„Europos priešpiečiai“ Tauragėje: su vietos bendruomene susitiko Rasa Juknevičienė ir Tomas Tomilinas
Įkelta:
2023-11-27
Nuotrauka
parlamentas

Diskusijoje su tauragiškiais europarlamentarė Rasa Juknevičienė ir Seimo narys Tomas Tomilinas pasidalijo savo įžvalgomis apie ES aktualijas ir atsakė į daugelį susirinkusiųjų klausimų.

Europos liaudies frakcijoje Europos Parlamente (EP) dirbanti R. Juknevičienė pabrėžė, kad pradėjus šią kadenciją prieš beveik penkerius metus politikei įprasti klausimai, susiję su saugumu, gynyba, Rusijos problemomis, parlamento darbotvarkėje nebuvo itin svarbūs. Tačiau viskas pasikeitė 2022 m. vasario 24 d., kai Rusija ėmėsi kruvinos agresijos prieš Ukrainą.

„Kai karas driokstelėjo, supratau, kad labai svarbu, jog žmogus iš Baltijos valstybių su mūsų požiūriu būtų Europos liaudies partijos vicepirmininko poste. Kai visi pradėjo atsiprašinėti, kad neklausėme jūsų, ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen savo metiniame pranešime, ir daugelis kitų pasakė, kad jūs buvote teisūs, o mes klydome. Todėl dabar mūsų balsas yra svarbus“, – apie savo sprendimą užimti už užsienio reikalus atsakingą frakcijos vicepirmininko postą kalbėjo R. Juknevičienė.

Norėtų daugiau socialinių klausimų

Seimo narys T. Tomilinas atkreipė dėmesį, kad visos politikos sritys yra susijusios su Europos politika, o Lietuvoje dažnai painiojama, kas yra Lietuvos užsienio politika, o kas –  ES politika. Todėl svarbu atskirti, kur yra ES kompetencijų ribos.

Politikas teigė tiesiogiai susidūręs su europine politika, kai dažnai kritikuodavo Lietuvos ministrus, kurie, jo teigimu, per mažai Briuselyje stengiasi derybose spręsti sunkius socioekonominius klausimus, ypač susijusius su bendra ES mokestine sistema ir minimaliu mokesčių harmonizavimu visose ES valstybėse.

„Jeigu būtų daugiau derinimo, išvengtume tų žiurkių lenktynių, kas nustatys mažesnį mokestį, ir reformas būtų žymiai lengviau priimti. Pagrindinis verslo argumentas šiuo metu – pakelsite gyventojų pajamų mokestį, iš kurių savivaldybės gali finansuoti kelius ir kitus sektorius, mes išeisime į kitą valstybę. Tai yra lenktynės žemyn, lenktynės link socialinio standarto mažinimo, todėl čia reikėtų svaresnio Briuselio žodžio“, – pastebėjo demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas.

Jo teigimu, Lietuva perima ir įgyvendina daugelį ES iniciatyvų socialinėje srityje, pavyzdžiui, įvestos privalomos dviejų mėnesių tėvų atostogos gimus vaikus. Tačiau pasitaiko atvejų, kai Lietuva pirma priima įstatymus, o ES seka iš paskos, kaip nutiko direktyvos dėl ES minimalaus teisingo atlyginimo atveju.

T. Tomilinas susitikimo metu pristatė iniciatyvą dėl prekybos centrų kovos su maisto švaistymu – politikas siūlo taisyklę, kad prekybininkai turėtų viešai skelbti statistiką apie išmetamo maisto kiekius bei veiksmingiau susitarti su „Maisto banku“ ir kitomis organizacijomis. Jo teigimu, šiuo metu pelningiausia šį maistą panaudoti biodujoms, o ne atiduoti žmonėms. Savo ruožtu Europos Parlamente dabar taip pat svarstoma ne viena iniciatyva šioje srityje.

