25-metį mininčio „Amadeus dance“ sėkmės paslaptis: darbas, darbas, darbas
Įkelta:
2020-01-17
Nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotraukos 

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Šokių klubą „Amadeus dance“ įkūrusi choreografė Vilija Krūgelienė tuomet nė svajoti nesvajojo, kaip per 25 metus šis jos „kūdikis“ išaugs: nuo kelių šokti norinčių išmokti pradinukų iki kone 200 šokėjų. Dabar klubas – tai tarsi didžiulė linksma šeima, kurioje yra ir vos trejų sulaukusių mergaičių, ir brandaus amžiaus moterų, kurioje daug juoko, išdaigų, pergalių džiaugsmo, tačiau ne kiek ne mažiau ir sunkaus darbo, o svarbiausia – visi tiesiog „serga“ šokiu.

Augo kaip ant mielių

Baigusi studijas Klaipėdos universitete ir Vilniaus kultūros mokykloje, Vilija grįžo į Tauragę. Netrukus sukūrė pradinukų šokių kolektyvą.

– Iš pradžių buvo gal 12 ar 15 vaikų. Jie vis atsivesdavo draugų, ir kolektyvas kasmet augo, – prisimena V. Krūgelienė. – tada jau teko skaidyti į grupes pagal amžių, tų grupių vis daugėjo. Iš pradžių repetuodavom Profesinio rengimo centre, po to – Kultūros rūmuose. Kai kolektyvas labai išaugo, teko ieškoti didelių erdvių, kad visi tilptume. Labai džiaugėmės, kai buvo atidaryti Bendruomenių namai. Dabar repetuojame ten, turime puikias sąlygas.

Nuotrauka

Dabar kolektyve yra 10 grupių: nuo 3 metukų, vadinamųjų modeliukų, su kuriais pirmiausia mokomės gražiai vaikščioti, žaisti pagal muziką, bandome ir šokius (jubiliejiniame koncerte jie pasirodys su šokiuku), vyresnius klasifikuojam pagal amžių: 1–2 klasė, 3–4, 5–6, 7–8, 9–12 ir suaugusieji. Suaugusieji gali lankyti kūno dizainą, „Kangoo jumps“, yra šokančių moterų grupė „Ladies show“ (joje šoka moterys nuo 28 iki įžengusių į šeštą dešimtmetį). Pernai dar prisidėjo ir linijinių šokių bei lavinamosios gimnastikos grupės.

Vilija džiaugiasi, kad kolektyve yra moterų, šokančių nuo pat kolektyvo įsikūrimo, pavyzdžiui, Jolanta Litauerienė. Pasak Vilijos, didelė dalis kolektyvo narių – ilgamečiai šokėjai, šokantys 10, 15, metų.

Repeticijos paprastai vyksta dukart per savaitę, tačiau artėjant pasirodymui papildomas darbas neišvengiamas. O kadangi renginių, koncertų būna išties daug – vidutiniškai po du per mėnesį, tai ir papildomos repeticijos neretai tampa kasdienybe.

– Darbas, darbas, darbas... – taip trumpai Vilija įvardija kolektyvo sėkmės paslaptį.

Mamos pėdomis

Kolektyvui taip išaugus viena Vilija tikrai nepajėgtų mokyti visų šokėjų, todėl ji labai džiaugiasi, kad dukra Evelina, pati išaugusi „Amadeus dance“, praėjusi visus etapus nuo 3 metukų, jau žengia mamos pėdomis. Ji moko 1-12 kl. šokėjus, be to, veda „Kangoo jumps“ treniruotes, turi trenerės licenciją.

– Labai gera perduoti savo darbo vaisius į geras rankas, nes tikrai žinau, kad klubas gyvuos dar labai daug metų. Nes ji irgi dėl šokių pametusi galvą, – šypsosi Vilija. 

Pasak jos, ypač Eveliną myli mažiausieji šokėjai – jie tiesiog ją lipte aplipę. Tačiau šiltai bendrauti neužtenka – reikia ir rezultato.

Ilgus metus šokius kolektyvui kūrė Vilija, dabar ši misija perėjo Evelinai.

Nuotrauka

Kaip gimsta šokiai?

