Rokas Baciuška startuos Dakaro ralyje
Įkelta:
2021-11-26
Nuotrauka
Komandos nuotrauka
Aprašymas

Rokas Baciuška (dešinėje) pasidalijo džiugia žinia. Komandos nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

„Esu labai laimingas, galėdamas pasidalinti džiugiomis naujienomis – mes važiuojam į Dakarą!“ – šiandien savo feisbuko paskyroje skelbia Rokas Baciuška. Jis taps jauniausiu visų laikų Lietuvos lenktynininku, dalyvausiančiu legendiniame Dakaro ralyje, skelbiama išplatintame pranešime. Lenktynininkas kurį laiką dvejojo, ar dalyvaus dėl finansų trūkumo. Lėšas skyrė tiek pavieniai asmenys, tiek Tauragės rajono savivaldybė. Bet didžiausią paskatą skyrė privati įmonė.

Trūko finansų

Jaunas, vos dvidešimt vienerių, vienu perspektyviausių šalies lenktynininkų tituluojamas lietuvis kelis pastaruosius metus galvojo apie dalyvavimą legendiniame, viename sunkiausių ralio maratonų pasaulyje. Tačiau tam kliudė banali, tačiau pati svarbiausia kliūtis – nepakankamas biudžetas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Ne paslaptis, kad mano dalyvavimą lenktynėse didžiąja dalimi remia mano tėčio įmonė GBY, tačiau vienai įmonei finansuoti dalyvavimą tokio kalibro lenktynėse nėra lengva. Todėl reikėjo susirasti papildomų rėmėjų“, – pasakoja R. Baciuška.

Pastangos rasti trūkstamą rėmimą nedavė rezultatų ir kai rodėsi, kad viltys dalyvauti Dakare dingsta, viską nusvėrė paprasčiausia žinutė socialiniuose tinkluose su prašymu padėti. Nepraėjus nei parai tauragiškis sulaukė skambučio iš įmonės „Agrorodeo“, kuri nuolat remia įvairius projektus.

„Jau kurį laiką seku Roko sportinę karjerą ir manau, kad jis yra perspektyvus sportininkas. Tad, kai tik pastebėjau jo žinutę socialiniame tinkle, iš karto pasiūliau bendrovei prisidėti. Kadangi dar buvo nepaskirstytų lėšų bendrovės labdaros ir paramos biudžete, tai įmonė sutiko padėti jaunam perspektyviam sportininkui. Mes jau ne vienerius metus domimės raliu, todėl didelių abejonių nebuvo,“ – pasakoja „Agrorodeo“ rinkodaros vadovė Renata Guščė.

R. Baciuško siekį lenktyniauti Dakare parėmė kelios dešimtys žmonių, kas jauną sportininką itin sujaudino.

„Tikrai padėkosiu asmeniškai kiekvienam, kuris prisidėjo prie šio projekto. Mane tai labai sujaudino,“ – sako R. Baciuška.

Paramą lenktynininkui skyrė ir Tauragės rajono savivaldybė. Rajono biudžete likus nepanaudotų lėšų sporto rėmimo programai, gavus prašymą iš R. Baciuškos komandos, Tauragės rajono taryba spalio pabaigoje vykusiame posėdyje vienbalsiai pritarė sprendimui skirti 15 tūkst. Eur.

Politikai tą kartą argumentavo, kad R. Baciuška šiuo metu yra bene vienintelis Tauragės vardą pasaulio mastu garsinantis sportininkas, demonstruojantis aukštus rezultatus, todėl vertėtų skirti ir didesnę nei prašoma sumą.

Kelias Dakaro link prasidėjo po Pasaulio ralio-kroso čempionato

R. Baciuška po dalyvavimo ne geriausius laikus išgyvenančio Pasaulio ralio-kroso čempionate atsidūrė kryžkelėje – kur pasukti savo karjerą. Tarp keleto įvairių ir itin skirtingų variantų buvo ir ralio-reidai, iš kurių svarbiausios varžybos, žinoma buvo legendinis Dakaro ralis.

Dakaru „serga“ visa Lietuva – ne veltui savo populiarumu šios lenktynės mūsų šalyje prilyginamos Eurovizijai. Kategoriją, kurioje lenktyniauti, pasirinkti buvo lengva. T4, taip vadinamų motobagių klasė yra ta, kurioje susirenka patys jauniausi dalyviai, o ir intriga bei konkurencija čia yra pati didžiausia – šiemet tai bus pati gausiausia klasė, pasižyminti pačia didžiausia konkurencija.

Pasirinkus klasę, tapo akivaizdi ir komanda su kuria reikėtų leistis į didžiausią kol kas savo gyvenimo nuotykį.