ES plėtros ateitis

Susitikime „Europos priešpiečiai“ tauragiškiai pateikė politikams daug klausimų: apie ES vienbalsiškumo ir veto teisės atsisakymą, Moldovą ir padėtį Padniestrėje, Ukrainos derybų dėl narystės ES pradžią, Europos priklausomybę nuo rusiško iškastinio kuro, Lietuvos eksporto į Rusiją karo metu. Galiausiai politikų teirautasi apie ES vertybinį pagrindą ir klaidas bei sezoninio laiko pakeitimo atsisakymą.

Pasak R. Juknevičienės, aktualus išlieka klausimas, ar Europa toliau judės glaudesnio bendradarbiavimo link. Pastebima, kad po kiekvienos krizės ES įgauna vis naujų kompetencijų, pavyzdžiui, po migracijos krizės 2015 m. papildomi įgaliojimai suteikti sienos apsaugos agentūrai „Frontex“, o po pandemijos imta kalbėti apie glaudesnę sveikatos sąjungą.

„Kitoje kadencijoje jau turėtų būti atskiras Europos Parlamento sveikatos komitetas, pradedama kalbėti apie šios srities finansavimą. Apsidairyta, kad net paracetamolio ES niekas nebegamina, kaukių neturime, esame visiškai priklausomi nuo Kinijos ir Indijos. Tai tampa ir tam tikru saugumo klausimu“, – teigė EP narė.

Pasak jos, ES plečiantis ir planuojant į savo narių gretas priimti Ukrainą ir Moldovą, sąjungai iškils problemų su dabartiniu sprendimų priėmimo mechanizmu, kai kiekviena šalis gali vetuoti sankcijų įvedimą ar kitus svarbius sprendimus. „Patys žinote, kaip žlugo Abiejų Tautų Respublika – kiekvienas bajoras galėjo pasakyti – aš vetuoju – ir viskas, šalis paralyžiuota“, – lygino R. Juknevičienė.

Europarlamentarė ragino neužmiršti Moldovos, nes pagalbos šiai provakarietišką kryptį pasirinkusiai valstybei šiuo metu reikia ne mažiau nei Ukrainai, kuriai šiuo metu svarbiausia yra parama ginkluote. Tikimasi, kad Moldova bus pakviesta pradėti derybas dėl narystės ES tuo pat metu kaip ir Ukraina. Anot R. Juknevičienės, dabartinis Rusijos pradėtas karas yra ne tik apie Ukrainą, bet ir apie kitas posovietines valstybes, kurioms atsirado proga ištrūkti iš Rusijos įtakos zonos.

„Rusijos pralaimėjimas šiame kare turės pozityvių veiksnių visiems šiems regionams, įskaitant ir pačią Rusiją. Dabar Vakarų fronte, kur mums tenka politiškai kovoti, svarbiausias darbas yra įtikinti Vakarus nebijoti tokios Ukrainos pergalės, kuri padėtų bombas po V. Putino režimu. Be šio Rusijos režimo griuvimo didelių pokyčių nebus, jie vėl sugrįš anksčiau ar vėliau, atsikūrę savo resursus“, – prognozavo Europos liaudies partijos narė.

Kalbėdama apie sankcijų Rusijai įgyvendinimą ir prekių eksportą iš Lietuvos, EP narė pabrėžė, kad esame pasienio šalis ir vienas iš pagrindinių tranzito kelių, todėl negalime stabdyti prancūziško vyno, kuris automobiliais keliauja į Rusiją, nes tai nėra sankcionuota prekė. Taip statistiškai susidaro įspūdis, kad intensyviai prekiaujame su Rusija, nors tai yra geografijos nulemtas reiškinys. „Sankcionuotos prekės tikrai nevežamos per Lietuvą“, – pabrėžė R. Juknevičienė. 

Tuo tarpu sezoninis laiko sukimas išlieka neišspręstas klausimas, dėl kurio sutarimo negali rasti ES valstybės. Europos Parlamentas iš savo pusės darbą yra padaręs ir priėmęs savo sprendimą dėl perėjimo prie vieno laiko.

