Pusiaukelės namai Tauragėje: laukiama sutarties pasirašymo
Įkelta:
2022-10-18
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Nuotraukos autorius:
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Aprašymas

Savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė atsiėmė Tauragei skirtą apdovanojimą

 

,
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Nuotraukos autorius:
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Aprašymas

Pusiaukelės namai, tikėtina, įsikurs šiame pastate

 

Iki metų pabaigos, planuojama, Tauragėje duris atvers Pusiaukelės namai. Juose apsigyvens iš mūsų krašto kilę nuteistieji, kurie baigia atlikti bausmę ir yra motyvuoti įsilieti į visuomenę. Už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą, savivaldybių asociacijos renginyje Tauragės savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“. Tuo tarpu pastato, kuriame turėtų įsikurti Pusiaukelės namai, savininkas, kol sutartis su ministerija nepasirašyta, nieko komentuoti nenori.

Kas tie Pusiaukelės namai?

Pusiaukelės namai yra skirti nuteistiesiems, kurie baigia atlikti bausmę ir yra motyvuoti integruotis į visuomenę. Į pusiaukelės namus perkeliami tik tokie asmenys, kurie padarė lengvus arba labai lengvus nusikaltimus, neturi žalingų įpročių, yra pasirengę dirbti ir mokytis, nori grįžti į visavertį gyvenimą visuomenėje.

Pusiaukelės namai pradėti įrenginėti Teisingumo ministerijos ir verslo iniciatyva, Tauragėje, pramonės rajone, Pramonės gatvėje. Iš viso pastate planuojama įrengti 16 kambarių. Čia apsigyvens nuteistieji, kurie eis į darbą, mokės mokesčius ir laikysis jiems sudaryto griežto tvarkaraščio. Ne darbo metu juos prižiūrės socialiniai darbuotojai ir prižiūrėtojai. Pusiaukelės namuose asmenys gyvens darbo dienomis, o savaitgaliais jiems bus sudarytos sąlygos laiką leisti namuose su savo šeimomis.

Planuojama, kad Pusiaukelės namai pradės veikti šių metų pabaigoje, juose pirmiausia apsigyvens asmenys iš Tauragės rajono bei apskrities.

Vienas svarbiausių ministerijos prioritetų 

Pasak teisingumo viceministro Elano Jablonsko, pusiaukelės namų plėtra – vienas svarbiausių Teisingumo ministerijos prioritetų. Šalyje jau veikia 5 pusiaukelės namai, o esama patirtis atskleidžia, kad tai yra bene labiausiai pasiteisinantis nuteistųjų resocializacijos metodas, kuris leidžia žmogui greičiau keisti gyvenimo būdą ir grįžti į visuomenę.

Savivaldybės pagalba steigiant Pusiaukelės namus yra labiau simbolinė, tačiau, pasak jo, džiugina tai, kad Teisingumo ministerijos vystomas projektas neapsiriboja sostine, o yra plėtojamas ir Lietuvos regionuose, taip kuriant papildomas darbo vietas, nes tokiems namams bus reikalingi prižiūrėtojai ir socialiniai darbuotojai. Tai yra tikroji regioninė politika.

Nuotrauka
pusiaukeles namai
Tauragės savivaldybės nuotrauka

Pasak Kalėjimų departamento direktoriaus patarėjo Česlovo Jociaus, stengiamasi sukurti kuo palankesnes sąlygas motyvuotiems nuteistiesiems gyventi laisvėje ir kuo greičiau ir sklandžiau integruotis į visuomenę. Šiuose namuose laisvės suvaržymai yra mažesni, nei įprastose pataisos įstaigose bausmes atliekančių nuteistųjų, todėl norintiems čia patekti nuteistiesiems yra keliami griežti reikalavimai, kuriuos bent menkiausiai pažeidę nuteistieji gali būti bet kada grąžinami į ankstesnę pataisos įstaigą.

„Įkalintieji yra mūsų visuomenės dalis, tik laikomi izoliuoti. Anksčiau ar vėliau jie sugrįš į tą pačią visuomenę, todėl jiems svarbu padėti integruotis. Dėkoju Tauragėje veikiančiam verslui, kuris sukūrė naujus namus tiems, kurie yra pasirengę mokytis, dirbti ir grįžti į visavertį gyvenimą nekartojant praeityje padarytų klaidų“, – sakė Tauragės savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

„Šis modelis pasiteisina“

Pusiaukelės namų tinklo projektą įgyvendina LR Teisingumo ministerija. „Tauragės žinios“ paprašė ministerijos pakomentuoti Pusiaukelės namų steigimą Tauragėje. Teisingumo ministerijos atsiųstoje informacijoje rašoma, kad pagal „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimo“ projektą, finansuojamą 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, planuojama įsteigti 3 pusiaukelės namus, iš kurių vienas numatomas Tauragėje. Lietuvoje nuo 2015 m. jau veikia 5 pusiaukelės namai: Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje, Pravieniškėse ir Panevėžyje.

