„Lidl Lietuva“ praktika studentams: visiems apmokama ir su karjeros galimybėmis
Įkelta:
2023-05-29
Nuotrauka
lidl
,
Nuotrauka
lidl
Aprašymas

LIDL Lietuva valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė 

Profesinė praktika yra neatsiejama studijų dalis, tačiau nemažai studentų susiduria su dilema – daugelis jų studijuodami papildomai uždarbiauja ir praktikos metu nenori prarasti darbo vietos bei gaunamų pajamų. Kai kurios įmonės siūlo sprendimą – ne tik moka atlygį už praktikos laikotarpį, bet ir siūlo pas juos dirbantiems studentams neprarandant darbo vietos atlikti praktiką kituose įmonės skyriuose. Apie tokios sistemos ir bendrai apie praktikos privalumus pasakoja „Lidl Lietuva“ atstovai.

„Priežasčių, kodėl studentams verta atlikti praktiką, yra daug, tačiau viena svarbiausių – galimybė realiomis sąlygomis išbandyti tą karjeros kelią, kurio siekiama studijuojant. Tik mokyklą baigę jaunuoliai dar nebūtinai yra atradę sau labiausiai tinkančią studijų sritį, todėl atlikdami praktiką įvairiose verslo įmonėse, jie gali pritaikyti turimas žinias, „pasimatuoti“ savo pasirinktą profesiją“, – sako Sandra Savickienė, „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė.

Be to, praktikos metu gerinami ir laiko planavimo, darbo komandoje ar viešojo kalbėjimo įgūdžiai, ugdomos asmeninės savybės. Pavyzdžiui, pasak S. Savickienės, jaunuoliai įgauna daugiau pasitikėjimo savimi, išmoksta sklandžiau perteikti savo mintis, drąsiau komunikuoja turimus pasiūlymus ar idėjas bei dar geriau pažįsta savo stipriąsias ir silpnąsias puses.

„Praktikos metu įsisavinti įgūdžiai praverčia moksluose ir asmeniniame gyvenime, o studijų metu įgytas teorines žinias galima iškart pritaikyti darbinėje aplinkoje. Be to, įgyta profesinė patirtis ir jos įrašas gyvenimo aprašyme suteikia pranašumo ateityje kandidatuojant į darbo pozicijas“, – teigia „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė.

Dalis praktikantų pasilieka dirbti

Studijų praktika jaunuoliams yra naudinga ir dėl galimybės plėsti profesinių pažinčių tinklą bei susibendrauti su šioje karjeros srityje jau dirbančiais specialistais. Tačiau S. Savickienė priduria, kad tik reta organizacija moka praktikantams už jų atliktą darbą.

„Savarankišką gyvenimą siekiantiems pradėti jaunuoliams svarbu, kad privalomosios 3–6 mėnesių praktikos metu jie gali ne tik įgyti jų specialybei reikalingų praktinių žinių, bet ir gauti pastovų atlygį, o kai kuriais atvejais – neprarasti jau turimos darbo vietos. Dėl to esame sukūrę specialią praktikos programą, kurios metu visiems praktikantams yra apmokama už jų praktiką, o studijuojantys dabartiniai „Lidl“ komandos nariai gali neprarasdami darbo vietos atlikti praktiką kituose mūsų administracijos skyriuose bei departamentuose“, – pažymi „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė.

Vienas iš sėkmingai šia programa pasinaudojusių „Lidl“ darbuotojų – įmonės Prekių srautų valdymo departamente praktiką atlikęs ir vėliau jame pasilikęs dirbti Vytautas. Iki tol vaikinas penkerius metus dirbo „Lidl“ logistikos centre, o sužinojęs apie praktikos galimybę, artimą jo studijuojamai logistikos specialybei, nedvejodamas pasinaudojo proga.