Abu susitikime dalyvavę politikai sutiko, kad Lietuvos politikams, pavyzdžiui, į Seimą išrinktiems atstovams praverstų kelių savaičių kursas apie ES institucijas ir procesus, kad atsirastų daugiau supratimo apie tai, kaip veikia ES ir kokia yra Lietuvos vieta sąjungoje. Prie tokio švietimo prisideda ir Europos Parlamento biuro Lietuvoje projektas „Europos priešpiečiai“, kurių metu Lietuvos miestuose rengiamu EP narių ir kitų politikų susitikimai su vietos bendruomenėmis.

Užs. Nr. 112

Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2024-02-16
Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ sveikina visus šalies gyventojus su Lietuvos valstybės atkūrimo diena ir siūlo tik Vasario 16-ajai skirtą pasiūlymą. Galimybe užsisakyti specialų, tik šiai progai sukurtą pokalbių planą su 16 GB interneto duomenų, šiandien gali pasinaudoti visi Lietuvos gyventojai.
Nuotrauka
vartai
Įkelta:
2024-02-15
Segmentiniai garažo vartai yra visame pasaulyje išpopuliarėjęs garažo vartų tipas. Ir čia nėra nieko nuostabaus – kone kiekvienas garažą dažniau naudojantis namo savininkas greitai įvertina labai paprastą ir efektyvią segmentinių vartų atidarymo-uždarymo sistemą bei kompaktišką, daug vietos neužimančią sumontuotų segmentinių vartų konstrukciją. Šiuolaikinei pramonei vis labiau žengiant į priekį, atsiranda naujų garažo vartų apdailos, gamybos bei spalvų sprendimų, padedančių puikiai suderinti garažo vartus su namo fasadu ir juos paversti unikalia stiliaus detale. Bene geriausius kokybės, patvarumo ir estetikos derinius segmentinių vartų sferoje gali pasiūlyti „Hormann“ – visame pasaulyje žinomi garažo vartų ir namų durų gamintojai.
Nuotrauka
laiptai
Įkelta:
2024-02-13
Kiemo arba sodo dizainas gali kelti iššūkių. Jeigu jūs ieškote būdų, kaip paįvairinti savo kiemo dizainą, lauko laiptų pakopos gali būti puikus sprendimas. Tai lauko laipteliai, kurie gali pridėti tiek vizualinio patrauklumo, tiek praktinės naudos. Pavyzdžiui, ant pakopos patogu užlipti, kad pasiektumėte aukščiau esančius daiktus arba nereikėtų aukštai iškelti kojos lipant. Bet kartais lauko laipteliai yra tik dėl vizualinio vaizdo.
Nuotrauka
rūbai
Įkelta:
2024-02-13
Ieškote šiltos ir stilingos aprangos visiems metų laikams? „Jack Wolfskin“ – tai ne tik stilingas, šiuolaikiškas, bet ir labai praktiškas sprendimas, kuris leis mėgautis aukščiausio lygio komfortu. Toliau skaitydami sužinosite apie aukštos kokybės rūbų pasirinkimus ir atrasite daugybę puikių idėjų visos šeimos narių aprangai. Visa tai – specializuotoje drabužių ir avalynės parduotuvėje, kurioje galėsite išsirinkti sau reikiamiausius aprangos elementus gera kaina internetu!
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2024-02-05
Geriausi kalnų dviračiai 2024 yra tema, kurią daugelis žmonių šiandien domisi. Kalnų dviračiai yra puikus būdas praleisti laiką gamtoje, o taip pat ir puiki pramoga, kuri padeda išlaikyti kūno formą. Vis dėlto, prieš įsigydami kalnų dviratį, svarbu žinoti, kokie yra geriausi pasirinkimai, kadangi tai yra ilgalaikė investicija.
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2024-01-26