Tauragės miestas pasirinktas todėl, kad Vakarų Lietuvoje nėra tokio tipo įstaigos. Pažymėtina, kad nemaža dalis asmenų, atlikusių bausmę įkalinimo įstaigoje, grįžta į Klaipėdos apskritį, kur įsidarbina ir apsigyvena.

Atsakant į klausimą, ar nėra praktikos prieš pradedant įgyvendinti tokį projektą pasitarti su visuomene, rašoma: „Diskusijos su visuomene visuomet tokiais atvejais vyksta, artimiausiu metu numatomos platesnės diskusijos, taip pat renkantis konkrečias vietas yra atsižvelgiama į gyventojų tankumo rodiklius. Svarbu paminėti, kad pusiaukelės namuose kuriamos palankios sąlygos motyvuotiems nuteistiesiems gyventi laisvėje ir integruotis į visuomenę, mažinančios nuteistųjų skaičių laisvės atėmimo vietose bei pakartotinį nusikalstamumą: jie jau dabar yra bendruomenės dalis, joje dirba ar studijuoja, kadangi prieš perkeliant nuteistąjį į Pusiaukelės namus jis turi susirasti darbą arba studijuoti. Pusiaukelės namų gyventojai yra įtraukiami į įvairias socialinės reabilitacijos programas, dalyvauja miesto tvarkyme ir švarinime, dalyvauja įvairiose bendruomenės veiklose. Jiems yra sudarytos visos sąlygos palaikyti ryšius su šeimomis ir artimaisiais. Pusiaukelės namuose nuteistieji gali geriau pasiruošti gyvenimui laisvėje ir jaustis saugiai prieš išeinant į laisvę. Tai, kad šis modelis pasiteisina, pagrindžia ir kitų pusiaukelės namų, esančių Vilniuje, Panevėžyje ir kt. geroji praktika. 

Pažymėtina, kad tokie asmenys nebėra linkę pakartotinai nusikalsti. Pusiaukelės namus yra įsteigusios Jungtinės Amerikos Valstijos, Norvegijos Karalystė, Čekijos Respublika, Belgija ir kt.

Pasidomėjus, kas yra pastato, kuriame įsikurs pusiaukelės namai, savininkas, atsakyta, kad šiuo metu pastatas nuosavybės teise priklauso privačiam sektoriui. Jeigu bus įsigytas planuojamas pastatas Tauragėje, jo savininkė bus Lietuvos valstybė“.

Kada pusiaukelės namai priims pirmuosius gyventojus? „Planuojama, kad pusiaukelės namai Tauragėje bus įsteigti iki metų pabaigos, tačiau tai priklausys nuo to, kada įvyks planuojamo pastato pirkimo procedūros“, – rašoma ministerijos pateiktame atsakyme.

„Apie ką galima kalbėti, kol nėra sutarties?“

Pastatas, kuriame turėtų įsikurti Pusiaukelės namai, stovi UAB „Tauragės agrotechnika“  teritorijoje. Pasak bendrovės vadovo Edmundo Abromo, anksčiau planuota čia įrengti viešbutį – viskas daroma viešbučio principu. Ar jame bus įrengti Pusiaukelės namai, jis sako kol kas tiksliai atsakyti negalįs, kol nėra pasirašyta sutartis. 

– Kol kas viskas kalbų lygyje, todėl nieko kol kas nekomentuosiu. Apie ką galima kalbėti, kol nėra sutarties? – teigė jis. – Kai pasirašysiu sutartį, tada galėsiu kažką daugiau pasakyti. Jeigu pasirašysiu.  

Paklaustas, ar pastatas jau baigtas įrengti, jis sakė, kad dar yra smulkių darbų.

Tauragė – tarp laureatų 

Praėjusį penktadienį šalies savivaldybėms įteikti metų apdovanojimai – „Auksinių krivūlių“ statulėlės. Jau septynioliktą kartą Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė apdovanojimus konkrečiose srityse pasižymėjusioms savivaldybėms. Tarp laureatų – Tauragės rajono savivaldybė, įvertinta už socialinę atsakomybę ir apdovanota „Už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą“. Šį apdovanojimą savivaldybei skyrė Teisingumo ministerija. 

