Krepšinio teisėjai tampa įkaitais, jaunimas nenori rinktis šios karjeros
Įkelta:
2022-10-08
Nuotrauka
Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Tauragės sporto bendruomenė klausėsi paskaitos apie krepšinio trenerio darbo ypatumus. Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Kęstutis Pilipauskas ir Tauragės krepšinio mokytojas Tadas Rapolavičius. Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka

Tauragėje seminarą surengė profesionalus krepšinio teisėjas, Lietuvos krepšinio federacijos Teisėjų asociacijos vadovas Kęstutis Pilipauskas. Jis vietos sporto bendruomenei pristatė krepšinio taisyklių pakeitimus, kurie įsigaliojo nuo šių metų. Pokalbyje prieš seminarą profesionalas pasidalino savo įžvalgomis dėl skandalo Europos krepšinio čempionate ir dėl teisėjų krizės, kurią išgyvena visa Europa.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo vienas geriausių krepšinio trenerių, seminare Tauragės sporto bendruomenei jis pristatė taisyklių pakeitimus, įsigaliojusius nuo šių metų. Stengtasi populiariai supažindinti su teisėjavimo aspektais ir parodyti, kiek kartais būna sudėtingų situacijų krepšinyje, dėl kurių teisėjai pelnytai ar nelabai yra kaltinami.

Vienas ryškiausių momentų – neseniai praūžęs Europos krepšinio čempionatas, kuriame Lietuvos krepšinio rinktinė užėmė 15 vietą, ir iš dalies – dėl prasto teisėjų darbo. Teisėjų klaidos galėjo lemti taškus svarbiose rungtynėse. Po kilusio skandalo teisėjai buvo nušalinti, tačiau rezultatai liko nepakeisti. Pašnekovas aiškina, kad ši problema – dėl Eurolygos ir tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) nesantaikos.

Nuotrauka
Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka

– Kai kurie teisėjų rezultatai buvo prasti. Tai rodo teisėjų krizę Europoje. Bet ją lemia tai, kad iš TOP70 geriausių teisėjų 40 yra Eurolygos teisėjai ir jie nėra kviečiami į jokias dideles FIBA varžybas: olimpiadą, čempionatus ir pan. Nei į klubinius turnyrus. FIBA ir Eurolyga kariauja, teisėjai yra įkaitai, – pasakoja K. Pilipauskas.

Teisėjų krizė

Be to, pasak pašnekovo, visame pasaulyje auga krepšinio teisėjų krizė – jaunimas nenori teisėjauti, todėl profesionalių teisėjų ima trūkti tiek Europoje, tiek ir JAV aukščiausioje NBA lygoje. Tam yra kelios priežastys.

– Karjera čia nebūna greita. Reikia daug investuoti į save, teisėjauti žemesnio lygio varžybose, kurios menkai apmokamos. Ir atsirado dar viena problema – tėvelių smurtas. Žaidžiančių moksleivių tėvai yra labai agresyvūs ir rungtynių metu bando daryti įtaką teisėjams, kurie tokiose rungtynėse įprastai patys būna jauni. Sudaromas negatyvus fonas, prieinama iki smurtinių veiksmų, tai atbaido jaunus žmones, jie nenori tokioje aplinkoje pradėti karjeros, – pastebi profesionalus teisėjas.

Pasiekia aukštumų

Per krepšinio čempionatą kalbėta, kad teisėjams tenka didžiulis psichologinis spaudimas. Krepšinio rinktinėse žaidžia profesionalūs krepšininkai, dalis jų – NBA ir Europos žvaigždės, turinčios milijoninius kontraktus. Todėl įtampa aikštelėje didžiulė, didelio psichologinio pasiruošimo reikia ir teisėjams. Tačiau, pasak pašnekovo, to paties reikalauti iš jaunimo, kurį atakuoja nepatenkinti tėvai, negalima.

– Negalime reikalauti iš septyniolikos–aštuoniolikos metų vaikino, kad jis būtų pasiruošęs atlaikyti smurtą rungtynėse, už kurias jis gauna gal dešimt–dvylika eurų, – sako pašnekovas.

