procedūra, kurią ateityje reikės atlikti tik kartą ar du per metus. Viską susumavus galima pastebėti, jog toks būdas leidžia sutaupyti nemenkas sumas.

Ateities technologija, kuri džiugina šiandien

Toks apibūdinimas geriausiai tiktų Aleksandrito lazeriui, kuris yra vienas iš moderniausių plaukelių šalinimo būdų siūlomų šiandien. Kol dalis žmonių vis dar atlieka įprastą depiliaciją vašku, kiti jau seniai džiaugiasi ilgalaikiais rezultatais, gautais atlikus procedūras moderniomis priemonėmis kaip Aleksandrito lazeris. Šiandien nėra jokios kitos tokios efektyvios plaukų depiliavimo priemonės, kuri būtų tokia efektyvi ir kartu tokia neskausminga. Tai taip pat yra geriausias sprendimas žmonėms turintiems ypač jautrią odą. Tad technologijų nereikėtų bijoti - reikėtų tik pasidžiaugti, jog gyvename tokiais moderniais laikais.

Užs. Nr. 65

Nuotrauka
cukrus
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-14
Lapkričio 14-ąją minima pasaulinė diabeto diena. Tai – puiki proga atkreipti dėmesį į cukraus vartojimo įpročius ir susimąstyti, ar tikrai jo vartojame ne per daug. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė pastebi, kad valgymo įpročiai kinta. Pirkėjai didesnį dėmesį skiria sveikai gyvensenai, valgo daugiau šviežio maisto, be to, populiarėja ir sveikesni desertai: be cukraus, laktozės ar glitimo.
Nuotrauka
Vitaminai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Remiantis naujojo tyrimo duomenimis kokybiški vitamino D papildai ne tik padidina šios maisto medžiagos kiekį kraujyje, bet ir padeda lengviau įveikti stresą. Vitaminas D padeda numalšinti ne tik psichologinės, bet ir fizinės įtampos požymius.
Nuotrauka
siauliu
Zitos KATKIENĖS nuotr.
Įkelta:
2021-07-23
Dažniausios priežastys, dėl kurių žarnyną operuojantys chirurgai išveda stomą - onkologinės storosios žarnos ligos. Tačiau priežasčių joms atlikti gali būti ir daugiau. Šiauliuose yra visos priemonės, dirba profesionalūs medikai, pasirengę operuoti ligonius taip pat, kaip ir visose pasaulio bei šalies klinikose, teikiančiose šias paslaugas.
Nuotrauka
revu
Įkelta:
2021-06-21
Esant itin karštam ar šaltam orui mūsų odai ypatingai trūksta drėgmės ir vitaminų – pasikeitusi mityba, pakitusi oro temperatūra, vėjas ir šildymas ar šaldymas, sausinantis patalpas, neigiamai veikia mūsų odos būklę. Negaudama pakankamai drėgmės ir vitaminų mūsų veido oda išsausėja, tampa jautresnė ir pažeidžiamesnė, išryškėja raukšlelės ar net atsiranda nedideli įtrūkimai.
Nuotrauka
revu
Įkelta:
2021-06-08
Beveik trečdalis pasaulio susiduria su šlapimo nelaikymo problema. Daugeliui vis dar gėda ar nemalonu apie tai kalbėti. O ką bepridurti apie ėjimą gydytis šio sutrikimo. Nemažas kiekis žmonių vengia apie tai diskutuoti ir tokiu būdu liga, laikui bėgant, tik stiprėja, komplikuojasi. Todėl gydytojai ne be reikalo skatina šlapimo nelaikymą gydyti kuo greičiau.
Nuotrauka
erkė
Įkelta:
2021-04-22
Nors pavasaris mus džiugina prabundančia gamta ir šiluma, svarbu nepamiršti pasisaugoti – kartu su gamta pabunda ir erkės. Nacionalinio visuomenes sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento specialistai primena, kad reikia pasirūpinti savo sveikata ir pasiskiepyti nuo erkinio encefalito.
Nuotrauka
medikas
Įkelta:
2021-04-12
Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriaus medikai pastebi, kad pandemijos laikotarpiu konsultuoja daugiau žmonių, besiskundžiančių galvos ir nugaros skausmais. Ne mažai jų persirgę praėjusių metų rykšte tapusia COVID-19 infekcija, kiti nuvarginti psichologinių problemų, sukeltų pandemijos.
Nuotrauka
vitaminai
Įkelta:
2021-04-09
Rinkoje prekiaujama daugybe skirtingų prekės ženklų vitaminu D, bet vos keleto jų poveikis patvirtintas moksliniais dokumentais. Šiuo metu ruošiama arba jau atlikta keletas įdomių su vitaminu D susijusių mokslinių projektų. Kai kurių tyrimų metu nustatyta, kurie papildai iš tikrųjų sugeba padidinti „saulės vitamino“ kiekį žmogaus organizme.
Nuotrauka
erke
Įkelta:
2021-03-15
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) primena, kad atšilus orams erkės tampa aktyvios ir labai pavojingos tiek žmonėms, tiek gyvūnams, tad svarbu pasiskiepyti. Imunitetui nuo erkinio encefalito susiformuoti reikalingos trys vakcinos dozės, kurios turi būti įskiepijamos su 1–3 ir 5–12 mėnesių pertraukomis.
Nuotrauka
vitaminai
Įkelta:
2021-03-05
Moksliškai įrodyta, kad seleną ir kofermentą Q10 vartoti verta. Šiuo metu minėtą teiginį patvirtina ne mažiau negu 18 paskelbtų „SelenoPrecise“ ir „Bio-Quinone Q10“ tyrimų duomenys. Kviečiame išsamiau susipažinti su naujausiu inkstų sveikatos tyrimu. Jo rezultatai paskelbti gruodžio mėnesio žurnalo „Nutrients“ numeryje.
Nuotrauka
 Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-03-02
Hemofilija yra paveldima liga, kurią tėvai perduoda vaikui. Hemofilijos genas yra X chromosomoje ir paveldimas recesyviniu būdu. Tai reiškia, kad dažniausiai mama perduoda hemofilijos geną sūnui. Moterys gali sirgti hemofilija, bet taip atsitinka labai retai. Didžiausia hemofilija serga vyrai.
Nuotrauka
revu
Įkelta:
2020-12-29
Plaukų šalinimas lazeriu pastaruoju metu, rodos, įgauna pagreitį – vis daugiau žmonių renkasi taupyti savo laiką ir nusprendžia nepageidaujamus plaukelius šalinti moderniu būdu. Tai ne tik saugus ir greitas būdas, tačiau ir bene vienintelis, garantuojantis ilgalaikius rezultatus. Tačiau apie lazerinę depiliaciją vis dar sklando nemažai mitų, juos čia ir aptarsime.
Nuotrauka
vitaminai
Įkelta:
2020-12-04
Čikagos medicinos universiteto mokslininkai atkreipia dėmesį į galimą mažo kiekio „saulės vitamino“ organizme ryšį su didesniu pavojumi užsikrėsti koronavirusu, vadinamuoju COVID-19. Tyrimo metu, kuriame dalyvavo 489 žmonės, tyrėjai nustatė, kad tiems, kurių kraujyje per mažai vitamino D, tikimybė užsikrėsti COVID-19 beveik dukart didesnė negu tiems, kurių kraujyje šios maistinės medžiagos kiekis normalus sveikam žmogui.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
Įkelta:
2020-11-30
Akiniai jau seniai nebėra tik regėjimo gerinimo priemonė ar šarvai nuo saulės. Tai – ir neatskiriama stiliaus detalė. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar akiniai jums reikalingi dėl geresnio regėjimo, ar tai – tik nuotaikingas aksesuaras, renkantis naują porą vertėtų atsižvelgti, kokios tendencijos akinių rėmelių pasaulyje vyraus 2021 metais.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-08

