Žygaičių seniūnės svajonėse – kavinė ir motelis 
Įkelta:
2022-07-24
Nuotrauka
Žygaičių seniūnė Lina Baziliauskienė
Aprašymas

Autorės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Lina Baziliauskienė nuo spalio mėnesio dirba Žygaičių seniūne. Daugiau nei 12 metų dalyvaujanti visuomeninėse veiklose buvusi Kęsčių kaimo bendruomenės „Elbenta“ pirmininkė, buvusi Tauragė šeimos gerovės centro direktorė džiaugiasi sugrįžusi dirbti į Žygaičius ir dalijasi planuojamais darbais bei projektais, kuriais stengiasi pagerinti Žygaičių seniūnijos žmonių gyvenimą bei pritraukti į miestelį daugiau turistų.

– Kokiais rūpesčiais, džiaugsmais šiuo metu gyvena seniūnija?

– Vasarą mes tradiciškai švenčiame kaimelių šventes. Kęsčiuose birželio pradžioje vyko Antaninės, Žygaičiuose – Petrinės, Sartininkuose – Aplankymo atlaidai, dar laukia šventės Būdviečiuose, Aukštupiuose bei Visbaruose. Gyvename šventinėmis nuotaikomis. 

Vasarą – ir viešųjų erdvių prižiūrėjimo metas. Šiemet lietinga vasara, tai tikrai žolė auga labai greitai ir ją reikia dažniau pjauti. Prie seniūnijos pasodinome hortenzijų, rožyną. Labai džiaugiuosi. 

Džiaugiamės laimėję ir pradėjome procedūras dėl mažosios vertės projekto – Sartininkų ąžuolų ir kryžių kalnelio išsaugojimo. Norime šiemet apšviesti kryžių kalnelį ir pastatyti vėliavos stiebą. Reikia suspėti šį projektą įgyvendinti iki metų pabaigos. Kartu noriu padėkoti visiems, kurie balsavo, ragino balsuoti už šį projektą.

– Ką spėjote nuveikti seniūnijoje per 10 darbo mėnesių? Kokių pokyčių atnešėte į Žygaičių seniūniją?

– Daugiausia vyksta parengiamieji, kasdieniai ūkiniai darbai. Prie Draudenių ežero pastatyta pavėsinė, gražiname ežero aplinką. Šiemet prie Žygaičių pavėsinės reikia iškloti trinkeles, gavome lėšų ir kapinių apšvietimo darbams tęsti Žygaičiuose bei Šikšnių gatvių apšvietimui. Norime sutvarkyti viešąsias erdves. Pavyzdžiui, Žygaičių parkas aptvertas, bet tvora sulūžusi, ją reikia nuardyti, išgenėti medžius, pastatyti suoliukus. 

– Kas labiausiai džiugina seniūnijos gyvenime? 

– Galiu pasidžiaugti Žygaičių seniūnijos bendruomenėmis, kadangi jų „virtuvė“ man labai artima. Pati visuomeninėje veikloje dalyvauju jau apie 12 metų, tai bendruomenių kasdienybė man pažįstama. Mūsų seniūnijoje bendruomenės aktyvios tiek rengdamos projektus, tiek organizuodamos šventes. O jos, mano nuomone, tikrai reikalingos – žmonės susitinka, kalbasi, bendrauja. Džiaugiuosi ne tik bendruomenėmis, bet ir kultūros centro darbuotojais, bibliotekininkais – vyksta įvairios edukacijos, smagūs renginiai. Seniūnijos gyventojai, jei paprašome pagalbos – kartais tenka ir seniūnijai prašyti – neatsisako. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi Žygaičių krašto žmonėmis.

– Su kokiomis problemomis susiduriate šiandien? Kas labiausiai reikalauja jūsų kaip seniūnės dėmesio ir darbo? 

– Problemos yra kelios. Pirmiausia, buvo lietingas pavasaris ir atsirado daug duobių gatvėse, tad įsigijome prikabinamą greiderį, kuriuo ir stengiamės sutvarkyti didesnes duobes. 

