Akinių rėmeliai: 2021 ateinančios mados
Įkelta:
2020-11-30
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com

Akiniai jau seniai nebėra tik regėjimo gerinimo priemonė ar šarvai nuo saulės. Tai – ir neatskiriama stiliaus detalė. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar akiniai jums reikalingi dėl geresnio regėjimo, ar tai – tik nuotaikingas aksesuaras, renkantis naują porą vertėtų atsižvelgti, kokios tendencijos akinių rėmelių pasaulyje vyraus 2021 metais.

Korekcinių akinių tendencijos

Regėjimą koreguojantys akiniai gali būti ne tik naudingi, bet ir gražūs. 2021-aisiais norint neatsilikti nuo naujausių tendencijų, siūloma dar detaliau pažvelgti į savo veido formas. Naujais metais bus ypač svarbi akinių ir veido linijų dermė.

Apvaliam veidui

Turintiems apvalią veido formą naujais metais vertėtų  pasidairyti į didesnių akinių lentynas. Ypač populiarūs bus kvadratiniai ir stačiakampiai rėmeliai. Dažniausiai apvalūs veidai nepasižymi labai ryškiomis smakrą ar skruostikaulius įrėminančiomis linijomis. Būtent dėl to dideli, iš geometrinių formų sudaryti rėmeliai kontrastuoja su veido švelnumu ir taip leidžia juos nešiojantiesiems būti ryškesniems.

Širdies formos

Tokios formos veidai paprastai yra plačiausi ties antakių linija, turi aukštus skruostikaulius, o einant link smakro siaurėja. Jų turėtojams dažniausiai tinka beveik visų modelių rėmeliai, tačiau reikėtų vengti antakius dengiančių opcijų.

Ploni ir siauri rėmeliai madingi jau kelerius pastaruosius metus, tačiau jų populiarumo žvaigždė neužges ir 2021 m. Trikampė, kitaip dar vadinama širdies, veido forma pasižymi platesnėmis kaktos ir smilkinių linijomis, todėl ploni rėmeliai būtent tokio veido savininkams ir yra tinkami labiausiai.

Kvadratinėms linijoms

Kvadrato ar trapecijos formas turintiems žmonėms naujais metais pirmenybę rekomenduojama teikti didelių formų korekcinių akinių rėmeliams. Prie tokių linijų veido ypač derės apvalūs akiniai. Tiesa, nevertėtų pamiršti ir spalvų. Šiuo atveju labiausiai tiktų šviesios.

Kvadratiniai veidai dažnai turi drąsius, kampuotus bruožus ir lygią, tiesią liniją nuo kaktos iki žandikaulio. Apvalių formų plonesni rėmai, šiek tiek išplatėjantys šonuose, padės sukurti harmoningą ir natūralumu pasižymintį įvaizdį.

Saulės akinių tendencijos 2021 m.

Nors pilkuoju rudens / žiemos sezonu saulė išlenda retai, šiltajam metų laikui galima pradėti ruoštis jau dabar. Stiliaus ekspertai pastebi, kad naujais metais labai didelių inovacijų saulės akinių mados pasaulyje nebus, tačiau keletas rėmelių turės ypatingą populiarumą.

Katės akių formos rėmeliai. Tokie akinių rėmeliai pirkėjų, ypač moterų, dėmesio sulaukia jau kelerius metus iš eilės. Tačiau ateinančiais metais jų populiarumas tik augs. Ir tam yra paprastas paaiškinimas. Katės akių formos akiniai vizualiai plonina veidą ir spinduliuoja prabanga. Būtent dėl to tai pamažu tampa klasikiniu aksesuaru, kurį pravartu turėti savo kolekcijoje.

Apvalūs rėmeliai. 2021 m. bus madinga pasižvalgyti į praeitį. Tiek kalbant apie drabužius, tiek apie aksesuarus, populiarumo nestokos retro stilistika. Ją labiausiai atlieps spalvingi apvalios formos akiniai nuo saulės. Unikalu ir tai, kad dauguma tokių akinių modelių vienodai tinka tiek vyrams, tiek moterims.

Kvadratiniai rėmeliai. Naujuoju sezonu mėgiami bus ir dideli kvadrato formos akiniai. Jie ne tik padeda išryškinti veido formas, suteikia unikalumo, elegancijos, bet ir demonstruoja stiprią nešiojančiojo asmenybę.

