Maroko ralio pradžia lietuviams – su gausybe nuotykių
Įkelta:
2022-10-03
Nuotrauka
baciuska

Tai buvo ko gero vienas sunkiausių greičio ruožų lietuviams, kurie startavo Maroko ralyje. Kad pirmoji diena bus itin sunki, dar prieš lenktynes perspėjo organizatoriai ir nemelavo. Itin klastingas akmenuotas vietas keitė smėlio kopos, kurias ir vėl keitė akmenuoti kalnai. Pirmas tikras Maroko greičio ruožas – 316 km - iš pradžių atrodė bus visai puikus. Tiek Laisvydas Kancius, tiek ir Rokas Baciuška pravažiavus pirmus kontrolės punktus važiavo su lyderiais, Rokas netgi pirmavo savo klasėje, ir atrodė, kad kol kiti daro klaidas ir daužo savo techniką ar pasiklysta, lietuviai ryžtingai važiuoja link finišo. Tačiau antra greičio ruožo pusė viską apvertė aukštyn kojomis.

Laisvydas prarado daugiau kaip tris valandas

Ir pradžių „iš radarų“ dingo Laisvydas Kancius. Staiga jis pradėjo stoti ir smarkiai atsiliko nuo keturračių lyderių. Galų gale lietuvis finišavo nuo greičiausio keturratininko Manujal Andujar iš Argentinos atsilikęs daugiau kaip tris valandas, tačiau svarbiausia, kad visgi sugebėjo finišuoti.

Pasirodo, koją pakišo šiais metais įvesta naujovė – elektroninė kelio knyga. Ji yra pakankamai sunki ir pritvirtinta prie keturračio priekinės dalies nuo vibracijos tiesiog sulaužė visą Laisvydo keturračio priekį. Lietuviui teko stoti ir bandyti sutvirtinti visą priekį užtraukėjais. Deja, nuvažiuoti toli nepavyko – nuo vibracijos priekinė motociklo dalis ir vėl nulūžo šįkart prakirsdama dar ir radiatorių.

Iš radiatoriaus išbėgo aušinimo skystis, teko stabdyti konkurentus ir maldauti vandens. Galų gale Laisvydui šiaip ne taip pavyko finišuoti, tačiau prarastos trys valandos palaidojo bet kokias viltis pakovoti dėl aukštų vietų.

„Esu labai labai nusivylęs. Tiek pastangų, tiek pasiruošimo, tiek įdėto darbo ir viskas perniek dėl kažkokio keisto dalyko – elektroninės kelio knygos. Tikiuosi neperkaitinau visiškai naujo variklio, nes tai taptų labai dideliais nuostoliais. Grįžtu į servisą ir bandysime susitvarkyti. Matysim, kaip viskas išsispręs,“ – po finišo neslėpė apmaudo Laisvydas Kancius.

Rokas patyrė gedimų, paklydo, bet išliko tarp lyderių

Rokas Baciuška irgi pradėjo klysti įpusėjus greičio ruožui. Iš pradžių po smūgio į akmenį lietuvis sudaužė savo bagio priekinę pakabą – teko keisti sulaužytą svirtį.

Vėliau teko pora kartų paklaidžioti – klydo naujasis Roko navigatorius Oriol Vidal. Tiesa, reikia pripažinti, kad klaidžioti teko beveik visiems – kai kurios greičio ruožo vietos buvo tarsi specialiai padarytos itin klastingos. Jos kainavo daug prarasto laiko kelioms dešimtims sportininkų.

Vėliau beskubant link finišo ir stengiantis atsilošti prarastą laiką Rokas prakirto padangą. O likus dvidešimčiai kilometrų iki finišo nutiko dar viena nelaimė – lūžo stabdžių diskas.

„Nesuprantu kas nutiko, bet nusipjovė visi diską laikantys varžtai ir jis paprasčiausiai nukrito. Tokio dalyko man dar nebuvo pasitaikę,“ – pasakojo R. Baciuška.

Paskutinius dvidešimt kilometrų teko važiuoti praktiškai be stabdžių.

Nepaisant visko, R. Baciuška preliminariai sugebėjo finišuoti antroje vietoje savo klasėje. Svarbu, kad šios klasės, o taip pat ir čempionato lyderis Austin Jones turi problemų ir kol kas nefinišavo. Tai reiškia, kad Rokas, jeigu iš tikrųjų finišuos antras, gaus šiandien keturis įskaitinius taškus ir jį nuo A. Jones dabar skirs tik 12 taškų.

