„Tau ragai“ – juodai raudona armija plečiasi
Įkelta:
2010-05-19
Nuotrauka
Aprašymas
Visą palaikymo atributiką „Tauro“ sirgalių komanda perkasi pati. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Sirgaliai sako, kad itin garsiai šaukti ir skanduoti ne kiekvienas sugeba. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka

Prieš keletą metų susiformavęs Tauragės futbolo komandos sirgalių būrys „Tau ragai“ oficialiuose dokumentuose neegzistuoja. Bendraujant su vyrais paaiškėja, kad tai ne taip ir svarbu. Ištikimiausia „Tauro“ palaikymo armija nepraleido nė vienų varžybų, naudoja savo lėšas, mėgsta alų ir apie futbolą žino beveik viską. Šalikais apsijuosę, šūkius skanduojantys tauragiškiai sirgaliaus gyvenimo būdo ypatybėmis dalijasi su „Tauragės žinių“ skaitytojais.

Varžybos svarbesnės už žmoną

„Mūsų spalvos –juoda ir raudona, mūsų tikslas – būti čempionais. Kas mes esam? „Tauras“ Tauragės! Šalala lalalalala ei ei, šalalalalalalala ei ei, šalalalalalalala, „Tauras“ nugalės visus!“ – Vytauto stadione gerai visiems žinomą skanduotę rėkia gausus būrys Tauragės miesto futbolo komandą palaikančių aistruolių.

Ištikimiausių futbolo komandos vyrukų būrys 2008-ųjų liepos vidury susibūrė į grupę „Tau ragai“. Nuo tada jie visuomet kartu. Nesvarbu – lietus ar vėjas, už savas lėšas jie keliauja į kitus Lietuvos miestus. Su nekantrumu ir nerimu vyrukai laukia UEFA Europos taurės burtų, mat tada komandą palaikyti teks užsienio šalyje.

– Tikimės, kad neištrauks Gruzijos, Kazachstano ar kitos tolimos šalies klubo. Juk tada reiks vizos, tai užtruks daug laiko ir kainuos nemažus pinigus, – kalbėjo „Tau ragų“ sirgalių komandos vadas Rolandas.

37 metų vyrukas tikina, kad kol kas nepraleido nė vienų oficialių „Tauro“ varžybų, nebuvo vos keliose draugiškose, be to, dažnai vyksta į Lietuvos rinktinės futbolo rungtynes.

Likus dviem valandoms iki varžybų, „Tau ragų“ šutvė renkasi prie „Deizės“. Ritualu virtęs susibūrimas nepraeina be bokalaičio alaus ar kitokio energijos suteikiančio gėrimo.

– Nėra tokio dalyko, dėl kurio negalėčiau dalyvauti varžybose. Turbūt palikčiau mirštančią žmoną. Darbas futbolui taip pat negali trukdyti, – rimtu veidu kalbėjo prisistatyti nepanoręs „Tau ragų“ fronto narys.

Nekenčia Kauno „Ultrų“

Namuose vykstančiose varžybose „Tau ragų“ komandos šūkius palaiko apie 20 žmonių. Tiesa, yra buvę, kad susirinko apie 50 žmonių. Daugelis jų – moksleiviai ar nesenai mokyklą baigę jaunuoliai. Yra ir tokių, kurie dirba ir yra sukūrę šeimas. Vyrukai tikisi, kad „Tau ragų“ gretas papildys daugiau norinčiųjų gyventi futbolo sirgaliaus gyvenimo ritmu. Šis palaikymo klubas dar visai naujas ir neturi gilių tradicijų, tokių, kokios yra Vilniaus „Žalgirio“ sirgalių palaikymo komandoje „Pietų IV“.

„Tau ragų“ vyrai pripažįsta, kad muštynėse dalyvauti tenka, nors ir retai. Tiesa, piktų žodžių apie Kauno „Ultras“ jie galėtų pasakyti labai daug.

– Su visai kitų komandų fanais sutariame gerai. Su „Ekrano“ „Pirmąja armada“ į muštynes įsivėlė žiūrovai, tai visai kas kita. O Kauno „Ultrų“ nemėgsta niekas, – aistringai pasakojo Rolandas, puikiai žinantis, kokios būna tikrosios fanų muštynės.

Pašnekovas tikino, kad ypač aršūs radikalių sirgalių būriai yra Lenkijoje, Rusijoje, Serbijoje. Jie nublanksta net prieš nacistiškai nusiteikusius Italijos, Anglijos futbolo aistruolius. „Tau ragų“ būrio šūkius užvedantis Ramūnas sako gerai prisimenantis muštynes Tauragėje su Kauno „Ultromis“.