– Šokis kuriamas ilgai, – paklausta, kaip gimsta pasirodymų numeriai, pasakoja Vilija. – Į koncertą atėjusiam žmogui gal atrodo, kad vienas du, ir yra. O kuri jį gal 2–3 mėnesius: reikia pasirinkti temą, atributiką, aprangą, paskui vis jungi muziką, kurią būni išsirinkęs, bandai atlikti vieną ar kitą judesį, žiūri, ar jis dera su muzika, idėjų ieškai ir internete, muzikiniuose klipuose. Žinoma, ir į seminarus važiuojam, nuolat semiamės žinių.

Stiprus premjerinis šokis sukuriamas vienas per metus, jis vežamas į įvairius konkursus, festivalio „Sportas visiems“ „Džiaugsmo gimnastikos“ konkursą Palangoje, į kurį suvažiuoja apie 40 kolektyvų iš visos šalies, juos vertina rimta profesionalų komisija. Aštuonerius metus iš eilės „Amadeus dance“ nepaleidžia šio festivalio laureatų vardo. Kolektyvas net tris kartus įvertintas „Grand Prix“, o pirmųjų, antrųjų, trečiųjų vietų – begalė, be prizų negrįžtama nė iš vieno konkurso. Didžiausias laimėjimas – pernai tarptautiniame konkurse Latvijoje „I love dance“ laimėtas „Gran Prix“. Kolektyvas yra dalyvavęs ir užsienyje rengiamuose festivaliuose – Kroatijoje, Lenkijoje, Gruzijoje.

V. Krūgelienė didžiuojasi, kad Lietuvos moterų sporto asociacija patiki klubui paruošti respublikinio festivalio „Sportas visiems“ programą.

Pop šokiai sukuriami paprasčiau, juose galima jungti ir gatvės, ir šiuolaikinio šokio, ir džiazo elementus. Tokių šokių sukuriama daugiau. Vis dėlto Vilija teigia nesiekianti kiekybės: kur kas svarbiau išlaikyti aukštą lygį. 

Pasak Vilijos, „Amadeus dance“ šokio stilius – „show dance“ (šou šokių), todėl apranga, jos detalės ir makiažas labai svarbu, jie privalo būti įspūdingi. Tai – irgi Vilijos ir Evelinos „galvos skausmas“.

Klubo vadovė džiaugiasi, kad šokėjų koncertinei aprangai pasiūdinti ji gali skirti Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) krepšelius – taip dabar įmanoma pasiūti gražesnę, kokybiškesnė aprangą. Lieka dar ir autobuso nuomai, ir startiniam mokesčiui. Beje, NVŠ programoje „Amadeus“ ugdo daugiausia moksleivių rajone.

Nuotrauka

Tradicijos vienija

Ketvirtį amžiaus gyvuojantis kolektyvas negali neturėti savo tradicijų. Paklausta apie jas, V. Krūgelienė pasakoja, kad jau ketvirtus metus iš eilės išskaptuotą „Amadeus“ klubo moliūgą jie veža į Švėkšną, į akciją „Mes už šviesą“. Pernai išskaptavo dar ir antrą, kurį nuvežė į J. V. Kalvano parką.

– Dar turim „Helovyno savaitę“, kai visi į repeticijas renkasi su Helovyno kaukėmis, atsineša vaišių. Matytumėt, kaip mamos vaikus išpusto – tiesiog gniaužia kvapą! Pradėjo vaikai, o paskui ir suaugusiųjų grupės prisijungė. Pagalvojom, o kodėl ir mums nepabuvus vaikais, nepaišdykavus? – šypsosi vadovė.

Kita tradicija – kalėdinis žiburėlis su tėveliais, kurio metu susipažįstama, bendraujama, žaidžiama. Be to, pernai klubas prisidėjo prie Tauragės visuomenės sveikatos biuro projekto „Dovanoju Tauragei“ – dalyvavo „Be active“ savaitei skirtame masiniame šokyje, tuo pačiu šokį skirdami kaip padėką mokytojams. V. Krūgelienė įsitikinusi, kad ir šiam renginiui lemta tapti klubo tradicija.

– Na ir, žinoma, šokių fiesta „Amadeus show“, mūsų svarbiausias metinis renginys, gimtadienis, irgi jau seniai tapęs tradicija, – pasakoja ji. – jis skirtas šviesaus atminimo visuomenės veikėjai Onutei Stankienei, kadangi ji buvo mūsų klubo narė. Kiek aš ją prisimenu, ji iš mūsų bėgdavo į chorą, iš choro – į teatrą ir t.t., labai visuomeniška moteris buvo. Jos buvo visur pilna. Negalim jos užmiršti, nes mūsų klubui ji buvo kaip mama. Kol gyvuosim, tol bus gyvas ir jos atminimas.

