Vietoj kandidato nuotraukos – „Ferrari“ paveiksliukas
Įkelta:
2023-01-09
Nuotrauka
rinkimai
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Rinkimų komisijos posėdis

 

 

Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos posėdyje aptarta, kaip kandidatams sekasi pateikti pareiškinius dokumentus. Komisijos pirmininkas Tadas Pauparis susirinkusiuosius informavo – viena partija, elektroninėje sistemoje pildydama dokumentus, vietoje kandidatų nuotraukų pateikia įvairius paveikslėlius, tarp jų  – prabangaus „Ferrari“ automobilio nuotrauką. 

Pareiškiniuose dokumentuose – klaidos

Komisija priima pareiškinius kandidatų, dalyvausiančių savivaldos rinkimuose, dokumentus. Viena partijų, anot komisijos pirmininko, susidūrė su problema – dokumentuose nėra nurodytos kandidatų biografijos. 

– Parašiau šios partijos atstovui laišką, kad jie už tai atsakingi. Aš tik informavau apie problemą, – sakė T. Pauparis. 

Kita partija pareiškiniuose dokumentuose nurodė pernelyg ilgą programą, viršijusią 1,8 tūkst. rašybos ženklų. Taigi ji buvo atmesta, bet partija šį trūkumą ištaisė.  

Vis dėlto didžiausią komisijos narių nusistebėjimą sukėlė dar vienos partijos iki šiol rengiami dokumentai. Nors jie dar nėra pateikti, sistemoje matoma, kas yra pildoma. Ir aiškėja, kad vietoje, kurioje turėtų būti pateiktos kandidatų nuotraukos, įkeliamos su tuo niekaip nesusijusios fotografijos. T. Pauparis komisijos posėdyje iškėlė kompiuterį, kuriame buvo matyti pareiškiniai dokumentai. Ten pat – ir automobilio „Ferrari“ ženkliukas, nors vietoje to turėjo būti įkelta kandidato nuotrauka. 

– Kol kas ši partija dar tik rengia dokumentus, – sakė komisijos pirmininkas. – Įdomu, kad kandidatų sąraše vietoje nuotraukų pateikinėja paveiksliukus. Esmė ta, kad pagal Rinkimų kodeksą, jeigu jie tokius dokumentus pateiks, reikalavimų jie neatitiks. <...> Aš jiems skambinau, yra ir Vyriausiosios rinkimų komisijos laiškas, kad jie to nedarytų, bet kol kas dokumentas dar tik rengiamas. Jeigu jie mums ir nepateikė, oficialios informacijos dar nėra. Tai čia komisijos narius tik supažindinu su informacija.

Pareiškinius dokumentus praėjusią savaitę iki penktadienio pateikė Lietuvos socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, TS-LKD, Lietuvos regionų partija, Liberalų sąjūdis, Darbo partija. 

Paskirstė pareigybes

T. Pauparis informavo, kad 11-kai komisijos narių teks prižiūrėti 33 apylinkes, tad kiekvienas narys prižiūrės mažiausiai po 3 apylinkes: vieną didesnę ir dvi mažesnes. 

– Tai yra laisva valia pasiskirstyti, kurią apylinkę kuruosite, – sakė T. Pauparis.  

Komisijos posėdyje aptarti ir pareigybių klausimai. Nuspręsta, kad skundų, prašymų tyrimo grupės vadovo pareigas eis Tauragės apylinkės teismo darbuotojas Mindaugas Radvila. Politinės reklamos stebėsenos grupės koordinatore tapo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė Diana Karpienė. Savivaldybės administracijos direktoriaus deleguota Šarūnė Stasytienė, savivaldybės Teisės skyriaus darbuotoja Agnė Jurkauskė, savivaldybės darbuotoja Greta Jankauskaitė tapo atsakingos už mažos vertės viešųjų pirkimų atlikimą.

Paaiškėjo, kiek skirta lėšų rinkimams Tauragės rajone. Bendros lėšos, skirtos Tauragės apygardai, siekia 155 tūkst. tūkst. eurų, didžioji dalis jų atiteks personalo samdymui, komisijų narių darbo užmokesčiui, dalis lėšų nukeliaus informatikams, transporto išlaidoms, kanceliarinėms prekėms ir t.t. 

Iki sausio 11-osios visi Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos nariai privalo deklaruoti viešus ir privačius interesus. Iki sausio vidurio pat bus tikrinamos apylinkių sąlygos, ar jos atitinka keliamus reikalavimus balsavimo patalpoms. 

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kovo 5-ąją. 

