Pusiaukelės namai Tauragėje: laukiama sutarties pasirašymo
Įkelta:
2022-10-18
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Nuotraukos autorius:
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Aprašymas

Savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė atsiėmė Tauragei skirtą apdovanojimą

 

,
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Nuotraukos autorius:
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Aprašymas

Pusiaukelės namai, tikėtina, įsikurs šiame pastate

 

Iki metų pabaigos, planuojama, Tauragėje duris atvers Pusiaukelės namai. Juose apsigyvens iš mūsų krašto kilę nuteistieji, kurie baigia atlikti bausmę ir yra motyvuoti įsilieti į visuomenę. Už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą, savivaldybių asociacijos renginyje Tauragės savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“. Tuo tarpu pastato, kuriame turėtų įsikurti Pusiaukelės namai, savininkas, kol sutartis su ministerija nepasirašyta, nieko komentuoti nenori.

Kas tie Pusiaukelės namai?

Pusiaukelės namai yra skirti nuteistiesiems, kurie baigia atlikti bausmę ir yra motyvuoti integruotis į visuomenę. Į pusiaukelės namus perkeliami tik tokie asmenys, kurie padarė lengvus arba labai lengvus nusikaltimus, neturi žalingų įpročių, yra pasirengę dirbti ir mokytis, nori grįžti į visavertį gyvenimą visuomenėje.

Pusiaukelės namai pradėti įrenginėti Teisingumo ministerijos ir verslo iniciatyva, Tauragėje, pramonės rajone, Pramonės gatvėje. Iš viso pastate planuojama įrengti 16 kambarių. Čia apsigyvens nuteistieji, kurie eis į darbą, mokės mokesčius ir laikysis jiems sudaryto griežto tvarkaraščio. Ne darbo metu juos prižiūrės socialiniai darbuotojai ir prižiūrėtojai. Pusiaukelės namuose asmenys gyvens darbo dienomis, o savaitgaliais jiems bus sudarytos sąlygos laiką leisti namuose su savo šeimomis.

Planuojama, kad Pusiaukelės namai pradės veikti šių metų pabaigoje, juose pirmiausia apsigyvens asmenys iš Tauragės rajono bei apskrities.

Vienas svarbiausių ministerijos prioritetų 

Pasak teisingumo viceministro Elano Jablonsko, pusiaukelės namų plėtra – vienas svarbiausių Teisingumo ministerijos prioritetų. Šalyje jau veikia 5 pusiaukelės namai, o esama patirtis atskleidžia, kad tai yra bene labiausiai pasiteisinantis nuteistųjų resocializacijos metodas, kuris leidžia žmogui greičiau keisti gyvenimo būdą ir grįžti į visuomenę.

Savivaldybės pagalba steigiant Pusiaukelės namus yra labiau simbolinė, tačiau, pasak jo, džiugina tai, kad Teisingumo ministerijos vystomas projektas neapsiriboja sostine, o yra plėtojamas ir Lietuvos regionuose, taip kuriant papildomas darbo vietas, nes tokiems namams bus reikalingi prižiūrėtojai ir socialiniai darbuotojai. Tai yra tikroji regioninė politika.

Nuotrauka
pusiaukeles namai
Tauragės savivaldybės nuotrauka

Pasak Kalėjimų departamento direktoriaus patarėjo Česlovo Jociaus, stengiamasi sukurti kuo palankesnes sąlygas motyvuotiems nuteistiesiems gyventi laisvėje ir kuo greičiau ir sklandžiau integruotis į visuomenę. Šiuose namuose laisvės suvaržymai yra mažesni, nei įprastose pataisos įstaigose bausmes atliekančių nuteistųjų, todėl norintiems čia patekti nuteistiesiems yra keliami griežti reikalavimai, kuriuos bent menkiausiai pažeidę nuteistieji gali būti bet kada grąžinami į ankstesnę pataisos įstaigą.

„Įkalintieji yra mūsų visuomenės dalis, tik laikomi izoliuoti. Anksčiau ar vėliau jie sugrįš į tą pačią visuomenę, todėl jiems svarbu padėti integruotis. Dėkoju Tauragėje veikiančiam verslui, kuris sukūrė naujus namus tiems, kurie yra pasirengę mokytis, dirbti ir grįžti į visavertį gyvenimą nekartojant praeityje padarytų klaidų“, – sakė Tauragės savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

„Šis modelis pasiteisina“

Pusiaukelės namų tinklo projektą įgyvendina LR Teisingumo ministerija. „Tauragės žinios“ paprašė ministerijos pakomentuoti Pusiaukelės namų steigimą Tauragėje. Teisingumo ministerijos atsiųstoje informacijoje rašoma, kad pagal „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimo“ projektą, finansuojamą 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, planuojama įsteigti 3 pusiaukelės namus, iš kurių vienas numatomas Tauragėje. Lietuvoje nuo 2015 m. jau veikia 5 pusiaukelės namai: Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje, Pravieniškėse ir Panevėžyje.

