Artėja savivaldos rinkimai: į merus – jau 4 kandidatai
Įkelta:
2022-09-24
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovo 5-ąją. Iki rinkimų likus pusmečiui kai kurios politinės partijos jau paskelbė kandidatus į Tauragės merus. 

Oficialiai jau paskelbti 4 kandidatai 

Turbūt anksčiausiai apie kandidatą į merus Tauragėje paskelbė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Pavasarį vyksiančiuose merų rinkimuose dėl posto rungsis vicemerė Virginija Eičienė. 

Praėjusią savaitę pakalbinti kandidatės nepavyko, nes vicemerė, kaip informavo, atostogavo. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tauragės skyriaus narių visuotiniame susirinkime rugpjūčio 30 d., kaip skelbiama partijos pranešime spaudai, balsų dauguma kandidatu į merus artėjančiuose rinkimuose patvirtintas partijos Tauragės skyriaus pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius.

Paprašytas įvardinti būsimojo mero laukiantį didžiausią iššūkį kandidatas teigė:

– Išskirtiniai iššūkiai visų pirma bus susiję su Vietos savivaldos įstatymo pataisomis. Išrinkti merai jau turės kitokias funkcijas ir vaidmenį: meras nebebus savivaldybės tarybos narys, negalės balsuoti posėdžiuose, bet turės veto teisę – galės motyvuotai grąžinti savivaldybės tarybos priimtus teisės aktus pakartotinai svarstyti. Merui bus pavesta parengti savivaldybės biudžetą, jis bus atsakingas ir už jo vykdymą. Ir, man atrodo, ši sistema ypač sustiprins merų galią: jis ne tik dės daugiau parašų ant svarbių dokumentų, bet galės skirti administracijos direktorių, t.y. visą komandą. Čia labai svarbu suprasti, kad atsiradus galioms rinkėjai galės geriau įvertinti nuveiktus darbus, duotus rinkiminius pažadus. Iki šiol ši atsakomybė krito ant administracijos direktoriaus pečių. 

Pajuokaudamas galiu pridėti, kad būsimieji miestų ir rajonų merai dėl žymiai išaugsiančio darbo krūvio mažiau laiko turės susitikimams, renginiams, dovanėlių teikimams ir populizmo skleidimui.

Lietuvos regionų partija Tauragės mero rinkimų kandidatu patvirtino partijos Tauragės skyriaus, įkurto vasaros viduryje, vadovą Sigitą Kancevyčių. Paklaustas apie didžiausią būsimo mero iššūkį, S. Kancevyčius teigė: 

– Visų pirma, rajono kelių ir miesto gatvių sutvarkymas. Mūsų krašte griūva ir tiltai. Reikia kreiptis į vyriausybę, kad būtų sutvarkyti tiltai. Važiuodamas į Baltrušaičius negali būti tikras, kad kelionė nepasibaigs upėje, – teigė savivaldybės tarybos narys S. Kancevyčius, iki tarybos kadencijos pabaigos atstovausiantis „Nepartinės Tauragės“ komitetui. 

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas į rajono merus – pavasarį įsteigto partijos Tauragės skyriaus pirmininkas, buvęs savivaldybės tarybos narys Silverijus Statkus.

– Pirmiausia – suvienyti žmones bendram darbui. Kad nebūtų – čia ne mano partija, ne mano skyrius, ne mano bendruomenė. Kad visi būtų nusiteikę bendram darbui ir trauktų į vieną pusę, kad būtų kuo mažiau barnių, nereikalingų diskusijų, – paklaustas, koks iššūkis lauks naujai išrinkto mero, teigė kandidatas. – Kiek teko pabūti kitose šalyse, ten žmonės vienas į kitą žiūri švelniau. Mes esam per daug pikti, o juk daug ką galima išspręsti draugiškai. 

Dar nepaskelbti 

Socialdemokratų partijos Tauragės skyrius į rajono merus delegavo skyriaus pirmininkę Ritą Grigalienę, jos kandidatūrą dar tvirtins partijos konferencijoje rugsėjo 24-ąją. 

Kalbintas Liberalų sąjūčio Tauragės skyriaus pirmininkas dabartinis savivaldybės meras Dovydas Kaminskas teigė, kad  Liberalų sąjūdis kol kas dar nėra iškėlęs mero kandidatūros. „Manau, kad tai padarysime spalio mėnesį, kaip ir dauguma politinių partijų ir komitetų“, – teigė D. Kaminskas.

Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-09
Artėjant 2023 m. kovo 5 d. vyksiantiems savivaldybių tarybų ir merų rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad rinkimų stebėtojų kandidatūras registruoja ir asmens duomenų apsaugą užtikrina savivaldybių rinkimų komisijos. 
Nuotrauka
rinkimai
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-09
Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos posėdyje aptarta, kaip kandidatams sekasi pateikti pareiškinius dokumentus. Komisijos pirmininkas Tadas Pauparis susirinkusiuosius informavo – viena partija, elektroninėje sistemoje pildydama dokumentus, vietoje kandidatų nuotraukų pateikia įvairius paveikslėlius, tarp jų  – prabangaus „Ferrari“ automobilio nuotrauką. 
Nuotrauka
savivalda
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-05
Paskelbta investuotojo atranka projektui „Tauragės savivaldybės gatvių infrastruktūros modernizavimas privačios partnerystės būdu“. Su privataus investuotojo prisidėjimu planuojama išasfaltuoti 20 Tauragės miesto gatvių. Apie tai skelbia Tauragės savivaldybė.
Nuotrauka
padekos vakaras
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Gruodžio 21-ąją Tauragės kultūros rūmuose surengtas tradicinis metų renginys – mero padėkos vakaras. Renginio metu įvertinti nusipelnę Tauragės rajono žmonės, jų iniciatyvos ir darbai. Už įvairius nuopelnus nominantams įteiktos Tauro rago statulėlės ir Garbės ženklai.
Nuotrauka
egle eitutyte
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-06
Gruodžio 6 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistės pareigas pradėjo eiti nauja darbuotoja – Eglė Eitutytė. Darbuotoja koordinuos projekto „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ komunikacijos sklaidą rajone ir Lietuvoje.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-03
Lapkričio 29-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų narių sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Iki antradienio  savivaldos rinkimuose Tauragėje buvo užsiregistravusios keturios politinės partijos. 
Nuotrauka
geles
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės savivaldybės administracija šio mėnesio viduryje sudarė keturias sutartis įvairioms reprezentacinėms prekėms įsigyti. Tam numatyta išleisti 20 tūkst. eurų.
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-18
Iki metų pabaigos, planuojama, Tauragėje duris atvers Pusiaukelės namai. Juose apsigyvens iš mūsų krašto kilę nuteistieji, kurie baigia atlikti bausmę ir yra motyvuoti įsilieti į visuomenę. Už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą, praėjusį penktadienį savivaldybių asociacijos renginyje Tauragės savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“. Tuo tarpu pastato, kuriame turėtų įsikurti Pusiaukelės namai, savininkas, kol sutartis su ministerija nepasirašyta, nieko komentuoti nenori.
Nuotrauka
meras
Dovydo Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-29
Oficialiai patvirtinta, kad savivaldos rinkimai kitąmet vyks kovo 5-ąją. Tą dieną gyventojai rinks savivaldybės tarybos narius ir merą. Jau buvo aišku, kad dėl mero posto pavasarį kausis 5 kandidatai, o vakar apie savo kandidatavimą pranešė dabartinis rajono meras Dovydas Kaminskas. 
Nuotrauka
meras
Momentinė transliacijos nuotrauka 
Įkelta:
2022-09-29
Iniciatyvinė grupė „Žinau, ką renku“ rugsėjo 19-ąją ketino surengti diskusiją ir prisiminti Tauragės mero duotus pažadus ir patikrinti, ar įsipareigojimai vykdomi. Planuota, kad diskutuos Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas bei kiti savivaldos politikai. Kaip pranešta renginio išvakarėse, savivaldybės tarybos opozicija dalyvauti atsisakė, tad diskusija atšaukta. Tą vakarą surengtoje tiesioginėje transliacijoje meras aptarė duotus pažadus prieš praėjusius mero rinkimus, atsakė į tauragiškių klausimus. 
Nuotrauka
Žygaičių seniūnė Lina Baziliauskienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Lina Baziliauskienė nuo spalio mėnesio dirba Žygaičių seniūne. Daugiau nei 12 metų dalyvaujanti visuomeninėse veiklose buvusi Kęsčių kaimo bendruomenės „Elbenta“ pirmininkė, buvusi Tauragės šeimos gerovės centro direktorė džiaugiasi sugrįžusi dirbti į Žygaičius ir dalijasi planuojamais darbais bei projektais, kuriais stengiasi pagerinti Žygaičių seniūnijos žmonių gyvenimą bei pritraukti į miestelį daugiau turistų.
Nuotrauka
autobusas
Įkelta:
2022-04-08
Susisiekimo ministerija skelbia, kad trys šalies savivaldybės – Tauragės, Druskininkų ir Jonavos – skatindamos gyventojus aktyviau naudotis viešuoju transportu, artimiausiu metu planuoja įsigyti 16 naujų elektrinių autobusų. Šiems projektams įgyvendinti skirtos Europos Sąjungos (ES) sanglaudos fondo lėšos.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-03-30
Tauragės savivaldybės administracija pasirašė paslaugų teikimo sutartį su įmone, kuri rūpinsis savivaldybės pastato langų, lifto švara iš išorės. Trejų metų sutarties vertė – 12 tūkst. eurų.  
Nuotrauka
Įkelta:
2019-12-30

Tauragės Žalgirių gimnazijoje jau kelerius metus įgyvendinama personalizuoto mokymo idėja – gimnazistai visus mokslo metus rengia projektus, vėliau juos pristato. Gimnazijos MMP koordinatorė, anglų k. mokytoja ekspertė Janina Pukelienė įsitikinusi, kad tai naudinga visapusiškai: gimnazistai ne tik gali akademiškumą sieti su praktika, mokytis savarankiškumo, atsakomybės, laiko planavimo ir išsiaiškinti, kokia sritis mokinį domina labiausiai, nes tai ir raktas sėkmingoms ateities studijoms.

Nuotrauka
Įkelta:
2017-05-02

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracijoje įvyko konkursas versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo projekto specialisto pareigoms užimti. Jį laimėjo  verslininkė Justina Marozaitė, vadovaujanti sušių barui „Šaukštelio studija“.