„Mes pasirinkome „Southracing“ komandą, kuri laimėjo savo klasės lenktynes pastaruosius keturis Dakarus. Tai oficiali „Can-Am“ komanda. Beje, tai ir didžiausia komanda viso Dakaro lenktynėse – šiemet jie paruošė berods net penkiolika bagių Dakarui,“ – pasakoja R. Baciuška.

Tauragiškis nuo pat pradžių siekė į Dakarą važiuoti ne turistauti, o siekti rezultato. Į tai jis ėjo labai kryptingai. Pravažiuoti trys Pasaulio ralio-reidų taurės etapai parodė, kad lietuvis greičio turi pakankamai – laimėjo net keletą greičio ruožų.

Po keleto skirtingų bandymų buvo pasiriktas ir itin patyręs navigatorius – taip šturmanus vadina Dakare. Ispanas Oriol Mena prieš trejetą metų tapo geriausiu Dakaro naujoku, kai lenktyniaudamas privačios komandos motociklu finišavo Dakarą fantastiškoje septintoje vietoje. Deja, po dar poros metų ir keleto patirtų traumų Orioliui teko atsisveikinti su motociklų lenktynėmis, tačiau tai tapo puikia proga R. Baciuškai.

„Southracing“ komandos rekomenduotas navigatorius puikiai sutarė su lietuviu jau nuo pirmųjų lenktynių metrų. Pirmas bendras jų rezultatas – Maroko ralis, kuriame šis lietuvio ir ispano tandemas pasiekė puikią penktą vietą, pakeliui laimėję vieną greičio ruožą.

Dakaro lenktynėse lietuvis vairuos naujausią „Can-Am Maverick“ motobagį, ruoštą „Southracing“ komandoje. Šiuo metu jis baigiamas rinkti Portugalijoje, kur išvykęs ir Rokas. Šį savaitgalį turės testuoti ką tik baigtą ruošti bagį, kuris tiesiai po testų kur išplukdytas į Saudo Arabijoje vyksiančias Dakaro lenktynes.

Lietuvis startuos bagiu, pažymėtu 414 numeriu, kurį organizatoriai jam suteikė ne veltui. Pirmasis startinio numerio skaitmuo žymi klasę, kurioje startuoja Rokas (T4), o likę du (14) yra jo laimingas numeris.

„Keturioliktas numeris man yra laimingas, lenktyniauju su tokiu automobiliu jau daug metų – tiek kartingo lenktynėse, tiek ir Pasaulio ralio-kroso čempionate. Dėl to paprašėme Dakaro organizatorių suteikti mums šitą numerį ir jie su malonumu tai sutiko padaryti. Tikiuosi, man šis numeris bus laimingas ir Dakare,“ – pasakoja R. Baciuška.

Dakaro ralis prasideda jau sausio pirmą dieną Saudo Arabijoje. Per dvi lenktynių savaites sportininkams teks įveikti daugiau kaip 8000 kilometrų.