Dar viena problema, kad mūsų seniūnijos keliai yra labai apaugę medžiais, vienas ūkininkas neseniai kreipėsi sakydamas, kad neina pravažiuoti, nes medžių šakos sudrasko šienainio rulonų plėveles. Kaip tik šiandien (kalbėjomės antradienį – red. past.) susitiksiu su viena įmone, kuri verčiasi medienos čipsų gamyba, tikiuosi, kad pavyks susitarti ir medžius išpjaus. Dvi prieš tai atvykusios įmonės sakė, kad joms tiek medžių, kuriuos reikėtų išpjauti, per mažai, ir nesutiko bendradarbiauti. Kai pakelės yra apaugusios medžiais, ant kelių labai laikosi vanduo. Didžiausių problemų ir kyla dėl kelių. Kol kas kitų problemų nekyla. Svarbiausia, kad pasaulyje būtų taika, o kitos problemos yra išsprendžiamos. Atsiradus problemai išsyk bandome jas spręsti.

– Ar jaunos šeimos renkasi apsigyventi Žygaičių seniūnijoje? 

– Atsikrausto. Aišku, norėtųsi daugiau. Jei kalbėtume apie Kęsčius, tai prieš porą metų buvo laisvi 9 namai ir į juos atsikraustė būtent jaunos šeimos. Į Šikšnius, kiek žinau, irgi atsikrausto jaunų šeimų, tuščių namų beveik nėra. Pastebiu, kad vyksta migracija pačioje seniūnijoje – iš vieno kaimo žmonės kraustosi į kitą. 

Norėtųsi, kad daugiau jaunų žmonių kraustytųsi į kaimą, juolab, kad miestas netoli, susisiekimas geras. Palyginus su didmiesčių atstumais, tai mes tikrai gyvename netoli miesto.

– Jeigu seniūnijos biudžete atsirastų, sakykime, pusė milijono eurų – kur juos panaudotumėte? 

– Mūsų seniūnija yra strategiškai geroje vietoje – pravažiuoja dideli srautai automobilių ir sunkvežimių. Mes neturime kavinukės, nėra tokios vietos, kur pravažiuodami žmonės galėtų stabtelti atsigerti kavos ar pernakvoti.

Prie Draudenių ežero planuojamas didžiulis projektas. Ten būtų įrengtos 8 vietos kemperiams, apžvalgos ratas ir sukurta visa infrastruktūra. Tada tikrai būtų reikalingi namai, kur žmonės, nenorintys nakvoti palapinėse prie ežero, galėtų įsikurti, virtuvėlėje patys galėtų pasigaminti maisto.  

Tai svajonė būtų kavinukė ir toks motelis-apnakvydinimo namai. Pro Žygaičius pravažiuoja tiek sunkvežimių, tiek dviratininkų. Dviratininkų prieš 5–7 metus pravažiuodavo tikrai daug, vėliau kiek sumažėjo, o dabar vėl pastebiu didesnį jų srautą. Manau, tokia paslauga būtų naudinga visiems, o ypač jei dar labiau išsiplės paslaugos prie Draudenių ežero, kuris yra mūsų regione vienintelis.

 