Ilgos kelionės automobiliu gali būti nuostabios patirtys, leidžiančios atrasti naujus kraštus ir sukurti nepakartojamas prisiminimus. Tačiau svarbiausia, kad būtų tinkamai pasiruošti kelionei. Tai apima ne tik planavimą ir maršruto parinkimą, bet ir gebėjimą sumontuoti visus reikalingus daiktus kompaktiškai, kad automobilis liktų tvarkingas ir saugus. Šiame straipsnyje suteiksime naudingų patarimų, kaip tai padaryti efektyviai.
Nuotrauka
kopecios
Įkelta:
2024-01-24
Kopėčios namuose yra būtinos. Su jomis lengviau dažyti lubas, kabinti užuolaidas ar pasiekti aukštai esančias spinteles. Tačiau kaip suderinti kopėčių tipą su savo poreikiais ir įsigyti tinkamas kopėčias? Aptarkime tai plačiau.
Nuotrauka
ventiletoriai
Įkelta:
2024-01-24
Lubinis ventiliatorius yra puikus sprendimas ieškantiems veiksmingo ir efektyvaus būsto vėsinimo būdo. Lubinius ventiliatorius lengva sumontuoti, o jų tylus veikimas netrukdo kasdieniam gyvenimui. Be to, lubiniai ventiliatoriai labai efektyviai naudoja energiją ir gali padėti sumažinti sąskaitas už energiją. Todėl apsvarstykite galimybę įsigyti lubinį ventiliatorių, jei norite veiksmingo ir efektyvaus būdo sumažinti temperatūrą namuose.
Nuotrauka
santechnika
Įkelta:
2024-01-24
Santechnikos planavimas yra esminis žingsnis statant naują namą ar renovuojant esamą. Tikslus ir gerai suplanuotas santechnikos sistemas įrengimas ne tik užtikrina patogumą ir komfortą, bet ir padeda sutaupyti laiko ir pinigų ilguoju laikotarpiu. Šiame straipsnyje nagrinėsime santechnikos planavimo svarbą prieš statant namą ir kritinius žingsnius, kuriuos reikėtų atlikti.
Nuotrauka
zvejys
Įkelta:
2024-01-10
Žvejyba – tai pramoga, kuriai reikia ne tik įgūdžių, bet ir įrankių. Sėkmingai žvejoti galima tik tada, kai naudojamos aukštos kokybės žvejybos priemonės. Meškerės, ritės, valai ir blizgės yra pagrindiniai žvejybos reikmenys, kurie turi būti kruopščiai atrinkti. Pažvelkime, kodėl būtina rinktis kokybiškus instrumentus ir kaip tai gali paveikti žvejybos patirtį
Nuotrauka
drozles
Įkelta:
2023-12-21
Jeigu planuojate pakuoti siuntas arba dovanas, tai būtų galima įvardinti ypač daug dalykų, kuriuos galėtumėte panaudoti šiems tikslams. Vienas tokių pasirinkimų yra ir popieriaus drožlės. Tačiau taip pat nesunku pastebėti, kad tai nėra būtinas pasirinkimas, todėl neretai tenka leistis į apsvarstymus - ar iš tiesų verta rinktis šį gaminį? Jei vis dar dvejojate, ar pakuoja siuntas ar dovanas, jums yra reikalingos šios drožlės, tai galite būti tikri, kad būtent toks pasirinkimas - vienas geriausių. Taigi, netrukus įvardinsime, kodėl yra verta rinktis šį gaminį.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2023-12-20
Kalėdos jau ne už kalnų, tad visai čia pat – ir dovanų teikimo metas. Jei nespėjote artimiesiems nupirkti visko, ką planavote, dar ne per vėlu juos nustebinti išmaniomis dovanomis. „Tele2“ tęsia kalėdines nuolaidas ir siūlo šeimos narius arba save apdovanoti bendravimo laime arba išmaniomis laisvalaikio galimybėmis už mažą kainą.
Nuotrauka
0
Įkelta:
2023-12-20
Lytinė sveikata svarbi kiekvienam žmogui. Norint užtikrinti geriausias patirtis, saugumą ir išvengti ligų ar neplanuoto nėštumo, naudojamos kontraceptinės priemonės. Ko gero svarbiausia iš jų – prezervatyvai. Dabar nebereikia nepatogiai stovėti eilėse, kad jų įsigytumėte. Užsakymą įmanoma pateikti ir internetu. Jei dar prekės su akcija, jūs galite nemenkai sutaupyti. Tačiau šįkart mes ne apie pigius pasirinkimus, bet apie pačius prezervatyvus. Ar žinote, kad jų istorija – labai ilga ir, kad jų nauda apima ne tik apsisaugojimą nuo neplanuoto nėštumo? Štai 5 faktai apie juos, kurių, galbūt, nežinojote.
