57-erių metų buvęs tauragiškis Bronislovas Mickus jau kelerius metus bylinėjasi su Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centru ir apskrities ligonine. Vyro teigimu, šių įstaigų medikų abejingumas pavertė jį neįgaliu – esą Tauragės gydytojai jo negydė, nenustatė diagnozės ir neišrašė siuntimo į didžiąsias šalies gydymo įstaigas. Pretenzijų B. Mickus turi ir Kauno medicinos universiteto klinikai bei Sveikatos apsaugos ministerijai. Iš visų šių įstaigų vyras siekia prisiteisti 350 tūkstančių litų neturtinės žalos atlyginimo.
Dirbo tolimųjų reisų vairuotoju
Bronislovo Mickaus advokatas Arūnas Žlioba „Tauragės žinias“ patikino, kad punktų, kuriuose surašytos jo ginamojo pretenzijos, yra ne vienas ir ne du.
Tolimųjų reisų vairuotoju dirbęs B. Mickus „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad blogai pasijuto 2006 metų vasarį Prancūzijoje, vairuodamas vilkiką. Vyras teigė vos ne vos vilkiką parvairavęs į Lietuvą. Tačiau ir grįžęs į Tauragę nepasijuto geriau. Kadangi buvo pentadienio vakaras, B. Mickaus sūnėnas jį nuvežė į Tauragės ligoninės Priėmimo skyrių, tačiau medikai vyrą išleido namo. Vėliau B. Mickus kreipėsi į savo šeimos gydytoją PSPC Jūratę Petraitienę, kuri, anot jo, nesiėmė tinkamų priemonių gydyti net kai jis nualpo prie procedūrų kabineto. B. Mickus pasakojo jautęsis taip blogai, kad dvi savaites net valgyti negalėjęs. Esą gydytojai jį tyrė dėl visokių ligų, atliko skrandžio ir gerklės tyrimus, tačiau tikrosios ligos nenustatė.
Teigia, kad nustatė insultą
– Nekart gydytojos prašiau, kad man duotų siuntimą gydymui į Kauną ar Vilnių, bet ji mano prašymų neklausė. Buvau nuėjęs pas Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorę. Kaip nugirdau, direktorė pasiūlė, kad gydytoja man duotų siuntimą, tačiau aš vis tiek jo negavau. Gal dėl to, kad nedaviau kyšio? Vasarį susirgau, o tik balandį buvau paguldytas gydymui į Santariškių ligoninę. Siuntimą man išrašė gerklės ir ausų ligų gydytojas. Santariškėse medikai man pasakė, kad patyriau insultą. Man buvus insultą nustatė ir privatus A. Garmaus teismo medicininių tyrimų biuras, tačiau mane gydę gydytojai šios išvados nenori pripažinti ir bando užginčyti, kad insulto man nebuvo, – pasakojo dabar jau neįgalus B. Mickus.
Bronislovas teigia, kad grįžęs ir reabilitacijos Palangoje nebesilankė pas savo šeimos gydytoją Jūratę Petraitienę, nes jai, kaip medikei, turi daug pretenzijų. Gerų žodžių vyras negalėjo pasakyti ir apie Tauragės apskrities ligoninės Konsultacijų poliklinikos vedėją Vitaliją Cholomskienę, su kuria jam taip pat teko bendrauti.
Prieš kelerius metus B. Mickus išsikėlė gyventi į Palangą. Jis teigė, kad iki užklumpant ligai buvo stiprus, darbingas vyras, šiuo metu nedirba ir gyvena iš neįgalumo pensijos.
Bylą nagrinėjantis Klaipėdos apygardos teismas kovo 8 dieną vykusiame posėdyje pareikalavo B. Mickui atlikti papildomą medicinos ekspertizę. Kitas teismo posėdis planuojamas gegužę.
Medikai nekalba
Nors redakcija siekė išklausyti ir kitą šios istorijos pusę, tačiau medikai atsisakė situaciją komentuoti.
Tauragės PSPC gydytoja J. Petraitienė bendrauti su korespondente atsisakė: esą kol nepaskelbtas nuosprendis, ji su spauda nekalbės.
Tauragės apskrities ligoninės Konsultacijų poliklinikos vedėja Vitalija Cholomskienė „Tauragės žinioms“ aiškino, kad jei korespondentė nori kalbėti apie bylą, turėtų kreiptis į ligoninės administraciją.
Ligoninės direktoriaus Irmanto Mockaus teigimu, medikai negali atskleisti konfidencialios informacijos apie paciento sveikatos būklę.
Tauragės PSPC direktorė Asta Piečienė pareikalavo jai atsiųsti notaro patvirtintą B. Mickaus sutikimą kalbėti apie jo sveikatos būklę.