Renaldas Šileris: „badmintoną gali žaisti kiekvienas“
Įkelta:
2018-08-22
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Iš atostogų Kanadoje sugrįžęs Kęstučio Navicko akademijos badmintono treneris Renaldas Šileris teigia, jog už Atlanto šio sporto šakos atstovams sąlygos sportuoti kur kas geresnės. 21 metų tauragiškis Toronte stebėjo, kaip veikia geriausi šio miesto badmintono klubai bei pripažino, kad lietuviams iki to dar labai toli. Apie iškovotas pergales Lietuvos čempionatuose, pradėtą trenerio darbą ir įspūdžius Kanadoje R. Šileris sutiko papasakoti „Tauragės žinių“ skaitytojams.

– Prieš mėnesį grįžai iš Kanados, kur gyvena tavo tėtis. Gal teko stebėti, kokios sąlygos yra ten sportuojantiems vaikams?

– Taip, dalyvavau ir stebėjau ne vieną geriausio Toronto klubo treniruotę. Sąlygos geros, salių daug, kurios specializuotos tik badmintonui. Daug veikiančių klubų, daug žaidėjų, trenerių taip pat netrūksta. Kiekvienas vaikas, norintis žaisti badmintoną, turi daug pasirinkimų, kur tai padaryti. Dėl tokios konkurencijos klubai privalo stengtis visais įmanomais būdais pritraukti žmones žaisti pas juos, o ne kitur. Tiesa, žvelgiant iš trenerio pozicijos, manau, kad mes, lietuviai, stengiamės labiau.

– Esi vienas pajėgiausių badmintonininkų šalyje, pernai tapai šalies vicečempionu, vyksti į tarptautinius turnyrus. Koks pajėgumas yra Lietuvos ir Tauragės badmintono?

– Tauragė atspindi, koks yra Lietuvos badmintono lygis. Tauragiškiai, kiek pamenu, ir kiek yra tekę girdėti, visais laikais būdavo geriausi šalies žaidėjai ir sudarydavo nemažą dalį visos Lietuvos rinktinės sudėties Europos ir Pasaulio čempionatuose. Žiūrint pasauliniu mastu, mūsų šalis tikrai žemame lygyje, lygiuotis galime tik galbūt su keletu Europos valstybių, tokiomis, kaip Latvija, Estija, Islandija. Kitos jau gerokai pabėgusios į priekį, pasiekusios daug aukštesnį meistriškumo lygį.

– Galima sakyti, jog atstovauji vienai tituluočiausių badmintono šeimų Lietuvoje. Tavo senelis, tėtis iškovojo ne po vieną pergalę.

– Senelis (žinomas Tauragės badmintono treneris Jonas Šileris, – red. past.)  pradėjo žaisti pirmas, vėliau tėtis, kuris sportavo iki studijų, vėliau grįžo, po kelių metų, į mėgėjišką sportą. Su manimi – kaip ir aišku – stipriausio šeimoje vietos dar greit neužleisiu. Nors norėčiau, kad sesė, kuri rimtai treniruojasi Kanadoje, jau perimtų šią poziciją.

– Ar susitinkate kartu badmintono aikštelėje?

– Taip, prieš du metus vasarą tėtis su sese buvo grįžę į Tauragę, tai pagaliau turėjome progą visi keturi, su seneliu, pažaisti.

– Pradėjai žaisti būdamas šešerių, buvai tarp dešimties pajėgiausių Lietuvos badmintonininkų, bet pasirinkai ne sportišką profesiją?

– Iki 2016 metų treniravausi aktyviai, kol baigiau mokslus Tauragėje. Aukščiausia vieta Lietuvos badmintono žaidėjų reitinge – jei gerai pamenu – buvo šeštoji. Lietuvos čempionate vyrų vieneto varžybose buvau užėmęs ir ketvirtąją vietą.

Dabar studijuoju teisę Vilniaus universitete, po trijų metų turėsiu magistro laipsnį. Atvykęs į Vilnių dar norėjau sportuoti, tačiau turėjau pasirinkti arba mokslus, arba sportą. Badmintone likau tik kaip treneris.

– Įsijungei į geriausio visų laikų Lietuvos badmintono žaidėjo Kęstučio Navicko akademijos veiklą. Kodėl?

Su akademija susiklostė netikėtai. Povilas (tauragiškis Povilas Bartušis, – red. past.) paprašė pagalbos klijuojant linijas salėje. Ją kaip tik buvo išsinuomojęs Vilniuje, prieš pirmąjį Akademijos sezoną. Atvykęs padėti, susitikau su Kęstučiu Navicku, nors pažįstami buvome jau seniai. Jis pasiūlė po kelis kartus per savaitę padėti treniruoti Vilniuje vaikus. Treniruočių vis daugėjo, o dabar jau kartais būnu beveik visą dieną, jeigu tik pavyksta suderinti su paskaitomis.