Nuotrauka
gintare jav
Įkelta:
2024-01-25
Sausio 24 dieną, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur dalyvaus „Open World“ programos „Regional and Municipal Leaders and Climate Change“ projekte, skirtame regionų ir savivaldybių lyderiams, aktyviai dirbantiems aplinkos apsaugos bei klimato kaitos srityse.
Nuotrauka
savivalda
Įkelta:
2024-01-15
 Lietuvos Respublikos Seimo priimtas ir Prezidento patvirtintas 2024 m. šalies biudžetas. Kyla minimali alga iki 924 Eur taip pat keičiasi ir biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai, didėja pensininkų pajamos, neapmokestinamo pajamų dydis kyla 20 procentų ir pasiekia 747 Eurus. Taip pat didėja socialinės išmokos, vaiko pinigai ir dar daug kitų pasikeitimų laukia. O kaip gyvensime Tauragėje šiais 2024 – aisiais ir koks mūsų savivaldybės biudžeto projektas? Į pateiktus klausimus atsakė savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas ir savivaldybės Administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.
Nuotrauka
giedre
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Vakar darbą Tauragės rajono savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės (pakaitinės vyriausiosios specialistės) pareigose pradėjo eiti Giedrė Kaveckienė.
Nuotrauka
darbuotoja
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-16
Šią savaitę kalbos tvarkytojos pareigas Tauragės rajono savivaldybės administracijoje pradėjo eiti Deimantė Račiūnienė.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-08-02
Rajono mero potvarkiu patvirtintos ir paskirstytos lėšos antrojo pusmečio kultūros projektams. Iš viso išdalinta 32 111,65 euro. Didžiausia suma atiteko Tauragės kultūros centro teiktiems projektams finansuoti.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-26
Liepos 24 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandą papildė du nauji darbuotojai – Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistės (mero referentės) pareigas pradėjo eiti Viktorija Pociūtė, o Viešųjų pirkimų skyrių papildė specialistė – Agnė Gendrolienė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-26
Seimas patvirtino Vietos savivaldos įstatymo pakeitimą, pagal kurį atsisakyta vadinamųjų kanceliarinių išmokų, o savivaldybių tarybų nariams bus mokamas darbo užmokestis. Jis sieks 20 proc. savivaldybės merų algos, kuri priklauso nuo savivaldybių gyventojų skaičiaus. Tauragės politikai gaus per 650 eurų.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-23
Savivaldybių tarybų narių finansų skaidrinimo projektas „Skaidrinam 2023“ šalyje sukėlė tikrą audrą – žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kaip savivaldybių tarybų politikai leidžia biudžeto lėšas savo veiklai vykdyti, pasipiktinimo dėl galimai neskaidriai naudojamų lėšų neslepia visuomenė, tyrimų ėmėsi ir specialiosios tarnybos. Nagrinėjamas ir Tauragės savivaldybės vadinamųjų kanceliarinių lėšų panaudojimas – tarybos narių veiklai skirtų lėšų pagrindimo dokumentų projektui „Skaidrinam“ mūsų savivaldybė dar nepateikė, o trečiadienį pranešta, kad Klaipėdos prokuratūroje bus aiškinamasi dėl Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių lėšų panaudojimo.   
Nuotrauka
sveikatos remimas
Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuotrauka
Įkelta:
2023-05-03
Paskutiniajame senosios kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai patvirtino visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2023 metų priemones. Joms įgyvendinti skirta per 70 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
darbuotojai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-02
Nuo šiandien Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandą papildė du nauji darbuotojai – statybos skyriaus specialistas Ramūnas Mockus ir Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus pakaitinė vyriausioji specialistė Rasa Kavaliauskė. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Trečiadienį į iškilmingą posėdį rinkosi naujoji savivaldybės taryba, dirbsianti ateinančius ketverius metus. Prisiekė 24 tarybos nariai ir antrajai kadencijai išrinktas rajono meras Dovydas Kaminskas. Dar vienas išrinktasis tarybos narys posėdyje nedalyvavo, apie priežastis neskelbiama.  
Nuotrauka
mero komanda
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Pirmasis sprendimas, kurį priėmė trečiadienį prisiekusi naujoji savivaldybės taryba, – mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo  valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus patvirtinimas. Komandoje – 8 pareigybės. Ketvirtadienį meras pasirašė potvarkius ir įvardijo pirmąsias komandos narių pavardes. 
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-26
Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Tadas Pauparis skelbia sušaukiantis pirmąjį išrinktos 2023–2027 m. kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdį. 
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-25
Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Tadas Pauparis skelbia sušaukiantis pirmąjį išrinktos 2023–2027 m. kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdį. 
Nuotrauka
rakauskiene raulinavicius
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-24
Trečiadienį į paskutinį posėdį rinkosi 2019–2023 m. kadencijos savivaldybės taryba. Tarp 40 priimtų sprendimų – patvirtintos mokyklų veiklos ataskaitos, su nuo balandžio 1-osios įsigaliojusio naujos redakcijos Vietos savivaldos įstatymu susiję savivaldybės administracijos nuostatų ir struktūros pakeitimai ir kiti klausimai. Iš pareigų atleisti savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė ir jos pavaduotojas Tomas Raulinavičius. O meras Dovydas Kaminskas, dėkodamas už bendrą darbą politikams ir administracijos darbuotojams, linkėjo meilės savo kraštui, žmogui, optimizmo mintyse ir nebijoti pokyčių.