Su Meile apie bliuzą dar kartą
Įkelta:
2024-07-02
Nuotrauka
biuzas
Nuotraukos autorius:
Organizatorių archyvo nuotraukos
,
Nuotrauka
bliuzas
,
Nuotrauka
bliuzas
,
Nuotrauka
bliuzas

„Ji nemėgo popso, banalios muzikos, jai norėjosi prasmingesnės muzikos, atlikėjų meistriškumo įrodymo, ir džiazas puikiausiai atitiko jos sielos lūkesčius,“ - taip Meilutės Parnarauskienės begalinę meilę džiazui prisiminė jos vyras Rimantas Parnarauskas.

Meilutės nėra tarp mūsų jau aštuonis mėnesius, bet jos dvasia vis dar sklando ir bibliotekoje, kur ji dirbo kelis dešimtmečius, ir radijuje, kuriame vedė laidas, ir Tauragės džiazo festivalyje, kuriame savanoriavo nuo pirmojo koncerto prieš dešimtį metų, vedė festivalio renginius ir nepraleido, ko gero, nė vieno festivalio koncerto.

Tad nenuostabu, kad visai netikėtai džiazo festivalio programoje atsirado ir koncertas, pavadintas taip pat, kaip ir kažkada Meilutės vesta radijo laida - „Su Meile apie bliuzą“.

Velionės vyras pasakojo, kad mintis organizuoti tokį atminimo koncertą kilo tuomet, kai sužinojo, kad Meilutės bus suteiktas Tauragės Garbės pilietės vardas:

„Aš įsivaizdavau, kad suorganizuosiu džiazo koncertą nedideliam draugų ir bendraminčių, klubiečių ratui tą patį vakarą, po apdovanojimų, po pirmojo Tauragės dienų koncerto, susirinksime, pasidžiaugsime gautu įvertinimu, prisiminsime Meilutę. Tačiau vyko miesto šventės renginiai, buvo neįmanoma į juos įsiterpti, nebuvo jokių laisvų erdvių, - sakė Rimantas. – Pasitarėme su Tauragės džiazo festivalio organizatoriumi Valdu Latoža ir nutarėme koncertą organizuoti šiek tiek vėliau. Tačiau atlikėjas su kuriuo jau buvau sutaręs – Aleksandras Belkinas – liko tas pats“.

Aleksandrą Belkiną ir Meilutę Parnarauskienę siejo ilgalaikė draugystė. Atlikėjas ne kartą lankėsi jos organizuojamuose ir vedamuose renginiuose, radijo laidoje, susitikdavo kituose festivaliuose.  O festivalių Meilutės ir Rimanto gyvenime būta tikrai nemažai:

„Pradėjome važinėti į Varnius, kai dar vaikai buvo maži, - prisiminė vyras. – Sugužėdavome į tą bliuzo festivalį su draugais, pasistatydavome didžiulę dvidešimties vietų palapinę, kuri buvo tarsi mūsų štabas. Vėliau mūsų gyvenimo atsirado Klaipėdos Pilies džiazo festivalis, o prieš vienuolika metų ir Suvalkų džiazo festivalis. Be mūsų neapsieidavo nė vienas šių festivalių koncertas, tik pandemija buvo sustabdžiusi, - juokėsi Rimantas. – Be abejo, važiuodavome ir į atskirus koncertus. Tai buvo nemaža mūsų gyvenimo dalis. Mes tikrai buvome aktyvūs“.

Paklaustas, koks džiazmenas ar džiazo atlikėjai buvo Meilutės mėgstamiausi, Rimantas sakė:

„Sunku pasakyti, jų buvo daug, tačiau paskutinė „meilė“ – atlikėjas Mario Biondi. Taip jau sutapo, kad praėjusį savaitgalį šis atlikėjas koncertavo Klaipėdos Pilies džiazo festivalyje. Specialiai nuvykome į šį koncertą“.

Džiazo festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ organizatorius Valdas Latoža, sakė pasiūlęs koncertą įtraukti į festivalio programą ir organizuoti Tauragės geležinkelio stotyje, kur kiekvieną vasarą vyksta vienas festivalio renginys:

„Koncerto sumanytojas buvo Rimantas, prie koncerto organizavimo prisidėjo Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka, Tauragės radijas ir Tauragės džiazo festivalis, - patikino V. Latoža. – Be Meilutės neapsieidavo nė vienas mūsų koncertas, ji buvo puiki bendradarbė, koncertų vedėja,  savanorė, pagalbininkė ir  atrama. Tad šis jos atminimo koncertas – mažiausiai, ką mes galime padaryti. Norime susirinkti ne liūdesiui, o su gera muzika prisiminti šviesų žmogų. Pati Meilė kažin ar būtų norėjusi, kad mes susėdę liūdėtume. Na, ne toks ji žmogus buvo“.