Aviatoriaus rėmeliai. Šio modelio akiniai nuo saulės jau spėjo tapti klasika. Kasmet pasirodo įvairių jų naujovių. 2021 metais aviatoriaus tipo akiniai nustebins savo spalvomis. Madingi bus ne tik spalvoti rėmeliai, bet ir įvairiaspalviai arba veidrodinio efekto akinių stiklai.

Spalvoti rėmeliai. Įvairių spalvų plastikiniai akinių rėmeliai gali panardinti į 80-sius ar 90-uosius. Tačiau jų populiarumas sugrįš ir 2021 metais. Tiesa, naujieji modeliai bus žymiai ryškesni ir daug labiau iššaukiantys nei jų pirmtakai. Įdomu tai, kad jie bus tinkami ir jaunosios, ir kiek vyresnės kartos atstovams. Puošimasis tokiu aksesuaru, ypač tinkamai priderinus jį prie aprangos, padės išsiskirti ir demonstruos spalvingą asmenybės charakterį.

Skirtingi permatomi plastikiniai akinių rėmeliai, derinami su įvairių spalvų permatomais akinių stiklais, jau spėjo tapti ir dizainerių pasididžiavimu.

Spėjama, kad didžiausio populiarumo sulauks krištolo ir rudos, šviesiai mėlynos, rožinės, raudonos bei oranžinės spalvų deriniai.

Balti rėmeliai. Įvairūs mados šou ir garsių prekės ženklų, tokių kaip „Louis Vuitton“, „Moncler“ įtaka išaugino baltų saulės akinių populiarumą. Jau dabar ryškiai auga tokių akinių ieškančių pirkėjų skaičius. Labiausiai baltų plastikinių rėmelių ir juodų stiklų derinys tiks saulėtomis vasaros dienomis.

Rėmeliai su puošmenomis. Panašu, kad ateinančią vasarą gatvėse matysime nemažai žmonių, nešiojančių įvairiomis detalėmis papuoštus akinius nuo saulės. Blizgučiai, dirbtiniai deimantukai ar kitos akį traukiančios detalės gali tapti neatskiriamu jaunų žmonių atributu.

Dėmesys dizainerių produktams

2021 m. pirkėjų akys kryps į garsių prekės ženklų kurtus rėmelius. Manoma, kad šiais metais jie sulauks itin didelio susidomėjimo.

Tom Ford

Ieškantiems aukštos klasės rėmelių, populiariu pasirinkimu taps Tom Ford siūlomi dizainai. Tai – prabangus prekės ženklas, palikęs ryškų įspaudą mados ir grožio industrijoje. Iš jų naujais metais reikėtų laukti didelių, ryškių sprendimų – nieko kasdieniško ar labai įprasto.

Ray-Ban

Ray-Ban – toli gražu ne naujas žaidėjas akinių mados pasaulyje. Jie jau yra spėję pelnyti daugybės pirkėjų pasitikėjimą, kadangi ne kartą buvo pirmieji, siūlantys unikalius sprendimus. Be to, būtent jie dar Antrojo pasaulinio karo metais išpopuliarino aviatoriaus modelio akinius.

Tačiau Ray-Ban žinomi ne tik dėl įspūdingos istorijos. Žmonės šį prekės ženklą vertina dėl aukštos kokybės, patvarių ir madingų rėmelių, tinkančių prie įvairių stilių. Jų asortimente visuomet galima rasti visko: pradedant sportiniais ir kasdieniais rėmeliais, baigiant tiesiog spinduliuojančiais stilingumu ir prabanga. Panašu, kad 2021 m. Ray-Ban žvaigždė spindės dar ryškiau.

Versace

Populiariausių akinių dizainerių sąrašas 2021 m. negali apsieiti ir be Versace paminėjimo. Būtų  sunku nesutikti su teiginiu,  kad Gianni Versace – tikra grožio industrijos ikona dar nuo 1972 metų. Ateinančiais metais jie taip pat nustebins labai ryškiais, drąsiais, prašmatniais akinių rėmelių sprendimais. Dalį jų dengs ir įvairios puošmenos.