Tad kaip vis dėlto paskatinti jaunimą rinktis teisėjo karjerą? K. Pilipauskas sako, kad dauguma teisėjų patys iš pradžių žaidė krepšinį. Ir yra pavyzdžių, kaip daug dirbant galima pasiekti aukštumų ir šioje karjeroje.

– Aš pats žaidžiau krepšinį iki 28 metų. Tada pradėjau teisėjauti. Dabar jaunesni pradeda. Mūsų laikais tai buvo noras pasilikti su krepšiniu, kai baigiasi žaidėjo karjera. Tada niekas negalvojo apie didelius pinigus. Dabar TOP teisėjai, kurie patenka į aukštesnes lygas, nekalbu jau apie Eurolygą, gali vadinti save profesionalais, jų atlyginimas neblogas. Turime porą jaunų TOP teisėjų, vienas jų – Gytis Vilius (34 metų FIBA kategorijos teisėjas, – aut.), kuris dvejus metus teisėjavo Eurolygos finalo rungtynėse. Jis greitai padarė karjerą – geras pavyzdys, kad jeigu dirbi, jeigu nori ir stengiesi, turi gabumų, gali pasiekti aukštumų, – sako pašnekovas.

 

Nuotrauka
rokas
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Trečiadienio vakare tauragiškiai buvo kviečiami į Tauragės bendruomenių namus, kur lenktynininkas Rokas Baciuška, pasaulio ralio reidų čempionas ir Dakaro antrosios vietos laimėtojas T-4 klasėje, dalijosi įspūdžiais apie Dakarą ir savo kelionę prizinės vietos link. Tikras Tauragės patriotas ir automobilių sporto profesionalas atsakė į gausiai susirinkusių tauragiškių klausimus, pasidalijo ateities planais ir dar kartą kvietė pasidžiaugti laimėjimais, kurie garsina mūsų miestą. 
Nuotrauka
vestina
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 valandų
Kėdainiuose surengtame atvirajame Lietuvos jaunučių ir jaunių dziudo ir sambo čempionate savo svorio kategorijoje čempionės titulą pelnė tauragiškė Vestina Bliavaitė.
Nuotrauka
boksas
Tauragės kovų akademijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jonavoje vykusiame Lietuvos rajonų jaunimo ir suaugusių bokso čempionate pasižymėjo Tauragės sportininkai. Iškovoti čempionų titulai, laimėtos prizinės vietos. Suaugusiųjų čempionės titulą apgynė SC „Kova“ auklėtinė Rugilė Altaravičiutė, čempionu tapo Tauragės kovų akademijos sportininkas Nojus Samuilis. 
Nuotrauka
badmintonas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sausio 28-ąją  d. visi badmintono mėgėjai ir entuziastai bei profesionalai kviečiami į  „Bastilijos“ sporto kompleksą – ten rengiamas trenerio Jono Šilerio atminimo turnyras. Renginį organizuoja Tauragės badmintono klubas „Volanas“ ir trenerio artimieji. 
Nuotrauka
Mindaugas Venckaitis
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Klaipėdoje finišavo Lietuvos imtynių čempionatas, kuriame ant imtynių kilimų kovojo apie 80 graikų-romėnų imtynių meistrų, tarp kurių, kovėsi ir mūsų rajono vardą garsino, du tauragiškiai Justas Petravičius ir Mindaugas Venckaitis, šiuo metu studijuojantys Vytauto Didžiojo universitete.
Nuotrauka
rkl
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Įpusėjus sezonui „Tauragės“ ekipa atsisveikino su dviem savo žaidėjais, gretas papildė du nauji krepšininkai. Prisijungę žaidėjai nėra visiški naujokai – , patirties „Tauragėje“ jau turi iš anksčiau.
Nuotrauka
autoklubas
