Rokas Baciuška: „Duokit man vairą ir aš vairuosiu“
Įkelta:
2022-07-27
Nuotrauka
baciuska palangoje
Aprašymas

Rokas Baciuška šiemet startavo 1006 km lenktynėse Palangoje. Povilo Slavinsko nuotrauka

 

Tradicinėse 1006 km lenktynėse Palangoje su Nyderlandų komanda dalyvavo tauragiškis Rokas Baciuška. Jis kartu su dar dviem jaunais lietuvių lenktynininkais savo klasėje finišavo pirmi, bendroje įskaitoje – aštunti. Ankstesniais metais lenktynėse nestartuota dėl dar prieš starto procedūrą sugedusio automobilio , tad šįkart keltas maksimalus tikslas. Pasikalbėjome su Roku po lenktynių, nurimus aistroms, ne tik apie šias prestižines lenktynes, bet ir apie ateities planus.

Kovėsi su lyderiais

Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Rokas Baciuška, bendroje įskaitoje aštuntoji vieta ir pirmoji savo klasėje – maksimalus rezultatas, kokį buvo įmanoma pasiekti turint kur kas silpnesnę techniką. Lenktynėse Rokas ir komandos nariai (Justas Jonušis ir Vilius Kibildis) važiavo „BMW M4 Silhoutte“, kurį atvežė Joost Ursem vadovaujama „JR Motosport“ komanda iš Nyderlandų, specialiai šioms lenktynėms subūrusi jaunų, bet talentingų lietuvių trejetą.

Tai – galingas, lenktynėms pritaikytas automobilis, bet akivaizdu, kad jis neprilygo trasoje važiavusiems „Audi R8 LMS“, „Lamborghini Huracan“, „Mercedes AMG GT3“ ar „Porsche 911 GT3 CUP“. Lenktynių pagrindinė kova ir virė tarp „Audi“ ir „Porsche“.

– Pasirodymas geras. Padarėm viską, kas įmanoma. Kur kas silpnesne technika pakovojom su greičiausiais. Rezultatas – 8 vieta bendroje įskaitoje. Bet kokiu atveju savo klasėje finišavom pirmi, ir tai yra puiku. Slapta tikėjomės finišuoti greičiausiųjų penketuke, bet su pusantro karto galingesnėmis „bombomis“ konkuruoti buvo labai sunku, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Rokas.

Pasitaikė smulkių gedimų

Tai buvo debiutinės lenktynės Rokui, bet bandymas – antrasis. Praėjusį kartą Rokas neišvažiavo į trasą dėl automobilio gedimo dar prieš startą. Todėl, kaip sako pašnekovas, šiemet kelti maksimalūs tikslai – kovoti dėl pergalės savo klasėje. Gedimų neišvengta, teko startuoti iš rikiuotės galo, bet galutiniam rezultatui tai nesutrukdė. 

– Šiemet važiavom tik dėl pergalės savo klasėje ir uždavinį įvykdėm. Tai kaip ir viskas gerai. Automobilis sveikas, veikė be trūkumų. Tik truputį gaila kvalifikacijos sugadinto rezultato – sugedo vienas elektroninis daviklis ir lenktynėse turėjom startuoti iš rikiuotės galo. Tačiau kadangi jos vyksta 8 su puse valandos, tai didelės įtakos galutiniam rezultatui neturėjo, – apie nesklandumus kalbėjo Rokas.  

Ambicingi sportininkai

Komanda iš Nyderlandų jau buvo paskelbusi apie dalyvavimą lenktynėse, kai buvo paskelbta apie dar vieną registruotą automobilį, kurį vairuos trys jauni, bet jau pasižymėję lietuvių lenktynininkai. Pranešime spaudai tąkart komandos savininkas aiškino, kad nenorėjo vežtis lenktynininkų, kai Lietuvoje važiuoti gali pasaulyje jau pasižymėję jauni sportininkai. Rokas debiutiniame Dakaro ralio maratone iškovojo trečiąją vietą savo klasėje ir į Lietuvą pirmasis parvežė beduino statulėlę. Jo komandos kolegos taip pat pasižymėję įvairiuose raliuose.

– Manau, sprendimas buvo idealus – jauni, greiti, ambicingi žmonės, visi atėję iš kartingo, todėl turi daug kontaktinės kovos patirties. Ir rezultatas parodė, kad visa tai pasiteisino. Treniravomės iki lenktynių tik vieną dieną Zolderio trasoje Nyderlanduose. Su komandos nariais esu puikiai pažįstamas, nes tai mano seni konkurentai Lietuvos kartingo čempionato KZ2 įskaitoje. Esame bičiuliai, tad ir atmosfera komandoje buvo puiki. Komanda patenkinta, uždaviniai įvykdyti, todėl viskas atrodo gerai, – komandos sprendimą ir kolegas įvertino Rokas.