Grandiozinė „Amadeus dance“ 25-ojo gimtadienio šventė žiūrovus pradžiugins šiandien, 18.30 val., sporto komplekse „Bastilija“, o kartu su šokėjomis pasirodys ir atlikėja Eglė Jakštytė.

Nuotrauka
juokis
Įkelta:
2024-03-27
Balandžio 7 d., sekmadienį, 14 val. Tauragės kultūros rūmuose bus tikrai linksma - čia vyks  humoro grupių šventė „JUOKIS - 2024“. Naujas programas rodys  penki humoro kolektyvai iš Aukštaitijos ir Žemaitijos.  
Nuotrauka
cirk
Įkelta:
2024-03-26
Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.
Nuotrauka
jazz
Biršonas Jazz nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
2024 metais bus jau 44 metai kaip paskutinį kovo mėnesio savaitgalį jaukiame kurortiniame Birštono miestelyje vyks tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis ,,Birštonas“. Festivalis vyks balandžio 5-7 dienomis. Nuo 1980-ųjų kas dvejus metus (išskyrus 2020 m. dėl pandemijos) čia skambantis džiazas jau senokai šiam kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos vardą. Juk čia iš visos Lietuvos, ir ne tik iš jos traukia džiazo „piligrimai“. 2,9 tūkstančio gyventojų teturinčiame miestelyje kartą per 2 metus džiazo klausosi bemaž tiek pat – 3 tūkstančiai džiazo klausytojų! Tad šio festivalio radijo ir TV įrašai yra bene išsamiausias Lietuvos džiazo istorijos dokumentas. Džiazo forumas Birštone ilgainiui davė impulsą vilniečiams, kauniečiams bei klaipėdiečiams panašius renginius organizuoti ir savo miestuose.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2024-03-04
Bažnyčių ir Respublikos g. nusidriekusioje mugėje gyventojų ir miesto svečių lauks Lietuvos kūrėjai, tautodailininkai, tautinio paveldo produktų gamintojai iš visos Lietuvos!
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-08-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžo tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kasmet sutraukiantis žiūrovų ne tik iš Tauragės, bet ir kitų miestų, tokių kaip Klaipėda, Jurbarkas, Šilalė, Šiauliai, Kaunas ar net Vilnius. Praūžus dviems pirmiesiems festivalio koncertams rugpjūčio 16 dieną, 19 valandą, organizatoriai kviečia Tauragės pilies kiemelyje pasinerti į kosminį garsų vandenyną su vienu laukiamiausių kolektyvų – Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, kuriam vadovauja charizmatiškasis dirigentas bei kompozitorius Gediminas Gelgotas. 
Nuotrauka
auto žygis
Įkelta:
2022-08-13
Autožygis „Šeima“ – tai nekomercinis kasmetinis renginys šeimoms, padedantis pažinti Lietuvą, patirti gerų emocijų, pabūti gamtoje su kitomis šeimomis. 1982 metais pradėtam organizuoti žygiui šiemet – 40 metų. Organizatoriai tęsia tradiciją ir kiekvienais metais organizuoja žygį vis kitame Lietuvos krašte. Šiemet – Tauragėje.
Nuotrauka
spindinti lietuva
Įkelta:
2022-06-13
„Spindinti Lietuva“ – tai vienas geriausiai įvertintų Europos Ekonominės Erdvės fondo finansuojamų tarptautinių projektų kultūros srityje. Bendradarbiaujant su regionų mokyklomis bei parapijomis, siekiama supažindinti mokinius su istoriniais vargonais (seniausi 1680 m. vargonai Kretingoje) ir senąja LDK muzika, kuri buvo atliekama šiais vargonais. Edukacinių renginių serijoje vaikams suteikiamos žinios apie istorinius instrumentus ir senąją muziką, o baigiamajame koncerte pristatoma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės renesanso ir baroko muzika bei svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai, tokie kaip Luca Marenzio, Giovanni Battista Cocciola, Asprilio Pacelli, Tarquinio Merula, Marco Scacchi ir kiti.
Nuotrauka
Naktys
Įkelta:
2022-06-06
„NAKTYS 2022“ – tai muzikos ir aktyvių vandens pramogų festivalis po atviru dangumi.
Nuotrauka
renginys
Įkelta:
2022-04-13
Tauragiškė menininkė Sigita Flaksienė kviečia ukrainietes moteris, merginas į smagų pasibuvimą Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ patalpose. Cianotipijos užsiėmimas vyks balandžio 20-ąją, trečiadienį, 14 val. Pilies vidiniame kiemelyje.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2022-04-12
Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ artėjant kultūros dienai kalbina VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentą, karybos tyrinėtoją ir tauragiškį Deividą Šlekį. Tinklalaidę „Kultūra karo metu“ girdėsite nuo balandžio 15 d., 8.30 val.
Nuotrauka
sokiu varzytuves
Įkelta:
2022-04-07
Balandžio 6-ąją Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko rajoninės folklorinių šokių varžytuvės „Kelk kojeles tonke 2022“. Be  šeimininkų, konkurse pasirodė gausus būrys šokėjų iš Žygaičių gimnazijos, Jovarų pagrindinės mokyklos ir jos skyrių Gaurėje ir Lauksargiuose.
Nuotrauka
sabas
Įkelta:
2022-03-31
Antradienio vakarą žurnalistas, komunikacijos specialistas Rytis Sabas Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje lankėsi su naujuoju savo kūriniu – istoriniu detektyvu „Drakono uodega“. Prieš dvejus metus čia jis pristatė pirmąją savo knygą „Gaono kodas“. 
Nuotrauka
maistas
Įkelta:
2022-03-30
Šiandien Tauragės krašto muziejaus istorijos ekspozicijoje atidaryta paroda „AB „Maistas“ gamyklai – 90“ atidarymas. Tauragiškiai pasidalino prisiminimai ne tik apie patį darbą, bet ir apie fabriko meno kolektyvų, sportininkų pasirodymus, išradingas darbuotojų vagystes bei gaudžiančias sirenas, skelbiančias darbo pradžią ir pabaigą.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-25

