„Tau ragai“ – juodai raudona armija plečiasi
Įkelta:
2010-05-19
Nuotrauka
Aprašymas
Visą palaikymo atributiką „Tauro“ sirgalių komanda perkasi pati. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Sirgaliai sako, kad itin garsiai šaukti ir skanduoti ne kiekvienas sugeba. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka

Prieš keletą metų susiformavęs Tauragės futbolo komandos sirgalių būrys „Tau ragai“ oficialiuose dokumentuose neegzistuoja. Bendraujant su vyrais paaiškėja, kad tai ne taip ir svarbu. Ištikimiausia „Tauro“ palaikymo armija nepraleido nė vienų varžybų, naudoja savo lėšas, mėgsta alų ir apie futbolą žino beveik viską. Šalikais apsijuosę, šūkius skanduojantys tauragiškiai sirgaliaus gyvenimo būdo ypatybėmis dalijasi su „Tauragės žinių“ skaitytojais.

Varžybos svarbesnės už žmoną

„Mūsų spalvos –juoda ir raudona, mūsų tikslas – būti čempionais. Kas mes esam? „Tauras“ Tauragės! Šalala lalalalala ei ei, šalalalalalalala ei ei, šalalalalalalala, „Tauras“ nugalės visus!“ – Vytauto stadione gerai visiems žinomą skanduotę rėkia gausus būrys Tauragės miesto futbolo komandą palaikančių aistruolių.

Ištikimiausių futbolo komandos vyrukų būrys 2008-ųjų liepos vidury susibūrė į grupę „Tau ragai“. Nuo tada jie visuomet kartu. Nesvarbu – lietus ar vėjas, už savas lėšas jie keliauja į kitus Lietuvos miestus. Su nekantrumu ir nerimu vyrukai laukia UEFA Europos taurės burtų, mat tada komandą palaikyti teks užsienio šalyje.

– Tikimės, kad neištrauks Gruzijos, Kazachstano ar kitos tolimos šalies klubo. Juk tada reiks vizos, tai užtruks daug laiko ir kainuos nemažus pinigus, – kalbėjo „Tau ragų“ sirgalių komandos vadas Rolandas.

37 metų vyrukas tikina, kad kol kas nepraleido nė vienų oficialių „Tauro“ varžybų, nebuvo vos keliose draugiškose, be to, dažnai vyksta į Lietuvos rinktinės futbolo rungtynes.

Likus dviem valandoms iki varžybų, „Tau ragų“ šutvė renkasi prie „Deizės“. Ritualu virtęs susibūrimas nepraeina be bokalaičio alaus ar kitokio energijos suteikiančio gėrimo.

– Nėra tokio dalyko, dėl kurio negalėčiau dalyvauti varžybose. Turbūt palikčiau mirštančią žmoną. Darbas futbolui taip pat negali trukdyti, – rimtu veidu kalbėjo prisistatyti nepanoręs „Tau ragų“ fronto narys.

Nekenčia Kauno „Ultrų“

Namuose vykstančiose varžybose „Tau ragų“ komandos šūkius palaiko apie 20 žmonių. Tiesa, yra buvę, kad susirinko apie 50 žmonių. Daugelis jų – moksleiviai ar nesenai mokyklą baigę jaunuoliai. Yra ir tokių, kurie dirba ir yra sukūrę šeimas. Vyrukai tikisi, kad „Tau ragų“ gretas papildys daugiau norinčiųjų gyventi futbolo sirgaliaus gyvenimo ritmu. Šis palaikymo klubas dar visai naujas ir neturi gilių tradicijų, tokių, kokios yra Vilniaus „Žalgirio“ sirgalių palaikymo komandoje „Pietų IV“.

„Tau ragų“ vyrai pripažįsta, kad muštynėse dalyvauti tenka, nors ir retai. Tiesa, piktų žodžių apie Kauno „Ultras“ jie galėtų pasakyti labai daug.

– Su visai kitų komandų fanais sutariame gerai. Su „Ekrano“ „Pirmąja armada“ į muštynes įsivėlė žiūrovai, tai visai kas kita. O Kauno „Ultrų“ nemėgsta niekas, – aistringai pasakojo Rolandas, puikiai žinantis, kokios būna tikrosios fanų muštynės.

Pašnekovas tikino, kad ypač aršūs radikalių sirgalių būriai yra Lenkijoje, Rusijoje, Serbijoje. Jie nublanksta net prieš nacistiškai nusiteikusius Italijos, Anglijos futbolo aistruolius. „Tau ragų“ būrio šūkius užvedantis Ramūnas sako gerai prisimenantis muštynes Tauragėje su Kauno „Ultromis“.

– Ir pats gavau, ir kitiems daviau, – nenoriai pasakojo vaikinas ir teigė, kad visiškai nebijo pakovoti dėl klubo garbės.

„Tau ragams“ diriguojantis Rolandas šypsosi prisiminęs neseniai gimusios „Klaipėdos“ komandos sirgalių pasirodymą Tauragėje.