Užs. Nr. 64

Nuotrauka
sveikata
Įkelta:
2024-02-15
Siekdama užtikrinti pakankamą gyventojų apsaugą nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų bei valdyti šių ligų plitimą visuomenėje, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino Nacionalinę imunoprofilaktikos programą 2024–2028 metams.
Nuotrauka
gydytojai
Įkelta:
2024-02-07
Siuntimą pas gydytoją specialistą jau gali išrašyti ne tik šeimos gydytojai, bet ir slaugytojai bei akušeriai. Slaugytojas konsultuodamas pacientą taip pat gali išrašyti vaistus, skirtus lėtinėms ligoms gydyti.
Nuotrauka
nebenoriu
Įkelta:
2024-02-06
„Eurostat“ duomenimis, kasmet depresija Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei pusei šimto tūkstančių gyventojų. VšĮ „Skirtingos spalvos“ 3 metus iš eilės kviečia prisidėti prie depresijai gydyti skirto fondo #nebeNORIUGYVENTI ir taip padėti tiems, kurie dėl finansinių priežasčių negali eiti sveikimo keliu. Fondo organizatoriai bendradarbiaudami su Depresijos įveikimo centru siūlo specialią dešimties savaičių savigalbos programą su klinikine psichologe Aušra Mockuviene.
Nuotrauka
seni
Įkelta:
2024-01-10
Šlapimo nelaikymas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, deja, vis dar tebelaikomas „gėdinga“ tema, kuria kalbėti lyg ir nepatogu. Apklausus šios problemos kamuojamus asmenis, nustatyta, kad tik penktadalis jų apie tai pasisako savo gydytojui. Kiti geriausiu atveju pamini lyg tarp kitko. Šlapimo nelaiko apie 10 proc. žmonių – vadinasi, Lietuvoje su šia problema susiduria apie 350 000 žmonių, ir ne tik vyresnio amžiaus. Oficialios statistikos duomenimis, manoma, kad išties jų yra daugiau.
Nuotrauka
skausmas
Įkelta:
2023-11-23
Sezoniškumas pastebimas ne tik mados pasaulyje – kiekvienam metų laikui būdingos ir skirtingos patiriamos kūno traumos. Rudenį jų dažniausiai neišvengiame dirbdami soduose ar daržuose, žiemą koją pakiša slidūs keliai, pavasarį, dar apsnūdę po žiemos, išriedėję į gatves, tinkamai neįvertiname savo fizinės formos. O štai vasara pažeria visą puokštę traumų – jų skaičius išauga kone dvigubai.
Nuotrauka
sveikata
Freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Neretai sulaukusius pensinio amžiaus žmones kamuoja vis didesnis vienišumo jausmas. Remiantis Vilniaus universiteto tyrimo duomenimis, keturi iš penkių senjorų neturi nė vieno sau svarbaus asmens, išskyrus giminaičius. Specialistų teigimu, sportas, savanoriavimas ar dalyvavimas kitose veiklose padėtų save realizuoti, atrasti naują bendruomenę ir sužadinti didesnį pasitenkinimą gyvenimu.  Nors turint negalią senjorams atsiranda dar daugiau trukdžių būti aktyviems, Kauno miesto socialinių paslaugų centro (KSPC) Socialinių paslaugų bendruomenės skyriaus vedėja socialiniams reikalams Evelina Gvergždienė teigė, kad vis daugiau neįgaliųjų senjorų pradeda domėtis teikiama fizinės ir psichosocialinės būklės gerinimo pagalba. 
Nuotrauka
vaikų klinika
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-15
Klinika „Medicum centrum“ jau septynerius metus įgyvendina vaikų ankstyvosios raidos reabilitacijos programą. Remiantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu sukurta tvarka ir suburta visa specialistų komanda, kuri teikia pagalbą vaikams iki 7 metų. Siekiant teikti šias paslaugas dar patogiau ir efektyviau atidaryta Vaikų ligų klinika. Ji įkurta Spaustuvės gatvėje, pastate, kuriame anksčiau veikė klinika „In medica“. Kol kas, pasak klinikos vadovo Arūno Jancevičiaus, ji specializuojasi teikti paslaugas autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams.  
Nuotrauka
kraujotaka
Freepik.com nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-10