Norite pasiklausyti nebanalios muzikos, prisiminti Meilutę, o gal turite ką pasakyti apie ją? Tuomet liepos 4 dieną, 18 valandą, ateikite į Tauragės geležinkelio stoties keleivių laukimo salę, kur koncertuos tauragiškiams puikiai pažįstami atlikėjai – Aleksandras Belkinas ir Olegas Sochinas. Turėtų būti taip, kaip Meilutė mėgo: gera muzika, geros linksmos istorijos ir geri žmonės aplink.

Nuotrauka
Jazz
Įkelta:
2024-07-09

Rugpjūčio 6 dieną Tauragės džiazo festivalis keičia savo lokaciją ir Panemunės pilyje (Jurbarko raj.) organizuoja išvažiuojamąjį festivalio koncertą, kuriame pasirodys pasaulinio lygio žvaigždė - Bai Kamara Jr. su grupe „Voodoo Snifers“.

Nuotrauka
egle
Asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-07-02
Tauragės kultūros centre, Edmundo Mažrimo parodų salėje, nuo liepos 6 d. bus eksponuojama Eglės Lipinskaitės paroda „Išplaukę prisiminimai”. Eglė Lipinskaitė gyvena Marijampolėje. Ji yra baigusi Šiaulių pedagoginį tuometinį institutą ir VDA vizualinio dizaino magistrantūros studijas.
Nuotrauka
Miesto šventės akimirka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2024-05-29
Pirmąjį vasaros savaitgalį Tauragė kviečia praleisti kultūros ir sporto apsuptyje – gyventojų ir miesto svečių lauks miesto dienos „Tauro ragas 2024“. Šventėje bus gausu muzikinių pasirodymų – ant scenos lips ne tik žinomi užsienio, legendiniai šalies atlikėjai, bet ir pirmą kartą Tauragės padangę raižys šviesų šou skambant simfoninio orkestro ir gospel chorų muzikai.
Nuotrauka
d
Rytčio Šeškaičio nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Taip būtų galima apibūdinti Muziejų naktį, gegužės 18 d. Tauragės pilyje laukiamą „Keistos bjaurios žuvies“ pasirodymą. Tai kas gi ta „Keista bjauri žuvis“, kuri pastaruoju metu vis dažniau patraukia klausytojų dėmesį?
Nuotrauka
reng
Įkelta:
2024-05-06
Gegužės 1-ąją Tauragėje buvo minima Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena. Šis renginys labiausiai skiriamas mamoms, bet kartu ir visiems, kurie supranta, palaiko ir  vertina motinystės etapą. Dalyviai susirinko su vienu pagrindiniu tikslu – palaikyti mamas šiame  jų gyvenimo etape ir priminti apie rūpesčio savimi svarbą tam, kad stiprinti savo emocinę savijautą. 
Nuotrauka
zuvis
Įkelta:
2024-04-26
Pirmąjį gegužės savaitgalį Klaipėdoje vyks unikalus renginys – Žuvies ir humoro festivalis SILKĖ. Organizatoriai žada ne tik smagią nuotaiką, bet ir praturtinti mūsų žuvies kultūrinį palikimą. Festivalio atidarymas suplanuotas 12 valandą, tai pietų laikas, tad atidarymo proga “Zigmas” žadą rekordinį Silkės tortą.
Nuotrauka
juokis
Įkelta:
2024-03-27
Balandžio 7 d., sekmadienį, 14 val. Tauragės kultūros rūmuose bus tikrai linksma - čia vyks  humoro grupių šventė „JUOKIS - 2024“. Naujas programas rodys  penki humoro kolektyvai iš Aukštaitijos ir Žemaitijos.  
Nuotrauka
cirk
Įkelta:
2024-03-26
Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.
Nuotrauka
jazz
Biršonas Jazz nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
2024 metais bus jau 44 metai kaip paskutinį kovo mėnesio savaitgalį jaukiame kurortiniame Birštono miestelyje vyks tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis ,,Birštonas“. Festivalis vyks balandžio 5-7 dienomis. Nuo 1980-ųjų kas dvejus metus (išskyrus 2020 m. dėl pandemijos) čia skambantis džiazas jau senokai šiam kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos vardą. Juk čia iš visos Lietuvos, ir ne tik iš jos traukia džiazo „piligrimai“. 2,9 tūkstančio gyventojų teturinčiame miestelyje kartą per 2 metus džiazo klausosi bemaž tiek pat – 3 tūkstančiai džiazo klausytojų! Tad šio festivalio radijo ir TV įrašai yra bene išsamiausias Lietuvos džiazo istorijos dokumentas. Džiazo forumas Birštone ilgainiui davė impulsą vilniečiams, kauniečiams bei klaipėdiečiams panašius renginius organizuoti ir savo miestuose.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2024-03-04
