Krepšinio teisėjai tampa įkaitais, jaunimas nenori rinktis šios karjeros
Įkelta:
2022-10-08
Nuotrauka
Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Tauragės sporto bendruomenė klausėsi paskaitos apie krepšinio trenerio darbo ypatumus. Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Kęstutis Pilipauskas ir Tauragės krepšinio mokytojas Tadas Rapolavičius. Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka

Tauragėje seminarą surengė profesionalus krepšinio teisėjas, Lietuvos krepšinio federacijos Teisėjų asociacijos vadovas Kęstutis Pilipauskas. Jis vietos sporto bendruomenei pristatė krepšinio taisyklių pakeitimus, kurie įsigaliojo nuo šių metų. Pokalbyje prieš seminarą profesionalas pasidalino savo įžvalgomis dėl skandalo Europos krepšinio čempionate ir dėl teisėjų krizės, kurią išgyvena visa Europa.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo vienas geriausių krepšinio trenerių, seminare Tauragės sporto bendruomenei jis pristatė taisyklių pakeitimus, įsigaliojusius nuo šių metų. Stengtasi populiariai supažindinti su teisėjavimo aspektais ir parodyti, kiek kartais būna sudėtingų situacijų krepšinyje, dėl kurių teisėjai pelnytai ar nelabai yra kaltinami.

Vienas ryškiausių momentų – neseniai praūžęs Europos krepšinio čempionatas, kuriame Lietuvos krepšinio rinktinė užėmė 15 vietą, ir iš dalies – dėl prasto teisėjų darbo. Teisėjų klaidos galėjo lemti taškus svarbiose rungtynėse. Po kilusio skandalo teisėjai buvo nušalinti, tačiau rezultatai liko nepakeisti. Pašnekovas aiškina, kad ši problema – dėl Eurolygos ir tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) nesantaikos.

Nuotrauka
Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka

– Kai kurie teisėjų rezultatai buvo prasti. Tai rodo teisėjų krizę Europoje. Bet ją lemia tai, kad iš TOP70 geriausių teisėjų 40 yra Eurolygos teisėjai ir jie nėra kviečiami į jokias dideles FIBA varžybas: olimpiadą, čempionatus ir pan. Nei į klubinius turnyrus. FIBA ir Eurolyga kariauja, teisėjai yra įkaitai, – pasakoja K. Pilipauskas.

Teisėjų krizė

Be to, pasak pašnekovo, visame pasaulyje auga krepšinio teisėjų krizė – jaunimas nenori teisėjauti, todėl profesionalių teisėjų ima trūkti tiek Europoje, tiek ir JAV aukščiausioje NBA lygoje. Tam yra kelios priežastys.

– Karjera čia nebūna greita. Reikia daug investuoti į save, teisėjauti žemesnio lygio varžybose, kurios menkai apmokamos. Ir atsirado dar viena problema – tėvelių smurtas. Žaidžiančių moksleivių tėvai yra labai agresyvūs ir rungtynių metu bando daryti įtaką teisėjams, kurie tokiose rungtynėse įprastai patys būna jauni. Sudaromas negatyvus fonas, prieinama iki smurtinių veiksmų, tai atbaido jaunus žmones, jie nenori tokioje aplinkoje pradėti karjeros, – pastebi profesionalus teisėjas.

Pasiekia aukštumų

Per krepšinio čempionatą kalbėta, kad teisėjams tenka didžiulis psichologinis spaudimas. Krepšinio rinktinėse žaidžia profesionalūs krepšininkai, dalis jų – NBA ir Europos žvaigždės, turinčios milijoninius kontraktus. Todėl įtampa aikštelėje didžiulė, didelio psichologinio pasiruošimo reikia ir teisėjams. Tačiau, pasak pašnekovo, to paties reikalauti iš jaunimo, kurį atakuoja nepatenkinti tėvai, negalima.

– Negalime reikalauti iš septyniolikos–aštuoniolikos metų vaikino, kad jis būtų pasiruošęs atlaikyti smurtą rungtynėse, už kurias jis gauna gal dešimt–dvylika eurų, – sako pašnekovas.

Tad kaip vis dėlto paskatinti jaunimą rinktis teisėjo karjerą? K. Pilipauskas sako, kad dauguma teisėjų patys iš pradžių žaidė krepšinį. Ir yra pavyzdžių, kaip daug dirbant galima pasiekti aukštumų ir šioje karjeroje.

