Tauragiškiai Veisiejų triatlone: pirmas bandymas ir plyšęs nagas
Įkelta:
2022-08-26
Nuotrauka
triatlonas
Aprašymas

Povilas Bartušis savo grupėje buvo pirmas. Povilo Bartušio feisbuko nuotrauka 

 

,
Nuotrauka
triatlonas
Aprašymas

Ignas Dombrauskis džiaugiasi savo pirmuoju pasirodymu varžybose. Igno Dombrausko feisbuko nuotraukos

 

Praėjusį savaitgalį Lazdijų rajono Veisiejų miestelyje vyko priešpaskutinis, šeštasis, Lietuvos triatlono taurės etapas. Į šias varžybas susirinko didelis būrys triatlono entuziastų. Veisiejuose atkakliai varžėsi beveik 300 šio sporto atstovų. Šiame etape dalyvavo ir tauragiškiai, vienam jų tai buvo pirmasis startas triatlono varžybose. 

Skausmas finišui nesutrukdė

Šio etapo varžybose dalyvavo tauragiškis badmintonininkas Povilas Bartušis. Plaukimo rungtyje nuo lyderių jis atsiliko apie 6 minute. Pradėjęs važiuoti dviračiu pajuto skausmą kojos nykštyje.

„Pradžioje galvojau, kad tiesiog po plaukimo spaudžia batas. Myniau toliau. Geriausias dviratis šį sezoną! Įdėta mažiausiai pastangų, apie 310W, puiki savijauta ir geras greitis!“ – savo  įspūdžiais dalijosi Povilas. 

Jis dviračių  rungtyje finišavo trečias.

„Nulipęs nuo dviračio pamačiau ne patį gražiausią vaizdelį – kojos nykščio nagas visiškai nuplyšęs į kitą pusę, batai kruvini… atsargiai apsiaviau bėgimo batus ir pradėjau bėgti. Prabėgęs pirmą kilometrą supratau, kad pulsas užkilęs, varžybų adrenalinas ir to skausmo praktiškai nejaučiu. Bėgu!“ – savo  įspūdžiais dalijosi Povilas. 

Bendroje įskaitoje sportininkas užėmė 8-ąją vietą, o savo amžiaus grupėje tapo  čempionu. Vaikinas džiaugiasi savo pasiekimu. Jis teigia tapęs neblogu duatlonininku, o iki triatlonininko dar esą reikia „prisijaukinti“ plaukimą.

Pirmas kartas

Veisiejų triatlone dalyvavo ir kurį laiką Kaune gyvenantis tauragiškis „Adeo Web“ įmonės vadovas ir KTU mentorius studentams  Ignas Dombrauskis. Jam tai buvo pirmos tokios varžybos.

– Kalbant apie profesiją – padedu komandai augti ir vystyti didelės apimties elektronines komercijos sistemas. Bet būta įvairių etapų – kažkada bandžiau būti jutuberiu, kažkada blogeriu (begikouzrasai.lt, dombrauskis.lt), kažkada aktyvaus gyvenimo būdo skatintoju (www.5km.lt) ir treneriu (Myhero, ŠešiosTrim). Apie šeimą – bandau būti geru (būsimu) vyru ir auginu tris atžalas, – „Tauragės žinioms“ save pristatė Ignas.

Laisvu laiku Ignas daugiausiai laiko skiria aktyviam gyvenimo būdui – bėgimui, pliažo tinkliniui,  sportuoja namuose. 

– Šią akimirką nebežinau, kuo skiriasi profesionalus atletas nuo mėgėjo. Jei profesionaliai reiškia, kad gyvenu iš to, tuomet ne – aš mėgėjas. Jei profesionaliai reiškia, kad sportuoju su treneriu, kineziterapeutų pagalba – tuomet taip, esu labiau profesionalaus sportininko pusėje. Kadangi sportuoju laisvu laiku ir tam skiriu nuo 5 iki 10 valandų per savaitę, manau, kad esu pažengęs mėgėjas, – paklaustas, yra mėgėjas ar profesionalus sportininkas, atsakė I. Dombrauskis.

Triatlono varžybose tauragiškis oficialiai startavo pirmą kartą ir trasą įveikė per 1 valandą ir 19 minučių. Nors tai pirmosios oficialios varžybos, bet savarankiškas apšilimas prieš varžybas buvo atliktas.