Nuotrauka
gintare jav
Įkelta:
2024-01-25
Sausio 24 dieną, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur dalyvaus „Open World“ programos „Regional and Municipal Leaders and Climate Change“ projekte, skirtame regionų ir savivaldybių lyderiams, aktyviai dirbantiems aplinkos apsaugos bei klimato kaitos srityse.
Nuotrauka
savivalda
Įkelta:
2024-01-15
 Lietuvos Respublikos Seimo priimtas ir Prezidento patvirtintas 2024 m. šalies biudžetas. Kyla minimali alga iki 924 Eur taip pat keičiasi ir biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai, didėja pensininkų pajamos, neapmokestinamo pajamų dydis kyla 20 procentų ir pasiekia 747 Eurus. Taip pat didėja socialinės išmokos, vaiko pinigai ir dar daug kitų pasikeitimų laukia. O kaip gyvensime Tauragėje šiais 2024 – aisiais ir koks mūsų savivaldybės biudžeto projektas? Į pateiktus klausimus atsakė savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas ir savivaldybės Administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.
Nuotrauka
giedre
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Vakar darbą Tauragės rajono savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės (pakaitinės vyriausiosios specialistės) pareigose pradėjo eiti Giedrė Kaveckienė.
Nuotrauka
darbuotoja
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-16
Šią savaitę kalbos tvarkytojos pareigas Tauragės rajono savivaldybės administracijoje pradėjo eiti Deimantė Račiūnienė.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-08-02
Rajono mero potvarkiu patvirtintos ir paskirstytos lėšos antrojo pusmečio kultūros projektams. Iš viso išdalinta 32 111,65 euro. Didžiausia suma atiteko Tauragės kultūros centro teiktiems projektams finansuoti.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-26
Liepos 24 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandą papildė du nauji darbuotojai – Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistės (mero referentės) pareigas pradėjo eiti Viktorija Pociūtė, o Viešųjų pirkimų skyrių papildė specialistė – Agnė Gendrolienė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-26
Seimas patvirtino Vietos savivaldos įstatymo pakeitimą, pagal kurį atsisakyta vadinamųjų kanceliarinių išmokų, o savivaldybių tarybų nariams bus mokamas darbo užmokestis. Jis sieks 20 proc. savivaldybės merų algos, kuri priklauso nuo savivaldybių gyventojų skaičiaus. Tauragės politikai gaus per 650 eurų.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-23
Savivaldybių tarybų narių finansų skaidrinimo projektas „Skaidrinam 2023“ šalyje sukėlė tikrą audrą – žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kaip savivaldybių tarybų politikai leidžia biudžeto lėšas savo veiklai vykdyti, pasipiktinimo dėl galimai neskaidriai naudojamų lėšų neslepia visuomenė, tyrimų ėmėsi ir specialiosios tarnybos. Nagrinėjamas ir Tauragės savivaldybės vadinamųjų kanceliarinių lėšų panaudojimas – tarybos narių veiklai skirtų lėšų pagrindimo dokumentų projektui „Skaidrinam“ mūsų savivaldybė dar nepateikė, o trečiadienį pranešta, kad Klaipėdos prokuratūroje bus aiškinamasi dėl Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių lėšų panaudojimo.   
Nuotrauka
sveikatos remimas
Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuotrauka
Įkelta:
2023-05-03
Paskutiniajame senosios kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai patvirtino visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2023 metų priemones. Joms įgyvendinti skirta per 70 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
darbuotojai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-02
Nuo šiandien Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandą papildė du nauji darbuotojai – statybos skyriaus specialistas Ramūnas Mockus ir Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus pakaitinė vyriausioji specialistė Rasa Kavaliauskė. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Trečiadienį į iškilmingą posėdį rinkosi naujoji savivaldybės taryba, dirbsianti ateinančius ketverius metus. Prisiekė 24 tarybos nariai ir antrajai kadencijai išrinktas rajono meras Dovydas Kaminskas. Dar vienas išrinktasis tarybos narys posėdyje nedalyvavo, apie priežastis neskelbiama.  
Nuotrauka
mero komanda
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Pirmasis sprendimas, kurį priėmė trečiadienį prisiekusi naujoji savivaldybės taryba, – mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo  valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus patvirtinimas. Komandoje – 8 pareigybės. Ketvirtadienį meras pasirašė potvarkius ir įvardijo pirmąsias komandos narių pavardes. 
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-26
Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Tadas Pauparis skelbia sušaukiantis pirmąjį išrinktos 2023–2027 m. kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdį. 
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-25
Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Tadas Pauparis skelbia sušaukiantis pirmąjį išrinktos 2023–2027 m. kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdį. 
Nuotrauka
rakauskiene raulinavicius
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-24
Trečiadienį į paskutinį posėdį rinkosi 2019–2023 m. kadencijos savivaldybės taryba. Tarp 40 priimtų sprendimų – patvirtintos mokyklų veiklos ataskaitos, su nuo balandžio 1-osios įsigaliojusio naujos redakcijos Vietos savivaldos įstatymu susiję savivaldybės administracijos nuostatų ir struktūros pakeitimai ir kiti klausimai. Iš pareigų atleisti savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė ir jos pavaduotojas Tomas Raulinavičius. O meras Dovydas Kaminskas, dėkodamas už bendrą darbą politikams ir administracijos darbuotojams, linkėjo meilės savo kraštui, žmogui, optimizmo mintyse ir nebijoti pokyčių.