Akademijos treniruočių metodai nuo kitų klubų manau skiriasi tuo, kad mes turime konkrečius planus, ko siekiame per mėnesį ar ilgesnį laikotarpį, kokio rezultato reikalaujame iš vaikų. Mes skiriamės dar ir tuo, kad norime, jog vaikai ne tik gerai praleistų laiką ar būtų užimti, reikalaujame, kad jie siektų geriausio įmanomo rezultato badmintone.

– Tavo senelis Jonas yra išugdęs ne vieną Lietuvos talentą, jis nėra praleidęs nė vienos treniruotės. Ar keičiasi treniravimo metodai?

– Tikrai keičiasi, sportas visą laiką tobulėja, todėl važiuojantys su senu bagažu sunkiai pasiekia aukščiausių rezultatų. Daugelį žinių perimame iš Kęstučio, kuris šiuo metu Danijoje ruošia žaidėjus olimpinėms varžyboms. Su Povilu vykstame į badmintono seminarus, peržiūrime geriausių žaidėjų vaizdo įrašus, analizuojame jų techniką ir žaidimą.

Nuotrauka

– Dirbi su vaikais, rengiate stovyklas. Papasakok, kada geriausia pradėti lankyti badmintoną?

– Kaip tik grįžau iš vaikų stovyklos Palangoje. Mes vedame treniruotes ne tik Vilniuje ir Kaune, kur mokslo metų laiku organizuojame ir savaitgalines stovyklas visiems iš Lietuvos miestų suvažiuojantiems badmintonininkams. Jau antrą vasarą iš eilės rengiame po dvi stovyklas Palangoje. Pradėti žaisti badmintoną niekada nevėlu, tačiau geriausia vaikams – pirmoje klasėje, paskui pasiekti aukščiausių rezultatų, kaip ir kitose sporto šakose, gali būti daug sunkiau, bet įmanoma.

– Ar tai daug gebėjimų, specialios įrangos reikalaujantis sportas? Ar jis brangus?

– Talentas, kaip ir visur, yra labai svarbus, bet jis tikrai nelaimi prieš sunkų darbą. Prieš pradedant žaisti badmintoną, jokios įrangos nereikia, treneriai duoda raketes, plunksninukus. Vėliau šis sportas brangsta, kai žaidėjai pradeda patys pirkti savo inventorių, sportbačius, raketes, aprangą, kuprines. Papildomų išlaidų reikalauja dalyvavimas varžybose, ypač turnyrai užsienyje. Galima sakyti, išlaidų padaugėja, kai kyla meistriškumas.

– Dažnai šį sportą atranda suaugę žmonės, kuo jis patrauklus?

– Visų pirma – badmintoną žaisti smagu, žmonės mušinėja raketėmis prie jūros, ežero, sodybose. Pabandę jie susivilioja išmėginti profesionaliau, taip, kaip jis iš tiesų yra žaidžiamas, pagal taisykles. Badmintonas žavus tuo, kad gali žaisti kiekvienas, nesvarbu kiek tau metų, koks tavo svoris. Klube turime ne vieną pavyzdį, kur suaugę virš 35 metų žmonės žaidžia po kelis kartus per savaitę. Mes juos treniruojame, o po metų ar dviejų jie žaidžia mėgėjų varžybose ir netgi užima prizines vietas. Badmintonui didelę įtaką turi besikuriantys klubai, sustiprėjęs marketingas, kaip matome, kiekvienais metais žaidžiančių žmonių skaičius stipriai auga.

– Kokių fizinių savybių reikia? Badmintonininkai atrodo labai greiti.

– Greitis, staigumas, reakcija, mąstymas – tikriausiai svarbiausios badmintoną žaidžiančio žmogaus savybės. Apskritai, šiame sporte žaidžiančio žmogaus kūnas turi būti stiprus, judesiai taisyklingi, nes kitu keliu tai veda traumų link. Mes savo klube mokydami žmones teisingai žaisti, stengiamės sumažinti šią riziką iki minimumo.

Tiesa, šiame sporte vienos savybės laimi prieš kitas, kad ir koks greitas varžovas, protas ir patirtis nugali dažniau. Kas iš to, jeigu bėgi, o muši netiksliai. Tai ypatingai matosi, kai stebi vyresnių, buvusių profesionalų ir jaunesnių sportininkų akistatas.

– Tauragė vadinama badmintono kalve. Šiandien yra keletas vaikų, kurie yra nuolatiniai šalies prizininkai, kokią ateitį jiems prognozuoji?

– Jeigu ir toliau sportuos, stengsis iš visų jėgų, bus tikrai perspektyvūs. Daugelį jų pažįstu, nes atvyksta pasitreniruoti pas mus į stovyklas (Kęstučio Navicko akademijos badmintono stovyklos, – red. past.)

