Tauragės vardą garsinančią boksininkę motyvuoja artimieji
Įkelta:
2023-03-25
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Treneris Edvardas Kutujevas ir 2022-ųjų Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionė Iveta Lešinskytė

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Boksu sportininkė susidomėjo būdama šešiolikos

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

2022-ųjų Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionė Iveta Lešinskytė

 

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Iveta Lešinskytė jau 9 metus tarnauja Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalione

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Iš Žygaičių miestelio kilusi ir šiuo metu Tauragėje gyvenanti  Iveta Lešinskytė ne kartą tapo Lietuvos moterų bokso  čempione. Boksininkė ne tik sportuoja, tarnauja kariuomenėje, bet ir mokosi Lietuvos sporto universitete. Sportu nuo 16 metų besidominti moteris jau daugiau nei dešimtmetį nekeičia mylimos sporto šakos ir toliau tobulinasi bei stiprėja.

Dirba, mokosi ir sportuoja

Iveta mokosi Lietuvos sporto universitete, ištęstinėse Treniravimo sistemų programos studijose. Šiuo metu ji rašo bakalaurinį darbą tema „Sportininkų, išgyvenusių traumas, EGO stiprumo ir emocinių simptomų indekso raiškos sąsajos (BASC-2 savęs vertinimo skalės)“, tad laisvo laiko nelieka – jis visas skirtas darbui, sportui ir mokslams. Iveta tarnauja Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalione jau devintus metus. Nuo 2017 metų ji – IV pėstininkų kuopos valdymo grupės ryšių ir informacinių sistemų technikė. 

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

– Esu dėkinga savo kolegoms – valdymo grupei – už nuoširdų palaikymą, – kalbėjo I. Lešinskytė.

Paklausta, kodėl pasirinko kario profesiją, ji teigia taip apsisprendusi pasikalbėjusi su treneriu. 

– Mane traukė tokia profesija, svarsčiau ir apie policiją, bet susidėliojau pliusus ir minusus ir vis dėlto pasirinkau kariuomenę. Ir nesigailiu. Ten jau dirbu 9 metus, – džiaugėsi mergina.

Vienos pirmųjų boksininkių Tauragėje

Sportuoti Iveta pradėjo būdama šešiolikos. Per tą laiką būta ir tokių akimirkų, kai treniruočių tempą tekdavo šiek tiek sumažinti dėl įvairių gyvenimo aplinkybių – išvykus į bazinius karinius mokymus, o pradėjus tarnauti kariuomenėje pratybų buvo daug. Mergina bazinius karinius mokymus atliko dar 2014 m. Rukloje. 

Pradėti sportuoti Iveta su drauge panoro dar būdamos paauglės, o kokią sporto šaką – tuo metu nebuvo labai svarbu, tad merginos nusprendė išbandyti bokso treniruotes.

– Susidomėjome kartu su drauge ir į pirmąsias treniruotes ėjome dviese, nes dviese visuomet drąsiau, – apie pirmuosius žingsnius tuomet dar jai naujoje sporto šakoje kalbėjo sportininkė. – Kai pradėjome lankyti treniruotes Tauragėje, nebuvo merginų boksininkių, todėl visi į mus žiūrėjo keistai. 

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

Mergina sako, kad priežastis, dėl kurios pasirinko boksą, – noras turėti didesnį sportinį krūvį.

– Prisimenu pirmąsias treniruočių savaites – buvo tikrai sunku, skaudėdavo raumenis, – pasakojo Iveta.

Kad ir kaip iš pradžių buvo sunku, dabar merginai atsisveikinti su šia sporto šaka būtų sudėtinga.

– Kitų sporto šakų neteko išbandyti, bet kartais kildavo tokių minčių. Vis dėlto boksas man per daug patinka, manau, kad net neitų pakeisti sporto šakos. Manau, jau būtų ir keista į kažkokią kitą sporto šaką pereiti, – svarstė I. Lešinskytė.

Geriausia motyvacija – artimųjų palaikymas

O kas sportininkę motyvuoja? 

Pasak Ivetos, jai motyvacijos suteikia aplinkinių ratas – laiko patikrinti draugai, šeima ir, žinoma, treneriai.

– Manau, jie didžiausi motyvatoriai, – akcentavo sportininkė.  

Tai visgi motyvacija ar disciplina svarbiausia sportininkui?

– Manau, reikia užsibrėžti tikslą, ir jeigu labai norėsi jį įgyvendinti ir jo sieksi, tai bus didžiausia motyvacija. O disciplina irgi labai svarbu, nes pasiruošimo metu būtina jos laikytis, – kalbėjo boksininkė.

