Futbolininkų karjerą pradėjo penkiamečiai
Įkelta:
2010-10-19
Nuotrauka
Aprašymas
Būsimųjų Tauragės futbolo žvaigždžių treniruotės linksmos ir judrios. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Visa mažųjų komanda su treneriu Andriumi Bendiku. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka

Į antradienio futbolo treniruotę ant vejos susirinkusiems futbolininkams – vos penkeri–septyneri metukai. Berniukų treneris Andrius Bendikas atidžiai stebi kiekvieną ir ranka rodydamas į keletą jų pranašauja, kad tai būsimieji futbolo talentai. Tauragėje auga nauja futbolininkų pamaina, kuriems treniruotėse kol kas labai svarbu padūkti ir ištroškus atsigerti.

Treneriui tenka užrišti batus

Sporto mokyklos 2002–2003 metais gimę berniukai kruopščiai vykdo trenerio nurodymus. Apšilimo žaidimai, kamuolio valdymo technika, po kurių – rungtynės. Penkiamečiam Kajui, kuriam dar sudėtinga užsirišti sportbačius, į pagalbą atskuba treniruotę stebintis tėtis arba treneris. Iš 20 jaunųjų futbolininkų būrio Andriaus Bendiko pagalbos susivarstyti ir tinkamai apsirengti sportinę aprangą reikia bent keturiems mažiesiems sportininkams.

– Yra tik du penkiamečiai, visi kiti šešerių–septynerių metų. Girdėjau, kad Gargžduose futbolininkais ruošiami berniukai nuo penkerių metų, tačiau be tėvų pagalbos tokius mažiukus treniruoti ir vykti į varžybas kiek sudėtinga, – pasakoja 10 metų vaikus treniruojantis A. Bendikas.

Sustyguoti dar visai mažus berniukus treneriui visai nesunku. Yra taisyklės, kurių visi privalo laikytis, nuobaudos lygios visiems, už komandų nevykdymą – atsispaudimai. Neseniai suformuota futbolininkų grupė kol kas tik bando atrodyti kaip komanda, kuri jau spėjo sužaisti pirmąsias sezono rungtynes su gargždiškiais ir įtikinamai laimėti rezultatu 5:1.

Labai svarbu atsigerti

Pusantros valandos treniruotėje prakaito išlieti tenka nemažai. A. Bendikas sako, jog reikia suprasti vaikų psichologiją, kad galėtum išugdyti gerus sportininkus, komandų lyderius.

– Tokių jau yra, stebiu juos ir net skatinu imtis iniciatyvos. Atsimenu, dar kai treniravau dabartinį „Tauro“ žaidėją Luką Bielskį, šis išsiskyrė savybėmis, leidžiančiomis būti lyderiu: mėgo valdyti kamuolį, nebijodavo prasiveržti, buvo matyti, kad pasitikintis savimi. Tokių žaidėjų negalima tramdyti ir įpinti į masę, – darbo specifika dalijosi A. Bendikas.

Trečiojo dydžio kamuolį berniukams dar sunkiai sekasi valdyti, tačiau neliesdamas žemės kamuolys nesunkiai atšoka nuo mažųjų kojų net po aštuonis kartus. Po keleto pratimų laikas atsipūsti.

– Tai mėgstamiausia ir jiems turbūt svarbiausia treniruočių dalis – nubėgti atsigerti, o po to į tualetą, – juokauja Andrius.

Dalyvaus čempionate

Orams atvėsus futbolininkai iš lauke vykstančių treniruočių persikels į sporto sales. Palaipsniui keletas jų mes šią sporto šaką ir pabėgs kitur. Tačiau stadione pakalbinti berniukai tvirtino, kad futbolo treniruotė daug smagesnė už muzikos ar krepšinio pamokas. Sutartinai šaukė užaugę žaisiantys už „Taurą“.

– Man patinka Lukas Bielskis, – prasitarė Matas.

– O man vokiečiai, – bendraamžiui prieštaravo Airidas.

Čia pat pasipylė jaunųjų ekspertų diskusijos, kuri komanda jiems mielesnė – „Barselona“ ar „Tauras“. Mažamečiai šiemet žada dalyvauti Lietuvos salės futbolo varžybose.