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skiria ypatingą dėmesį vaikų, jaunimo psichinei sveikatai stiprinti. Nemažai organizacijų ir kitų įstaigų siūlo prasmingą vaikų užimtumą – vasaros stovyklas, tačiau pastebima, kad jų, orientuotų į psichinės sveikatos stiprinimą, labai mažai. Todėl Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka inicijavo meninę-patyriminę vaikų vasaros stovyklą „Pozityvumo tiltas“, kurią finansavo Tauragės rajono savivaldybė.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-07-24

Kad tiek žmonių būtų, Lauksargių geležinkelio stotis gal ir mena, bet ten gyvenantys žmonės turbūt tikrai nebuvo matę tokios gausos žmonių. Ir ne keleiviai  čia susirinko kaip senais laikais važiuoti geležinkeliu į Tilžę ar Įsrūtį, ar į Tauragę, Batakius, Viduklę, Šiaulius. Ir ne trečiasis pasaulinis karas (neduok , Dieve) prasidėjo, nes pirmuosius du pasaulinius gerai mena raudono ir dar oho kaip tvirto mūro sienos.  Ne. Susirinkimas buvo itn taikus , pacifistiškas gal kiek. Be abejo, stotis mena ir čia skambėjusią muziką. Turbūt daugiausia karinius maršus. O šįkart čia skambėjo ne maršai, bet labai gera džiazo muzika. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-07-20

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijai, įrengtai pietiniame bokšte, sukanka 20 metų. Ta proga fotografų klubas „Fotojūra“ rengia ypatingą parodą – pirmąją klubo istorijoje pinhole technika atliktų fotografijų parodą „Fotojūra Pinhole“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-14

Vakarykštis renginys „Vienas (m)eilėraštis“ Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ buvo skirtas artėjančiai Valentino dienai, todėl į jį buvo kviečiami ne tik poetai, bet ir poezijos mylėtojai. Vakaro metu Tauragės pilies menėse skambėjo lyrika. Eiles skaitė Tauragės klubo „Žingsniai“ literatai ir kiti erdvės išsiilgę miesto poetai, akustine gitara grojo Romanas Grigorjev.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-13

Trečiadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su žurnalistu, komunikacijos ir rinkodaros profesionalu Ryčiu Sabu, kurio debiutinis romanas „Gaono kodas“ sulaukė itin didelės sėkmės. Knygos pristatymą moderavo žurnalistas, publicistas Rimvydas Valatka.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-11

Miesto reklamos stenduose jau kuris laikas kalbėjo plakatai, skelbiantys, kad kovo 1 dieną Tauragę aplankys profesionali baleto trupė. Deja, taip neįvyks – baleto artistai į Tauragę neatvyks. O priežastis paprasta: neišpirkti bilietai.