– Ir pats gavau, ir kitiems daviau, – nenoriai pasakojo vaikinas ir teigė, kad visiškai nebijo pakovoti dėl klubo garbės.

„Tau ragams“ diriguojantis Rolandas šypsosi prisiminęs neseniai gimusios „Klaipėdos“ komandos sirgalių pasirodymą Tauragėje.

– Vilniuje jie tikrai gaus lupti, jei elgsis kaip pas mus. Vyrai turbūt nežino, kad einant pro vartus į stadioną šūkiai nereikalingi, – futbolo fanų taisykles dėstė tauragiškis.

Palaiko „biednesnius“

Baigiantis varžyboms „Tauro“ pergalę vainikuoja dūminės šaškės. Sužinoti, kur jų galima įsigyti, tiksliai nepavyko, vyrai išdavė jų perkantys Lenkijoje.

– Nuo paprastų žiūrovų mes skiriamės tuo, kad rezultatas mus tenkins bet koks. Mes visada būsime su „Tauru“, o žiūrovams reikia tik pergalių, – kalbėjo Rolandas.

Būrys „Tau ragų“ fanų sutartinai kalbėjo, kad „Tauras“ – mylimiausia jų komanda. O per televiziją rodomose varžybose jie dažnai palaiko mažesniu biudžetus turinčias ekipas.

Varžybose girdimas skanduotes sirgaliai nukopijavo ir pritaikė „Tauro“ komandai. Tik maža dalis jų kurtos pačių.

– Olė – olė, šiandien Tauragė laimės. Lalalai la, lalalai la, šiandien Tauragė laimės! – skanduotes pradėjo užvedinėtojų pareigas turintys Egidijus ir Ramūnas.

Gerklingi vyrukai išdavė, kad ypač garsiai šaukti gali Rolandas.

1984 metais „Vytauto“ stadiono atidarymą prisimenantis „Tau ragų“ vadas sako nesuprantąs, kodėl futbolas jam toks svarbus, bet be jo neįsivaizduojantis savo gyvenimo. Fanai niekad neprašė pinigų klubo ar rėmėjų.

– Tai būtų šlykštu. Mes – ne parsidavėliai ir ne išlaikytiniai. Autobusą nuomojamės patys, viską perkam už savo pinigus, – pokalbį baigė vyrai, pridurdami, kad tai esminė tikro sirgalių klubo taisyklė.

