Tauragiškis pagerino svarsčių kilnojimo pasaulio rekordą
Įkelta:
2022-11-07
Nuotrauka
optas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
Aprašymas

Seržantas Justas Optas pagerino pasaulio rekordą

 

,
Nuotrauka
optas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
optas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka

Lietuvos kariuomenės seržantas tauragiškis Justas Optas pagerino 32 kg svarsčio rovimo  pasaulio rekordą svorio kategorijoje iki 85 kg. Atletas rekordą pasiekė Europos svarsčių kilnojimo čempionate Taline (Estija) dar gegužę. Bet užtruko procedūros – tyrimai dėl dopingo vartojimo ir kiti formalumai, todėl rekordas užskaitytas tik visai neseniai.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo jau dešimtmetį šios sporto šakos rezultatų siekiantis Justas Optas, gegužės 19–22 d. Taline (Estija) surengtame Europos čempionate rezultatas parodytas profesionalų kategorijoje iki 85 kg. Per dešimt minučių reikia išrauti svarmenį viena ranka į viršų kuo daugiau kartų. Galima keisti ranką. Tauragiškis 32 kg svarmenį iškėlė 202 kartus. Pasak pašnekovo, ankstesnis rekordas, pasiektas 2015 m., buvo taip pat 202 kartai, tačiau tą kartą nebuvo vykdoma dopingo kontrolė.

– Aš iškėliau 202 kartus su dopingo kontrole. Rezultatų pripažinimas užtruko. Po gauto neigiamo dopingo testo atsakymo ir sprendimo Tarptautinės svarsčių kilnojimo federacijos konferencija rekordą pripažino. Tai įvyko tik dabar, nors čempionatas vyko gegužės pabaigoje, – pasakojo atletas.

Dešimties metų rezultatas

Iš pažiūros galbūt atrodo nesudėtinga svorį iškelti (išrauti) tiek kartų per ribotą laiką. Tačiau pašnekovas sako, kad taip tik atrodo. Tam reikia daug treniruotis, nusiteikti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Aukštus rezultatus pasaulyje demonstruoja vos dvylika sportininkų.

– Pasiekti tikrai sudėtinga, nes šitokių rovimo veiksmo rezultatų pasaulyje pasiekia gal apie 12 žmonių, bet jie išsidalinę į skirtingas svorio kategorijas. Rezultato tikėjausi, nes tam buvo ruoštasi ir treniruočių metu buvo galima prognozuoti. Gali pabandyti kiekvienas. Pačioms varžyboms ruošiausi apie du mėnesius, bet sportuoju dešimt metų, tai sukaupta patirtis, technika, psichologinis nusiteikimas daro savo. Europos čempionatai vyksta kasmet. Vyksta ir pasaulio, bet į jį nevykau dėl geopolitinės padėties, – pasakoja Justas Optas.

Karys profesionalas

Tauragiškis Justas Optas tarnauja Lietuvos kariuomenėje, turi seržanto laipsnį, yra Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos vyresnysis paramedikas, sporto salėje – Europos svarsčių kilnojimo čempionas, pasaulio vicečempionas ir rekordininkas. Kaip skelbiama Lietuvos kariuomenės išplatintame pranešime, svarsčių kilnojimas yra jėgos sportas, kuriame į svorio kategorijas suskirstyti sportininkai turi kilnoti specialius svarsčius nuo 8 iki 32 kilogramų. Laimėtojas nustatomas pagal svarsčių iškėlimo pakartojimų skaičių. Sportininkai čempionatų programoje atlieka tris disciplinas: ilgą ciklą, stūmimo ir rovimo veiksmus bei estafetę. 

Kaip rašoma pranešime, Justas Optas tarnybą kariuomenėje pradėjo dar 2014 m., kai Rusija pradėjo karo veiksmus Ukrainoje. Išklausė pirmosios medicinos pagalbos kursus, vėliau – pėstininko gelbėtojo kursą, studijavo kineziterapiją. Taip tapo paramediku. 

– Pareigos man patinka. Dažnai atnaujiname žinias, nes privalome išmanyti vaistų vartojimą, dėl traumų prevencijos reikalingos ir anatomijos žinios, – pranešime cituojamas tauragiškis.

Daug pasiekimų

Svarsčių kilnojimu J. Optas susidomėjo dar mokydamasis kaimo mokykloje. Didelio pasirinkimo nebuvo, teko imtis to, kas buvo prieinama. Ši sporto šaka jį sužavėjo tuo, kad ji reikalauja daug jėgos, ištvermės, visapusiško fizinio pasirengimo. Beje, atletas dalyvauja ir Lietuvos bei Latvijos virvės traukimo čempionatuose.