– Veisėjų triatlonas vyko šeštadienį, tačiau tos savaitės trečiadienį aš savarankiškai Trikojo ežere plaukiau 800 m, įšokau į bėgimo batus ir bėgau iki Veisiejų stoties (12 km), tuomet pasiėmiau dviratį, kurį kaip tik tuo metu pristatė autobusas iš Kauno, ir juo nuvažiavau 20 km, tai gal ne tuo eiliškumu ir su kiek per daug kilometrų bėgant, bet savarankiškai įveikiau triatlono sprinto distanciją. Tik tuomet ją įveikiau per 2 val. 15 min., – pasiruošimo įspūdžiais juokaudamas dalijosi Ignas.

Jo lūkesčiai triatlone buvo pabandyti įveikti trasą ir kad nediskvalifikuotų. Dviračių rungtį įveikė su varžyboms nepritaikytu dviračiu, be dviratininko batų. Tauragiškis džiaugiasi lūkesčius visiškai, ir net su kaupu, išpildęs. Jis finišavo 43-ias tarp visų dalyvių, o savo amžiaus grupėje – septintas. 

– Dabar turiu atspirties tašką, aišku, ką verta labiausiai tobulinti. Pavyzdžiui, elementariai startavau su tokioms varžyboms nepritaikytu dviračiu, be dviratininko batų, o su paprastais sportbačiais. Plaukimo treniruotės padėtų sutaupyti dar ne vieną minutę iki finišo. Tad vietos tobulėjimui – sočiai. Rugpjūčio 23-iosios vakare bėgiojau su Tauragės rajono meru, kuris dabar ruošiasi pilnai „Ironman“ distancijai, tai pasakojo, kad ir jo pirmasis startas vis dar yra geriausias asmeninis rezultatas ir per eilę bandymų jo nepagerino, – savo įspūdžiais po pirmojo finišo dalijosi I.Dombrauskis.

Trijų vaikų  tėtis džiaugiasi smagia Veisiejų švente, kur sulaukė daug palaikymo bei galėjo  pasigrožėti nuostabiais miestelio  vaizdais. Jam patinka visos šventės, kurios skatina žmonių  judėjimą, bet ši paliko itin gerą įspūdį.

