Tauragiškis pagerino svarsčių kilnojimo pasaulio rekordą
Įkelta:
2022-11-07
Nuotrauka
optas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
Aprašymas

Seržantas Justas Optas pagerino pasaulio rekordą

 

,
Nuotrauka
optas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
optas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka

Lietuvos kariuomenės seržantas tauragiškis Justas Optas pagerino 32 kg svarsčio rovimo  pasaulio rekordą svorio kategorijoje iki 85 kg. Atletas rekordą pasiekė Europos svarsčių kilnojimo čempionate Taline (Estija) dar gegužę. Bet užtruko procedūros – tyrimai dėl dopingo vartojimo ir kiti formalumai, todėl rekordas užskaitytas tik visai neseniai.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo jau dešimtmetį šios sporto šakos rezultatų siekiantis Justas Optas, gegužės 19–22 d. Taline (Estija) surengtame Europos čempionate rezultatas parodytas profesionalų kategorijoje iki 85 kg. Per dešimt minučių reikia išrauti svarmenį viena ranka į viršų kuo daugiau kartų. Galima keisti ranką. Tauragiškis 32 kg svarmenį iškėlė 202 kartus. Pasak pašnekovo, ankstesnis rekordas, pasiektas 2015 m., buvo taip pat 202 kartai, tačiau tą kartą nebuvo vykdoma dopingo kontrolė.

– Aš iškėliau 202 kartus su dopingo kontrole. Rezultatų pripažinimas užtruko. Po gauto neigiamo dopingo testo atsakymo ir sprendimo Tarptautinės svarsčių kilnojimo federacijos konferencija rekordą pripažino. Tai įvyko tik dabar, nors čempionatas vyko gegužės pabaigoje, – pasakojo atletas.

Dešimties metų rezultatas

Iš pažiūros galbūt atrodo nesudėtinga svorį iškelti (išrauti) tiek kartų per ribotą laiką. Tačiau pašnekovas sako, kad taip tik atrodo. Tam reikia daug treniruotis, nusiteikti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Aukštus rezultatus pasaulyje demonstruoja vos dvylika sportininkų.

– Pasiekti tikrai sudėtinga, nes šitokių rovimo veiksmo rezultatų pasaulyje pasiekia gal apie 12 žmonių, bet jie išsidalinę į skirtingas svorio kategorijas. Rezultato tikėjausi, nes tam buvo ruoštasi ir treniruočių metu buvo galima prognozuoti. Gali pabandyti kiekvienas. Pačioms varžyboms ruošiausi apie du mėnesius, bet sportuoju dešimt metų, tai sukaupta patirtis, technika, psichologinis nusiteikimas daro savo. Europos čempionatai vyksta kasmet. Vyksta ir pasaulio, bet į jį nevykau dėl geopolitinės padėties, – pasakoja Justas Optas.

Karys profesionalas

Tauragiškis Justas Optas tarnauja Lietuvos kariuomenėje, turi seržanto laipsnį, yra Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos vyresnysis paramedikas, sporto salėje – Europos svarsčių kilnojimo čempionas, pasaulio vicečempionas ir rekordininkas. Kaip skelbiama Lietuvos kariuomenės išplatintame pranešime, svarsčių kilnojimas yra jėgos sportas, kuriame į svorio kategorijas suskirstyti sportininkai turi kilnoti specialius svarsčius nuo 8 iki 32 kilogramų. Laimėtojas nustatomas pagal svarsčių iškėlimo pakartojimų skaičių. Sportininkai čempionatų programoje atlieka tris disciplinas: ilgą ciklą, stūmimo ir rovimo veiksmus bei estafetę. 

Kaip rašoma pranešime, Justas Optas tarnybą kariuomenėje pradėjo dar 2014 m., kai Rusija pradėjo karo veiksmus Ukrainoje. Išklausė pirmosios medicinos pagalbos kursus, vėliau – pėstininko gelbėtojo kursą, studijavo kineziterapiją. Taip tapo paramediku. 

– Pareigos man patinka. Dažnai atnaujiname žinias, nes privalome išmanyti vaistų vartojimą, dėl traumų prevencijos reikalingos ir anatomijos žinios, – pranešime cituojamas tauragiškis.

Daug pasiekimų

Svarsčių kilnojimu J. Optas susidomėjo dar mokydamasis kaimo mokykloje. Didelio pasirinkimo nebuvo, teko imtis to, kas buvo prieinama. Ši sporto šaka jį sužavėjo tuo, kad ji reikalauja daug jėgos, ištvermės, visapusiško fizinio pasirengimo. Beje, atletas dalyvauja ir Lietuvos bei Latvijos virvės traukimo čempionatuose.