Nuotrauka

– Ar norėtum trenerio karjerą tęsti čia, Tauragėje?

– Šiuo metu sunkiai tai įsivaizduoju, tačiau jau ne kartą visiems esu sakęs, kad be problemų galėčiau po studijų grįžti gyventi į Tauragę. Trenerio darbas man patinka. Tiesa, esu gavęs draugo pažadą, kad kai kitą vasarą jis grįš iš užsienio į Tauragę, norėtų dirbti treneriu. Tai galėtų būti pagrindinė jo veikla, kadangi jis jaunas, o su Jono Šilerio patirtimi ir jo entuziazmu, gautųsi labai geras duetas, galintis pakelti badmintono lygį Tauragėje.

Dėkojame už pokalbį.

Nuotrauka
Krepsinis
Įkelta:
2022-08-12
Naujam RKL sezonui besiruošianti „Tauragė“ paskelbė beveik visus komandos žaidėjus. Ekipos branduolys lieka mažai pakitęs. Tačiau klubo vadovai ruošia netikėtumų ir karščiausias naujienas vasaros pabaigai. Vis dėlto vieną netikėtą žinią atskleidė jau dabar: atakų smaigalyje bus praėjusio sezono finalo MVP (naudingiausias žaidėjas) – Dominykas Matutis.
Nuotrauka
triatlonas draudeniai
Įkelta:
2022-08-10
Praėjusį savaitgalį Tauragės rajone surengtas Lietuvos triatlono etapas. Skaudvilėje planuotas varžybas teko perkelti į Draudenius dėl techninių nesklandumų. Tačiau organizatoriai viliasi, kad šis vis daugiau populiarumo Lietuvoje sulaukiantis renginys apsilankys Tauragės krašte ir dažniau.
Nuotrauka
tinklinis
Įkelta:
2022-08-10
Sporto klubas „Šilas“ savaitgalį surengė jau tradicija tapusį vasaros tinklinio čempionatą. Tai jau penktasis klubo turnyras šią vasarą. Dar liko du suplanuoti turnyrai – vienas įvairaus amžiaus dalyviams, kitas – sezono uždarymo.
Nuotrauka
 Lietuvos tautinio olimpinio komiteto nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
​​​​​​​Slovakijoje surengtame Europos jaunimo olimpinio festivalio badmintono varžybose iš Tauragės kilusi Viltė Paulauskaitė iškovojo bronzos medalį. Finalinėse kovose Viltė įveikė dvi stipresnes varžoves, tačiau fizinis krūvis ir nuovargis palaužė sportininkę pusfinalyje. „Tauragės žinioms“ sportininkė papasakojo ne tik apie emocijas aikštelėje, ateities siekius, bet ir apie pirmuosius žingsnius badmintone.
Nuotrauka
triatlonas
Įkelta:
2022-08-02
Rugpjūčio 7-ąją Tauragės rajone rengiamos Lietuvos triatlono taurės penktojo etapo varžybos. Vyksta dalyvių registracija, ji baigsis (šiandien). Iš pradžių planuota varžybas surengti Skaudvilėje, tačiau dėl užtvankos remonto darbų nuleidus vandenį nuspręsta varžybas surengti Draudeniuose.
Nuotrauka
ralis
Įkelta:
2022-07-30
Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionate dalyvaujantis tauragiškių ekipažas pirmajame etape varžybų nebaigė dėl techninių kliūčių, o antrajame etape nugalėjo savo klasėje. Laukia trečiasis etapas Kražiuose.
Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
2022-07-29
Tauragės sporto centro U12 krepšininkai dalyvavo Lietuvos 3x3 čempionate. Reguliariajame sezone jie iškovojo trečiąją vietą ir žaidė finale Panevėžyje. Ketvirtfinalyje teko žaisti be komandos lyderio ir pripažinti šeimininkų pranašumą.
Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
2022-07-28
„Tauragės“ krepšinio komanda ruošiasi naujam RKL sezonui ir komplektuoja komandą. Atnaujinta sudėtis, kaip įprasta, iš karto neskelbiama. Socialiniame tinkle kortos atskleidžiamos pamažu, skelbiant apie atnaujintas sutartis su komandos senbuviais.
Nuotrauka
baciuska palangoje
Įkelta:
2022-07-27
Tradicinėse 1006 km lenktynėse Palangoje su Nyderlandų komanda dalyvavo tauragiškis Rokas Baciuška. Jis kartu su dar dviem jaunais lietuvių lenktynininkais savo klasėje finišavo pirmi, bendroje įskaitoje – aštunti. Ankstesniais metais lenktynėse nestartuota dėl dar prieš starto procedūrą sugedusio automobilio , tad šįkart keltas maksimalus tikslas. Pasikalbėjome su Roku po lenktynių, nurimus aistroms, ne tik apie šias prestižines lenktynes, bet ir apie ateities planus.