Prestižinės lenktynės

Rokui labiau įprastos kartingo trasos ir bagių lenktynės dykumos raliuose. Tačiau jaunasis lenktynininkas sako, kad šios 1006 km lenktynės yra lietuviškasis Le Manas, kuriose yra garbė dalyvauti bet kurios klasės automobilių sporto atstovui. Rokas sako, kad jam svarbiausia – automobilių sportas, tad kurioje trasoje ar ant kurios dangos tai vyksta, ne taip ir svarbu.

– Čia susirenka visa žiniasklaida, visi rėmėjai. O dėl lenktynių tipo – man iš esmės tas pats, ką vairuoti – duokit vairą, ir aš vairuosiu. Nors žiedinės lenktynės, ypač ilgų distancijų, man galbūt labiau prie širdies. Štai ir šiais metais planavome lenktyniauti Europos GT4 čempionate. Jau buvome sutarę su „Aston Martin racing“. Man pavyko praeiti atranką į „Aston Martin“ jaunųjų talentų programą, į kurią patenka tik du sportininkai, tačiau dėl karo šiuos planus teko atidėti. Žiūrėsim, kaip seksis kitais metais surinkti biudžetą, – pasakoja R. Baciuška.

Svarbiausias tikslas – trečioji vieta pasaulio čempionate

Paklaustas apie ateities planus, ar ketina vėl dalyvauti Dakaro ralio maratone, Rokas teigė, kad kol kas vienintelis ir svarbiausias tikslas – baigti Pasaulio ralio-reidų čempionatą, kuriame Rokas šiuo metu yra trečiojoje vietoje. 

– Liko dar du etapai. Noriu bent jau išlaikyti šią poziciją. O jeigu pasiseks – sudalyvausiu testuose ar netgi lenktynėse su GT4 kategorijos automobiliu. Bet tai priklausys nuo biudžeto ir rėmėjų. Dėl Dakaro ralio kol kas neturim tikslaus atsakymo. Yra svarstomi keli variantai, tačiau galutinai nenuspręsta, – šių metų tikslais pasidalino Rokas

Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Paskutinės pastarosios trejos rungtynės „Tauragės“ ekipai buvo permainingos. Lengvai susitvarkę su blankiai atrodančia VDU ekipa, namuose tauragiškiai krepšininkai išgyveno trilerį prieš varžovus iš Biržų, o pasipriešinti lygos lyderiams iš Kauno visiškai nepavyko.
Nuotrauka
boksas
Tauragės kovų akademijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Tauragėje surengtame tarptautiniame Žemaitijos lygos taurės VII bokso turnyre Tauragės bokso komanda iškovojo aštuonis čempiono titulus ir pelnė kitų spalvų medalius. Turnyre kovėsi boksininkai iš Lietuvos, Ukrainos ir Latvijos. 
Nuotrauka
rankinis
Įkelta:
2022-11-26
Garliavoje (Kauno r.) surengtose Lietuvos vaikų U-14 rankinio čempionato pirmojo turo varžybose Tauragės sporto centro auklėtiniai iškovojo dvi pergales.
Nuotrauka
svarsciai
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-25
Tauragėje surengtame Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos rovimo veiksmų čempionate puikiai pasirodė sporto klubo „Tauro svarstis“ komanda ir sportininkai.
Nuotrauka
sambo
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Šiauliuose lapkričio 19-ąją surengtose Lietuvos mokinių ir kadetų sambo čempionatuose dalyvavę Tauragės sporto centro sportininkai iškovojo medalius. Varžyboms sportininkus paruošė treneris Mantas Sabaliauskas.
Nuotrauka
dviraciai
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Gauti taškus ir prizus už važiavimą dviračiu – tokį dešimties dienų iššūkį priėmė dalyviai iš visos Lietuvos. Dviračių entuziastų buvo ir Tauragėje. Viena iš daugiausiai kilometrų numynusių – Vaida Žalandauskienė, tarp moterų pelniusi antrąją vietą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Panevėžyje lapkričio 15–19 d. vyko 99-asis Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionatas, kuriame dalyvavo gausus būrys stipriausių šalies kovotojų. Net trys kovotojos iš Tauragės savo svorio kategorijose tapo čempionėmis, ketvirta – vicečempione. Stipriausi kovotojai varžėsi ir dėl vietos Lietuvos rinktinėje, kuri atstovaus šaliai Europos žaidynėse ir pradės atrankines kovas dėl kelialapių į 2024 m. olimpiadą Paryžiuje.
Nuotrauka
sambo
Įkelta:
2022-11-20
Vilniuje surengtame Lietuvos policijos sambo čempionate Tauragės apskrities policijos komisariato komanda bendroje įskaitoje užėmė trečiąją vietą. Savo svorio kategorijose sportininkai iškovojo įvairių spalvų medalius.
Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-17
Dvigubą pergalę praėjusį savaitgalį iškovojusi „Tauragė“ reguliariojo sezono turnyrinėje lentelėje išsiveržė į antrąją poziciją. Tiesa, džiaugtis pagrindo nėra daug. Mažai trūko, kad dviženklę persvarą turėję tauragiškiai krepšininkai pralaimėtų išvykoje. Šį savaitgalį laukia vienerios rungtynės išvykoje.
Nuotrauka
dziudo
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-17
Kėdainiuose vykusiame atvirajame Lietuvos vaikų U12 ir jaunių U16 dziudo čempionate Tauragės sporto centro auklėtiniai pasirodė puikiai ir iškovojo ne vieną medalį. 
Nuotrauka
badmintonas
Klubo „Volanas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Panevėžyje vykusiame Lietuvos badmintono taurės B grupės ketvirtajame finaliniame etape medalius iškovojo Tauragės badmintono klubo „Volanas“ sportininkai.
Nuotrauka
boksas
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Telšiuose vykusiame tarptautiniame turnyre Tauragės sporto centro jaunieji boksininkai iškovojo pirmąsias vietas savo amžiaus ir svorio kategorijose. 
Nuotrauka
kulturizmas
vs-foto.lt nuotraukos
Įkelta:
2022-11-10
Lapkričio 2–7 d. Santa Susanoje (Ispanija), vyko IFBB pasaulio vyrų čempionatas. Jame dalyvavo apie 1200 dalyvių iš 80 valstybių. Lietuvai atstovavę sportininkai pasirodė puikiai, su aukso medaliu grįžo ir Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos prezidentė tauragiškė Sandra Martinkienė.
Nuotrauka
titanu
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2022-11-09
Lapkričio 6-ąją Šiauliuose pirmą kartą šalyje vyko 60+ amžiaus grupės paplūdimio tinklinio Titano taurės I etapo varžybos. Tauragės komanda buvo nepralenkiama ir iškovojo pirmąją vietą. 
Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-09
Praėjusį savaitgalį „Tauragės“ ekipa sužaidė pergalingai. Išvykoje palaužė Akmenės rajono krepšininkus, namuose sutriuškino lygos A diviziono debiutantus iš Kuršėnų, Šiaulių rajono.
Nuotrauka
futbolas
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2022-11-08
Tauragės sporto centro futbolo trenerio Tomo Rimo auklėtiniai baigė pirmąjį „Samsung Galaxy Watch“ Lietuvos čempionato ratą. Čempionate dalyvauja trys Tauragės sporto centro komandos (U9, U11, U12). Geriausiai pasirodė vyresnieji. Antrasis čempionato ratas startuos balandžio mėnesį.
Nuotrauka
boksas
Tauragės kovų akademijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-08
Tauragės boksininkai, atstovaudami Lietuvos rinktinei tarptautiniame V. Karpačiausko bokso turnyre, iškovojo medalius. Nojus Samuilis tapo čempionu.
Nuotrauka
optas
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-07
Lietuvos kariuomenės seržantas tauragiškis Justas Optas pagerino 32 kg svarsčio rovimo  pasaulio rekordą svorio kategorijoje iki 85 kg. Atletas rekordą pasiekė Europos svarsčių kilnojimo čempionate Taline (Estija) dar gegužę. Bet užtruko procedūros – tyrimai dėl dopingo vartojimo ir kiti formalumai, todėl rekordas užskaitytas tik visai neseniai.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2022-11-03
Dvi Tauragės sporto centro jaunimo krepšinio komandos varžosi Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje. Praėjusį savaitgalį tiek U14, tiek U13 komandos iškovojo pergales.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2022-11-02
Tauragės sporto centro boksininkai praėjusį savaitgalį surengtame bokso turnyre „Kalvarijos boksui 40“ iškovojo įvairių spalvų medalius. Boksininkai pasižymėjo savo amžiaus ir svorio kategorijose.
Nuotrauka
eybl
Tauragės KM feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Tauragės krepšinio mokyklos U16 komanda dalyvauja Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL). Praėjusiais metais į pagrindinį etapą patekę tauragiškiai nestabdo ir šiemet. Pirmajame etape Vilniuje iškovota antroji vieta.
Nuotrauka
boksas
E. Kniežauskas/Lietuvos bokso federacija nuotrauka
Įkelta:
2022-10-27
Lietuvos bokso federacija Kaune ir Tauragėje surengė Lietuvos ir Ukrainos boksininkų turnyrą „2022 European Boxing League Match: Lithuania-Ukraine“. „Bastilijos“ sporto komplekse susikovė šešios boksininkų poros. Nugalėtojais tapo ukrainiečiai, pergalę išplėšę paskutinėje sunkiasvorių dvikovoje.