Nuotrauka
parduotuve
Įkelta:
2023-12-19
Naujieji metai – puiki proga susitikti su artimaisiais ir draugais, pasidalinti geromis emocijomis ir skonių malonumais. Be jokių abejonių, šventinį stalą norisi papuošti gardžiais patiekalais, kurie sužavėtų svečius ir suteiktų šventinės nuotaikos.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-12-18
Kiekvienas BMW vairuotojas žino, kad dažnu atveju artėjanti žiema neretai reiškia begalę sunkumų kelyje. Dėl šios priežasties vairuotojai yra skatinami tinkamai paruošti savo BMW transporto priemones bei savarankiškai pasirūpinti, kad šaltasis metų laikas sukeltų kuo mažiau sunkumų. Natūralu, jog norint paruošti BMW automobilį žiemai tenka apgalvoti begalę dalykų, tačiau pagrindinių yra vos keli. Šiandien apie tai plačiau papasakos ilgametę patirtį turintys https://www.avkparts.lt specialistai.
Nuotrauka
telia
Įkelta:
2023-12-15
Per šias Kalėdas planuojate nudžiuginti savo vaiką taip lauktu pirmuoju išmaniuoju telefonu? Vaikams vis daugiau laiko praleidžiant skaitmeniniame pasaulyje svarbu nepamiršti pasirūpinti, kad vaikai skaitmeninėmis galimybėmis naudotųsi saugiai. „Telia“ pateikia patarimus visiems Kalėdų seneliams, kaip tinkamai paruošti jau patį pirmąjį išmanųjį telefoną, kurį mažieji ras po eglute.
Nuotrauka
omniva
Įkelta:
2023-12-11
Pasiruošimas šventėms įsibėgėjo. Ir nors šis laikotarpis atneša daug jaukumo, gerų emocijų, dažną mus lydi ir įtampa, susijusi su dovanų paieška, pirkimu ir siuntimu. Norėdama palengvinti šį laikotarpį savo klientams, didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti bendrovė „Omniva LT“ toliau investuoja ir plečia paštomatų tinklą, kad dovanos ir šventiniai pirkiniai patogiai būtų siunčiami ir gaunami dar arčiau namų. Per pastarąsias savaites pastatyta daugiau nei trys dešimtys naujų paštomatų.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-12-11
„Tai buvo vienintelis CV, kurį kada siunčiau darbdaviui, o dabar įmonėje skaičiuoju jau vienuoliktus metus“, – sako „Lidl Lietuva“ Kauno Regioninės bendrovės vadovas Mantas. Įkvepiančia istorija pasidalinęs ilgametis darbuotojas teigia, kad jį labiausiai motyvuoja įmonės tarptautiškumas, karjeros galimybės ir palankios sąlygos tobulėjimui.
Nuotrauka
geo
Įkelta:
2023-12-11
Svarstote apie geoterminio šildymo galimybes savo namuose? Geoterminis šildymas yra puikus pasirinkimas pažangiam ir apie ateitį galvojančiam vartotojui, kuris moka priimti tinkamą sprendimą. Toliau skaitydami sužinosite, kodėl įsirengti geoterminį šildymą tikrai verta ir kokie yra šio šilumos išgavimo būdo privalumai.
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
2023-12-11
Tie, kas mėgsta plaukti baidarėmis, puikiai žino, kokia nuostabi ir kiek daug nepaprastų potyrių žadanti tai veikla. Plaukiant baidarėmis laukia nuostabus laikas su draugais ar šeima, o galbūt bendradarbių kolektyvu. Pro akis iš lėto slenka gražūs gamtos vaizdai ir kintantys kraštovaizdžiai, vanduo maloniai gaivina, ypač karštos vasaros dienos metu. Vyrauja puiki nuotaika ir geros emocijos dalinantis bendromis akimirkomis.