Pirmadienį Klaipėdos apygardos teismas priėmė Tauragės medikams palankų sprendimą ir išgelbėjo nuo didelių finansinių sunkumų. Buvęs tauragiškis 57 metų Bronislovas Mickus iš Tauragės ir Kauno medikų reikalavo priteisti 340 tūkstančių litų neturtinės žalos atlyginimo. Vyras iki šiol įsitikinęs, kad gydytojai jam nustatė neteisingą diagnozę, o tai jį pavertę neįgaliu. Nors teismas B. Mickaus ieškinį atmetė ir priteisė sumokėti bylinėjimosi išlaidas, nuleisti rankų vyras neketina.
„Pašiurpau dėl tokio sprendimo“
Aštuoniuose lapuose surašytus ieškinio atmetimo motyvus Bronislovas Mickus vadina absurdu.
– Sprendime rašoma, kad mane gydė teisingai, tačiau su tokia išvada nesutinku. Greičiau, galima sakyti, manęs išvis negydė. Tauragės medikai mane gydė nuo gerklės ligų, džiovos, o man buvo infarktas. Tik nežinau, kaip tai įrodyti. Esu pašiurpęs dėl tokio teismo sprendimo, – „Tauragės žinioms“ sakė B. Mickus.
Vyras teigė jau per ankstesniuosius teismo posėdžius numanęs, kad teismas jam bus nepalankus.
Teismą pralaimėjęs B. Mickus „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad tik 2006 metų balandį, praėjus daugiau nei dviem mėnesiams nuo susirgimo pradžios, jis buvo paguldytas į Santariškių klinikų Neurologijos centro Nervų ligų skyrių, kur, jo įsitikinimu, buvo nustatyta teisinga diagnozė: galvos smegenų infarktas. Tą pačią diagnozę nustatė ir A. Garmaus teismo medicininių tyrimų biuro teismo medicinos specialistai, į kuriuos B. Mickus kreipėsi privačiai.
Gydė nuo gerklės ligų
Tolimųjų reisų vairuotoju dirbęs B. Mickus blogai pasijuto 2006 metų vasarį Prancūzijoje, vairuodamas vilkiką. „Tauragės žinioms“ jis pasakojo, kad pajuto bendrą kūno būsenos negerumą: sutriko kalba, rijimas, pusiausvyra, jis neįstengė nei gerti, nei valgyti, tapo silpnesnė dešinė kūno pusė.
Kaip B. Mickus rašo ieškinyje, pateiktame Klaipėdos apygardos teismui, Tauragės apskrities ligoninės Priėmimo skyriuje budinti gydytoja V. Augaitienė, taip pat Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja J. Petraitienė nenustatė požymių, kuriais jam pasireiškė galvos smegenų infarktas ir šios ligos gydymo. Tai B. Mickus vertina kaip gydytojų kaltę. Vyras teigia, kad Tauragės apskrities ligoninės gydytojas V. Bernotas jį gydė nuo tonzilito, laringito, vėliau įtarė tuberkuliozę ir net onkologinę ligą, smegenų infarkto neįtarė ir neurologė Vida Cholomskienė, Kauno medicinos universiteto klinikų neurologė A. Indrašiūtė taip pat nustačiusi tik gretutinę diagnozę – rijimo sutrikimą.
Pasak B. Mickaus, dėl to, kad liga jam buvo diagnozuota per vėlai, jis prarado 60 procentų darbingumo. Šiuo metu jam nustatytas darbingumas – 55 procentai.
Medikai kaltę neigė
Pacientas su pretenzijomis dėl gydymo kreipėsi į medicinos įstaigas, tačiau atsakydami į jo kaltinimus medikai savo kaltę neigė. 2006 metų liepą B. Mickus kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministerijos Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją, kad ši nustatytų, kokia žala jam buvo padaryta. Tačiau komisija nusprendė B. Mickaus pareiškimo netenkinti, esą žalos jo sveikatai nebuvo padaryta. Tuomet B. Mickus kreipėsi į teismą.
Ieškovui teks sumokėti beveik 7000 litų
– Gydydamasis Tauragės medicinos įstaigose patyriau gilų emocinį sukrėtimą. Blogėjant mano sveikatos būklei, gydytojai negalėjo nustatyti susirgimo diagnozės, tačiau delsė duoti siuntimą į kitą medicinos įstaigą, kad galėtų suteikti kvalifikuotesnę medicinos pagalbą. Patyriau gydytojų abejingumą, nerūpestingumą. Gydytojai nepaisė mano prašymų. Turėjau atlikti įvairias procedūras, nesusijusias su tikruoju susirgimu, bereikalingai vaikščioti pas gydytojus, nors sveikatos būklė tik blogėjo. Per kelis mėnesius netekau 22 kilogramų svorio. Prieš ligą buvau visiškai darbingas, dirbau vairuotoju. Patirtą neturtinę žalą sunku įvertinti pinigais, nes prarastas darbingumas, sveikata, išgyvenimai neįkainojami, tačiau turėdamas tai padaryti žalą įvertinau 340 tūkstančių litų,– „Tauragės žinioms“ kalbėjo B. Mickus.
B. Mickus Klaipėdos apygardos teismo prašė, kad iš Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) jo naudai priteistų 10 tūkstančių litų, iš Tauragės apskrities ligoninės – 300 tūkstančių litų, iš Kauno medicinos universiteto klinikų – 30 tūkstančių litų neturtinės žalos atlyginimo, taip pat iš visų atsakovų priteisti bylinėjimosi išlaidas. Deja, bylinėjimosi išlaidas už atliktas ekspertizes, advokato pagalbą ir išlaidas, susijusias su procesinių dokumentų įteikimu, teks mokėti jam pačiam. Vien už ekspertizes Tauragės medicinos įstaigoms B. Mickus liko skolingas po 600 litų kiekvienai. Teismas nusprendė, kad B. Mickus Tauragės apskrities ligoninei turės sumokėti 4814,4 lito advokato išlaidų ir dar 321,55 lito išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei. Iš viso – 6842,95 Lt.
Kaltinimus laiko nepagrįstais
Klaipėdos apygardos teismas gegužės 24 dienos sprendime skelbia, kad ieškovas nepateikė jokių įrodymų, kad net jei 2006 metų vasario 10 dieną PSPC medikai jam būtų diagnozavę galvos smegenų infarktą, B. Mickui būtų pavykę išvengti neįgalumo. Pasak teismo, ieškovas taip pat nepateikė jokių įrodymų, kad Tauragės apskrities ligoninės gydytojai būtų atlikę neteisėtus veiksmus, būtų buvę neatidūs, nerūpestingi, neatsargūs ir nekvalifikuoti.
„Tauragės žinių“ pakalbinta Tauragės PSPC direktorė Asta Piečienė įsitikinusi, kad jos vadovaujamos įstaigos medikai padarė viską, ką galėjo, ir laiku išrašė siuntimus pas kitus specialistus.
– Kaltinimai buvo nepagrįsti. Teisybė turėjo triumfuoti. Aišku, dar yra apskundimo terminai ir buvęs pacientas spręs, ką daryti, – sakė A. Piečienė.
Tauragės apskrities ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis „Tauragės žinioms“ trečiadienį sakė, kad kol iš Klaipėdos neparsivežė teismo sprendimo, nors ir žino, kad ieškinys atmestas, komentuoti jo nenori.