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad net 80 proc. visų širdies priepuolių ir insultų galima išvengti. Svarbiausia žinoti, dėl ko didėja kraujotakos sistemos sutrikimų rizika, kad galėtumėte suvaldyti tai, kas jūsų valioje.  Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Išeminės širdies ligos skyriaus vadovė prof. Olivija Dobilienė informuoja, kaip kontroliuoti pagrindinius rizikos veiksnius, kada būtina kreiptis į specialistus ir kuo gali pagelbėti šiuolaikinės technologijos.   
Nuotrauka
sveikata
Adobe Stock nuotrauka
Įkelta:
2023-10-30
Remiantis 2020 metų duomenimis, Europos Sąjungoje (ES) bent kartą neteisėtų psichotropinių medžiagų yra vartoję maždaug 29 proc. suaugusiųjų – 83,4 mln. 15–64 m. amžiaus asmenų. Nepaisant to, jog viešojoje erdvėje nuolat kalbama apie narkotikų vartojimo padarinius, dalis žmonių negeba įvertinti kylančios rizikos sveikatai. Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) Klaipėdos filialo Ambulatorinio skyriaus gydytoja psichiatrė dr. Aistė Leleikienė pasakoja apie narkotikų vartojimo žalą ir pabrėžia, kad šių medžiagų vartojimas kenkia visai gyvenimo kokybei – tiek žmogaus fizinei ir emocinei sveikatai, tiek darbinei veiklai ir socialiniam funkcionavimui.
Nuotrauka
sveikata
Simonos BANYTĖS nuotrauka
Įkelta:
2023-10-20
Kartais gali atrodyti, kad yra kone neįmanoma ištrūkti iš įprastos rutinos. Kai tampa sunku atrasti laiko sau, savo draugams ar pomėgiams, gyvenimo būdo pokyčiai atidedami dar vėlesniam laikui, nes tai reikalauja dar daugiau motyvacijos ir ryžto.  Verslininkė Ugnė Usevičiūtė dalijasi savo asmenine patirtimi – ji numetė 140 kilogramų. Moteris pasakoja, kaip ir kodėl nusprendė sveikiau maitintis, daugiau judėti bei kokia dabar yra jos aktyvaus gyvenimo būdo rutina.
Nuotrauka
SAM
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-10-18
Nuo šiol onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams bus užtikrintas geresnis stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugų prieinamumas. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) inicijuoja pokyčius, kurių dėka daugiau onkologinių ligonių turės galimybę gauti stacionarinės reabilitacijos paslaugas po gydymo dienos stacionare.
Nuotrauka
6sveikata1
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-10-13
Vėžys – tai diagnozė, sukrečianti ne tik patį ligonį, bet ir visą jo aplinką. Išgirdus tai, rodos, žemė ima slysti po kojomis, tačiau palaipsniui supranti, kad neturi jokio pasirinkimo – tik priimti šią žinią ir judėti pirmyn į kovą. Eglė Seiliūtė-Žukauskienė dalijasi savo šeimos patirtimi apie tai, kaip jie sužinojo apie dukros onkologinę ligą ir kas jiems padeda išlaikyti pozityvumą iki pat šiol. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos medicinos psichologė Neringa Eimutienė pataria – svarbu nepamiršti, kad sergantysis pirmiausia yra žmogus, o ne ligonis.  
Nuotrauka
seima
Asociatyvi Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nuotrauka
Įkelta:
2023-10-06
Naujausia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento apklausa rodo, kad aštuoni iš dešimties (80 proc.) 18–74 metų Lietuvos gyventojų nieko negirdėjo apie naująsias psichoaktyviąsias medžiagas ir jų pavojų. Iš 10 respondentų, kurie atsakė, kad jas vartojo, 4 respondentai jas pirko klube arba gatvėje, 3 – internetu, o vienas respondentas įsigijo iš draugų. Departamentas yra susirūpinęs padidėjųsi pasiūlos situacija ir ragina tėvus būti budriems, domėtis, kur ir ką veikia vaikai, kas yra jų draugai, pasirūpinti vaikų laisvalaikio užimtumu.
Nuotrauka
SAM nuotrauka
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-10-03
Rugpjūtį startavęs pavėžėjimo projektas įsibėgėja – prasideda naujas, jau antrasis etapas, į kurį nuo spalio įtraukiama viena didžiausių pacientų grupių – vyresnio amžiaus asmenys. Be tų, kuriems reikia atlikti hemodializę ar transplantaciją nuo šiol bus aptarnaujami ir vyresni nei 75-erių, socialiai pažeidžiami pacientai. Negalėdami savarankiškai pasiekti gydymo įstaigos jie turės pavėžėjimo galimybę. Informacija dalijasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.