– Vilniuje jie tikrai gaus lupti, jei elgsis kaip pas mus. Vyrai turbūt nežino, kad einant pro vartus į stadioną šūkiai nereikalingi, – futbolo fanų taisykles dėstė tauragiškis.

Palaiko „biednesnius“

Baigiantis varžyboms „Tauro“ pergalę vainikuoja dūminės šaškės. Sužinoti, kur jų galima įsigyti, tiksliai nepavyko, vyrai išdavė jų perkantys Lenkijoje.

– Nuo paprastų žiūrovų mes skiriamės tuo, kad rezultatas mus tenkins bet koks. Mes visada būsime su „Tauru“, o žiūrovams reikia tik pergalių, – kalbėjo Rolandas.

Būrys „Tau ragų“ fanų sutartinai kalbėjo, kad „Tauras“ – mylimiausia jų komanda. O per televiziją rodomose varžybose jie dažnai palaiko mažesniu biudžetus turinčias ekipas.

Varžybose girdimas skanduotes sirgaliai nukopijavo ir pritaikė „Tauro“ komandai. Tik maža dalis jų kurtos pačių.

– Olė – olė, šiandien Tauragė laimės. Lalalai la, lalalai la, šiandien Tauragė laimės! – skanduotes pradėjo užvedinėtojų pareigas turintys Egidijus ir Ramūnas.

Gerklingi vyrukai išdavė, kad ypač garsiai šaukti gali Rolandas.

1984 metais „Vytauto“ stadiono atidarymą prisimenantis „Tau ragų“ vadas sako nesuprantąs, kodėl futbolas jam toks svarbus, bet be jo neįsivaizduojantis savo gyvenimo. Fanai niekad neprašė pinigų klubo ar rėmėjų.

– Tai būtų šlykštu. Mes – ne parsidavėliai ir ne išlaikytiniai. Autobusą nuomojamės patys, viską perkam už savo pinigus, – pokalbį baigė vyrai, pridurdami, kad tai esminė tikro sirgalių klubo taisyklė.

Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-06-14
Birželio 12 d., Jaunimo parke prie Bastilijos komplekso, atidarytas 2023 metais Dalyvaujamojo biudžeto Didelės vertės projektų kategorijoje laimėjęs projektas – Jaunimo paplūdimio sporto aikštynas.
Nuotrauka
ROKAS
MCH photography
Įkelta:
2024-06-10
Penktadienį Kordoboje baigėsi „Desafio Ruta 40“, dovanojęs dalyviams neįkainojamą argentinietišką patirtį. „Challenger“ bagių klasėje kovojęs Rokas Baciuška su šturmanu Sébastien Delaunay paskutinį greičio ruožą įveikė per 2 val. 47 min. 5 s. ir finišavo penkti, tačiau bendroje ralio įskaitoje išlaikė lyderių poziciją. Pasaulio čempionato lentelėje, atsiplėšęs nuo varžovų, Rokas taip pat tvirtai laikosi pirmoje vietoje, tačiau užbaigti darbus dėl titulo turės Maroke – lietuviui trūksta kelių taškų.
Nuotrauka
zaidynes
Įkelta:
2024-05-15
Penktadienį, gegužės 17 d., Tauragės sporto centras kviečia tauragiškius į Martyno Mažvydo progimnazijos stadione organizuojamas Sporto žaidynes, kuriose bus galima pamatyti įvairias sporto šakas. Pasak Tauragės sporto centro direktoriaus Gedimino Sakalausko, tokios žaidynės Tauragėje organizuojamos pirmą kartą, o pati mintis kilo galvojant apie mokslo metų pabaigos šventę. Sporto centro direktorius teigia, jog ir vieta žaidynėms parinkta tokia, jog vienoje vietoje sportuoti galėtų ne vienai sporto šakai atstovaujantys sportininkai. Gerėjanti sporto infrastruktūra mieste leidžia organizuoti masines šventes, kuriose gali dalyvauti komandinės ir indvidualios sporto šakos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Balandžio 18-19 dienomis Vilniuje vyko policijos krepšinio turnyro Lietuvos policijos generalinio komisaro taurei laimėti finalinis etapas.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-04-08
Sekmadienį Grandoloje baigėsi Portugalijos ralis, dovanojęs dalyviams neįkainojamą patirtį ir savotišką europietišką Dakaro versiją. „Challenger“ bagių klasėje kovojęs Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano paskutinį greičio ruožą įveikė per 53 min. 45 sek. ir  finišavo vienuolikti, tačiau bendroje įskaitoje išlaikė lyderių poziciją. Pasaulio čempionato lentelėje, atsiplėšęs nuo kolegų, ekipažas taip pat tvirtai laikosi pirmoje vietoje.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-25
Tauragės sporto centro futbolininkės Sandra Kleinaitė, Melita Globytė, ir Rugilė Kalkiūtė sulaukė kvietimo prisijungti prie Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirmoje lygoje žaidžiančios Plungės Babrungo komandos.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės krepšinio mokyklos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Aironas Voveris, Arnas Mačiūnas, Neimantas Viliušis ir Domas Lingys – ketveriukė, kuri kovo pradžioje Moksleivių krepšinio lygos (MKL) U16 3X3  čempionate iškovojo trečiąją vietą ir šiuo metu ruošiasi Moksleivių krepšinio lygos C diviziono  U16 finalinio ketverto kovoms.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-19
Kovo 15 d. Kaune vyko neeilinis renginys, subūręs futbolo vaikščiojant mėgėjus iš visos Lietuvos. Kauno LFF treniruočių futbolo centre įvyko antrasis Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos organizuojamas futbolo vaikščiojant turnyras, kuriame triumfavo tauragiškių komanda. Turnyre dalyvavo 16 komandų iš Kelmės, Nidos, Tauragės, Marijampolės, Klaipėdos,  Tytuvėnų, Mažeikių, Gargždų. Tauragei šiame turnyre atstovavo net 4 komandos: Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinys, „Beržė“, „Zumpė“, „Tauras“ – pastarieji, laimėję visas žaistas varžybas, tapo turnyro čempionais.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės sporto centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-15
Trečiadienį Bastilijos sporto komplekse sužaistos paskutinės reguliaraus Lietuvos jaunių rankinio čempionato sezono rungtynės, kuriose Tauragės rankininkės užtikrintai, rezultatu 36 - 29 įveikė Panevėžio sporto centro atstoves. Prieš atkrintamąsias Tauragės rankininkės savo sąskaitoje turi 9 pergales ir 3 pralaimėjimus ir surinkusios 30 taškų turnyrinėje lentelėje užimą trečiąją vietą, į priekį užleisdamos Klaipėdos Viesulo bei Kauno rajono SM rankininkes.
Nuotrauka
kase
Rūtos Karmazinaitės, Tomo Marcinkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-03-13
Visą ilgąjį savaitgalį Tauragės „Bastilijos“ sporto komplekse vyko Krepšinio dienai skirti renginiai. Pirmasis startavo Tauragės „Tauragės“ krepšinio klubas, kuris Regionų krepšinio lygos savaitės rungtynėse susitiko su Kazlų Rūdos komanda „Ataka KK“. Fortūna tauragiškiams nebuvo palanki ir po pratęsimo teko pripažinti varžovų pranašumą.
Nuotrauka
plaukikai
Įkelta:
2024-03-05
Tauragės baseino, mokymo plaukti grupių vaikai įrodė, kad baseinas buvo, yra ir bus reikalingas Tauragės bendruomenei. Galime pasidžiaugti tuo, kad mūsų rajono vaikai ne tik sugeba saugiai jaustis vandenyje ir prie vandens, bet ir geba pasiekti gan aukštų sportinių rezultatų varžybose.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-04
Šeštadienį baigėsi Jungtiniuose Arabų Emyratuosę vykęs „Abu Dhabi Desert Challenge“, kur paskutinę ralio dieną dalyviams teko įveikti 206 specialaus greičio ruožo kilometrus. „Challenger“ bagių klasėje varžęsis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano („Can-Am Factory team“) finišavo per 2 val. 38 min. 8 sek. ir užėmė 3-ąją vietą. Bendroje šio etapo įskaitoje ekipažas liko antroje pozicijoje, tačiau pasaulio čempionato lentelėje kyla į pirmą vietą.
Nuotrauka
Rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-02
Penktadienį Abu Dabyje vykstančio antrojo pasaulio ralio-reidų čempionato etapo dalyviai 345 kilometrus važiavo aplink Mezairą, o „Challenger“ bagių klasėje besivaržantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano, finišą pasiekę per 3 val. 29 sek., stabiliai laikosi antroje pozicijoje. Ekipažą kol kas lenkia tik komandos draugas amerikietis Austin Jones.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-03-01
Trečiasis „Abu Dhabi Desert Challenge“ greičio ruožas dalyviams vėl nepagailėjo iššūkių – vis sudėtingesnio lygio kopomis teko važiuoti beveik 300 kilometrų, o po netikėto naktinio lietaus dykumoje matomumas nebuvo pats geriausias. Stabiliai link pagrindinio tikslo judantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano trasą šiandien įveikė per 3 val. 48 sek. ir vėl finišą pasiekė antri. 
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-29
Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame „Abu Dhabi Desert Challenge“ ralyje antradienį sportininkams iš viso teko nuvažiuoti 327 kilometrus, o greičio ruožas driekėsi tarp Al Dhannaho miesto ir Mezairos. Pasaulio čempionato įskaitoje dėl kiekvieno taško kovojantys antrąją vietą šiuo metu užimantys Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano vien iš smėlynų sudarytą trasą įveikė per 3 val. 29 sek. ir finišavo antri.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-27
Pirmadienį Abu Dabyje pradėtas antrasis pasaulio ralio-reidų čempionato etapas, kuriame varžosi ir kopų mylėtojas, trečiąją vietą šių metų Dakare iškovojęs Rokas Baciuška. Challenger klasėje besivaržantis lenktynininkas su šturmanu Oriol Vidal Montijano 5 kilometrų ilgio „Abu Dhabi Desert Challenge“ prologą įveikė per 3 min. 32 sek. ir užėmė trečiąją vietą.