Kviečia Tauragės miesto dienos: žada daug muzikos, kultūros ir ypatingą lazerių šou
Įkelta:
2024-05-29
Nuotrauka
Miesto šventės akimirka
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Miesto šventės akimirka

,
Nuotrauka
miesto svente
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Pernykščio Ansamblių vakaro akimirka 

 

 

,
Nuotrauka
miestas

Pirmąjį vasaros savaitgalį Tauragė kviečia praleisti kultūros ir sporto apsuptyje – gyventojų ir miesto svečių lauks miesto dienos „Tauro ragas 2024“. Šventėje bus gausu muzikinių pasirodymų – ant scenos lips ne tik žinomi užsienio, legendiniai šalies atlikėjai, bet ir pirmą kartą Tauragės padangę raižys šviesų šou skambant simfoninio orkestro ir gospel chorų muzikai.

517-asis Tauragės gimtadienis bus minimas net keturias dienas, kurių metu lankytojai turės galimybę mėgautis džiazo ir populiariosios muzikos pasirodymais, pažinti gatvės teatrą ir semtis kultūros, sportuoti bei aktyviai leisti laisvalaikį skirtingose miesto erdvėse.

„Praėjusiais metais Lietuvos kultūros sostine buvusi Tauragė siekė stebinti išskirtiniais renginiais, pristatyti lankytojams skirtingas meno formas, atvežti tarptautinių pasirodymų. Nors kultūros sostinė iškeliavo, kultūra Tauragėje liko. Tad įkvėpti praėjusių metų, miesto šventę ir šiemet organizavome norėdami žmonėms sudaryti galimybes pažinti kuo daugiau meno formų ir mėgautis iki šiol nematytais užsienio kūrėjų ir šalies atlikėjų pasirodymais. Kad miesto dienos taptų švente visiems gyventojams, dalį renginių organizuosime arčiau gyventojų namų, t. y. ne tik miesto centre“, – sakė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

Penktadienį – muzikos ir lazerių šou

Gegužės 31 d. žiūrovai kviečiami į Tauragės vasaros estradą, kur upės pakrantę užpildys muzikos garsai, o miesto padangę nušvies išskirtinis lazerių pasirodymas.

Vakarą pradės žinomų atlikėjų iš Tauragės – Jomantės Šležaitės ir Liudo Mikalausko – koncertinis pasirodymas. Jau temstant estrados scenoje bus pristatytas krikščioniškos muzikos genijaus Michaelio W. Smitho muzikos albumas „Worship forever“. Koncerto metu nuskambės 12 nepakartojamo grožio kūrinių, kuriuos atliks Tauragės gospel choras „Gloria“, Karolio Variakojo diriguojamas Kauno simfoninis orkestras ir svečiai iš Lenkijos – Ostrūdos Piles kamerinis choras. Ypatingą atmosferą kurs šviesų ir lazerių šou.

Organizatorių teigimu, penktadienio vakaro koncertinė programa – miesto šventės akcentas. „Worship forever“ – visų laikų geriausias Michaelo W. Smitho muzikos albumas, kurio kūrinius atlikti išskirtinėmis teisėmis leista Tauragės gospel chorui „Gloria“. Aranžuotes Kauno simfoniniam orkestrui sukūrė pasaulinio garso kompozitorius Davidas Hamiltonas, kurio paslaugomis naudojasi tokie muzikos vardai kaip italų tenoras Andrea Bocelli.

Nuo džiazo iki gatvės teatro

Antrą kartą iš eilės miesto dienų dalimi taps ir Tarptautinis Tauragės džiazo festivalis, šiemet minintis dešimtmetį. Džiazo gerbėjai šventės metu galės mėgautis ne tik užsienio atlikėjų, bet ir augančių šalies talentų pasirodymais. Miesto dienų pradžią paskelbs svečių iš Latvijos – „Latvian Blues Band“ – atliekamas festivalio atidarymo koncertas. Šeštadienį pasirodymą surengs džiazuojantis jaunimas, kurį muzikos subtilybių mokė lietuvių džiazo kūrėjas, kompozitorius ir trombonininkas Jievaras Jasinskis.

Po jo iškart seks ne mažiau ypatingas vakaro koncertas su legendine visų laikų grupe „Hiperbolė“, Kastyčiu Kerbedžiu, Adrina ir elektroninės muzikos kūrėju Leon Somov.

Šeštadienį žiūrovai raginami nepraleisti Lenkijos KTO teatro spektaklio „Peregrinus“. Šis gatvės spektaklis pasakoja apie šiuolaikinio žmogaus kasdienybę, yra vizualiai neįprastas ir patrauklus, išsiskiria įdomia choreografija, kostiumais ir groteskišku pristatymu.

