Artėja savivaldos rinkimai: į merus – jau 4 kandidatai
Įkelta:
2022-09-24
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovo 5-ąją. Iki rinkimų likus pusmečiui kai kurios politinės partijos jau paskelbė kandidatus į Tauragės merus. 

Oficialiai jau paskelbti 4 kandidatai 

Turbūt anksčiausiai apie kandidatą į merus Tauragėje paskelbė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Pavasarį vyksiančiuose merų rinkimuose dėl posto rungsis vicemerė Virginija Eičienė. 

Praėjusią savaitę pakalbinti kandidatės nepavyko, nes vicemerė, kaip informavo, atostogavo. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tauragės skyriaus narių visuotiniame susirinkime rugpjūčio 30 d., kaip skelbiama partijos pranešime spaudai, balsų dauguma kandidatu į merus artėjančiuose rinkimuose patvirtintas partijos Tauragės skyriaus pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius.

Paprašytas įvardinti būsimojo mero laukiantį didžiausią iššūkį kandidatas teigė:

– Išskirtiniai iššūkiai visų pirma bus susiję su Vietos savivaldos įstatymo pataisomis. Išrinkti merai jau turės kitokias funkcijas ir vaidmenį: meras nebebus savivaldybės tarybos narys, negalės balsuoti posėdžiuose, bet turės veto teisę – galės motyvuotai grąžinti savivaldybės tarybos priimtus teisės aktus pakartotinai svarstyti. Merui bus pavesta parengti savivaldybės biudžetą, jis bus atsakingas ir už jo vykdymą. Ir, man atrodo, ši sistema ypač sustiprins merų galią: jis ne tik dės daugiau parašų ant svarbių dokumentų, bet galės skirti administracijos direktorių, t.y. visą komandą. Čia labai svarbu suprasti, kad atsiradus galioms rinkėjai galės geriau įvertinti nuveiktus darbus, duotus rinkiminius pažadus. Iki šiol ši atsakomybė krito ant administracijos direktoriaus pečių. 

Pajuokaudamas galiu pridėti, kad būsimieji miestų ir rajonų merai dėl žymiai išaugsiančio darbo krūvio mažiau laiko turės susitikimams, renginiams, dovanėlių teikimams ir populizmo skleidimui.

Lietuvos regionų partija Tauragės mero rinkimų kandidatu patvirtino partijos Tauragės skyriaus, įkurto vasaros viduryje, vadovą Sigitą Kancevyčių. Paklaustas apie didžiausią būsimo mero iššūkį, S. Kancevyčius teigė: 

– Visų pirma, rajono kelių ir miesto gatvių sutvarkymas. Mūsų krašte griūva ir tiltai. Reikia kreiptis į vyriausybę, kad būtų sutvarkyti tiltai. Važiuodamas į Baltrušaičius negali būti tikras, kad kelionė nepasibaigs upėje, – teigė savivaldybės tarybos narys S. Kancevyčius, iki tarybos kadencijos pabaigos atstovausiantis „Nepartinės Tauragės“ komitetui. 

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas į rajono merus – pavasarį įsteigto partijos Tauragės skyriaus pirmininkas, buvęs savivaldybės tarybos narys Silverijus Statkus.

– Pirmiausia – suvienyti žmones bendram darbui. Kad nebūtų – čia ne mano partija, ne mano skyrius, ne mano bendruomenė. Kad visi būtų nusiteikę bendram darbui ir trauktų į vieną pusę, kad būtų kuo mažiau barnių, nereikalingų diskusijų, – paklaustas, koks iššūkis lauks naujai išrinkto mero, teigė kandidatas. – Kiek teko pabūti kitose šalyse, ten žmonės vienas į kitą žiūri švelniau. Mes esam per daug pikti, o juk daug ką galima išspręsti draugiškai. 

Dar nepaskelbti 

Socialdemokratų partijos Tauragės skyrius į rajono merus delegavo skyriaus pirmininkę Ritą Grigalienę, jos kandidatūrą dar tvirtins partijos konferencijoje rugsėjo 24-ąją. 