Nuotrauka
baciuska
Įkelta:
prieš 20 valandų
Tauragiškis Rokas Baciuška startuos „Aurum 1006 km lenktynėse“ Palangoje. Jaunojo lenktynininko talentą įvertino Nyderlandų komanda „JR Motosport“. Rokas atstovaus šiai komandai lenktynėse kartu su kitais jaunaisiais Lietuvos talentais. Prieš porą metų Roko debiutą šiame lenktynių maratone sustabdė sugedęs automobilis, tad tikimasi, kad šįkart debiutas įvyks ir bus sėkmingas.
Nuotrauka
atletika
Įkelta:
2022-06-29
Vilniuje surengtame Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionate sėkmingai pasirodė buvę Tauragės sporto centro sportininkai. Vienam jų pavyko įvykdyti Europos jaunių čempionato normatyvą ir iškovoti teisę dalyvauti Europos čempionate.
Nuotrauka
rankinis
Įkelta:
2022-06-24
Lietuvos U16 merginų paplūdimio rankinio rinktinė suformuota artėjančiam Europos paplūdimio rankinio čempionatui, kuris įvyks liepos 7–10 d. Čekijoje. Merginos treniravosi Pasvalyje vykusiame čempionate, kur neturėjo lygių. Dvi sportininkės – iš Tauragės.
Nuotrauka
zaidyniu dalyviai
Įkelta:
2022-06-21
Birželio 17-ąją vyko antrosios Tauragės rajono bendruomenių vasaros  sporto žaidynės Tauragės J. Kasperavičiaus 702-osios šaulių kuopos taurei laimėti. Komandos rungėsi mini skandinaviško futbolo, paplūdimio tinklinio ir paplūdimio krepšinio varžybose. Geriausiai žaidynėse sekėsi ir taurę iškovojo Senamiesčio bendruomenė. 
Nuotrauka
policija sportas
Įkelta:
2022-06-20
Birželio 20–27 d. Lietuvos policijos krepšinio rinktinė dalyvauja Europos policijos krepšinio čempionate, Limože, Prancūzijoje. Finaliniame etape susirungs aštuonios rinktinės, lietuviai – vieni iš keturių rinktinių, kurios teisę žaisti gavo be atrankinio turnyro kaip viena geriausių praėjusio čempionato komandų. Lietuvai atstovaus trys Tauragės pareigūnai. 
Nuotrauka
ralis
Įkelta:
2022-06-16
Tauragiškis Paulius Skarbalius šturmano vietoje kartu su komanda „Bebras Racing“ kasmetiniame „Press Rally 2022“ tapo pirmosios vietos laimėtojais.
Nuotrauka
boksas
Įkelta:
2022-06-16
Tarptautiniame bokso turnyre „Gintarinė pirštinė“ Klaipėdoje tauragiškis Lukas Steponaitis finale surėmė pirštines su vietos boksininku. Pralaimėjimą lėmė teisėjų sprendimas.  
Nuotrauka
BUŠIDO
Įkelta:
2022-06-14
Kovinio sporto žvaigždės grįžta į Tauragę. Birželio 18-ąją Tauragės vasaros estradoje rengiamas tarptautinis kovų menų turnyras „Bushido Summer Fight the Iron X“. Pirmą kartą toks turnyras organizuojamas po atviru dangumi, vyks 12 kovų, laukia įvairių kitų atrakcijų.
Nuotrauka
boksas
Įkelta:
2022-06-03
Šiauliuose surengtame Lietuvos jaunučių bokso čempionate savo amžiaus ir svorio kategorijose šalies čempionėmis tapo Tauragės dvikovinių sporto šakų klubo „SC Kova“ boksininkės Luka Vitkutė ir Rugilė Maroščikaitė. Abi merginos tapo ir Lietuvos nacionalinės mergaičių bokso rinktinės narėmis. Antrą kartą titulą iškovojusi L. Vitkutė dalyvaus Lietuvos bokso federacijos pasiruošime Europos moksleivių bokso čempionatui.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-06-02
Lietuvos greitųjų šachmatų čempionate puikiai pasirodė seserys Grikšaitės, iškovojusios pergales ir prizines vietas moterų kategorijoje. Eglė Grikšaitė ruošiasi rudenį vyksiančiam Europos čempionatui.
Nuotrauka
sambo
Įkelta:
2022-06-01
Šiauliuose surengtame Lietuvos vaikų sambo čempionate ir XIV tarptautiniame pasaulio čempiono Stanislovo Kulikausko sambo turnyre pasižymėjo Tauragės sporto centro ir dziudo ir sambo sporto klubo „Herkus“ auklėtiniai.
Nuotrauka
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-05-29
Artėjant vasarai „Tauragės“ ekipa skelbia permainas trenerių štabe. Iki tol vyr. trenerio vairą prižiūrėjęs Šarūnas Zablockis perėjo į NKL, jo vietą užims trenerio asistentu dvejus metus dirbantis Stefan Hendriks.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-25
Tauragės badmintono klubo „Volanas“ sportininkai praėjusį savaitgalį pasižymėjo įvairiuose turnyruose. Pergalės ir prizinės vietos iškovotos ne tik Žemaitijoje, bet ir Latvijoje. Puikiai sužaidė tiek klubo jaunimas, tiek treneriai.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2022-05-19
Tauragės FK „Tauras“ antradienį vakare sužaidė rungtynes su Marijampolės futbolininkais Hegelmann LFF taurės aštuntfinalio etape. Namuose komanda pralaimėjo 4:1. O LFF II lygos pirmajame etape po rungtynių su Radviliškio komanda laimėti ir pakilti turnyrinėje lentelėje tauragiškiams pavyko.
Nuotrauka
grand race
Įkelta:
2022-05-18
Antrasis lenktynių „Weekend Grand Race“ etapas „Tauro akmuo“ autosporto mėgėjus sukvietė į Sungailiškių trasą. Kaip rašoma pranešime spaudai, šios lenktynės skirtos nebūtinai profesionalams. Bet pasiekti pergalę nelengva – lenktynės reikalauja ne tik gerų vairuotojų įgūdžių, bet ir ištvermingų automobilių.
Nuotrauka
grand race
Įkelta:
2022-05-14
Gegužės 15-ąją Sungailiškių trasoje vėl gaus automobilių varikliai – sugrįžta tradicinės „Weekend Grand Race“ automobilių varžybos. Vyks komandinių lenktynių antrasis etapas. Varžybose gali dalyvauti beveik visi, nebūtinai profesionalai, kadangi varžytis galima su standartiniais, minimaliai paruoštais automobiliais.