A. Bendikas sako mėgstantis savo darbą, kurio geriausias rezultatas – už Lietuvos rinktinę ir stiprius futbolo klubus žaidžiantys sportininkai, kadaise pradėję treniruotes tokie pat mažiukai, kaip dabartiniai jo auklėtiniai. Tokiais sportininkais treneris gali pasigirti ir didžiuotis, tarp jų jau žinomi Lukas Bielskis (FK „Tauras“), Danijoje žaidžiantis Deivydas Malkevičius, kandidatas į U-19 rinktinę Egidijus Auryla, „Tauro“ dubleriams atstovaujantis Simonas Pilypas.

Nuotrauka
rankinis
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-07-01
Birželio 14-16 dienomis Tauragėje, naujai atidarytame Jaunimo paplūdimio sporto aikštyne, vyko ne tik paplūdimio rankinio varžybos, bet ir kvalifikacijos kėlimo būsimiems paplūdimio rankinio specialistams mokymai, kuriuose dalyvavo nemažas būrys šio sporto entuziastų iš visos Lietuvos. Į paplūdimio rankinio subtilybes gilinosi ne tik jau esami treneriai, bet ir žaidžiantys rankininkai. Pasak Paplūdimio rankinio asociacijos vadovo Klaido Janeikos, tokie susibūrimai labai reikalingi, jie skatina bendradarbiavimą, bendravimą ir padeda plėstis rankinio bendruomenei.
Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-06-14
Birželio 12 d., Jaunimo parke prie Bastilijos komplekso, atidarytas 2023 metais Dalyvaujamojo biudžeto Didelės vertės projektų kategorijoje laimėjęs projektas – Jaunimo paplūdimio sporto aikštynas.
Nuotrauka
ROKAS
MCH photography
Įkelta:
2024-06-10
Penktadienį Kordoboje baigėsi „Desafio Ruta 40“, dovanojęs dalyviams neįkainojamą argentinietišką patirtį. „Challenger“ bagių klasėje kovojęs Rokas Baciuška su šturmanu Sébastien Delaunay paskutinį greičio ruožą įveikė per 2 val. 47 min. 5 s. ir finišavo penkti, tačiau bendroje ralio įskaitoje išlaikė lyderių poziciją. Pasaulio čempionato lentelėje, atsiplėšęs nuo varžovų, Rokas taip pat tvirtai laikosi pirmoje vietoje, tačiau užbaigti darbus dėl titulo turės Maroke – lietuviui trūksta kelių taškų.
Nuotrauka
zaidynes
Įkelta:
2024-05-15
Penktadienį, gegužės 17 d., Tauragės sporto centras kviečia tauragiškius į Martyno Mažvydo progimnazijos stadione organizuojamas Sporto žaidynes, kuriose bus galima pamatyti įvairias sporto šakas. Pasak Tauragės sporto centro direktoriaus Gedimino Sakalausko, tokios žaidynės Tauragėje organizuojamos pirmą kartą, o pati mintis kilo galvojant apie mokslo metų pabaigos šventę. Sporto centro direktorius teigia, jog ir vieta žaidynėms parinkta tokia, jog vienoje vietoje sportuoti galėtų ne vienai sporto šakai atstovaujantys sportininkai. Gerėjanti sporto infrastruktūra mieste leidžia organizuoti masines šventes, kuriose gali dalyvauti komandinės ir indvidualios sporto šakos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Balandžio 18-19 dienomis Vilniuje vyko policijos krepšinio turnyro Lietuvos policijos generalinio komisaro taurei laimėti finalinis etapas.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-04-08
Sekmadienį Grandoloje baigėsi Portugalijos ralis, dovanojęs dalyviams neįkainojamą patirtį ir savotišką europietišką Dakaro versiją. „Challenger“ bagių klasėje kovojęs Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano paskutinį greičio ruožą įveikė per 53 min. 45 sek. ir  finišavo vienuolikti, tačiau bendroje įskaitoje išlaikė lyderių poziciją. Pasaulio čempionato lentelėje, atsiplėšęs nuo kolegų, ekipažas taip pat tvirtai laikosi pirmoje vietoje.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-25
Tauragės sporto centro futbolininkės Sandra Kleinaitė, Melita Globytė, ir Rugilė Kalkiūtė sulaukė kvietimo prisijungti prie Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirmoje lygoje žaidžiančios Plungės Babrungo komandos.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės krepšinio mokyklos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Aironas Voveris, Arnas Mačiūnas, Neimantas Viliušis ir Domas Lingys – ketveriukė, kuri kovo pradžioje Moksleivių krepšinio lygos (MKL) U16 3X3  čempionate iškovojo trečiąją vietą ir šiuo metu ruošiasi Moksleivių krepšinio lygos C diviziono  U16 finalinio ketverto kovoms.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-19