Tačiau tai taip pat reiškia, kad naujas Pasaulio čempionato lyderis – amžinas Rokos Baciuškos priešininkas dar nuo Dakaro laikų Marek Goczal iš Lenkijos, kuris šiandien laimėjo greičio ruožą. Tai būtent tas lenkas, kurį Rokas kovoje dėl trečios vietos Dakare aplenkė paskutiniajame greičio ruože.

„Bus įdomi kova, visi trys mes priartėjome bendroje įskaitoje dar labiau ir dabar jau kiekvienas laimėtas greičio ruožas gali turėti aukso vertę tikrąja šio žodžio prasme. Bet pažiūrėsime, ralis ilgas, liko dar keturios dienos,“ – po finišo sakė R. Baciuška.

Priminsiu, kad pagal Pasaulio čempionato taisykles, kiekvieną dieną laimėjęs savo klasę sportininkas gauna penkis taškus, antras gauna keturis ir t.t. Todėl kiekviena diena yra itin svarbi.

Rytoj sportininkų laukia dar vienas ilgas greičio ruožas – tik vienu kilometru trumpesnis negu šiandien – 315 km iš Tan Tan į Laayoune. Sportininkai patrauks tolyn vandenyno pakrante Maroko šiaurine dalimi į vakarus.

Nuotrauka
rankinis
Įkelta:
2022-11-26
Garliavoje (Kauno r.) surengtose Lietuvos vaikų U-14 rankinio čempionato pirmojo turo varžybose Tauragės sporto centro auklėtiniai iškovojo dvi pergales.
Nuotrauka
svarsciai
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-25
Tauragėje surengtame Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos rovimo veiksmų čempionate puikiai pasirodė sporto klubo „Tauro svarstis“ komanda ir sportininkai.
Nuotrauka
sambo
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Šiauliuose lapkričio 19-ąją surengtose Lietuvos mokinių ir kadetų sambo čempionatuose dalyvavę Tauragės sporto centro sportininkai iškovojo medalius. Varžyboms sportininkus paruošė treneris Mantas Sabaliauskas.
Nuotrauka
dviraciai
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Gauti taškus ir prizus už važiavimą dviračiu – tokį dešimties dienų iššūkį priėmė dalyviai iš visos Lietuvos. Dviračių entuziastų buvo ir Tauragėje. Viena iš daugiausiai kilometrų numynusių – Vaida Žalandauskienė, tarp moterų pelniusi antrąją vietą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Panevėžyje lapkričio 15–19 d. vyko 99-asis Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionatas, kuriame dalyvavo gausus būrys stipriausių šalies kovotojų. Net trys kovotojos iš Tauragės savo svorio kategorijose tapo čempionėmis, ketvirta – vicečempione. Stipriausi kovotojai varžėsi ir dėl vietos Lietuvos rinktinėje, kuri atstovaus šaliai Europos žaidynėse ir pradės atrankines kovas dėl kelialapių į 2024 m. olimpiadą Paryžiuje.
Nuotrauka
sambo
Įkelta:
2022-11-20
Vilniuje surengtame Lietuvos policijos sambo čempionate Tauragės apskrities policijos komisariato komanda bendroje įskaitoje užėmė trečiąją vietą. Savo svorio kategorijose sportininkai iškovojo įvairių spalvų medalius.
Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-17
Dvigubą pergalę praėjusį savaitgalį iškovojusi „Tauragė“ reguliariojo sezono turnyrinėje lentelėje išsiveržė į antrąją poziciją. Tiesa, džiaugtis pagrindo nėra daug. Mažai trūko, kad dviženklę persvarą turėję tauragiškiai krepšininkai pralaimėtų išvykoje. Šį savaitgalį laukia vienerios rungtynės išvykoje.
Nuotrauka
dziudo
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-17
Kėdainiuose vykusiame atvirajame Lietuvos vaikų U12 ir jaunių U16 dziudo čempionate Tauragės sporto centro auklėtiniai pasirodė puikiai ir iškovojo ne vieną medalį. 
Nuotrauka
badmintonas
Klubo „Volanas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Panevėžyje vykusiame Lietuvos badmintono taurės B grupės ketvirtajame finaliniame etape medalius iškovojo Tauragės badmintono klubo „Volanas“ sportininkai.
Nuotrauka
boksas
