Rokas Baciuška startuos Dakaro ralyje
Įkelta:
2021-11-26
Nuotrauka
Komandos nuotrauka
Aprašymas

Rokas Baciuška (dešinėje) pasidalijo džiugia žinia. Komandos nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

„Esu labai laimingas, galėdamas pasidalinti džiugiomis naujienomis – mes važiuojam į Dakarą!“ – šiandien savo feisbuko paskyroje skelbia Rokas Baciuška. Jis taps jauniausiu visų laikų Lietuvos lenktynininku, dalyvausiančiu legendiniame Dakaro ralyje, skelbiama išplatintame pranešime. Lenktynininkas kurį laiką dvejojo, ar dalyvaus dėl finansų trūkumo. Lėšas skyrė tiek pavieniai asmenys, tiek Tauragės rajono savivaldybė. Bet didžiausią paskatą skyrė privati įmonė.

Trūko finansų

Jaunas, vos dvidešimt vienerių, vienu perspektyviausių šalies lenktynininkų tituluojamas lietuvis kelis pastaruosius metus galvojo apie dalyvavimą legendiniame, viename sunkiausių ralio maratonų pasaulyje. Tačiau tam kliudė banali, tačiau pati svarbiausia kliūtis – nepakankamas biudžetas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Ne paslaptis, kad mano dalyvavimą lenktynėse didžiąja dalimi remia mano tėčio įmonė GBY, tačiau vienai įmonei finansuoti dalyvavimą tokio kalibro lenktynėse nėra lengva. Todėl reikėjo susirasti papildomų rėmėjų“, – pasakoja R. Baciuška.

Pastangos rasti trūkstamą rėmimą nedavė rezultatų ir kai rodėsi, kad viltys dalyvauti Dakare dingsta, viską nusvėrė paprasčiausia žinutė socialiniuose tinkluose su prašymu padėti. Nepraėjus nei parai tauragiškis sulaukė skambučio iš įmonės „Agrorodeo“, kuri nuolat remia įvairius projektus.

„Jau kurį laiką seku Roko sportinę karjerą ir manau, kad jis yra perspektyvus sportininkas. Tad, kai tik pastebėjau jo žinutę socialiniame tinkle, iš karto pasiūliau bendrovei prisidėti. Kadangi dar buvo nepaskirstytų lėšų bendrovės labdaros ir paramos biudžete, tai įmonė sutiko padėti jaunam perspektyviam sportininkui. Mes jau ne vienerius metus domimės raliu, todėl didelių abejonių nebuvo,“ – pasakoja „Agrorodeo“ rinkodaros vadovė Renata Guščė.

R. Baciuško siekį lenktyniauti Dakare parėmė kelios dešimtys žmonių, kas jauną sportininką itin sujaudino.

„Tikrai padėkosiu asmeniškai kiekvienam, kuris prisidėjo prie šio projekto. Mane tai labai sujaudino,“ – sako R. Baciuška.

Paramą lenktynininkui skyrė ir Tauragės rajono savivaldybė. Rajono biudžete likus nepanaudotų lėšų sporto rėmimo programai, gavus prašymą iš R. Baciuškos komandos, Tauragės rajono taryba spalio pabaigoje vykusiame posėdyje vienbalsiai pritarė sprendimui skirti 15 tūkst. Eur.

Politikai tą kartą argumentavo, kad R. Baciuška šiuo metu yra bene vienintelis Tauragės vardą pasaulio mastu garsinantis sportininkas, demonstruojantis aukštus rezultatus, todėl vertėtų skirti ir didesnę nei prašoma sumą.

Kelias Dakaro link prasidėjo po Pasaulio ralio-kroso čempionato

R. Baciuška po dalyvavimo ne geriausius laikus išgyvenančio Pasaulio ralio-kroso čempionate atsidūrė kryžkelėje – kur pasukti savo karjerą. Tarp keleto įvairių ir itin skirtingų variantų buvo ir ralio-reidai, iš kurių svarbiausios varžybos, žinoma buvo legendinis Dakaro ralis.

Dakaru „serga“ visa Lietuva – ne veltui savo populiarumu šios lenktynės mūsų šalyje prilyginamos Eurovizijai. Kategoriją, kurioje lenktyniauti, pasirinkti buvo lengva. T4, taip vadinamų motobagių klasė yra ta, kurioje susirenka patys jauniausi dalyviai, o ir intriga bei konkurencija čia yra pati didžiausia – šiemet tai bus pati gausiausia klasė, pasižyminti pačia didžiausia konkurencija.

Pasirinkus klasę, tapo akivaizdi ir komanda su kuria reikėtų leistis į didžiausią kol kas savo gyvenimo nuotykį.

„Mes pasirinkome „Southracing“ komandą, kuri laimėjo savo klasės lenktynes pastaruosius keturis Dakarus. Tai oficiali „Can-Am“ komanda. Beje, tai ir didžiausia komanda viso Dakaro lenktynėse – šiemet jie paruošė berods net penkiolika bagių Dakarui,“ – pasakoja R. Baciuška.