Nuotrauka
sveik
Adobe Stock nuotrauka
Įkelta:
2023-09-29
Žmogus sutvertas taip, kad nuolatos ieško būdų nusiraminti, atsipalaiduoti ir atitrūkti. Vieniems tai fizinis aktyvumas, muzika, o kitiems – rūkymas. Vis dėlto šiuolaikinis pasaulis kupinas įvairių veiklų ir praktikų, padedančių atsipalaiduoti ir nekenkiančių organizmui, tad belieka pasirinkti, o rūkymo atsisakyti. Metimo kelias gali būti sunkus, tačiau kiekviena kelionė tikslo link prasideda nuo sprendimo priėmimo, šiuo atveju – sprendimo mesti rūkyti.
Nuotrauka
sveikata
Įkelta:
2023-09-25
2019 metais Lietuva pateko į daugiausia alkoholio vartojimą sumažinusių šalių penketuką. Nuo 2015 iki 2019 metų vienam 15 m. ir vyresniam Lietuvos gyventojui tenkančio gryno alkoholio kiekį pavyko sumažinti net 17 proc., iki 12,8 litro. 2022-aisiais rodiklis nukrito iki 11,2 litro, kaip praneša Valstybės duomenų agentūra. Anot laikinosios Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovės Gražinos Belian, tai lėmė šioje srityje subalansuota politika, gyventojų sąmoningumo didėjimas, jaunimo švietimas ir prevencinė veikla.
Nuotrauka
sveikata
Asociatyvi pexels.com nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-08
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, mityba yra kone pagrindinis sveikatą lemiantis ir ligų riziką mažinantis veiksnys. Dėl to susimąstyti apie sveikos mitybos ir gyvensenos įpročių formavimą turėtų ne tik norintys sulieknėti ar išsigydyti nuo tam tikrų ligų, bet ir tie, kurie siekia visapusiškai pagerinti savo gyvenimo kokybę.  Apie tai, kokią žalą organizmui kelia nesveika ir nesubalansuota mityba ir kokiu pagrindiniu mitybos principu gali vadovautis kiekvienas, kalbėjo gydytoja dietologė Rasa Dovidavičienė. 
Nuotrauka
sveikata
E. Paukštsė/NVI nuotrauka
Įkelta:
2023-08-25
Dažniausiai, sužinojus onkologinės ligos diagnozę, pirmoji reakcija į šią žinią yra šokas. Žmogus negali patikėti, kad tai atsitiko būtent jam, jį užgriūva didžiulė psichologinė, emocinė ir fizinė našta. Kaip tinkamai elgtis, kai sergi pats arba onkologine liga serga artimas žmogus, kai atrodo, kad gyvenimas staiga ėmė ir sugriuvo? Išsamiau apie dažniausius sunkumus ir sveikatos stiprinimą kalbėjo Nacionalinio vėžio instituto (NVI) gydytoja psichiatrė dr. Giedrė Bulotienė.
Nuotrauka
sveikata
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-08-20
Vienišumas – tai jausmas, apibrėžiamas kaip ryšio nejautimas su kitais žmonėmis. Tai reiškia, kad vienišumą galima jausti net ir aplink save turint daug žmonių, tačiau neturint su jais gilesnio ryšio. Žmonės su negalia, kaip ir kai kurios kitos visuomenės grupės, gali būti pažeidžiami ir dažniau jausti vienišumą dėl to, kad visuomenėje vis dar vyrauja įvairios stigmos, kurios neretai skatina atstūmimą, trukdo kurti gilesnį ryšį.  „Jaunimo linijos“ psichologas Mykolas Kriščiūnas pasakoja apie negalią turinčių vaikų ir jaunimo psichikos sveikatos gerinimą ir teigia, kad norint suteikti pagalbą svarbu užtikrinti saugią erdvę tai padaryti.
Nuotrauka
sveikata
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-08-18
Ligonių kasų specialistai dažnai sulaukia gyventojų klausimų dėl šeimos gydytojo skiriamų tyrimų, kurių atlikimo išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. 
Nuotrauka
nuotrauka
NTAKD archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-08-11
Remiantis moksliniais tyrimais, rūkymas dažniausiai tampa įpročiu dar paauglystėje. Kuo jaunesnio amžiaus pradedama rūkyti, tuo didesnė tikimybė, kad asmuo taps priklausomas nuo nikotino. Apie tai, kas tai lemia ir kodėl visi rūkymo būdai yra pavojingi sveikatai, kalbėjo Gražina Belian, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti direktoriaus pareigas.