Treniruojasi Tauragėje ir Šilutėje

Pasiruošti varžyboms Ivetai padeda treneriai Edvardas Kutujevas ir Vincas Murauskas.

– Daugiausiai treniruojuosi Tauragėje su treneriu E. Kutujevu, bet važinėju ir į Šilutę – ten praleidžiu nemažai laiko. Ten mane treniruoja V. Murauskas, – pasakoja sportininkė. 

Pasak jos, abu treneriai skiria labai daug laiko ir jėgų padėdami Ivetai tobulėti. Jie lydi merginą ir į varžybas. 

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

– Per tiek laiko jie man net savo buvimu šalia padeda varžybose geriau jaustis ir labiau pasitikėti savimi. Ačiū jiems už meilę savo darbui, – dėkojo sportininkė, dabar galinti pasidžiaugti, kad nuo 2015 m. priklauso Lietuvos bokso moterų rinktinei, yra tarptautinių turnyrų nugalėtoja bei prizininkė, o Pasaulio ir Europos čempionate yra užėmusi 5-ąją vietą.

Ruošiantis varžyboms laiko treniruotėms reikia skirti daugiau nei įprastai. Iveta dažnai važiuoja į stovyklas, kurių didžioji dalis vyksta užsienyje.

Laisvalaikis – su šeima

Rytus sportininkė pradeda nuo pasivaikščiojimo su augintiniu. 

– Po to ruošiuosi ir važiuoju į darbą, vėliau – į treniruotes, tvarkausi, gaminuosi maistą kitai dienai. Kartais ir prie mokslų pasėdėti reikia daugiau, – apie savo dieną pasakojo Iveta.

Pasak jos, laisvas laikas yra skirtas poilsiui, draugams, šeimai ir augintiniui, kuris nori daugiausiai laiko ir dėmesio.

– O kalbant apie pomėgius… Net nežinau, ar tokių turiu. Mėgstu leisti laiką su šeima. Skaitau knygas, kurios susijusios su mokslais. Kino filmų nelabai žiūriu, nebent stovyklų metu, kai yra daugiau laiko, – pasakojo pašnekovė.

Specialybės keisti neketina

Didelių ateities planų Iveta kol kas nekuria:

– Planų sportuoti toliau kol kas yra, tačiau sunku apie juos kalbėti, kai pasaulyje tokia padėtis. Dėl Rusijos sukelto žiauraus karo Ukrainoje mes nedalyvaujame varžybose, kuriose dalyvauja Rusijos ir Baltarusijos sportininkai. Todėl labai tolimų planų dėliotis negalime. 

O paklausta, ar baigusi studijas svarsto tapti trenere, mergina teigia, kad kol kas tokių planų dar neturi.

– Kol kas specialybės keisti neketinu – planuoju toliau dirbti kariuomenėje, o kaip bus toliau, nežinau, – teigė pašnekovė.

 