– Sporto pasiekimų daug. Esu tapęs Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionu. Esu pasiekęs pasaulio jaunimo rekordą iki 78 kg rovimo veiksme. Įvykdžiau tarptautinio sporto meistro normatyvą. Tapau suaugusiųjų pasaulio vicečempionu ir Europos čempionu. Lietuvos kariuomenės svarsčių kilnojimo čempionate laimėjimų serija nenutrūksta jau nuo 2014 m. Laimėjau ir šį kartą, – pasiekimus vardija Justas.

Sportininkas varžyboms dažniausiai ruošiasi pats, ilgametė patirtis ir kineziterapijos žinios leidžia ruoštis profesionaliai. Žinoma, jeigu kyla sudėtingesnių klausimų, konsultuojasi su treneriu. 

Tarnyba ir sportas – suderinama 

Sportuodamas Justas Optas kasmet keliauja į Pasaulio ir Europos čempionatus. Jis jau aplankė 11 šalių. Ši sporto šaka ne tokia brangi kaip kitos. Mėgėjiškam lygiui, pasak sportininko, užtenka poros svarsčių namuose. Norint siekti profesionalių rezultatų kainuoja mityba, vitaminai, masažai. Bet ko valgyti negalima.

– Tačiau visa tai vis tiek grįžta dviguba nauda, jautiesi geriau, pasieki aukštesnių rezultatų, – sako pašnekovas. 

Pasak jo, profesionalus karys ir profesionalus sportininkas – suderinama. Karinėje tarnyboje daug profesionalių atletų. Puiki fizinė forma padeda atlikti kario užduotis. Pats atletas stengiasi bėgioti keturis kartus per savaitę, atlikti dvi jėgos ir dvi būtent svarsčių kilnojimo treniruotes. 

– Pati sporto šaka iš tikro yra sveikatinanti. Man ji padeda išlaikyti darbingumą, nors turiu nugaros traumą. Susižaloti įmanoma tik nesaugiai elgiantis ir norint per anksti pasiekti rezultatą, kuriam kūnas dar nepasiruošęs, – sako sportininkas.   