Tauragiškis nuo pat pradžių siekė į Dakarą važiuoti ne turistauti, o siekti rezultato. Į tai jis ėjo labai kryptingai. Pravažiuoti trys Pasaulio ralio-reidų taurės etapai parodė, kad lietuvis greičio turi pakankamai – laimėjo net keletą greičio ruožų.

Po keleto skirtingų bandymų buvo pasiriktas ir itin patyręs navigatorius – taip šturmanus vadina Dakare. Ispanas Oriol Mena prieš trejetą metų tapo geriausiu Dakaro naujoku, kai lenktyniaudamas privačios komandos motociklu finišavo Dakarą fantastiškoje septintoje vietoje. Deja, po dar poros metų ir keleto patirtų traumų Orioliui teko atsisveikinti su motociklų lenktynėmis, tačiau tai tapo puikia proga R. Baciuškai.

„Southracing“ komandos rekomenduotas navigatorius puikiai sutarė su lietuviu jau nuo pirmųjų lenktynių metrų. Pirmas bendras jų rezultatas – Maroko ralis, kuriame šis lietuvio ir ispano tandemas pasiekė puikią penktą vietą, pakeliui laimėję vieną greičio ruožą.

Dakaro lenktynėse lietuvis vairuos naujausią „Can-Am Maverick“ motobagį, ruoštą „Southracing“ komandoje. Šiuo metu jis baigiamas rinkti Portugalijoje, kur išvykęs ir Rokas. Šį savaitgalį turės testuoti ką tik baigtą ruošti bagį, kuris tiesiai po testų kur išplukdytas į Saudo Arabijoje vyksiančias Dakaro lenktynes.

Lietuvis startuos bagiu, pažymėtu 414 numeriu, kurį organizatoriai jam suteikė ne veltui. Pirmasis startinio numerio skaitmuo žymi klasę, kurioje startuoja Rokas (T4), o likę du (14) yra jo laimingas numeris.

„Keturioliktas numeris man yra laimingas, lenktyniauju su tokiu automobiliu jau daug metų – tiek kartingo lenktynėse, tiek ir Pasaulio ralio-kroso čempionate. Dėl to paprašėme Dakaro organizatorių suteikti mums šitą numerį ir jie su malonumu tai sutiko padaryti. Tikiuosi, man šis numeris bus laimingas ir Dakare,“ – pasakoja R. Baciuška.

Dakaro ralis prasideda jau sausio pirmą dieną Saudo Arabijoje. Per dvi lenktynių savaites sportininkams teks įveikti daugiau kaip 8000 kilometrų.

