„Šaltinio“ progimnazija pražydino kaštonus
Įkelta:
2018-05-14
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas

Bendruomenės albumo nuotraukos

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Praėjusį penktadienį Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos kiemas skleidėsi nuo muzikos garsų ir vaikų klegesio. Jau penktąjį kartą mokyklos bendruomenė rinkosi į „Kaštonų žydėjimo“ šventę.

Į progimnazijos kiemą sugužėjusius miestiečius linksmino „Amadeus dance“ šokėjos, „Burbulų dėdė“, klasių įrengti įvairių veiklų kampeliai – fotografijos, šaudymo, grožio, stalo teniso ir kitų smagių užsiėmimų – veiksmo netrūko tiek mažiems, tiek dideliems. Šventę vedė žinomas renginių vedėjas Laimonas Rimkus.

Visi bendruomenės nariai ir svečiai buvo vaišinami keksiukais ir kitais saldėsiais, linksmai leido laiką dalyvaudami įvairiose pramogose. Šių metų svečio – „Burbulų dėdės“ – eksperimentai bei išrikiuoti kibirai burbulų gamybai, kuriuose pakaitomis taškėsi vaikai, paskleidė po kiemą šimtus įvairiaspalvių burbulų, kurie dar labiau kėlė nuotaiką.

Šiemet su „Kaštonų žydėjimo“ šventės data sutapo ir gamtos ritmai – lepinant bemaž vasariškai šilumai, jau praėjusią savaitę žiedais pasipuošė ir kaštonai. Gamta ir šventės dieną padovanojo puikų vasarišką orą.

Nuotrauka

„Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė džiaugėsi, jog kasmet ši šventė sutraukia vis daugiau žmonių. Anot vadovės, džiugina, kad susirenka mamos su kūdikiais vežimėliuose, seneliai ir močiutės, visi nerūpestingai šnekučiuojasi ir linksminasi, atsipalaiduoja, bendrauja. Mokyklos kieme esanti pievelė po kaštonais atgyja ir talpina šimtus bendruomenės narių.  

– Visose mokyklose kalbama apie tai, kad nėra atskirų grupių mokykloje – tėvai, mokiniai, mokytojai. Yra bendruomenė. Ir vaiko ugdymo sėkmė, mokyklos sėkmė, mano nuomone, priklauso nuo to, kiek yra susitelkusi bendruomenė. Tai yra labai laukiamas renginys, nėra nei vieno bendruomenės nario, nuo mažiausio iki didžiausio, kuris nežinotų apie šią šventę. „Kaštonų žydėjimo“ šventė, šiemet jubiliejinė, penktoji, yra mūsų susitelkimo, susibūrimo kaip ir simbolis. Tai yra ne mano idėja, o mokyklos tarybos prieš penkerius metus sugalvota mintis. Ir man labai džiugu, kad tarybos keičiasi, o ši tradicija išlieka. Kaštonai yra mūsų mokyklos simbolis, – kieme mokyklos įkūrėjo J. Jankausko rankomis pasodinti prieš 40 metų, ir juos pražydinti kasmet mums yra didelis džiaugsmas, – sakė J. Lazdauskienė. 

Nuotrauka

Anot direktorės, šiemet nuspręsta leisti švęsti visiems bendruomenės nariams – linksmybėms pakviestas Vitalijos Krūgelienės šokių kolektyvas „Amadeus dance“, kad mokyklos kolektyvai galėtų pailsėti. Šokėjai traukė susirinkusiųjų akis ryškiaspalviais kostiumais ir energingais pasirodymais. Linksmybes mokyklos kiemelyje pratęsė diskoteka.

Pasak „Šaltinio“ vadovės, pasiruošimas šventei taip pat būna ilgas – mokiniai, kas su mokytoju, kas su tėveliais gamina rankdarbius, vėlgi, kiekviena minutė besiruošiant – tai buvimas kartu, susitelkimas.