Kovo 15 d. Kaune vyko neeilinis renginys, subūręs futbolo vaikščiojant mėgėjus iš visos Lietuvos. Kauno LFF treniruočių futbolo centre įvyko antrasis Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos organizuojamas futbolo vaikščiojant turnyras, kuriame triumfavo tauragiškių komanda. Turnyre dalyvavo 16 komandų iš Kelmės, Nidos, Tauragės, Marijampolės, Klaipėdos,  Tytuvėnų, Mažeikių, Gargždų. Tauragei šiame turnyre atstovavo net 4 komandos: Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinys, „Beržė“, „Zumpė“, „Tauras“ – pastarieji, laimėję visas žaistas varžybas, tapo turnyro čempionais.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės sporto centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-15
Trečiadienį Bastilijos sporto komplekse sužaistos paskutinės reguliaraus Lietuvos jaunių rankinio čempionato sezono rungtynės, kuriose Tauragės rankininkės užtikrintai, rezultatu 36 - 29 įveikė Panevėžio sporto centro atstoves. Prieš atkrintamąsias Tauragės rankininkės savo sąskaitoje turi 9 pergales ir 3 pralaimėjimus ir surinkusios 30 taškų turnyrinėje lentelėje užimą trečiąją vietą, į priekį užleisdamos Klaipėdos Viesulo bei Kauno rajono SM rankininkes.
Nuotrauka
kase
Rūtos Karmazinaitės, Tomo Marcinkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-03-13
Visą ilgąjį savaitgalį Tauragės „Bastilijos“ sporto komplekse vyko Krepšinio dienai skirti renginiai. Pirmasis startavo Tauragės „Tauragės“ krepšinio klubas, kuris Regionų krepšinio lygos savaitės rungtynėse susitiko su Kazlų Rūdos komanda „Ataka KK“. Fortūna tauragiškiams nebuvo palanki ir po pratęsimo teko pripažinti varžovų pranašumą.
Nuotrauka
plaukikai
Įkelta:
2024-03-05
Tauragės baseino, mokymo plaukti grupių vaikai įrodė, kad baseinas buvo, yra ir bus reikalingas Tauragės bendruomenei. Galime pasidžiaugti tuo, kad mūsų rajono vaikai ne tik sugeba saugiai jaustis vandenyje ir prie vandens, bet ir geba pasiekti gan aukštų sportinių rezultatų varžybose.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-04
Šeštadienį baigėsi Jungtiniuose Arabų Emyratuosę vykęs „Abu Dhabi Desert Challenge“, kur paskutinę ralio dieną dalyviams teko įveikti 206 specialaus greičio ruožo kilometrus. „Challenger“ bagių klasėje varžęsis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano („Can-Am Factory team“) finišavo per 2 val. 38 min. 8 sek. ir užėmė 3-ąją vietą. Bendroje šio etapo įskaitoje ekipažas liko antroje pozicijoje, tačiau pasaulio čempionato lentelėje kyla į pirmą vietą.
Nuotrauka
Rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-02
Penktadienį Abu Dabyje vykstančio antrojo pasaulio ralio-reidų čempionato etapo dalyviai 345 kilometrus važiavo aplink Mezairą, o „Challenger“ bagių klasėje besivaržantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano, finišą pasiekę per 3 val. 29 sek., stabiliai laikosi antroje pozicijoje. Ekipažą kol kas lenkia tik komandos draugas amerikietis Austin Jones.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-03-01
Trečiasis „Abu Dhabi Desert Challenge“ greičio ruožas dalyviams vėl nepagailėjo iššūkių – vis sudėtingesnio lygio kopomis teko važiuoti beveik 300 kilometrų, o po netikėto naktinio lietaus dykumoje matomumas nebuvo pats geriausias. Stabiliai link pagrindinio tikslo judantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano trasą šiandien įveikė per 3 val. 48 sek. ir vėl finišą pasiekė antri. 
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-29
Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame „Abu Dhabi Desert Challenge“ ralyje antradienį sportininkams iš viso teko nuvažiuoti 327 kilometrus, o greičio ruožas driekėsi tarp Al Dhannaho miesto ir Mezairos. Pasaulio čempionato įskaitoje dėl kiekvieno taško kovojantys antrąją vietą šiuo metu užimantys Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano vien iš smėlynų sudarytą trasą įveikė per 3 val. 29 sek. ir finišavo antri.