– Aš pats žaidžiau krepšinį iki 28 metų. Tada pradėjau teisėjauti. Dabar jaunesni pradeda. Mūsų laikais tai buvo noras pasilikti su krepšiniu, kai baigiasi žaidėjo karjera. Tada niekas negalvojo apie didelius pinigus. Dabar TOP teisėjai, kurie patenka į aukštesnes lygas, nekalbu jau apie Eurolygą, gali vadinti save profesionalais, jų atlyginimas neblogas. Turime porą jaunų TOP teisėjų, vienas jų – Gytis Vilius (34 metų FIBA kategorijos teisėjas, – aut.), kuris dvejus metus teisėjavo Eurolygos finalo rungtynėse. Jis greitai padarė karjerą – geras pavyzdys, kad jeigu dirbi, jeigu nori ir stengiesi, turi gabumų, gali pasiekti aukštumų, – sako pašnekovas.

 

Nuotrauka
zaidynes
Įkelta:
2024-05-15
Penktadienį, gegužės 17 d., Tauragės sporto centras kviečia tauragiškius į Martyno Mažvydo progimnazijos stadione organizuojamas Sporto žaidynes, kuriose bus galima pamatyti įvairias sporto šakas. Pasak Tauragės sporto centro direktoriaus Gedimino Sakalausko, tokios žaidynės Tauragėje organizuojamos pirmą kartą, o pati mintis kilo galvojant apie mokslo metų pabaigos šventę. Sporto centro direktorius teigia, jog ir vieta žaidynėms parinkta tokia, jog vienoje vietoje sportuoti galėtų ne vienai sporto šakai atstovaujantys sportininkai. Gerėjanti sporto infrastruktūra mieste leidžia organizuoti masines šventes, kuriose gali dalyvauti komandinės ir indvidualios sporto šakos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Balandžio 18-19 dienomis Vilniuje vyko policijos krepšinio turnyro Lietuvos policijos generalinio komisaro taurei laimėti finalinis etapas.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-04-08
Sekmadienį Grandoloje baigėsi Portugalijos ralis, dovanojęs dalyviams neįkainojamą patirtį ir savotišką europietišką Dakaro versiją. „Challenger“ bagių klasėje kovojęs Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano paskutinį greičio ruožą įveikė per 53 min. 45 sek. ir  finišavo vienuolikti, tačiau bendroje įskaitoje išlaikė lyderių poziciją. Pasaulio čempionato lentelėje, atsiplėšęs nuo kolegų, ekipažas taip pat tvirtai laikosi pirmoje vietoje.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-25
Tauragės sporto centro futbolininkės Sandra Kleinaitė, Melita Globytė, ir Rugilė Kalkiūtė sulaukė kvietimo prisijungti prie Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirmoje lygoje žaidžiančios Plungės Babrungo komandos.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės krepšinio mokyklos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Aironas Voveris, Arnas Mačiūnas, Neimantas Viliušis ir Domas Lingys – ketveriukė, kuri kovo pradžioje Moksleivių krepšinio lygos (MKL) U16 3X3  čempionate iškovojo trečiąją vietą ir šiuo metu ruošiasi Moksleivių krepšinio lygos C diviziono  U16 finalinio ketverto kovoms.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-19
Kovo 15 d. Kaune vyko neeilinis renginys, subūręs futbolo vaikščiojant mėgėjus iš visos Lietuvos. Kauno LFF treniruočių futbolo centre įvyko antrasis Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos organizuojamas futbolo vaikščiojant turnyras, kuriame triumfavo tauragiškių komanda. Turnyre dalyvavo 16 komandų iš Kelmės, Nidos, Tauragės, Marijampolės, Klaipėdos,  Tytuvėnų, Mažeikių, Gargždų. Tauragei šiame turnyre atstovavo net 4 komandos: Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinys, „Beržė“, „Zumpė“, „Tauras“ – pastarieji, laimėję visas žaistas varžybas, tapo turnyro čempionais.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės sporto centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-15
Trečiadienį Bastilijos sporto komplekse sužaistos paskutinės reguliaraus Lietuvos jaunių rankinio čempionato sezono rungtynės, kuriose Tauragės rankininkės užtikrintai, rezultatu 36 - 29 įveikė Panevėžio sporto centro atstoves. Prieš atkrintamąsias Tauragės rankininkės savo sąskaitoje turi 9 pergales ir 3 pralaimėjimus ir surinkusios 30 taškų turnyrinėje lentelėje užimą trečiąją vietą, į priekį užleisdamos Klaipėdos Viesulo bei Kauno rajono SM rankininkes.
