Klinika „Medicinos namai“ jau laukia pacientų
Įkelta:
2018-09-28
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Pirmadienį Tauragėje duris atvėrė nauja gydymo įstaiga – klinika „Medicinos namai“. Jaukiai įrengtose patalpose darbuojasi du tauragiškiams puikiai pažįstami šeimos gydytojai – Gediminas Jancevičius ir Toma Geštautaitė.

Klinikos įkūrėjas, kraštietis, žygaitiškis Mindaugas Jakubauskas džiaugiasi – jau pirmosiomis dienomis pacientų netrūksta. Tuo, kad registratūroje verda darbas, žurnalistė įsitikino savo akimis. Daugelis pacientų savo mylimus gydytojus atsekė iš poliklinikos – T. Geštautaitė ir G. Jancevičius ten dirbo septynerius metus, taigi yra sukaupę nemažą patirties bagažą, be abejo, ir savo pacientų ratą, kurie jais pasitiki.

Anot M. Jakubausko, J. Tumo-Vaižganto 118-2, šalia prekybos centro „Iki“ įsikūrusi klinika itin patogiai pasiekiama pacientams, gyvenantiems mikrorajone. Tai ypač aktualu susirgus šaltuoju metų periodu bei vyresniems ar sunkiau judantiems žmonėms. Žalgirių mikrorajono gyventojai pagaliau turės galimybę lankytis pas gydytojus arčiau namų, mat iki šiol visos miesto gydymo įstaigos koncentravosi centre.

Nuotrauka

Dar vienas privačios klinikos privalumas – jaukesnė, nei didelėje įstaigoje, aplinka. Ne veltui klinika pavadinta „Medicinos namais“. Sąlyginai nedidelės, jaukios patalpos nė iš tolo neprimena „valdiškos“ įstaigos koridorių. Bet ir ne tai svarbiausia. Gydymo įstaigos vadovo ir gydytojų teigimu, svarbiausia čia – pacientas, nuoširdus dėmesys jo bėdoms, patogus ir šiltas aptarnavimas.

– Paprasčiausiai, žmogui yra reikalingas dėmesys. Juk ateina ne šiaip sau, ateina su problemomis. Parodai dėmesį, parodai visą savo profesionalumą ir žmonės sugrįžta. Tačiau gydytojas vis tiek turi būti gydytoju – ne tik atjausti, bet ir gydyti, – šypsodamasis teigė gydytojas G. Jancevičius, kuris, darbdavio teigimu, ypač populiarus jaunimo tarpe.

Tauragiškis G. Jancevičius šeimos gydytojo licenciją yra įgijęs prieš septynerius metus, o kaip gydytojas pradėjo dirbti nuo 2004-ųjų. Pirmoji jo darbovietė buvo Skuodo ligoninės priėmimo skyrius, vėliau dirbo Tauragės ligoninės greitosios pagalbos gydytoju, skyriaus vedėju. Kartu su kolege T. Geštautaite baigę rezidentūrą, abu septynerius metus priiminėjo pacientus kaip Tauragės PSPC šeimos gydytojai. Naujoje klinikoje pas gydytojus gali registruotis visa šeima – tiek vaikai, tiek suaugusieji, jauni, bet patyrę šeimos gydytojai turi puikią kvalifikaciją aptarnauti ir mažuosius pacientus.

Nuotrauka

Klinikos vadovo M. Jakubausko teigimu, „Medicinos namuose“ teikiamos visos pirmojo lygio paslaugos, kurias finansuoja Valstybinė ligonių kasa – teikiamos pirminės šeimos gydytojo konsultacijos, išduodamos vaikų sveikatos pažymos, išrašomi siuntimai pas specialistus, galiojantys visoje Lietuvoje, atliekamas visas spektras tyrimų, kaip ir kitose medicinos įstaigose. Taip pat konsultuoja gydytoja akušerė-ginekologė Roberta Norkutė, atliekama nėščiųjų apžiūra, onkocitologiniai tyrimai. Yra ir odontologijos kabinetas. Jame dirba odontologė Gintarė Ambrozaitytė. Prireikus odontologo paslaugų, pacientas susimoka tik už medicinines medžiagas – kaip ir bet kurioje poliklinikoje. Taip pat teikiamos burnos higienos, protezavimo paslaugos, kurias finansuoja Ligonių kasa.