Nuotrauka
zaidynes
Įkelta:
2024-05-15
Penktadienį, gegužės 17 d., Tauragės sporto centras kviečia tauragiškius į Martyno Mažvydo progimnazijos stadione organizuojamas Sporto žaidynes, kuriose bus galima pamatyti įvairias sporto šakas. Pasak Tauragės sporto centro direktoriaus Gedimino Sakalausko, tokios žaidynės Tauragėje organizuojamos pirmą kartą, o pati mintis kilo galvojant apie mokslo metų pabaigos šventę. Sporto centro direktorius teigia, jog ir vieta žaidynėms parinkta tokia, jog vienoje vietoje sportuoti galėtų ne vienai sporto šakai atstovaujantys sportininkai. Gerėjanti sporto infrastruktūra mieste leidžia organizuoti masines šventes, kuriose gali dalyvauti komandinės ir indvidualios sporto šakos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Balandžio 18-19 dienomis Vilniuje vyko policijos krepšinio turnyro Lietuvos policijos generalinio komisaro taurei laimėti finalinis etapas.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-04-08
Sekmadienį Grandoloje baigėsi Portugalijos ralis, dovanojęs dalyviams neįkainojamą patirtį ir savotišką europietišką Dakaro versiją. „Challenger“ bagių klasėje kovojęs Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano paskutinį greičio ruožą įveikė per 53 min. 45 sek. ir  finišavo vienuolikti, tačiau bendroje įskaitoje išlaikė lyderių poziciją. Pasaulio čempionato lentelėje, atsiplėšęs nuo kolegų, ekipažas taip pat tvirtai laikosi pirmoje vietoje.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-25
Tauragės sporto centro futbolininkės Sandra Kleinaitė, Melita Globytė, ir Rugilė Kalkiūtė sulaukė kvietimo prisijungti prie Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirmoje lygoje žaidžiančios Plungės Babrungo komandos.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės krepšinio mokyklos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Aironas Voveris, Arnas Mačiūnas, Neimantas Viliušis ir Domas Lingys – ketveriukė, kuri kovo pradžioje Moksleivių krepšinio lygos (MKL) U16 3X3  čempionate iškovojo trečiąją vietą ir šiuo metu ruošiasi Moksleivių krepšinio lygos C diviziono  U16 finalinio ketverto kovoms.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-19
Kovo 15 d. Kaune vyko neeilinis renginys, subūręs futbolo vaikščiojant mėgėjus iš visos Lietuvos. Kauno LFF treniruočių futbolo centre įvyko antrasis Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos organizuojamas futbolo vaikščiojant turnyras, kuriame triumfavo tauragiškių komanda. Turnyre dalyvavo 16 komandų iš Kelmės, Nidos, Tauragės, Marijampolės, Klaipėdos,  Tytuvėnų, Mažeikių, Gargždų. Tauragei šiame turnyre atstovavo net 4 komandos: Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinys, „Beržė“, „Zumpė“, „Tauras“ – pastarieji, laimėję visas žaistas varžybas, tapo turnyro čempionais.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės sporto centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-15
Trečiadienį Bastilijos sporto komplekse sužaistos paskutinės reguliaraus Lietuvos jaunių rankinio čempionato sezono rungtynės, kuriose Tauragės rankininkės užtikrintai, rezultatu 36 - 29 įveikė Panevėžio sporto centro atstoves. Prieš atkrintamąsias Tauragės rankininkės savo sąskaitoje turi 9 pergales ir 3 pralaimėjimus ir surinkusios 30 taškų turnyrinėje lentelėje užimą trečiąją vietą, į priekį užleisdamos Klaipėdos Viesulo bei Kauno rajono SM rankininkes.
Nuotrauka
kase
Rūtos Karmazinaitės, Tomo Marcinkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-03-13
Visą ilgąjį savaitgalį Tauragės „Bastilijos“ sporto komplekse vyko Krepšinio dienai skirti renginiai. Pirmasis startavo Tauragės „Tauragės“ krepšinio klubas, kuris Regionų krepšinio lygos savaitės rungtynėse susitiko su Kazlų Rūdos komanda „Ataka KK“. Fortūna tauragiškiams nebuvo palanki ir po pratęsimo teko pripažinti varžovų pranašumą.
Nuotrauka
plaukikai
Įkelta:
2024-03-05
Tauragės baseino, mokymo plaukti grupių vaikai įrodė, kad baseinas buvo, yra ir bus reikalingas Tauragės bendruomenei. Galime pasidžiaugti tuo, kad mūsų rajono vaikai ne tik sugeba saugiai jaustis vandenyje ir prie vandens, bet ir geba pasiekti gan aukštų sportinių rezultatų varžybose.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-04
Šeštadienį baigėsi Jungtiniuose Arabų Emyratuosę vykęs „Abu Dhabi Desert Challenge“, kur paskutinę ralio dieną dalyviams teko įveikti 206 specialaus greičio ruožo kilometrus. „Challenger“ bagių klasėje varžęsis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano („Can-Am Factory team“) finišavo per 2 val. 38 min. 8 sek. ir užėmė 3-ąją vietą. Bendroje šio etapo įskaitoje ekipažas liko antroje pozicijoje, tačiau pasaulio čempionato lentelėje kyla į pirmą vietą.
Nuotrauka
Rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-02
Penktadienį Abu Dabyje vykstančio antrojo pasaulio ralio-reidų čempionato etapo dalyviai 345 kilometrus važiavo aplink Mezairą, o „Challenger“ bagių klasėje besivaržantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano, finišą pasiekę per 3 val. 29 sek., stabiliai laikosi antroje pozicijoje. Ekipažą kol kas lenkia tik komandos draugas amerikietis Austin Jones.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-03-01
Trečiasis „Abu Dhabi Desert Challenge“ greičio ruožas dalyviams vėl nepagailėjo iššūkių – vis sudėtingesnio lygio kopomis teko važiuoti beveik 300 kilometrų, o po netikėto naktinio lietaus dykumoje matomumas nebuvo pats geriausias. Stabiliai link pagrindinio tikslo judantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano trasą šiandien įveikė per 3 val. 48 sek. ir vėl finišą pasiekė antri. 
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-29
Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame „Abu Dhabi Desert Challenge“ ralyje antradienį sportininkams iš viso teko nuvažiuoti 327 kilometrus, o greičio ruožas driekėsi tarp Al Dhannaho miesto ir Mezairos. Pasaulio čempionato įskaitoje dėl kiekvieno taško kovojantys antrąją vietą šiuo metu užimantys Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano vien iš smėlynų sudarytą trasą įveikė per 3 val. 29 sek. ir finišavo antri.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-27
Pirmadienį Abu Dabyje pradėtas antrasis pasaulio ralio-reidų čempionato etapas, kuriame varžosi ir kopų mylėtojas, trečiąją vietą šių metų Dakare iškovojęs Rokas Baciuška. Challenger klasėje besivaržantis lenktynininkas su šturmanu Oriol Vidal Montijano 5 kilometrų ilgio „Abu Dhabi Desert Challenge“ prologą įveikė per 3 min. 32 sek. ir užėmė trečiąją vietą.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-23
Seniai svajojate pakeisti kasdienę aplinką ir pasikrauti adrenalino? Šokite į garsųjį Roko Baciuškos motobagį ir pajuskite kitokį greitį! Dukart pasaulio ralio-reidų čempionas pristato analogų Lietuvoje neturinčias „RB driving experience“ pramogas – kviečia lėkti su juo specialiai paruoštoje trasoje arba rinktis turistinį pasivažinėjimą su draugais vaizdingais maršrutais gimtosios Tauragės apylinkėse.