Tėvo dieną minės tradiciniu bėgimu

Sekmadienį tauragiškiai ir miesto svečiai kviečiami Tėvo dieną pažymėti simboliniu bėgimu.

Bėgti galės visi norintys – tiek sportuojantys, tiek pirmą kartą tam pasiryžtančios šeimos su mažyliais. Pastarieji laukiami mažųjų trasoje, kurios ilgis – 400 metrų. Suaugusieji galės rinktis ir įveikti vieną iš 3,3 km arba 10 km. trasų. Sekmadienio bėgimas, kaip ir visi Tauragės miesto dienų renginiai, – nemokami.

Tauragės miesto šventė šiemet rengiama gegužės 30 – birželio 2 dienomis. Daugiau informacijos apie renginius – programoje.

Nuotrauka
d
Rytčio Šeškaičio nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Taip būtų galima apibūdinti Muziejų naktį, gegužės 18 d. Tauragės pilyje laukiamą „Keistos bjaurios žuvies“ pasirodymą. Tai kas gi ta „Keista bjauri žuvis“, kuri pastaruoju metu vis dažniau patraukia klausytojų dėmesį?
Nuotrauka
reng
Įkelta:
2024-05-06
Gegužės 1-ąją Tauragėje buvo minima Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena. Šis renginys labiausiai skiriamas mamoms, bet kartu ir visiems, kurie supranta, palaiko ir  vertina motinystės etapą. Dalyviai susirinko su vienu pagrindiniu tikslu – palaikyti mamas šiame  jų gyvenimo etape ir priminti apie rūpesčio savimi svarbą tam, kad stiprinti savo emocinę savijautą. 
Nuotrauka
zuvis
Įkelta:
2024-04-26
Pirmąjį gegužės savaitgalį Klaipėdoje vyks unikalus renginys – Žuvies ir humoro festivalis SILKĖ. Organizatoriai žada ne tik smagią nuotaiką, bet ir praturtinti mūsų žuvies kultūrinį palikimą. Festivalio atidarymas suplanuotas 12 valandą, tai pietų laikas, tad atidarymo proga “Zigmas” žadą rekordinį Silkės tortą.
Nuotrauka
juokis
Įkelta:
2024-03-27
Balandžio 7 d., sekmadienį, 14 val. Tauragės kultūros rūmuose bus tikrai linksma - čia vyks  humoro grupių šventė „JUOKIS - 2024“. Naujas programas rodys  penki humoro kolektyvai iš Aukštaitijos ir Žemaitijos.  
Nuotrauka
cirk
Įkelta:
2024-03-26
Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.
Nuotrauka
jazz
Biršonas Jazz nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
2024 metais bus jau 44 metai kaip paskutinį kovo mėnesio savaitgalį jaukiame kurortiniame Birštono miestelyje vyks tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis ,,Birštonas“. Festivalis vyks balandžio 5-7 dienomis. Nuo 1980-ųjų kas dvejus metus (išskyrus 2020 m. dėl pandemijos) čia skambantis džiazas jau senokai šiam kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos vardą. Juk čia iš visos Lietuvos, ir ne tik iš jos traukia džiazo „piligrimai“. 2,9 tūkstančio gyventojų teturinčiame miestelyje kartą per 2 metus džiazo klausosi bemaž tiek pat – 3 tūkstančiai džiazo klausytojų! Tad šio festivalio radijo ir TV įrašai yra bene išsamiausias Lietuvos džiazo istorijos dokumentas. Džiazo forumas Birštone ilgainiui davė impulsą vilniečiams, kauniečiams bei klaipėdiečiams panašius renginius organizuoti ir savo miestuose.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2024-03-04
Bažnyčių ir Respublikos g. nusidriekusioje mugėje gyventojų ir miesto svečių lauks Lietuvos kūrėjai, tautodailininkai, tautinio paveldo produktų gamintojai iš visos Lietuvos!
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-08-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžo tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kasmet sutraukiantis žiūrovų ne tik iš Tauragės, bet ir kitų miestų, tokių kaip Klaipėda, Jurbarkas, Šilalė, Šiauliai, Kaunas ar net Vilnius. Praūžus dviems pirmiesiems festivalio koncertams rugpjūčio 16 dieną, 19 valandą, organizatoriai kviečia Tauragės pilies kiemelyje pasinerti į kosminį garsų vandenyną su vienu laukiamiausių kolektyvų – Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, kuriam vadovauja charizmatiškasis dirigentas bei kompozitorius Gediminas Gelgotas. 
Nuotrauka
auto žygis
Įkelta:
2022-08-13
Autožygis „Šeima“ – tai nekomercinis kasmetinis renginys šeimoms, padedantis pažinti Lietuvą, patirti gerų emocijų, pabūti gamtoje su kitomis šeimomis. 1982 metais pradėtam organizuoti žygiui šiemet – 40 metų. Organizatoriai tęsia tradiciją ir kiekvienais metais organizuoja žygį vis kitame Lietuvos krašte. Šiemet – Tauragėje.
Nuotrauka
spindinti lietuva
Įkelta:
2022-06-13
„Spindinti Lietuva“ – tai vienas geriausiai įvertintų Europos Ekonominės Erdvės fondo finansuojamų tarptautinių projektų kultūros srityje. Bendradarbiaujant su regionų mokyklomis bei parapijomis, siekiama supažindinti mokinius su istoriniais vargonais (seniausi 1680 m. vargonai Kretingoje) ir senąja LDK muzika, kuri buvo atliekama šiais vargonais. Edukacinių renginių serijoje vaikams suteikiamos žinios apie istorinius instrumentus ir senąją muziką, o baigiamajame koncerte pristatoma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės renesanso ir baroko muzika bei svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai, tokie kaip Luca Marenzio, Giovanni Battista Cocciola, Asprilio Pacelli, Tarquinio Merula, Marco Scacchi ir kiti.
Nuotrauka
Naktys
Įkelta:
2022-06-06
„NAKTYS 2022“ – tai muzikos ir aktyvių vandens pramogų festivalis po atviru dangumi.
Nuotrauka
renginys
Įkelta:
2022-04-13
Tauragiškė menininkė Sigita Flaksienė kviečia ukrainietes moteris, merginas į smagų pasibuvimą Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ patalpose. Cianotipijos užsiėmimas vyks balandžio 20-ąją, trečiadienį, 14 val. Pilies vidiniame kiemelyje.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2022-04-12
Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ artėjant kultūros dienai kalbina VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentą, karybos tyrinėtoją ir tauragiškį Deividą Šlekį. Tinklalaidę „Kultūra karo metu“ girdėsite nuo balandžio 15 d., 8.30 val.
Nuotrauka
sokiu varzytuves
Įkelta:
2022-04-07
Balandžio 6-ąją Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko rajoninės folklorinių šokių varžytuvės „Kelk kojeles tonke 2022“. Be  šeimininkų, konkurse pasirodė gausus būrys šokėjų iš Žygaičių gimnazijos, Jovarų pagrindinės mokyklos ir jos skyrių Gaurėje ir Lauksargiuose.
Nuotrauka
sabas
Įkelta:
2022-03-31
Antradienio vakarą žurnalistas, komunikacijos specialistas Rytis Sabas Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje lankėsi su naujuoju savo kūriniu – istoriniu detektyvu „Drakono uodega“. Prieš dvejus metus čia jis pristatė pirmąją savo knygą „Gaono kodas“. 
Nuotrauka
maistas
Įkelta:
2022-03-30
Šiandien Tauragės krašto muziejaus istorijos ekspozicijoje atidaryta paroda „AB „Maistas“ gamyklai – 90“ atidarymas. Tauragiškiai pasidalino prisiminimai ne tik apie patį darbą, bet ir apie fabriko meno kolektyvų, sportininkų pasirodymus, išradingas darbuotojų vagystes bei gaudžiančias sirenas, skelbiančias darbo pradžią ir pabaigą.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-25