Nuotrauka

M. Jakubauskas teigė, jog vėliau planuojama pasiūlyti ir platesnį paslaugų spektrą. „Medicinos namų“ vadovas neatmetė galimybės vėliau didinti ir dirbančių šeimos gydytojų skaičių, kad būtų išvengta eilių – tam esą yra įsirengę ir daugiau kabinetų.

– Mūsų tikslas, kad ir pacientai, ir gydytojai būtų patenkinti, jaustųsi gerai, suspėtų apžiūrėti visus pacientus. Stengiamės sukurti jaukią darbo aplinką, optimaliai paskirstyti darbo krūvius. Vienareikšmiškai sieksime, kad eilės būtų kuo mažesnės. Jeigu reikės, ieškosime kolektyvo papildymo. Dabar yra tik startas. O kadangi Toma (T. Geštautaitė, – red. past.) prieš tai tris savaites nedirbo, normalu, kad pacientų pirmosiomis dienomis yra labai daug, prisikaupė problemų, žmonės laukė savo gydytojos. Daug kas skuba prisirašyti pas gydytojus kuo greičiau, todėl pirmosiomis dienomis kasdien ateina po kelis šimtus žmonių. O žmonėms dažnai reikia skubios pagalbos, čia ir dabar, ir mes privalome tai užtikrinti. Nuo to priklauso mūsų sėkmė, ar pacientai mumis pasitikės. Subūrėme puikią komandą – gydytojai tikrai patys geriausi, šaunūs, didžiuojamės, kad juos prikalbinome. Svarbiausias mūsų tikslas – glaudus gydytojo ir paciento ryšys, – kalbėjo M. Jakubauskas.

Mindaugas su broliu Vytautu, mediku, taip pat yra įkūrę šeimos klinikas Kaune ir Radviliškio rajone.