– Papuošimai, vaišės, keksiukai – visa tai yra mūsų bendruomenės rankomis padaryta. Mokiniai vieni kitus pamato, parodo, ką sugeba. Klasės atskirai ruošiasi savo kampelius – ypač populiarūs grožio, sporto šakų kampeliai. Na, o mažiukai, labai atkaklūs, nepasiduoda ir kasmet rengia savo turgelį. Mes akcentuojam, kad tai ne „blusturgis“, o savo rankytėmis pagamintų darbelių prekyba. Tai yra ir tam tikra ugdymosi tąsa, juk tą darbelį reikia ir padaryti, be to, vaikai mokosi skaičiuoti, mokosi verslumo. Smagu, kad ir praeiviai, pajutę šventišką nuotaiką, mokyklos aurą, užsuka. Taip siunčiama graži žinia apie progimnaziją, taip pat ir sutelkiama bendruomenė, – kalbėjo J. Lazdauskienė.

Nuotrauka

Nuotrauka
Jazz
Įkelta:
2024-07-09

Rugpjūčio 6 dieną Tauragės džiazo festivalis keičia savo lokaciją ir Panemunės pilyje (Jurbarko raj.) organizuoja išvažiuojamąjį festivalio koncertą, kuriame pasirodys pasaulinio lygio žvaigždė - Bai Kamara Jr. su grupe „Voodoo Snifers“.