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skiria ypatingą dėmesį vaikų, jaunimo psichinei sveikatai stiprinti. Nemažai organizacijų ir kitų įstaigų siūlo prasmingą vaikų užimtumą – vasaros stovyklas, tačiau pastebima, kad jų, orientuotų į psichinės sveikatos stiprinimą, labai mažai. Todėl Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka inicijavo meninę-patyriminę vaikų vasaros stovyklą „Pozityvumo tiltas“, kurią finansavo Tauragės rajono savivaldybė.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-07-24

Kad tiek žmonių būtų, Lauksargių geležinkelio stotis gal ir mena, bet ten gyvenantys žmonės turbūt tikrai nebuvo matę tokios gausos žmonių. Ir ne keleiviai  čia susirinko kaip senais laikais važiuoti geležinkeliu į Tilžę ar Įsrūtį, ar į Tauragę, Batakius, Viduklę, Šiaulius. Ir ne trečiasis pasaulinis karas (neduok , Dieve) prasidėjo, nes pirmuosius du pasaulinius gerai mena raudono ir dar oho kaip tvirto mūro sienos.  Ne. Susirinkimas buvo itn taikus , pacifistiškas gal kiek. Be abejo, stotis mena ir čia skambėjusią muziką. Turbūt daugiausia karinius maršus. O šįkart čia skambėjo ne maršai, bet labai gera džiazo muzika.