Bažnyčių ir Respublikos g. nusidriekusioje mugėje gyventojų ir miesto svečių lauks Lietuvos kūrėjai, tautodailininkai, tautinio paveldo produktų gamintojai iš visos Lietuvos!
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-08-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžo tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kasmet sutraukiantis žiūrovų ne tik iš Tauragės, bet ir kitų miestų, tokių kaip Klaipėda, Jurbarkas, Šilalė, Šiauliai, Kaunas ar net Vilnius. Praūžus dviems pirmiesiems festivalio koncertams rugpjūčio 16 dieną, 19 valandą, organizatoriai kviečia Tauragės pilies kiemelyje pasinerti į kosminį garsų vandenyną su vienu laukiamiausių kolektyvų – Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, kuriam vadovauja charizmatiškasis dirigentas bei kompozitorius Gediminas Gelgotas. 
Nuotrauka
auto žygis
Įkelta:
2022-08-13
Autožygis „Šeima“ – tai nekomercinis kasmetinis renginys šeimoms, padedantis pažinti Lietuvą, patirti gerų emocijų, pabūti gamtoje su kitomis šeimomis. 1982 metais pradėtam organizuoti žygiui šiemet – 40 metų. Organizatoriai tęsia tradiciją ir kiekvienais metais organizuoja žygį vis kitame Lietuvos krašte. Šiemet – Tauragėje.
Nuotrauka
spindinti lietuva
Įkelta:
2022-06-13
„Spindinti Lietuva“ – tai vienas geriausiai įvertintų Europos Ekonominės Erdvės fondo finansuojamų tarptautinių projektų kultūros srityje. Bendradarbiaujant su regionų mokyklomis bei parapijomis, siekiama supažindinti mokinius su istoriniais vargonais (seniausi 1680 m. vargonai Kretingoje) ir senąja LDK muzika, kuri buvo atliekama šiais vargonais. Edukacinių renginių serijoje vaikams suteikiamos žinios apie istorinius instrumentus ir senąją muziką, o baigiamajame koncerte pristatoma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės renesanso ir baroko muzika bei svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai, tokie kaip Luca Marenzio, Giovanni Battista Cocciola, Asprilio Pacelli, Tarquinio Merula, Marco Scacchi ir kiti.
Nuotrauka
Naktys
Įkelta:
2022-06-06
„NAKTYS 2022“ – tai muzikos ir aktyvių vandens pramogų festivalis po atviru dangumi.
Nuotrauka
renginys
Įkelta:
2022-04-13
Tauragiškė menininkė Sigita Flaksienė kviečia ukrainietes moteris, merginas į smagų pasibuvimą Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ patalpose. Cianotipijos užsiėmimas vyks balandžio 20-ąją, trečiadienį, 14 val. Pilies vidiniame kiemelyje.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2022-04-12
Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ artėjant kultūros dienai kalbina VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentą, karybos tyrinėtoją ir tauragiškį Deividą Šlekį. Tinklalaidę „Kultūra karo metu“ girdėsite nuo balandžio 15 d., 8.30 val.
Nuotrauka
sokiu varzytuves
Įkelta:
2022-04-07
Balandžio 6-ąją Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko rajoninės folklorinių šokių varžytuvės „Kelk kojeles tonke 2022“. Be  šeimininkų, konkurse pasirodė gausus būrys šokėjų iš Žygaičių gimnazijos, Jovarų pagrindinės mokyklos ir jos skyrių Gaurėje ir Lauksargiuose.
Nuotrauka
sabas
Įkelta:
2022-03-31
Antradienio vakarą žurnalistas, komunikacijos specialistas Rytis Sabas Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje lankėsi su naujuoju savo kūriniu – istoriniu detektyvu „Drakono uodega“. Prieš dvejus metus čia jis pristatė pirmąją savo knygą „Gaono kodas“.