Nuotrauka
Turnyro akimirka
VSB nuotrauka
Įkelta:
2023-06-01
Gegužės 29-ąją Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Vytauto stadione organizavo futbolo vaikščiojant turnyrą, kuriame dalyvavo 6 komandos iš Plungės, Marijampolės ir Tauragės. Nepatyrę nė vieno pralaimėjimo turnyro nugalėtojais tapo svečiai iš Plungės. 
Nuotrauka
tinklinis
Rimanto Martinavičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-06-01
Gegužės 28-ąją  Rokiškyje vyko Lietuvos veteranų paplūdimio tinklinio čempionato pirmasis etapas, kuriame varžėsi vyrai trijose amžiaus kategorijose: 40+, 50+, 60+. Net dviejose turnyro amžiaus kategorijose puikiai pasirodė ir prizines vietas iškovojo tauragiškiai.
Nuotrauka
svarsciai
Skaudvilės gimnazijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-31
Gegužės 25–28 dienomis Lenkijos mieste Gdanske surengtos „Amber International Tournament“ svarsčių kilnojimo varžybos. Jose dalyvavę Skaudvilės gimnazijos mokiniai iškovojo ne vieną prizinę vietą.
Nuotrauka
bėgimas
TBK feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-28
Tauragės bėgimo klubas (TBK) ir Tauragės sporto centras (SC) birželio 4-ąją Tėvo dienos proga organizuoja bėgimo varžybas. Dalyvių lauks dvi distancijos, jėgas galės išbandyti ir tėvelių ir vaikų komandos trumpojoje distancijoje.
Nuotrauka
optas
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-27
Gegužės 20-ąją Gargžduose surengtas Lietuvos virvės traukimo čempionato 1-asis etapas. Kol kuria planus gimtajame mieste suburti šios sporto šakos komandą, tauragiškiai broliai Justas ir Julius Optai gina Panevėžio komandos garbę. 
Nuotrauka
rankinis
Komandos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Lietuvos rankinio jaunių (U17) čempionate Tauragės sporto centro komanda iškovojo teisę žaisti finaliniame ketverte. Finalinės kovos vyks gegužės 27–28 d. Vilniuje. 
Nuotrauka
sambo
SK „Herkus“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Pastarasis mėnuo sėkmingas Tauragės sporto centro ir Tauragės dziudo-sambo klubo „Herkus“ sportininkams – trijuose čempionatuose iškovoti įvairių spalvų medaliai. Varžyboms sportininkus ruošia treneris Mantas Sabaliauskas.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Tauragės jaunieji krepšininkai pasižymėjo draugiškuose turnyruose: Tauragės sporto centro auklėtiniai – Kėdainiuose, o Tauragės krepšinio mokyklos jaunimas – Kretingoje.
Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Kupiškyje gegužės 20-ąją surengtame Lietuvos vaikų iki 11 metų imtynių čempionate vieni stipriausių buvo Tauragės sporto centro jaunieji imtynininkai. Komandinėje įskaitoje pelnyta antroji vieta, iškovoti šeši medaliai.
Nuotrauka
boksas
Tauragės kovų akademijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Praėjusį savaitgalį Lietuvos rajonų jaunučių čempionate Tauragėje medalius iškovojo čempionato šeimininkai. Tauragiškiai iš viso pelnė penkiolika medalių.
Nuotrauka
sachmatai
Audriaus Bitino feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Lietuvos pradinių klasių komandos ruošiasi vaikų ir jaunimo šachmatų čempionato finalui, kuriame varžysis dėl LR Prezidento taurės. Tauragei atstovaus „Šaltinio“ progimnazijos komanda.
Nuotrauka
krepsinis veteran
Klubo „Tauragė“ nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Tauragės krepšinio veteranai nenustoja džiuginti aukštais pasiekimais – prieš porą savaičių jie Lietuvos krepšinio veteranų pirmenybėse iškovojo trečiąją vietą, o praėjusį sekmadienį Ukmergėje šešiasdešimtmečių grupės krepšinio veteranų finaliniame ture laimėta antroji vieta. 
Nuotrauka
Krepsinis
Tauragės KM feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Tauragės jauniesiems krepšininkams (gimusiems 2013–2014 m.) pasirodymas Vidurio Lietuvos krepšinio lygoje buvo sėkmingas. Dvi komandos pelnė medalius.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės SC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-16
Lietuvos rankinio jaunučių (U15) čempionate Tauragės sporto centro komanda iškovojo teisę žaisti finaliniame ketverte. Finalinės kovos vyks gegužės 20–21 d. Klaipėdoje.
Nuotrauka
ralis
D. Saukevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-12
Idėja rengti velykinius bei kalėdinius automobilių sporto veteranų slalomo turnyrus Kauno automobilininkų klubui kilo netrukus po pirmojo „Kauno rudens“ ralio, kurio 50-čio jubiliejus bus minimas spalį. Turnyre sėkmingai dalyvauja ir tauragiškiai, parsivežę ne vieną apdovanojimą.  
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės KM feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-11
Moksleivių krepšinio lygoje aiškėja įvairių amžiaus grupių ir divizionų nugalėtojai. Tauragės komandoms pavyko patekti į atkrintamąsias, bet ne visos pateko į finalus.
Nuotrauka
boksas
„SC KOVA“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-10
Iš Lietuvos jaunių bokso čempionato Tauragės sportininkės grįžo tapusios šalies čempionėm – su dviem aukso medaliais. Edvardo Kutujevo auklėtinės užsitikrino ir vietas šalies nacionalinėje rinktinėje.
Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-10
​​​​​​​Marijampolėje surengtame vaikų imtynių čempionate Tauragės sporto centro komanda pelnė septynis medalius. Šio amžiaus grupėje – tai viena stipriausių komandų visoje šalyje.
Nuotrauka
rokas
Marcin Kin nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Rokui su šturmanu Oriol Vidal Montijano kol kas nėra konkurencijos – priešpaskutinę „Sonora Rally“ dieną ekipažas įveikė be didelių sunkumų, o savo T4 motobagių klasėje ir toliau užtikrintai pirmauja.
Nuotrauka
sachmatai
Lietuvos šachmatų federacijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-25
Tauragiškės sesės Ieva ir Laura Grikšaitės tapo Lietuvos mergaičių šachmatų vicečempionėmis savo amžiaus grupėse. Vyriausioji Eglė pelnė bronzą vyresniųjų čempionato pusfinalyje, bet į finalą nepateko.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2023-04-22
Balandžio 22-ąją Pagramančio regioninis parkas organizuoja 12 km žygį, skirtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Žygio metu galėsite pasižvalgyti net po penkis Tauragės krašto liuteroniškus kaimus.