Nuotrauka

Nuotrauka
erkė
Įkelta:
2021-04-22
Nors pavasaris mus džiugina prabundančia gamta ir šiluma, svarbu nepamiršti pasisaugoti – kartu su gamta pabunda ir erkės. Nacionalinio visuomenes sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento specialistai primena, kad reikia pasirūpinti savo sveikata ir pasiskiepyti nuo erkinio encefalito.
Nuotrauka
medikas
Įkelta:
2021-04-12
Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriaus medikai pastebi, kad pandemijos laikotarpiu konsultuoja daugiau žmonių, besiskundžiančių galvos ir nugaros skausmais. Ne mažai jų persirgę praėjusių metų rykšte tapusia COVID-19 infekcija, kiti nuvarginti psichologinių problemų, sukeltų pandemijos.
Nuotrauka
erke
Įkelta:
2021-03-15
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) primena, kad atšilus orams erkės tampa aktyvios ir labai pavojingos tiek žmonėms, tiek gyvūnams, tad svarbu pasiskiepyti. Imunitetui nuo erkinio encefalito susiformuoti reikalingos trys vakcinos dozės, kurios turi būti įskiepijamos su 1–3 ir 5–12 mėnesių pertraukomis.
Nuotrauka
vitaminai
Įkelta:
2021-03-05
Moksliškai įrodyta, kad seleną ir kofermentą Q10 vartoti verta. Šiuo metu minėtą teiginį patvirtina ne mažiau negu 18 paskelbtų „SelenoPrecise“ ir „Bio-Quinone Q10“ tyrimų duomenys. Kviečiame išsamiau susipažinti su naujausiu inkstų sveikatos tyrimu. Jo rezultatai paskelbti gruodžio mėnesio žurnalo „Nutrients“ numeryje.
Nuotrauka
 Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-03-02
Hemofilija yra paveldima liga, kurią tėvai perduoda vaikui. Hemofilijos genas yra X chromosomoje ir paveldimas recesyviniu būdu. Tai reiškia, kad dažniausiai mama perduoda hemofilijos geną sūnui. Moterys gali sirgti hemofilija, bet taip atsitinka labai retai. Didžiausia hemofilija serga vyrai.
Nuotrauka
revu
Įkelta:
2020-12-29
Plaukų šalinimas lazeriu pastaruoju metu, rodos, įgauna pagreitį – vis daugiau žmonių renkasi taupyti savo laiką ir nusprendžia nepageidaujamus plaukelius šalinti moderniu būdu. Tai ne tik saugus ir greitas būdas, tačiau ir bene vienintelis, garantuojantis ilgalaikius rezultatus. Tačiau apie lazerinę depiliaciją vis dar sklando nemažai mitų, juos čia ir aptarsime.
Nuotrauka
vitaminai
Įkelta:
2020-12-04
Čikagos medicinos universiteto mokslininkai atkreipia dėmesį į galimą mažo kiekio „saulės vitamino“ organizme ryšį su didesniu pavojumi užsikrėsti koronavirusu, vadinamuoju COVID-19. Tyrimo metu, kuriame dalyvavo 489 žmonės, tyrėjai nustatė, kad tiems, kurių kraujyje per mažai vitamino D, tikimybė užsikrėsti COVID-19 beveik dukart didesnė negu tiems, kurių kraujyje šios maistinės medžiagos kiekis normalus sveikam žmogui.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis unsplash.com
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis unsplash.com
Įkelta:
2020-12-04
Su nepageidaujamais plaukeliais tam tikrose kūno vietose susiduriame visą gyvenimą. Vieni tam skiria daugiau dėmesio, kiti mažiau. Lygiai taip pat skiriasi ir jų šalinimo būdai. Jų šiais laikais turime nemažai. Vieni jų efektyvesni, kiti leidžia džiaugtis labai greitu rezultatu, o dar kiti užtikrina, kad plaukelių nebus gana ilgą laiką. Būtent pastarąjį apibūdinimą labiausiai atitiktų plaukų šalinimo lazeriu procedūros. Kam tai gali būti visiška naujovė ir negirdėtas dalykas, tačiau nemažai žmonių jau ilgą laiką šalina plaukelius būtent šiuo būdu.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
Asociatyvi nuotrauka: šaltinis pexabay.com
Įkelta:
2020-11-30
Akiniai jau seniai nebėra tik regėjimo gerinimo priemonė ar šarvai nuo saulės. Tai – ir neatskiriama stiliaus detalė. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar akiniai jums reikalingi dėl geresnio regėjimo, ar tai – tik nuotaikingas aksesuaras, renkantis naują porą vertėtų atsižvelgti, kokios tendencijos akinių rėmelių pasaulyje vyraus 2021 metais.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-08

Pandemijai nesitraukiant ir vėl garsiau prakalbus apie karantiną nemažai darbuotojų grįžta prie nuotolinio darbo, moksleiviai sporto ir kitus būrelius „lanko“ taip pat iš namų. Profesionalams pasiekti sporto aukštumų namuose sudėtinga, bet mėgėjams palaikyti formą ne pro šalį ne tik karantino sąlygomis. Tad dalinamės mūsų bičiulio sveikatingumo trenerio Arūno Vladičkos patarimais.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-03

Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad Lietuvoje nepriežiūra yra antra pagal dažnumą po fizinio smurto. Vaiko teisių specialistai pastebi, kad dalis visuomenės vis dar klaidingai suvokia nepriežiūrą –įsivaizduoja, kad tai yra tik kritiniai atvejai, kai vaikas visiškai apleistas, badauja, gyvena antisanitarinėmis sąlygomis, nelanko mokyklos. Tačiau šiandien yra nemažai vaikų, kurių fiziniai, emociniai ir socialiniai poreikiai yra nuolat prastai tenkinami dėl didelio tėvų užimtumo ar dėl to, kad jie nesuvokia vaikų poreikių. Dažnai tokios šeimos net nepatenka į socialinės rizikos šeimų grupę.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-11

Dažnai klausiame savęs, ar su maistu gauname pakankamą kiekį gyvybiškai svarbių medžiagų. Anot naujausio britų tyrimo, kuriame atkreipiamas dėmesys į faktą, kad sudėtinga su maistu gauti pakankamą kiekį seleno, šis klausimas itin aktualus.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-07-08