Nuotrauka
gintare jav
Įkelta:
2024-01-25
Sausio 24 dieną, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur dalyvaus „Open World“ programos „Regional and Municipal Leaders and Climate Change“ projekte, skirtame regionų ir savivaldybių lyderiams, aktyviai dirbantiems aplinkos apsaugos bei klimato kaitos srityse.
Nuotrauka
savivalda
Įkelta:
2024-01-15
 Lietuvos Respublikos Seimo priimtas ir Prezidento patvirtintas 2024 m. šalies biudžetas. Kyla minimali alga iki 924 Eur taip pat keičiasi ir biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai, didėja pensininkų pajamos, neapmokestinamo pajamų dydis kyla 20 procentų ir pasiekia 747 Eurus. Taip pat didėja socialinės išmokos, vaiko pinigai ir dar daug kitų pasikeitimų laukia. O kaip gyvensime Tauragėje šiais 2024 – aisiais ir koks mūsų savivaldybės biudžeto projektas? Į pateiktus klausimus atsakė savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas ir savivaldybės Administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.
Nuotrauka
giedre
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Vakar darbą Tauragės rajono savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės (pakaitinės vyriausiosios specialistės) pareigose pradėjo eiti Giedrė Kaveckienė.
Nuotrauka
darbuotoja
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-16
Šią savaitę kalbos tvarkytojos pareigas Tauragės rajono savivaldybės administracijoje pradėjo eiti Deimantė Račiūnienė.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-08-02
Rajono mero potvarkiu patvirtintos ir paskirstytos lėšos antrojo pusmečio kultūros projektams. Iš viso išdalinta 32 111,65 euro. Didžiausia suma atiteko Tauragės kultūros centro teiktiems projektams finansuoti.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-26
Liepos 24 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandą papildė du nauji darbuotojai – Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistės (mero referentės) pareigas pradėjo eiti Viktorija Pociūtė, o Viešųjų pirkimų skyrių papildė specialistė – Agnė Gendrolienė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-26
Seimas patvirtino Vietos savivaldos įstatymo pakeitimą, pagal kurį atsisakyta vadinamųjų kanceliarinių išmokų, o savivaldybių tarybų nariams bus mokamas darbo užmokestis. Jis sieks 20 proc. savivaldybės merų algos, kuri priklauso nuo savivaldybių gyventojų skaičiaus. Tauragės politikai gaus per 650 eurų.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-23
Savivaldybių tarybų narių finansų skaidrinimo projektas „Skaidrinam 2023“ šalyje sukėlė tikrą audrą – žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kaip savivaldybių tarybų politikai leidžia biudžeto lėšas savo veiklai vykdyti, pasipiktinimo dėl galimai neskaidriai naudojamų lėšų neslepia visuomenė, tyrimų ėmėsi ir specialiosios tarnybos. Nagrinėjamas ir Tauragės savivaldybės vadinamųjų kanceliarinių lėšų panaudojimas – tarybos narių veiklai skirtų lėšų pagrindimo dokumentų projektui „Skaidrinam“ mūsų savivaldybė dar nepateikė, o trečiadienį pranešta, kad Klaipėdos prokuratūroje bus aiškinamasi dėl Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių lėšų panaudojimo.   
Nuotrauka
sveikatos remimas
Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuotrauka
Įkelta:
2023-05-03
Paskutiniajame senosios kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai patvirtino visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2023 metų priemones. Joms įgyvendinti skirta per 70 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
darbuotojai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-02
Nuo šiandien Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandą papildė du nauji darbuotojai – statybos skyriaus specialistas Ramūnas Mockus ir Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus pakaitinė vyriausioji specialistė Rasa Kavaliauskė. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Trečiadienį į iškilmingą posėdį rinkosi naujoji savivaldybės taryba, dirbsianti ateinančius ketverius metus. Prisiekė 24 tarybos nariai ir antrajai kadencijai išrinktas rajono meras Dovydas Kaminskas. Dar vienas išrinktasis tarybos narys posėdyje nedalyvavo, apie priežastis neskelbiama.  
Nuotrauka
mero komanda
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Pirmasis sprendimas, kurį priėmė trečiadienį prisiekusi naujoji savivaldybės taryba, – mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo  valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus patvirtinimas. Komandoje – 8 pareigybės. Ketvirtadienį meras pasirašė potvarkius ir įvardijo pirmąsias komandos narių pavardes. 
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-26
Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Tadas Pauparis skelbia sušaukiantis pirmąjį išrinktos 2023–2027 m. kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdį. 
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-25
Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Tadas Pauparis skelbia sušaukiantis pirmąjį išrinktos 2023–2027 m. kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdį. 
Nuotrauka
rakauskiene raulinavicius
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-24
Trečiadienį į paskutinį posėdį rinkosi 2019–2023 m. kadencijos savivaldybės taryba. Tarp 40 priimtų sprendimų – patvirtintos mokyklų veiklos ataskaitos, su nuo balandžio 1-osios įsigaliojusio naujos redakcijos Vietos savivaldos įstatymu susiję savivaldybės administracijos nuostatų ir struktūros pakeitimai ir kiti klausimai. Iš pareigų atleisti savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė ir jos pavaduotojas Tomas Raulinavičius. O meras Dovydas Kaminskas, dėkodamas už bendrą darbą politikams ir administracijos darbuotojams, linkėjo meilės savo kraštui, žmogui, optimizmo mintyse ir nebijoti pokyčių.