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Telšiuose vykusiame tarptautiniame turnyre Tauragės sporto centro jaunieji boksininkai iškovojo pirmąsias vietas savo amžiaus ir svorio kategorijose. 
Nuotrauka
kulturizmas
vs-foto.lt nuotraukos
Įkelta:
2022-11-10
Lapkričio 2–7 d. Santa Susanoje (Ispanija), vyko IFBB pasaulio vyrų čempionatas. Jame dalyvavo apie 1200 dalyvių iš 80 valstybių. Lietuvai atstovavę sportininkai pasirodė puikiai, su aukso medaliu grįžo ir Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos prezidentė tauragiškė Sandra Martinkienė.
Nuotrauka
titanu
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2022-11-09
Lapkričio 6-ąją Šiauliuose pirmą kartą šalyje vyko 60+ amžiaus grupės paplūdimio tinklinio Titano taurės I etapo varžybos. Tauragės komanda buvo nepralenkiama ir iškovojo pirmąją vietą. 
Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-09
Praėjusį savaitgalį „Tauragės“ ekipa sužaidė pergalingai. Išvykoje palaužė Akmenės rajono krepšininkus, namuose sutriuškino lygos A diviziono debiutantus iš Kuršėnų, Šiaulių rajono.
Nuotrauka
futbolas
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2022-11-08
Tauragės sporto centro futbolo trenerio Tomo Rimo auklėtiniai baigė pirmąjį „Samsung Galaxy Watch“ Lietuvos čempionato ratą. Čempionate dalyvauja trys Tauragės sporto centro komandos (U9, U11, U12). Geriausiai pasirodė vyresnieji. Antrasis čempionato ratas startuos balandžio mėnesį.
Nuotrauka
boksas
Tauragės kovų akademijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-08
Tauragės boksininkai, atstovaudami Lietuvos rinktinei tarptautiniame V. Karpačiausko bokso turnyre, iškovojo medalius. Nojus Samuilis tapo čempionu.
Nuotrauka
optas
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-07
Lietuvos kariuomenės seržantas tauragiškis Justas Optas pagerino 32 kg svarsčio rovimo  pasaulio rekordą svorio kategorijoje iki 85 kg. Atletas rekordą pasiekė Europos svarsčių kilnojimo čempionate Taline (Estija) dar gegužę. Bet užtruko procedūros – tyrimai dėl dopingo vartojimo ir kiti formalumai, todėl rekordas užskaitytas tik visai neseniai.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2022-11-03
Dvi Tauragės sporto centro jaunimo krepšinio komandos varžosi Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje. Praėjusį savaitgalį tiek U14, tiek U13 komandos iškovojo pergales.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2022-11-02
Tauragės sporto centro boksininkai praėjusį savaitgalį surengtame bokso turnyre „Kalvarijos boksui 40“ iškovojo įvairių spalvų medalius. Boksininkai pasižymėjo savo amžiaus ir svorio kategorijose.
Nuotrauka
eybl
Tauragės KM feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Tauragės krepšinio mokyklos U16 komanda dalyvauja Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL). Praėjusiais metais į pagrindinį etapą patekę tauragiškiai nestabdo ir šiemet. Pirmajame etape Vilniuje iškovota antroji vieta.
Nuotrauka
boksas
E. Kniežauskas/Lietuvos bokso federacija nuotrauka
Įkelta:
2022-10-27
Lietuvos bokso federacija Kaune ir Tauragėje surengė Lietuvos ir Ukrainos boksininkų turnyrą „2022 European Boxing League Match: Lithuania-Ukraine“. „Bastilijos“ sporto komplekse susikovė šešios boksininkų poros. Nugalėtojais tapo ukrainiečiai, pergalę išplėšę paskutinėje sunkiasvorių dvikovoje.
Nuotrauka
rokas baciuska
stormstudio.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-10-24
Sekmadienį baigėsi Andalūzijos ralis, o tuo pačiu ir Pasaulio ralio-reidų čempionatas. Lietuvis Rokas Baciuška iškovojo svarbiausią pergalę Lietuvos automobilių sporto istorijoje. Niekas niekada nėra lipęs ant podiumo pasaulio čempionate, o tauragiškis tai padarė pirmuoju bandymu.