Nuotrauka
kase
Rūtos Karmazinaitės, Tomo Marcinkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-03-13
Visą ilgąjį savaitgalį Tauragės „Bastilijos“ sporto komplekse vyko Krepšinio dienai skirti renginiai. Pirmasis startavo Tauragės „Tauragės“ krepšinio klubas, kuris Regionų krepšinio lygos savaitės rungtynėse susitiko su Kazlų Rūdos komanda „Ataka KK“. Fortūna tauragiškiams nebuvo palanki ir po pratęsimo teko pripažinti varžovų pranašumą.
Nuotrauka
plaukikai
Įkelta:
2024-03-05
Tauragės baseino, mokymo plaukti grupių vaikai įrodė, kad baseinas buvo, yra ir bus reikalingas Tauragės bendruomenei. Galime pasidžiaugti tuo, kad mūsų rajono vaikai ne tik sugeba saugiai jaustis vandenyje ir prie vandens, bet ir geba pasiekti gan aukštų sportinių rezultatų varžybose.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-04
Šeštadienį baigėsi Jungtiniuose Arabų Emyratuosę vykęs „Abu Dhabi Desert Challenge“, kur paskutinę ralio dieną dalyviams teko įveikti 206 specialaus greičio ruožo kilometrus. „Challenger“ bagių klasėje varžęsis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano („Can-Am Factory team“) finišavo per 2 val. 38 min. 8 sek. ir užėmė 3-ąją vietą. Bendroje šio etapo įskaitoje ekipažas liko antroje pozicijoje, tačiau pasaulio čempionato lentelėje kyla į pirmą vietą.
Nuotrauka
Rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-02
Penktadienį Abu Dabyje vykstančio antrojo pasaulio ralio-reidų čempionato etapo dalyviai 345 kilometrus važiavo aplink Mezairą, o „Challenger“ bagių klasėje besivaržantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano, finišą pasiekę per 3 val. 29 sek., stabiliai laikosi antroje pozicijoje. Ekipažą kol kas lenkia tik komandos draugas amerikietis Austin Jones.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-03-01
Trečiasis „Abu Dhabi Desert Challenge“ greičio ruožas dalyviams vėl nepagailėjo iššūkių – vis sudėtingesnio lygio kopomis teko važiuoti beveik 300 kilometrų, o po netikėto naktinio lietaus dykumoje matomumas nebuvo pats geriausias. Stabiliai link pagrindinio tikslo judantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano trasą šiandien įveikė per 3 val. 48 sek. ir vėl finišą pasiekė antri. 
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-29
Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame „Abu Dhabi Desert Challenge“ ralyje antradienį sportininkams iš viso teko nuvažiuoti 327 kilometrus, o greičio ruožas driekėsi tarp Al Dhannaho miesto ir Mezairos. Pasaulio čempionato įskaitoje dėl kiekvieno taško kovojantys antrąją vietą šiuo metu užimantys Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano vien iš smėlynų sudarytą trasą įveikė per 3 val. 29 sek. ir finišavo antri.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-27
Pirmadienį Abu Dabyje pradėtas antrasis pasaulio ralio-reidų čempionato etapas, kuriame varžosi ir kopų mylėtojas, trečiąją vietą šių metų Dakare iškovojęs Rokas Baciuška. Challenger klasėje besivaržantis lenktynininkas su šturmanu Oriol Vidal Montijano 5 kilometrų ilgio „Abu Dhabi Desert Challenge“ prologą įveikė per 3 min. 32 sek. ir užėmė trečiąją vietą.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-23
Seniai svajojate pakeisti kasdienę aplinką ir pasikrauti adrenalino? Šokite į garsųjį Roko Baciuškos motobagį ir pajuskite kitokį greitį! Dukart pasaulio ralio-reidų čempionas pristato analogų Lietuvoje neturinčias „RB driving experience“ pramogas – kviečia lėkti su juo specialiai paruoštoje trasoje arba rinktis turistinį pasivažinėjimą su draugais vaizdingais maršrutais gimtosios Tauragės apylinkėse.