Nuotrauka
rankinis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Garliavoje (Kauno r.) surengtose Lietuvos vaikų U-14 rankinio čempionato pirmojo turo varžybose Tauragės sporto centro auklėtiniai iškovojo dvi pergales.
Nuotrauka
svarsciai
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-25
Tauragėje surengtame Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos rovimo veiksmų čempionate puikiai pasirodė sporto klubo „Tauro svarstis“ komanda ir sportininkai.
Nuotrauka
sambo
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Šiauliuose lapkričio 19-ąją surengtose Lietuvos mokinių ir kadetų sambo čempionatuose dalyvavę Tauragės sporto centro sportininkai iškovojo medalius. Varžyboms sportininkus paruošė treneris Mantas Sabaliauskas.
Nuotrauka
dviraciai
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Gauti taškus ir prizus už važiavimą dviračiu – tokį dešimties dienų iššūkį priėmė dalyviai iš visos Lietuvos. Dviračių entuziastų buvo ir Tauragėje. Viena iš daugiausiai kilometrų numynusių – Vaida Žalandauskienė, tarp moterų pelniusi antrąją vietą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Panevėžyje lapkričio 15–19 d. vyko 99-asis Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionatas, kuriame dalyvavo gausus būrys stipriausių šalies kovotojų. Net trys kovotojos iš Tauragės savo svorio kategorijose tapo čempionėmis, ketvirta – vicečempione. Stipriausi kovotojai varžėsi ir dėl vietos Lietuvos rinktinėje, kuri atstovaus šaliai Europos žaidynėse ir pradės atrankines kovas dėl kelialapių į 2024 m. olimpiadą Paryžiuje.
Nuotrauka
sambo
Įkelta:
2022-11-20
Vilniuje surengtame Lietuvos policijos sambo čempionate Tauragės apskrities policijos komisariato komanda bendroje įskaitoje užėmė trečiąją vietą. Savo svorio kategorijose sportininkai iškovojo įvairių spalvų medalius.
Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-17
Dvigubą pergalę praėjusį savaitgalį iškovojusi „Tauragė“ reguliariojo sezono turnyrinėje lentelėje išsiveržė į antrąją poziciją. Tiesa, džiaugtis pagrindo nėra daug. Mažai trūko, kad dviženklę persvarą turėję tauragiškiai krepšininkai pralaimėtų išvykoje. Šį savaitgalį laukia vienerios rungtynės išvykoje.
Nuotrauka
dziudo
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-17
Kėdainiuose vykusiame atvirajame Lietuvos vaikų U12 ir jaunių U16 dziudo čempionate Tauragės sporto centro auklėtiniai pasirodė puikiai ir iškovojo ne vieną medalį. 
Nuotrauka
badmintonas
Klubo „Volanas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Panevėžyje vykusiame Lietuvos badmintono taurės B grupės ketvirtajame finaliniame etape medalius iškovojo Tauragės badmintono klubo „Volanas“ sportininkai.
Nuotrauka
boksas
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Telšiuose vykusiame tarptautiniame turnyre Tauragės sporto centro jaunieji boksininkai iškovojo pirmąsias vietas savo amžiaus ir svorio kategorijose. 
Nuotrauka
kulturizmas
vs-foto.lt nuotraukos
Įkelta:
2022-11-10
Lapkričio 2–7 d. Santa Susanoje (Ispanija), vyko IFBB pasaulio vyrų čempionatas. Jame dalyvavo apie 1200 dalyvių iš 80 valstybių. Lietuvai atstovavę sportininkai pasirodė puikiai, su aukso medaliu grįžo ir Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos prezidentė tauragiškė Sandra Martinkienė.
Nuotrauka
titanu
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2022-11-09
Lapkričio 6-ąją Šiauliuose pirmą kartą šalyje vyko 60+ amžiaus grupės paplūdimio tinklinio Titano taurės I etapo varžybos. Tauragės komanda buvo nepralenkiama ir iškovojo pirmąją vietą. 
Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-09
Praėjusį savaitgalį „Tauragės“ ekipa sužaidė pergalingai. Išvykoje palaužė Akmenės rajono krepšininkus, namuose sutriuškino lygos A diviziono debiutantus iš Kuršėnų, Šiaulių rajono.
Nuotrauka
futbolas
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2022-11-08
Tauragės sporto centro futbolo trenerio Tomo Rimo auklėtiniai baigė pirmąjį „Samsung Galaxy Watch“ Lietuvos čempionato ratą. Čempionate dalyvauja trys Tauragės sporto centro komandos (U9, U11, U12). Geriausiai pasirodė vyresnieji. Antrasis čempionato ratas startuos balandžio mėnesį.
Nuotrauka
boksas
Tauragės kovų akademijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-08
Tauragės boksininkai, atstovaudami Lietuvos rinktinei tarptautiniame V. Karpačiausko bokso turnyre, iškovojo medalius. Nojus Samuilis tapo čempionu.
Nuotrauka
optas
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-07
Lietuvos kariuomenės seržantas tauragiškis Justas Optas pagerino 32 kg svarsčio rovimo  pasaulio rekordą svorio kategorijoje iki 85 kg. Atletas rekordą pasiekė Europos svarsčių kilnojimo čempionate Taline (Estija) dar gegužę. Bet užtruko procedūros – tyrimai dėl dopingo vartojimo ir kiti formalumai, todėl rekordas užskaitytas tik visai neseniai.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2022-11-03
Dvi Tauragės sporto centro jaunimo krepšinio komandos varžosi Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje. Praėjusį savaitgalį tiek U14, tiek U13 komandos iškovojo pergales.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2022-11-02
Tauragės sporto centro boksininkai praėjusį savaitgalį surengtame bokso turnyre „Kalvarijos boksui 40“ iškovojo įvairių spalvų medalius. Boksininkai pasižymėjo savo amžiaus ir svorio kategorijose.
Nuotrauka
eybl
Tauragės KM feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Tauragės krepšinio mokyklos U16 komanda dalyvauja Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL). Praėjusiais metais į pagrindinį etapą patekę tauragiškiai nestabdo ir šiemet. Pirmajame etape Vilniuje iškovota antroji vieta.
Nuotrauka
boksas
E. Kniežauskas/Lietuvos bokso federacija nuotrauka
Įkelta:
2022-10-27
Lietuvos bokso federacija Kaune ir Tauragėje surengė Lietuvos ir Ukrainos boksininkų turnyrą „2022 European Boxing League Match: Lithuania-Ukraine“. „Bastilijos“ sporto komplekse susikovė šešios boksininkų poros. Nugalėtojais tapo ukrainiečiai, pergalę išplėšę paskutinėje sunkiasvorių dvikovoje.
Nuotrauka
rokas baciuska
stormstudio.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-10-24
Sekmadienį baigėsi Andalūzijos ralis, o tuo pačiu ir Pasaulio ralio-reidų čempionatas. Lietuvis Rokas Baciuška iškovojo svarbiausią pergalę Lietuvos automobilių sporto istorijoje. Niekas niekada nėra lipęs ant podiumo pasaulio čempionate, o tauragiškis tai padarė pirmuoju bandymu.