Nuotrauka
zygis
Įkelta:
2022-07-20
Liepos 23-ąją Batakių kaimo bendruomenė „Aukaja“ ir laisvalaikio centras (LC) „Fortūna“ kviečia į 33 km dviračių žygį. Organizatoriai trasą sudarė asfaltuotais keliais, kad šis žygis būtų vaizdingas ir ramus pasivažinėjimas geroje kompanijoje. Po žygio planuojamos vaišės. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-16
Jaunojo lenktynininko talentą įvertino Nyderlandų komanda „JR Motosport“. Rokas atstovaus šiai komandai lenktynėse kartu su kitais jaunaisiais Lietuvos talentais. Prieš porą metų Roko debiutą šiame lenktynių maratone sustabdė sugedęs automobilis, tad tikimasi, kad šįkart debiutas įvyks ir bus sėkmingas.
Nuotrauka
purvo gurksnis
Įkelta:
2022-07-14
Tradicinėse virvės traukimo varžybose „Purvo gurkšnis“ dalyvavo dešimt komandų iš visos Lietuvos. Šiemet daug dalyvių ir žiūrovų emocijų žadinantis renginys vyko Bijotuose.
Nuotrauka
rankinis
Įkelta:
2022-07-13
Europos paplūdimio rankinio čempionate Lietuvos rinktinė užėmė devintąją vietą. Rinktinėje žaidė dvi Tauragės sporto centro auklėtinės. Viena jų pelnė daugiausia įvarčių rinktinėje ir pagal rezultatyvumą užėmė trečiąją vietą tarp visų čempionato žaidėjų.
Nuotrauka
ralis
Įkelta:
2022-07-09
Juodupėje, Rokiškio rajone, surengtos ralio varžybos. Tai buvo Lietuvos automobilio ralio sprinto čempionato ir Lietuvos mini ralio čempionato antrasis etapas. Savo klasėje tauragiškio Pauliaus Skarbaliaus ekipažas iškovojo trečiąją vietą.
Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
2022-07-08
3x3 krepšinio čempionatuose Lietuvoje ir Europoje puikiai pasirodo jaunieji Tauragės krepšininkai. U12 grupės komanda iš Joniškio grįžo su sidabro medaliais. Sidabrą iškovojo ir Europos jaunimo krepšinio čempionate (EYBL) rungtyniaujanti komanda, kuriai atstovauja Tauragės krepšinio mokyklos auklėtinis.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2022-07-05
LFF II lygos pirmojo etapo 12 turo rungtynėse Tauragės FK „Tauras“ namuose sužaidė lygiosiomis su FK „Utenis“.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2022-07-03
Tauragės FK „Tauras“ LFF II lygos čempionato pirmajame etape iki rugsėjo dar sužais šešias rungtynes. Liepą suplanuotos dvi rungtynės ir laikas poilsiui prieš rugpjūtį vyksiantį spurtą. Į antrąją lygą po metų pertraukos grįžusi komanda kelia tikslą patekti į dešimtuką.
Nuotrauka
krepsinis policija
Įkelta:
2022-07-02
Limože (Prancūzija) surengtame Europos policijos krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius. Iki šiol rinktinė nuo pat debiuto 1997 m. pelnydavo aukso arba sidabro medalius. Šių metų čempionate lietuviai suklupo pusfinalyje prieš dabartinius čempionus iš Graikijos. Lietuvos rinktinei atstovauja net trys Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai.
Nuotrauka
baciuska
Įkelta:
2022-07-01
Tauragiškis Rokas Baciuška startuos „Aurum 1006 km lenktynėse“ Palangoje. Jaunojo lenktynininko talentą įvertino Nyderlandų komanda „JR Motosport“. Rokas atstovaus šiai komandai lenktynėse kartu su kitais jaunaisiais Lietuvos talentais. Prieš porą metų Roko debiutą šiame lenktynių maratone sustabdė sugedęs automobilis, tad tikimasi, kad šįkart debiutas įvyks ir bus sėkmingas.
Nuotrauka
atletika
Įkelta:
2022-06-29
Vilniuje surengtame Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionate sėkmingai pasirodė buvę Tauragės sporto centro sportininkai. Vienam jų pavyko įvykdyti Europos jaunių čempionato normatyvą ir iškovoti teisę dalyvauti Europos čempionate.
Nuotrauka
rankinis
Įkelta:
2022-06-24
Lietuvos U16 merginų paplūdimio rankinio rinktinė suformuota artėjančiam Europos paplūdimio rankinio čempionatui, kuris įvyks liepos 7–10 d. Čekijoje. Merginos treniravosi Pasvalyje vykusiame čempionate, kur neturėjo lygių. Dvi sportininkės – iš Tauragės.