Nuotrauka
boksas
Įkelta:
prieš 5 valandas
Tauragėje surengtas bokso turnyras „Tauragės ringas 2022“, kurį organizavo dvikovinių sporto šakų klubas „SC Kova“ (prezidentas Virginijus Jokūbauskas). Ringe susikovė 23 sportininkai: jaunimas, dar tik pradedantys sportininkai ir patyrę šalies čempionai bei prizininkai.
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Šiandien 16 val. Tauragės pilies kiemelyje planuojamas griausmingas Roko Baciuškos sutikimas. Jaunasis lenktynininkas pasitinkamas grįžęs iš Dakaro ralio Saudo Arabijoje, kur debiutiniame starte bagių klasėje iškovojo trečiąją vietą ir į Lietuvą parvežė beduino statulėlę. Kol kas tai geriausias lietuvių pasirodymas.
Nuotrauka
krepsinis
„Senvagės“ komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Sužaistos penkiolika IX Žemaitijos krašto krepšinio veteranų turnyro Žalgirio taurei laimėti I rato rungtynių. Turnyre dalyvauja  komandos iš Tauragės, Jurbarko, Šakių, Šilalės, Šilutės bei Kelmės. Tauragės „Senvagė“ su 4 pergalėmis ir vienu pralaimėjimu laikosi turnyrinės lentelės viršuje. 
Nuotrauka
Bačiuška
R. Baciuškos feisbuko nuotraukos
Įkelta:
2022-01-14
Jauniausias šių metų Dakaro ralio dalyvis, pirmą kartą startavęs šiame dykumų maratone Rokas Baciuška dar prieš startą kėlė didžiulius tikslus bei lūkesčius. Laimėjęs du greičio ruožus tauragiškis iškovojo trečiąją vietą bendroje įskaitoje.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Dakaro dalyviai įveikė bene sunkiausią, priešpaskutinį greičio ruožą. Pirmas startavęs Rokas Baciuška labai nesidžiaugė startu, taip pat turėjo kontaktą su lenku. Tačiau jaunasis lenktynininkas puikiai išsisuko ir finišavo trečias. Bendroje įskaitoje Rokas ketvirtas ir nedaug atsilieka nuo trečiosios vietos.  
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Dakaro ralyje važiuojantis Rokas Baciuška pelnė pirmąją pergalę greičio ruože ir sugrįžo į TOP4 bendroje įskaitoje. Raliui artėjant prie finišo jaunasis tauragiškis bagių klasėje demonstruoja stebuklus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Devintasis greičio ruožas Dakare buvo neilgas, bet itin sudėtingas, o Rokas Baciuška, kaip ir daugelis, skundėsi dėl dulkių. Rezultatas – septintoji vieta greičio ruože. Po šios dienos Rokas, deja, bendroje įskaitoje prarado ketvirtąją vietą ir nukrito į penktąją.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Aštuntoji Dakaro diena nebuvo ilgiausia, bet turbūt viena sunkiausių šiame ralyje kol kas. Net 150 km aukštų sudėtingų kopų ir 395 km – tai nebuvo lengvas pasivaikščiojimas. Daugelis šiame greičio ruože darė klaidų.
Nuotrauka
zygis
„Aktyvi Tauragė“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Laisvės gynėjų dienai paminėti „Aktyvi Tauragė“ organizuoja pėsčiųjų žygį „Partizanų Žemė“. Organizatoriai pasiryžę keliauti Pagramančio regioniniame parke bet kokiomis oro sąlygomis. Suplanuotas 14 km maršrutas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-06
Rokas Baciuška Dakaro ralio maratone stabilus taip, lyg važiuotų savo dešimtąjį Dakarą. Šiandien, penktajame greičio ruože, tauragiškis ir vėl finišavo penktojoje vietoje be didesnių problemų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-03
Antrasis greičio ruožas Dakaro ralyje Rokui Baciuškai praėjo puikiai. Be didesnių klaidų pravažiavęs jauniausias Dakaro ralyje dalyvaujantis lietuvis šiandien užėmė ketvirtą vietą ir bendroje T4 įskaitoje kyla iš septintosios į penktąją vietą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Dakaro ralio maratonas startuos jau po Naujų metų, lenktynininkai prieš kelias dienas atvyko į Saudo Arabiją, sulaukė savo technikos ir atliko pirmuosius bandymus. Tarp jų ir pirmajame savo Dakaro ralyje startuojantis tauragiškis Rokas Bačiuška.
Nuotrauka
sportas
Sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Tauragės rajono savivaldybė dar prieš Kalėdas paskelbė sporto renginių projektų finansavimo konkursą 2022 metų pirmajam pusmečiui. Specialistai sako, kad aktyvumas kol kas nėra didelis, paraiškas galima teikti iki sausio 15 d. ir dažnai būna, kad paraiškų teikėjai atsibunda paskutinę minutę.
Nuotrauka
sportas
Sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Tauragės rajono savivaldybė dar prieš Kalėdas paskelbė sporto renginių projektų finansavimo konkursą 2022 metų pirmajam pusmečiui. Specialistai sako, kad aktyvumas kol kas nėra didelis, paraiškas galima teikti iki sausio 15 d. ir dažnai būna, kad paraiškų teikėjai atsibunda paskutinę minutę.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-12-30
„Bastilijos“ sporto komplekse prieš šventes įvyko net dvi futbolo šventės. Futbolo dienai paminėti skirtame renginyje dėl Sporto centro (SC) taurės susirungė 2013 m. gimusių berniukų komandos. Surengtas ir futbolo šeimų turnyras.
Nuotrauka
SC nuotrauka
Įkelta:
2021-12-22
Tauragės sporto centre gruodžio 21 d. pagerbti metų geriausi sportininkai ir jų treneriai. Šventinę programą puošė Šilutės krepšinio klubo šokėjos. Pasveikinti per trisdešimt sportininkų ir dvi komandos.
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-12-15
Tauragės imtynininkas Mindaugas Venckaitis (97 kg) savo amžiaus ir svorio kategorijoje tapo nugalėtoju devynioliktą kartą surengtame tarptautiniame Pasaulio čempiono Rimanto Bagdono imtynių jaunimo turnyre. Kovotojas įveikė tris varžovus, o aukso medalį garantavusi dvikova truko tik pusantros minutės – tauragiškio persvara buvo akivaizdi.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-12-13
Palangoje surengtame „Žemaitijos lygos taurė VI“ bokso turnyre puikiai pasirodė Tauragės boksininkų komanda. Trenerių Giedriaus Vaištaro ir Dainiaus Jokimaičio auklėtiniai iškovojo pergalių ir prizines vietas.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-07
Tarptautiniame šachmatų turnyre „Baltic Way 2021“ A grupėje žaidusi Eglė Grikšaitė iškovojo trečiąją vietą moterų klasifikacijoje. 13-ojo pasaulio čempiono Gario Kasparovo fondo organizuotas turnyras surengtas po metų pertraukos.