Nuotrauka
egle
Asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-07-02
Tauragės kultūros centre, Edmundo Mažrimo parodų salėje, nuo liepos 6 d. bus eksponuojama Eglės Lipinskaitės paroda „Išplaukę prisiminimai”. Eglė Lipinskaitė gyvena Marijampolėje. Ji yra baigusi Šiaulių pedagoginį tuometinį institutą ir VDA vizualinio dizaino magistrantūros studijas.
Nuotrauka
biuzas
Organizatorių archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-07-02
„Ji nemėgo popso, banalios muzikos, jai norėjosi prasmingesnės muzikos, atlikėjų meistriškumo įrodymo, ir džiazas puikiausiai atitiko jos sielos lūkesčius,“ - taip Meilutės Parnarauskienės begalinę meilę džiazui prisiminė jos vyras Rimantas Parnarauskas.
Nuotrauka
Miesto šventės akimirka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2024-05-29
Pirmąjį vasaros savaitgalį Tauragė kviečia praleisti kultūros ir sporto apsuptyje – gyventojų ir miesto svečių lauks miesto dienos „Tauro ragas 2024“. Šventėje bus gausu muzikinių pasirodymų – ant scenos lips ne tik žinomi užsienio, legendiniai šalies atlikėjai, bet ir pirmą kartą Tauragės padangę raižys šviesų šou skambant simfoninio orkestro ir gospel chorų muzikai.
Nuotrauka
d
Rytčio Šeškaičio nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Taip būtų galima apibūdinti Muziejų naktį, gegužės 18 d. Tauragės pilyje laukiamą „Keistos bjaurios žuvies“ pasirodymą. Tai kas gi ta „Keista bjauri žuvis“, kuri pastaruoju metu vis dažniau patraukia klausytojų dėmesį?
Nuotrauka
reng
Įkelta:
2024-05-06
Gegužės 1-ąją Tauragėje buvo minima Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena. Šis renginys labiausiai skiriamas mamoms, bet kartu ir visiems, kurie supranta, palaiko ir  vertina motinystės etapą. Dalyviai susirinko su vienu pagrindiniu tikslu – palaikyti mamas šiame  jų gyvenimo etape ir priminti apie rūpesčio savimi svarbą tam, kad stiprinti savo emocinę savijautą. 
Nuotrauka
zuvis
Įkelta:
2024-04-26
Pirmąjį gegužės savaitgalį Klaipėdoje vyks unikalus renginys – Žuvies ir humoro festivalis SILKĖ. Organizatoriai žada ne tik smagią nuotaiką, bet ir praturtinti mūsų žuvies kultūrinį palikimą. Festivalio atidarymas suplanuotas 12 valandą, tai pietų laikas, tad atidarymo proga “Zigmas” žadą rekordinį Silkės tortą.
Nuotrauka
juokis
Įkelta:
2024-03-27
Balandžio 7 d., sekmadienį, 14 val. Tauragės kultūros rūmuose bus tikrai linksma - čia vyks  humoro grupių šventė „JUOKIS - 2024“. Naujas programas rodys  penki humoro kolektyvai iš Aukštaitijos ir Žemaitijos.  
Nuotrauka
cirk
Įkelta:
2024-03-26
Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.
Nuotrauka
jazz
Biršonas Jazz nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
2024 metais bus jau 44 metai kaip paskutinį kovo mėnesio savaitgalį jaukiame kurortiniame Birštono miestelyje vyks tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis ,,Birštonas“. Festivalis vyks balandžio 5-7 dienomis. Nuo 1980-ųjų kas dvejus metus (išskyrus 2020 m. dėl pandemijos) čia skambantis džiazas jau senokai šiam kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos vardą. Juk čia iš visos Lietuvos, ir ne tik iš jos traukia džiazo „piligrimai“. 2,9 tūkstančio gyventojų teturinčiame miestelyje kartą per 2 metus džiazo klausosi bemaž tiek pat – 3 tūkstančiai džiazo klausytojų! Tad šio festivalio radijo ir TV įrašai yra bene išsamiausias Lietuvos džiazo istorijos dokumentas. Džiazo forumas Birštone ilgainiui davė impulsą vilniečiams, kauniečiams bei klaipėdiečiams panašius renginius organizuoti ir savo miestuose.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2024-03-04
Bažnyčių ir Respublikos g. nusidriekusioje mugėje gyventojų ir miesto svečių lauks Lietuvos kūrėjai, tautodailininkai, tautinio paveldo produktų gamintojai iš visos Lietuvos!
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-08-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžo tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kasmet sutraukiantis žiūrovų ne tik iš Tauragės, bet ir kitų miestų, tokių kaip Klaipėda, Jurbarkas, Šilalė, Šiauliai, Kaunas ar net Vilnius. Praūžus dviems pirmiesiems festivalio koncertams rugpjūčio 16 dieną, 19 valandą, organizatoriai kviečia Tauragės pilies kiemelyje pasinerti į kosminį garsų vandenyną su vienu laukiamiausių kolektyvų – Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, kuriam vadovauja charizmatiškasis dirigentas bei kompozitorius Gediminas Gelgotas. 
Nuotrauka
auto žygis
Įkelta:
2022-08-13
Autožygis „Šeima“ – tai nekomercinis kasmetinis renginys šeimoms, padedantis pažinti Lietuvą, patirti gerų emocijų, pabūti gamtoje su kitomis šeimomis. 1982 metais pradėtam organizuoti žygiui šiemet – 40 metų. Organizatoriai tęsia tradiciją ir kiekvienais metais organizuoja žygį vis kitame Lietuvos krašte. Šiemet – Tauragėje.
Nuotrauka
spindinti lietuva
Įkelta:
2022-06-13
„Spindinti Lietuva“ – tai vienas geriausiai įvertintų Europos Ekonominės Erdvės fondo finansuojamų tarptautinių projektų kultūros srityje. Bendradarbiaujant su regionų mokyklomis bei parapijomis, siekiama supažindinti mokinius su istoriniais vargonais (seniausi 1680 m. vargonai Kretingoje) ir senąja LDK muzika, kuri buvo atliekama šiais vargonais. Edukacinių renginių serijoje vaikams suteikiamos žinios apie istorinius instrumentus ir senąją muziką, o baigiamajame koncerte pristatoma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės renesanso ir baroko muzika bei svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai, tokie kaip Luca Marenzio, Giovanni Battista Cocciola, Asprilio Pacelli, Tarquinio Merula, Marco Scacchi ir kiti.
Nuotrauka
Naktys
Įkelta:
2022-06-06
„NAKTYS 2022“ – tai muzikos ir aktyvių vandens pramogų festivalis po atviru dangumi.
Nuotrauka
renginys
Įkelta:
2022-04-13
Tauragiškė menininkė Sigita Flaksienė kviečia ukrainietes moteris, merginas į smagų pasibuvimą Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ patalpose. Cianotipijos užsiėmimas vyks balandžio 20-ąją, trečiadienį, 14 val. Pilies vidiniame kiemelyje.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2022-04-12
Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ artėjant kultūros dienai kalbina VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentą, karybos tyrinėtoją ir tauragiškį Deividą Šlekį. Tinklalaidę „Kultūra karo metu“ girdėsite nuo balandžio 15 d., 8.30 val.
Nuotrauka
sokiu varzytuves
Įkelta:
2022-04-07
Balandžio 6-ąją Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko rajoninės folklorinių šokių varžytuvės „Kelk kojeles tonke 2022“. Be  šeimininkų, konkurse pasirodė gausus būrys šokėjų iš Žygaičių gimnazijos, Jovarų pagrindinės mokyklos ir jos skyrių Gaurėje ir Lauksargiuose.