Kalbintas Liberalų sąjūčio Tauragės skyriaus pirmininkas dabartinis savivaldybės meras Dovydas Kaminskas teigė, kad  Liberalų sąjūdis kol kas dar nėra iškėlęs mero kandidatūros. „Manau, kad tai padarysime spalio mėnesį, kaip ir dauguma politinių partijų ir komitetų“, – teigė D. Kaminskas.

Nuotrauka
gintare jav
Įkelta:
2024-01-25
Sausio 24 dieną, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur dalyvaus „Open World“ programos „Regional and Municipal Leaders and Climate Change“ projekte, skirtame regionų ir savivaldybių lyderiams, aktyviai dirbantiems aplinkos apsaugos bei klimato kaitos srityse.
Nuotrauka
savivalda
Įkelta:
2024-01-15
 Lietuvos Respublikos Seimo priimtas ir Prezidento patvirtintas 2024 m. šalies biudžetas. Kyla minimali alga iki 924 Eur taip pat keičiasi ir biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai, didėja pensininkų pajamos, neapmokestinamo pajamų dydis kyla 20 procentų ir pasiekia 747 Eurus. Taip pat didėja socialinės išmokos, vaiko pinigai ir dar daug kitų pasikeitimų laukia. O kaip gyvensime Tauragėje šiais 2024 – aisiais ir koks mūsų savivaldybės biudžeto projektas? Į pateiktus klausimus atsakė savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas ir savivaldybės Administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.
Nuotrauka
giedre
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Vakar darbą Tauragės rajono savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės (pakaitinės vyriausiosios specialistės) pareigose pradėjo eiti Giedrė Kaveckienė.
Nuotrauka
darbuotoja
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-16
Šią savaitę kalbos tvarkytojos pareigas Tauragės rajono savivaldybės administracijoje pradėjo eiti Deimantė Račiūnienė.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-08-02
Rajono mero potvarkiu patvirtintos ir paskirstytos lėšos antrojo pusmečio kultūros projektams. Iš viso išdalinta 32 111,65 euro. Didžiausia suma atiteko Tauragės kultūros centro teiktiems projektams finansuoti.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-26
Liepos 24 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandą papildė du nauji darbuotojai – Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistės (mero referentės) pareigas pradėjo eiti Viktorija Pociūtė, o Viešųjų pirkimų skyrių papildė specialistė – Agnė Gendrolienė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-26
Seimas patvirtino Vietos savivaldos įstatymo pakeitimą, pagal kurį atsisakyta vadinamųjų kanceliarinių išmokų, o savivaldybių tarybų nariams bus mokamas darbo užmokestis. Jis sieks 20 proc. savivaldybės merų algos, kuri priklauso nuo savivaldybių gyventojų skaičiaus. Tauragės politikai gaus per 650 eurų.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-23
Savivaldybių tarybų narių finansų skaidrinimo projektas „Skaidrinam 2023“ šalyje sukėlė tikrą audrą – žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kaip savivaldybių tarybų politikai leidžia biudžeto lėšas savo veiklai vykdyti, pasipiktinimo dėl galimai neskaidriai naudojamų lėšų neslepia visuomenė, tyrimų ėmėsi ir specialiosios tarnybos. Nagrinėjamas ir Tauragės savivaldybės vadinamųjų kanceliarinių lėšų panaudojimas – tarybos narių veiklai skirtų lėšų pagrindimo dokumentų projektui „Skaidrinam“ mūsų savivaldybė dar nepateikė, o trečiadienį pranešta, kad Klaipėdos prokuratūroje bus aiškinamasi dėl Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių lėšų panaudojimo.   
Nuotrauka
sveikatos remimas
Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuotrauka
Įkelta:
2023-05-03
Paskutiniajame senosios kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai patvirtino visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2023 metų priemones. Joms įgyvendinti skirta per 70 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
darbuotojai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-02
Nuo šiandien Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandą papildė du nauji darbuotojai – statybos skyriaus specialistas Ramūnas Mockus ir Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus pakaitinė vyriausioji specialistė Rasa Kavaliauskė. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Trečiadienį į iškilmingą posėdį rinkosi naujoji savivaldybės taryba, dirbsianti ateinančius ketverius metus. Prisiekė 24 tarybos nariai ir antrajai kadencijai išrinktas rajono meras Dovydas Kaminskas. Dar vienas išrinktasis tarybos narys posėdyje nedalyvavo, apie priežastis neskelbiama.