Pandemijai nesitraukiant ir vėl garsiau prakalbus apie karantiną nemažai darbuotojų grįžta prie nuotolinio darbo, moksleiviai sporto ir kitus būrelius „lanko“ taip pat iš namų. Profesionalams pasiekti sporto aukštumų namuose sudėtinga, bet mėgėjams palaikyti formą ne pro šalį ne tik karantino sąlygomis. Tad dalinamės mūsų bičiulio sveikatingumo trenerio Arūno Vladičkos patarimais.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-03

Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad Lietuvoje nepriežiūra yra antra pagal dažnumą po fizinio smurto. Vaiko teisių specialistai pastebi, kad dalis visuomenės vis dar klaidingai suvokia nepriežiūrą –įsivaizduoja, kad tai yra tik kritiniai atvejai, kai vaikas visiškai apleistas, badauja, gyvena antisanitarinėmis sąlygomis, nelanko mokyklos. Tačiau šiandien yra nemažai vaikų, kurių fiziniai, emociniai ir socialiniai poreikiai yra nuolat prastai tenkinami dėl didelio tėvų užimtumo ar dėl to, kad jie nesuvokia vaikų poreikių. Dažnai tokios šeimos net nepatenka į socialinės rizikos šeimų grupę.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-11

Dažnai klausiame savęs, ar su maistu gauname pakankamą kiekį gyvybiškai svarbių medžiagų. Anot naujausio britų tyrimo, kuriame atkreipiamas dėmesys į faktą, kad sudėtinga su maistu gauti pakankamą kiekį seleno, šis klausimas itin aktualus.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-07-08

Gan plačiai paplitusi nuomonė, kad paauglių odos, plaukų ir nagų problemas lemia hormonų pusiausvyros sutrikimas. Vis dėlto, jei jų mityba netinkamai subalansuota ar akivaizdžiai nesveika, kosmetines problemas gali būti lėmusi svarbiausių mineralų stoka.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-06-09

Švedijos mokslininkai patvirtino, kad maisto papildai su seleno mielėmis ir kofermentu Q10 padeda apsaugoti vyresnio amžiaus žmonių širdį. Visiškai neseniai atlikto tyrimo metu pastebėta, kad aukščiau paminėtus papildus vartojančių senstančių vyrų ir moterų organizme buvo kur kas mažiau fruktozamino – medžiagos, kuri paprastai laikoma gliukozės kiekio kraujyje žymeniu, tačiau taip pat yra susijusi su didesniu širdies ligų ir mirties pavojumi.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-05-22

Medicinos klinikų tinklas „Inmedica“ toliau tęsia paslaugų plėtrą regionuose – trijų tinklui priklausančių Tauragės rajono medicinos klinikų sąrašą papildė nauja ginekologijos klinika, rašoma pranešime spaudai.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-05-18

Vis didėjantis 2 tipo diabeto atvejų skaičius Vakarų šalyse kelia susirūpinimą sveikatos priežiūros specialistams, tačiau tyrimų rezultatai rodo, kad chromas yra naudingas diabeto prevencijai.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-06

Šaltuoju metų sezonu daugelį ima kamuoti aktualus klausimas – pūslelinė – užkrečiamoji liga, galinti pažeisti odą, gleivinę ir netgi centrinę nervų sistemą. Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad į kovą su nuolat pasikartojančiu pūslelinės paūmėjimu žmonės griebiasi pačių įvairiausių būdų nors padėti gali tiesiog laiku pastebėta liga.