Nuotrauka
tinklinis
Rimanto Martinavičiaus nuotrauka
Įkelta:
1 valanda po
Gegužės 28-ąją  Rokiškyje vyko Lietuvos veteranų paplūdimio tinklinio čempionato pirmasis etapas, kuriame varžėsi vyrai trijose amžiaus kategorijose: 40+, 50+, 60+. Net dviejose turnyro amžiaus kategorijose puikiai pasirodė ir prizines vietas iškovojo tauragiškiai.
Nuotrauka
svarsciai
Skaudvilės gimnazijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Gegužės 25–28 dienomis Lenkijos mieste Gdanske surengtos „Amber International Tournament“ svarsčių kilnojimo varžybos. Jose dalyvavę Skaudvilės gimnazijos mokiniai iškovojo ne vieną prizinę vietą.
Nuotrauka
bėgimas
TBK feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-28
Tauragės bėgimo klubas (TBK) ir Tauragės sporto centras (SC) birželio 4-ąją Tėvo dienos proga organizuoja bėgimo varžybas. Dalyvių lauks dvi distancijos, jėgas galės išbandyti ir tėvelių ir vaikų komandos trumpojoje distancijoje.
Nuotrauka
optas
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-27
Gegužės 20-ąją Gargžduose surengtas Lietuvos virvės traukimo čempionato 1-asis etapas. Kol kuria planus gimtajame mieste suburti šios sporto šakos komandą, tauragiškiai broliai Justas ir Julius Optai gina Panevėžio komandos garbę. 
Nuotrauka
rankinis
Komandos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Lietuvos rankinio jaunių (U17) čempionate Tauragės sporto centro komanda iškovojo teisę žaisti finaliniame ketverte. Finalinės kovos vyks gegužės 27–28 d. Vilniuje. 
Nuotrauka
sambo
SK „Herkus“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Pastarasis mėnuo sėkmingas Tauragės sporto centro ir Tauragės dziudo-sambo klubo „Herkus“ sportininkams – trijuose čempionatuose iškovoti įvairių spalvų medaliai. Varžyboms sportininkus ruošia treneris Mantas Sabaliauskas.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Tauragės jaunieji krepšininkai pasižymėjo draugiškuose turnyruose: Tauragės sporto centro auklėtiniai – Kėdainiuose, o Tauragės krepšinio mokyklos jaunimas – Kretingoje.
Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Kupiškyje gegužės 20-ąją surengtame Lietuvos vaikų iki 11 metų imtynių čempionate vieni stipriausių buvo Tauragės sporto centro jaunieji imtynininkai. Komandinėje įskaitoje pelnyta antroji vieta, iškovoti šeši medaliai.
Nuotrauka
boksas
Tauragės kovų akademijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Praėjusį savaitgalį Lietuvos rajonų jaunučių čempionate Tauragėje medalius iškovojo čempionato šeimininkai. Tauragiškiai iš viso pelnė penkiolika medalių.
Nuotrauka
sachmatai
Audriaus Bitino feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Lietuvos pradinių klasių komandos ruošiasi vaikų ir jaunimo šachmatų čempionato finalui, kuriame varžysis dėl LR Prezidento taurės. Tauragei atstovaus „Šaltinio“ progimnazijos komanda.
Nuotrauka
krepsinis veteran
Klubo „Tauragė“ nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Tauragės krepšinio veteranai nenustoja džiuginti aukštais pasiekimais – prieš porą savaičių jie Lietuvos krepšinio veteranų pirmenybėse iškovojo trečiąją vietą, o praėjusį sekmadienį Ukmergėje šešiasdešimtmečių grupės krepšinio veteranų finaliniame ture laimėta antroji vieta. 
Nuotrauka
Krepsinis
Tauragės KM feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Tauragės jauniesiems krepšininkams (gimusiems 2013–2014 m.) pasirodymas Vidurio Lietuvos krepšinio lygoje buvo sėkmingas. Dvi komandos pelnė medalius.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės SC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-16
Lietuvos rankinio jaunučių (U15) čempionate Tauragės sporto centro komanda iškovojo teisę žaisti finaliniame ketverte. Finalinės kovos vyks gegužės 20–21 d. Klaipėdoje.
Nuotrauka
ralis
D. Saukevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-12
Idėja rengti velykinius bei kalėdinius automobilių sporto veteranų slalomo turnyrus Kauno automobilininkų klubui kilo netrukus po pirmojo „Kauno rudens“ ralio, kurio 50-čio jubiliejus bus minimas spalį. Turnyre sėkmingai dalyvauja ir tauragiškiai, parsivežę ne vieną apdovanojimą.  
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės KM feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-11
Moksleivių krepšinio lygoje aiškėja įvairių amžiaus grupių ir divizionų nugalėtojai. Tauragės komandoms pavyko patekti į atkrintamąsias, bet ne visos pateko į finalus.
Nuotrauka
boksas
„SC KOVA“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-10
Iš Lietuvos jaunių bokso čempionato Tauragės sportininkės grįžo tapusios šalies čempionėm – su dviem aukso medaliais. Edvardo Kutujevo auklėtinės užsitikrino ir vietas šalies nacionalinėje rinktinėje.
Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-10
​​​​​​​Marijampolėje surengtame vaikų imtynių čempionate Tauragės sporto centro komanda pelnė septynis medalius. Šio amžiaus grupėje – tai viena stipriausių komandų visoje šalyje.
Nuotrauka
rokas
Marcin Kin nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Rokui su šturmanu Oriol Vidal Montijano kol kas nėra konkurencijos – priešpaskutinę „Sonora Rally“ dieną ekipažas įveikė be didelių sunkumų, o savo T4 motobagių klasėje ir toliau užtikrintai pirmauja.
Nuotrauka
sachmatai
Lietuvos šachmatų federacijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-25
Tauragiškės sesės Ieva ir Laura Grikšaitės tapo Lietuvos mergaičių šachmatų vicečempionėmis savo amžiaus grupėse. Vyriausioji Eglė pelnė bronzą vyresniųjų čempionato pusfinalyje, bet į finalą nepateko.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2023-04-22
Balandžio 22-ąją Pagramančio regioninis parkas organizuoja 12 km žygį, skirtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Žygio metu galėsite pasižvalgyti net po penkis Tauragės krašto liuteroniškus kaimus.  
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-20
Policijos krepšinio turnyre čempionų vardą apgynė Tauragės apskrities policijos pareigūnai. Finaliniuose susitikimuose tauragiškiai varžovams nepaliko vilčių.