Gan plačiai paplitusi nuomonė, kad paauglių odos, plaukų ir nagų problemas lemia hormonų pusiausvyros sutrikimas. Vis dėlto, jei jų mityba netinkamai subalansuota ar akivaizdžiai nesveika, kosmetines problemas gali būti lėmusi svarbiausių mineralų stoka.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-06-09

Švedijos mokslininkai patvirtino, kad maisto papildai su seleno mielėmis ir kofermentu Q10 padeda apsaugoti vyresnio amžiaus žmonių širdį. Visiškai neseniai atlikto tyrimo metu pastebėta, kad aukščiau paminėtus papildus vartojančių senstančių vyrų ir moterų organizme buvo kur kas mažiau fruktozamino – medžiagos, kuri paprastai laikoma gliukozės kiekio kraujyje žymeniu, tačiau taip pat yra susijusi su didesniu širdies ligų ir mirties pavojumi.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-05-22

Medicinos klinikų tinklas „Inmedica“ toliau tęsia paslaugų plėtrą regionuose – trijų tinklui priklausančių Tauragės rajono medicinos klinikų sąrašą papildė nauja ginekologijos klinika, rašoma pranešime spaudai.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-05-18

Vis didėjantis 2 tipo diabeto atvejų skaičius Vakarų šalyse kelia susirūpinimą sveikatos priežiūros specialistams, tačiau tyrimų rezultatai rodo, kad chromas yra naudingas diabeto prevencijai.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-06

Šaltuoju metų sezonu daugelį ima kamuoti aktualus klausimas – pūslelinė – užkrečiamoji liga, galinti pažeisti odą, gleivinę ir netgi centrinę nervų sistemą. Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad į kovą su nuolat pasikartojančiu pūslelinės paūmėjimu žmonės griebiasi pačių įvairiausių būdų nors padėti gali tiesiog laiku pastebėta liga.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-01-21

Ką tik išlydėtų metų statistika teikia vilties, kad organų donorystės situacija Lietuvoje nors ir po truputį, bet gerėja. Nacionalinis transplantacijos biuras, išanalizavęs gautą 2019 m. statistiką,  informuoja, kad praėjusiais metais Lietuvoje atlikta daugiau transplantacijų, negu 2018 metais.

Nuotrauka
Įkelta:
2019-11-20

Šiandien grožio salone „Vip“ lankosi su džok terapijos – korėjietiško taškinio delnų masažo specialistas Arūnas Jonuškis. Gydūnas ves paskaitą apie diagnostiką iš delno taškų, masažo būdus.

Nuotrauka
Įkelta:
2019-10-08

Nepastebimai atsliūkinęs ruduo su savimi atsinešė ir nenuspėjamus orus. Deja, staigius temperatūrų pokyčius neretai lydi ir peršalimai. Mitybos specialistai teigia, kad imuniteto stiprinimas šaltuoju metų laiku gali padėti apsisaugoti nuo tykančių ligų bei primena, kad svarbu tiek aktyvus gyvenimo būdas, tiek teisinga mityba. Tad ką derėtų įtraukti į savo valgiaraštį, norint išlikti kaip įmanoma sveikesniems ir žvalesniems?

Nuotrauka
Įkelta:
2018-12-07

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje ir toliau didėja. Tiesa, mūsų miestas infekcijoms kol kas pasiduoti nelinkęs – sergamumas vienas mažiausių šalyje.
 

Nuotrauka
Įkelta:
2018-11-09

Nesergantys, tačiau kosintys bei sloguojantys vaikai nuo šiol privalės būti priimami į darželį – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujinama higienos norma, numatanti, kokių sveikatos sutrikimų požymių turintys vaikai negali būti priimami į priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Šia higienos norma atsisakoma perteklinių reikalavimų – esą jei vaikui bėga nosis ar jis kelis kartus sukosėjo, tai ne liga, ir jį galima vesti į darželį. Toks higienos normos pakeitimas daugeliui kelia nuostabą.