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Prieš 60 metų įkurtas Tauragės klubas per visą gyvavimo istoriją išugdė ne vieną Europos ir Pasaulio čempioną. Tarp jų – ir du kartus Dakare tarp prizininkų atsidūręs Rokas Baciuška. Kaune finišavusiose automobilių sporto veteranų slalomo varžybose specialus prizas įteiktas šio klubo vadovui Danieliui Saukevičiui.
Nuotrauka
Rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
Šiandien Vilniaus oro uoste pasitinkamas Dakaro ralyje antrąją vietą laimėjęs tauragiškis Rokas Baciuška.
Nuotrauka
šilas
Įkelta:
2023-01-15
Tauragės tinklinio klubas „Šilas“ sausio 28 d. švęs 20-ies metų veiklos jubiliejų. Ta proga rengiamas tinklinio mėgėjų turnyras, registracija vyksta iki sausio 10 d. Keturiose sporto salėse vyks tinklinio varžybos, vakare – šventinė vakarienė. Klubą sudaro aktyvus branduolys, draugų kituose klubuose yra visoje šalyje.
Nuotrauka
rokas
Marian Chytka nuotrauka
Įkelta:
2023-01-11
Dešimtasis Dakaro greičio ruožas buvo trumpas – vos 114 km, tačiau vien iki starto jiems teko įveikti 467 km, o greičio ruožas apie 90 proc. sudarytas iš kopų. Dakaro ralio maratonas pasiekė ilgai lauką ir paslaptingą „Empty quarter“, kuriame rytoj prasidės maratoninis greičio ruožas.
Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-11
Naujus metus „Tauragės“ krepšininkai pradėjo pergale – užtikrintai įveikta Kauno „Žalgirio“ trečioji komanda. Tačiau artėjantis savaitgalis ekipai, tikėtina, bus karštas.
Nuotrauka
Rokas Baciuška
Įkelta:
2023-01-07
Rokas Baciuška šeštadienį pradžiugino visus autosporto sirgalius Lietuvoje, o ypač tauragiškius – laimėjo 7-ąjį Dakaro etapą ir bagių klasės bendroje įskaitoje įsiveržė į pirmąją vietą.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2023-01-06
Sausio 6-ąją tradiciškai įteikiami apdovanojimai Tauragės sporto bendruomenės atstovams. Šiemet atsisakyta nominacijų, kadangi praėję metai nebuvo lengvi po pandemijos. Šiemet, artėjant Paryžiaus 2024 olimpinėms tikimasi, kad sportininkų rezultatų bus daugiau ir bent vienas sportininkas ar sportininkė iš Tauragės išvyks į olimpiadą.
Nuotrauka
Rokas Baciuška
Įkelta:
2023-01-01
​​​​​​​Prasideda Dakaro ralis, kuriame šiandien sportininkams teks įveikti 300 kilometrų. Tauragiškis Rokas Baciuška, šįkart jame dalyvaujantis su šturmanu Oriol Vidal, vakar laimėjo Dakaro ralio prologą.
Nuotrauka
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-12-31
​​​​​​​Tauragėje gimusi ir augusi rankinio trenerė Ineta Laugalienė pasakoja vaikystėje buvusi labai aktyvi. Per gyvenimą išbandė įvairias veiklas, kol galų gale apsistojo rankinio aikštelėje. Su įvairaus amžiaus merginomis dirbanti specialistė pripažįsta: nėra lengva pagalvojus, kad komandos narės po metų–dvejų išvyks iš Tauragės.
Nuotrauka
sambo
SK „Herkus“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-12-29
Jurbarke vykusiame Kalėdiniame dziudo turnyre dalyvavo Tauragės sporto centro ir Tauragės dziudo ir sambo sporto klubo (SK) „Herkus“ auklėtiniai. Iš turnyro sportininkai grįžo su medaliais.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės SC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-12-28
Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) sezonas įpusėjo. Joje žaidžia Tauragės sporto centro ir Tauragės krepšinio mokyklos įvairaus amžiaus komandos. Po labai ilgos pertraukos „Pirmojo iššūkio“ čempionate startavo mergaičių komanda.