– Sporto pasiekimų daug. Esu tapęs Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionu. Esu pasiekęs pasaulio jaunimo rekordą iki 78 kg rovimo veiksme. Įvykdžiau tarptautinio sporto meistro normatyvą. Tapau suaugusiųjų pasaulio vicečempionu ir Europos čempionu. Lietuvos kariuomenės svarsčių kilnojimo čempionate laimėjimų serija nenutrūksta jau nuo 2014 m. Laimėjau ir šį kartą, – pasiekimus vardija Justas.

Sportininkas varžyboms dažniausiai ruošiasi pats, ilgametė patirtis ir kineziterapijos žinios leidžia ruoštis profesionaliai. Žinoma, jeigu kyla sudėtingesnių klausimų, konsultuojasi su treneriu. 

Tarnyba ir sportas – suderinama 

Sportuodamas Justas Optas kasmet keliauja į Pasaulio ir Europos čempionatus. Jis jau aplankė 11 šalių. Ši sporto šaka ne tokia brangi kaip kitos. Mėgėjiškam lygiui, pasak sportininko, užtenka poros svarsčių namuose. Norint siekti profesionalių rezultatų kainuoja mityba, vitaminai, masažai. Bet ko valgyti negalima.

– Tačiau visa tai vis tiek grįžta dviguba nauda, jautiesi geriau, pasieki aukštesnių rezultatų, – sako pašnekovas. 

Pasak jo, profesionalus karys ir profesionalus sportininkas – suderinama. Karinėje tarnyboje daug profesionalių atletų. Puiki fizinė forma padeda atlikti kario užduotis. Pats atletas stengiasi bėgioti keturis kartus per savaitę, atlikti dvi jėgos ir dvi būtent svarsčių kilnojimo treniruotes. 

– Pati sporto šaka iš tikro yra sveikatinanti. Man ji padeda išlaikyti darbingumą, nors turiu nugaros traumą. Susižaloti įmanoma tik nesaugiai elgiantis ir norint per anksti pasiekti rezultatą, kuriam kūnas dar nepasiruošęs, – sako sportininkas.   

Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Paskutinės pastarosios trejos rungtynės „Tauragės“ ekipai buvo permainingos. Lengvai susitvarkę su blankiai atrodančia VDU ekipa, namuose tauragiškiai krepšininkai išgyveno trilerį prieš varžovus iš Biržų, o pasipriešinti lygos lyderiams iš Kauno visiškai nepavyko.
Nuotrauka
boksas
Tauragės kovų akademijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Tauragėje surengtame tarptautiniame Žemaitijos lygos taurės VII bokso turnyre Tauragės bokso komanda iškovojo aštuonis čempiono titulus ir pelnė kitų spalvų medalius. Turnyre kovėsi boksininkai iš Lietuvos, Ukrainos ir Latvijos. 
Nuotrauka
rankinis
Įkelta:
2022-11-26
Garliavoje (Kauno r.) surengtose Lietuvos vaikų U-14 rankinio čempionato pirmojo turo varžybose Tauragės sporto centro auklėtiniai iškovojo dvi pergales.
Nuotrauka
svarsciai
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-25
Tauragėje surengtame Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos rovimo veiksmų čempionate puikiai pasirodė sporto klubo „Tauro svarstis“ komanda ir sportininkai.
Nuotrauka
sambo
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Šiauliuose lapkričio 19-ąją surengtose Lietuvos mokinių ir kadetų sambo čempionatuose dalyvavę Tauragės sporto centro sportininkai iškovojo medalius. Varžyboms sportininkus paruošė treneris Mantas Sabaliauskas.
Nuotrauka
dviraciai
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Gauti taškus ir prizus už važiavimą dviračiu – tokį dešimties dienų iššūkį priėmė dalyviai iš visos Lietuvos. Dviračių entuziastų buvo ir Tauragėje. Viena iš daugiausiai kilometrų numynusių – Vaida Žalandauskienė, tarp moterų pelniusi antrąją vietą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Panevėžyje lapkričio 15–19 d. vyko 99-asis Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionatas, kuriame dalyvavo gausus būrys stipriausių šalies kovotojų. Net trys kovotojos iš Tauragės savo svorio kategorijose tapo čempionėmis, ketvirta – vicečempione. Stipriausi kovotojai varžėsi ir dėl vietos Lietuvos rinktinėje, kuri atstovaus šaliai Europos žaidynėse ir pradės atrankines kovas dėl kelialapių į 2024 m. olimpiadą Paryžiuje.
Nuotrauka
sambo
Įkelta:
2022-11-20
Vilniuje surengtame Lietuvos policijos sambo čempionate Tauragės apskrities policijos komisariato komanda bendroje įskaitoje užėmė trečiąją vietą. Savo svorio kategorijose sportininkai iškovojo įvairių spalvų medalius.
Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-17
Dvigubą pergalę praėjusį savaitgalį iškovojusi „Tauragė“ reguliariojo sezono turnyrinėje lentelėje išsiveržė į antrąją poziciją. Tiesa, džiaugtis pagrindo nėra daug. Mažai trūko, kad dviženklę persvarą turėję tauragiškiai krepšininkai pralaimėtų išvykoje. Šį savaitgalį laukia vienerios rungtynės išvykoje.
Nuotrauka
dziudo
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-17
Kėdainiuose vykusiame atvirajame Lietuvos vaikų U12 ir jaunių U16 dziudo čempionate Tauragės sporto centro auklėtiniai pasirodė puikiai ir iškovojo ne vieną medalį. 
Nuotrauka
badmintonas
Klubo „Volanas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Panevėžyje vykusiame Lietuvos badmintono taurės B grupės ketvirtajame finaliniame etape medalius iškovojo Tauragės badmintono klubo „Volanas“ sportininkai.
Nuotrauka
boksas
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Telšiuose vykusiame tarptautiniame turnyre Tauragės sporto centro jaunieji boksininkai iškovojo pirmąsias vietas savo amžiaus ir svorio kategorijose. 
Nuotrauka
kulturizmas
vs-foto.lt nuotraukos
Įkelta:
2022-11-10
Lapkričio 2–7 d. Santa Susanoje (Ispanija), vyko IFBB pasaulio vyrų čempionatas. Jame dalyvavo apie 1200 dalyvių iš 80 valstybių. Lietuvai atstovavę sportininkai pasirodė puikiai, su aukso medaliu grįžo ir Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos prezidentė tauragiškė Sandra Martinkienė.
Nuotrauka
titanu
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2022-11-09
Lapkričio 6-ąją Šiauliuose pirmą kartą šalyje vyko 60+ amžiaus grupės paplūdimio tinklinio Titano taurės I etapo varžybos. Tauragės komanda buvo nepralenkiama ir iškovojo pirmąją vietą. 
Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-09
Praėjusį savaitgalį „Tauragės“ ekipa sužaidė pergalingai. Išvykoje palaužė Akmenės rajono krepšininkus, namuose sutriuškino lygos A diviziono debiutantus iš Kuršėnų, Šiaulių rajono.
Nuotrauka
futbolas
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2022-11-08
Tauragės sporto centro futbolo trenerio Tomo Rimo auklėtiniai baigė pirmąjį „Samsung Galaxy Watch“ Lietuvos čempionato ratą. Čempionate dalyvauja trys Tauragės sporto centro komandos (U9, U11, U12). Geriausiai pasirodė vyresnieji. Antrasis čempionato ratas startuos balandžio mėnesį.
Nuotrauka
boksas
Tauragės kovų akademijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-08
Tauragės boksininkai, atstovaudami Lietuvos rinktinei tarptautiniame V. Karpačiausko bokso turnyre, iškovojo medalius. Nojus Samuilis tapo čempionu.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2022-11-03
Dvi Tauragės sporto centro jaunimo krepšinio komandos varžosi Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje. Praėjusį savaitgalį tiek U14, tiek U13 komandos iškovojo pergales.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2022-11-02
Tauragės sporto centro boksininkai praėjusį savaitgalį surengtame bokso turnyre „Kalvarijos boksui 40“ iškovojo įvairių spalvų medalius. Boksininkai pasižymėjo savo amžiaus ir svorio kategorijose.
Nuotrauka
eybl
Tauragės KM feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Tauragės krepšinio mokyklos U16 komanda dalyvauja Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL). Praėjusiais metais į pagrindinį etapą patekę tauragiškiai nestabdo ir šiemet. Pirmajame etape Vilniuje iškovota antroji vieta.
Nuotrauka
boksas
E. Kniežauskas/Lietuvos bokso federacija nuotrauka
Įkelta:
2022-10-27
Lietuvos bokso federacija Kaune ir Tauragėje surengė Lietuvos ir Ukrainos boksininkų turnyrą „2022 European Boxing League Match: Lithuania-Ukraine“. „Bastilijos“ sporto komplekse susikovė šešios boksininkų poros. Nugalėtojais tapo ukrainiečiai, pergalę išplėšę paskutinėje sunkiasvorių dvikovoje.
Nuotrauka
rokas baciuska
stormstudio.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-10-24
Sekmadienį baigėsi Andalūzijos ralis, o tuo pačiu ir Pasaulio ralio-reidų čempionatas. Lietuvis Rokas Baciuška iškovojo svarbiausią pergalę Lietuvos automobilių sporto istorijoje. Niekas niekada nėra lipęs ant podiumo pasaulio čempionate, o tauragiškis tai padarė pirmuoju bandymu.