Tauragės miestas pasirinktas todėl, kad Vakarų Lietuvoje nėra tokio tipo įstaigos. Pažymėtina, kad nemaža dalis asmenų, atlikusių bausmę įkalinimo įstaigoje, grįžta į Klaipėdos apskritį, kur įsidarbina ir apsigyvena.

Atsakant į klausimą, ar nėra praktikos prieš pradedant įgyvendinti tokį projektą pasitarti su visuomene, rašoma: „Diskusijos su visuomene visuomet tokiais atvejais vyksta, artimiausiu metu numatomos platesnės diskusijos, taip pat renkantis konkrečias vietas yra atsižvelgiama į gyventojų tankumo rodiklius. Svarbu paminėti, kad pusiaukelės namuose kuriamos palankios sąlygos motyvuotiems nuteistiesiems gyventi laisvėje ir integruotis į visuomenę, mažinančios nuteistųjų skaičių laisvės atėmimo vietose bei pakartotinį nusikalstamumą: jie jau dabar yra bendruomenės dalis, joje dirba ar studijuoja, kadangi prieš perkeliant nuteistąjį į Pusiaukelės namus jis turi susirasti darbą arba studijuoti. Pusiaukelės namų gyventojai yra įtraukiami į įvairias socialinės reabilitacijos programas, dalyvauja miesto tvarkyme ir švarinime, dalyvauja įvairiose bendruomenės veiklose. Jiems yra sudarytos visos sąlygos palaikyti ryšius su šeimomis ir artimaisiais. Pusiaukelės namuose nuteistieji gali geriau pasiruošti gyvenimui laisvėje ir jaustis saugiai prieš išeinant į laisvę. Tai, kad šis modelis pasiteisina, pagrindžia ir kitų pusiaukelės namų, esančių Vilniuje, Panevėžyje ir kt. geroji praktika. 

Pažymėtina, kad tokie asmenys nebėra linkę pakartotinai nusikalsti. Pusiaukelės namus yra įsteigusios Jungtinės Amerikos Valstijos, Norvegijos Karalystė, Čekijos Respublika, Belgija ir kt.

Pasidomėjus, kas yra pastato, kuriame įsikurs pusiaukelės namai, savininkas, atsakyta, kad šiuo metu pastatas nuosavybės teise priklauso privačiam sektoriui. Jeigu bus įsigytas planuojamas pastatas Tauragėje, jo savininkė bus Lietuvos valstybė“.

Kada pusiaukelės namai priims pirmuosius gyventojus? „Planuojama, kad pusiaukelės namai Tauragėje bus įsteigti iki metų pabaigos, tačiau tai priklausys nuo to, kada įvyks planuojamo pastato pirkimo procedūros“, – rašoma ministerijos pateiktame atsakyme.

„Apie ką galima kalbėti, kol nėra sutarties?“

Pastatas, kuriame turėtų įsikurti Pusiaukelės namai, stovi UAB „Tauragės agrotechnika“  teritorijoje. Pasak bendrovės vadovo Edmundo Abromo, anksčiau planuota čia įrengti viešbutį – viskas daroma viešbučio principu. Ar jame bus įrengti Pusiaukelės namai, jis sako kol kas tiksliai atsakyti negalįs, kol nėra pasirašyta sutartis. 

– Kol kas viskas kalbų lygyje, todėl nieko kol kas nekomentuosiu. Apie ką galima kalbėti, kol nėra sutarties? – teigė jis. – Kai pasirašysiu sutartį, tada galėsiu kažką daugiau pasakyti. Jeigu pasirašysiu.  

Paklaustas, ar pastatas jau baigtas įrengti, jis sakė, kad dar yra smulkių darbų.

Tauragė – tarp laureatų 

Praėjusį penktadienį šalies savivaldybėms įteikti metų apdovanojimai – „Auksinių krivūlių“ statulėlės. Jau septynioliktą kartą Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė apdovanojimus konkrečiose srityse pasižymėjusioms savivaldybėms. Tarp laureatų – Tauragės rajono savivaldybė, įvertinta už socialinę atsakomybę ir apdovanota „Už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą“. Šį apdovanojimą savivaldybei skyrė Teisingumo ministerija. 

Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-09
Artėjant 2023 m. kovo 5 d. vyksiantiems savivaldybių tarybų ir merų rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad rinkimų stebėtojų kandidatūras registruoja ir asmens duomenų apsaugą užtikrina savivaldybių rinkimų komisijos. 
Nuotrauka
rinkimai
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-09
Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos posėdyje aptarta, kaip kandidatams sekasi pateikti pareiškinius dokumentus. Komisijos pirmininkas Tadas Pauparis susirinkusiuosius informavo – viena partija, elektroninėje sistemoje pildydama dokumentus, vietoje kandidatų nuotraukų pateikia įvairius paveikslėlius, tarp jų  – prabangaus „Ferrari“ automobilio nuotrauką. 
Nuotrauka
savivalda
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-05
Paskelbta investuotojo atranka projektui „Tauragės savivaldybės gatvių infrastruktūros modernizavimas privačios partnerystės būdu“. Su privataus investuotojo prisidėjimu planuojama išasfaltuoti 20 Tauragės miesto gatvių. Apie tai skelbia Tauragės savivaldybė.
Nuotrauka
padekos vakaras
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Gruodžio 21-ąją Tauragės kultūros rūmuose surengtas tradicinis metų renginys – mero padėkos vakaras. Renginio metu įvertinti nusipelnę Tauragės rajono žmonės, jų iniciatyvos ir darbai. Už įvairius nuopelnus nominantams įteiktos Tauro rago statulėlės ir Garbės ženklai.
Nuotrauka
egle eitutyte
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-06
Gruodžio 6 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistės pareigas pradėjo eiti nauja darbuotoja – Eglė Eitutytė. Darbuotoja koordinuos projekto „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ komunikacijos sklaidą rajone ir Lietuvoje.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-03
Lapkričio 29-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų narių sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Iki antradienio  savivaldos rinkimuose Tauragėje buvo užsiregistravusios keturios politinės partijos. 
Nuotrauka
geles
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės savivaldybės administracija šio mėnesio viduryje sudarė keturias sutartis įvairioms reprezentacinėms prekėms įsigyti. Tam numatyta išleisti 20 tūkst. eurų.
Nuotrauka
meras
Dovydo Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-29
Oficialiai patvirtinta, kad savivaldos rinkimai kitąmet vyks kovo 5-ąją. Tą dieną gyventojai rinks savivaldybės tarybos narius ir merą. Jau buvo aišku, kad dėl mero posto pavasarį kausis 5 kandidatai, o vakar apie savo kandidatavimą pranešė dabartinis rajono meras Dovydas Kaminskas. 
Nuotrauka
meras
Momentinė transliacijos nuotrauka 
Įkelta:
2022-09-29
Iniciatyvinė grupė „Žinau, ką renku“ rugsėjo 19-ąją ketino surengti diskusiją ir prisiminti Tauragės mero duotus pažadus ir patikrinti, ar įsipareigojimai vykdomi. Planuota, kad diskutuos Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas bei kiti savivaldos politikai. Kaip pranešta renginio išvakarėse, savivaldybės tarybos opozicija dalyvauti atsisakė, tad diskusija atšaukta. Tą vakarą surengtoje tiesioginėje transliacijoje meras aptarė duotus pažadus prieš praėjusius mero rinkimus, atsakė į tauragiškių klausimus. 
Nuotrauka
Žygaičių seniūnė Lina Baziliauskienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Lina Baziliauskienė nuo spalio mėnesio dirba Žygaičių seniūne. Daugiau nei 12 metų dalyvaujanti visuomeninėse veiklose buvusi Kęsčių kaimo bendruomenės „Elbenta“ pirmininkė, buvusi Tauragės šeimos gerovės centro direktorė džiaugiasi sugrįžusi dirbti į Žygaičius ir dalijasi planuojamais darbais bei projektais, kuriais stengiasi pagerinti Žygaičių seniūnijos žmonių gyvenimą bei pritraukti į miestelį daugiau turistų.
Nuotrauka
autobusas
Įkelta:
2022-04-08
Susisiekimo ministerija skelbia, kad trys šalies savivaldybės – Tauragės, Druskininkų ir Jonavos – skatindamos gyventojus aktyviau naudotis viešuoju transportu, artimiausiu metu planuoja įsigyti 16 naujų elektrinių autobusų. Šiems projektams įgyvendinti skirtos Europos Sąjungos (ES) sanglaudos fondo lėšos.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-03-30
Tauragės savivaldybės administracija pasirašė paslaugų teikimo sutartį su įmone, kuri rūpinsis savivaldybės pastato langų, lifto švara iš išorės. Trejų metų sutarties vertė – 12 tūkst. eurų.  
Nuotrauka
Įkelta:
2019-12-30

Tauragės Žalgirių gimnazijoje jau kelerius metus įgyvendinama personalizuoto mokymo idėja – gimnazistai visus mokslo metus rengia projektus, vėliau juos pristato. Gimnazijos MMP koordinatorė, anglų k. mokytoja ekspertė Janina Pukelienė įsitikinusi, kad tai naudinga visapusiškai: gimnazistai ne tik gali akademiškumą sieti su praktika, mokytis savarankiškumo, atsakomybės, laiko planavimo ir išsiaiškinti, kokia sritis mokinį domina labiausiai, nes tai ir raktas sėkmingoms ateities studijoms.

Nuotrauka
Įkelta:
2017-05-02

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracijoje įvyko konkursas versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo projekto specialisto pareigoms užimti. Jį laimėjo  verslininkė Justina Marozaitė, vadovaujanti sušių barui „Šaukštelio studija“.