„Pirmosios praktikos savaitės buvo gana intensyvios, tačiau kartu su praktikos vadovu apžvelgus visus darbo aspektus, po truputį užduotis ėmiau vykdyti savarankiškai. Šiuo metu galiu jas iki galo atlikti pats: tikrinti prekių galiojimo laiką, kontroliuoti parduotuvių prekių užsakymus, prižiūrėti, ar parduotuvėse produktų kiekiai atitinka pasiūlą bei paklausą ir pan.“, – pasakoja Vytautas.

Vaikinas ypač vertina praktikos vadovo jam suteiktą pagalbą, rūpestį ir vertingus patarimus bei palaikančią darbo atmosferą, todėl gavęs pasiūlymą pasilikti ir toliau dirbti komandoje, jį priėmė su džiaugsmu.

Pozityviai sprendimą atlikti praktiką „Lidl Lietuva“ apibūdina ir Kamilė. Iki tol mergina dirbo parduotuvės vadovės asistente, todėl atskleidžia, jog buvo įdomu sužinoti, kaip tam tikri procesai yra valdomi už parduotuvės ribų.

„Praktika įmonės Prekių srautų valdymo departamente – tai patirtis, kuri padėjo man užaugti kaip asmenybei, privertė išjudėti iš komforto zonos ir pasinerti į naujas veiklas. Atėjau į naują aplinką, kur nieko nežinojau, todėl teko dirbti su naujomis sistemomis ir atlikti man neįprastas užduotis. Džiaugiausi galėdama stebėti, kaip daromos parduotuvių inventorizacijos analizės ir kiti darbai, o vėliau ir pati prie jų prisidėjau“, – pasakoja Kamilė.

Atlikta praktika Kamilei buvo sėkminga – po jos mergina dar kelis mėnesius dirbo „Lidl“ parduotuvėje, o vėliau grįžo dirbti kaip įmonės administracijos komandos narė.

Nuotrauka
lidl

Praktika naudinga ne tik studentui

Praktiką „Lidl Lietuva“ atlikę studentai itin palankiai vertina tiek įmonės pastangas atsižvelgti į individualius darbuotojų poreikius, tiek kiekvieno komandos nario įtraukimą bei skatinimą tobulėti. Sutampant praktikanto ir įmonės lūkesčiams bei vertybėms, ši patirtis būna įvairiapusiškai naudinga.

„Palaikančioje komandoje smagu ir lengva dirbti visiems jos nariams, todėl džiaugiamės girdėdami praktikantų atsiliepimus bei jų sėkmės istorijas. Įmonės praktikos programa leidžia atrasti gabius ir talentingus žmones. Į komandas priimti naujokai visada įneša šviežių idėjų, pateikia kitokį požiūrį ir tai gali praversti sprendžiant tam tikras problemas bei siekiant geresnių rezultatų“, – sako „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė.

S. Savickienė pabrėžia, kad įmonėje į studentus žiūrima kaip į jaunuosius kolegas. Dėl to visiems praktikantams apmokama už jų darbą bei stengiamasi jiems suteikti įvairių įgūdžių ir padėti pagrindus tolimesnei jų karjerai.

Be to, „Lidl Lietuva“ praktikantams suteikiamas lankstus darbo grafikas ir galimybė dirbti tarptautinėje aplinkoje. S. Savickienė pažymi, kad šiuo metu studentai laukiami įvairiuose skyriuose ir departamentuose: rinkodaros, pardavimų skatinimo, prekių srautų valdymo, logistikos ir kituose.

Studentams, kuriems praktika neaktuali, bendrovė siūlo darbą „Lidl“ parduotuvėse. Jie kviečiami dirbti nepilnu etatu, derinant darbo grafiką su studijomis.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso veikia 69 „Lidl“ parduotuvės 26-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.

Užs. Nr. 45

Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Lauko žaidimai yra esminė vaikystės dalis, kuri skatina kūrybiškumą, fizinį aktyvumą ir socialinius įgūdžius. Lauko žaislai padeda vaikams smagiai leisti laiką lauke, tyrinėti aplinką ir lavinti svarbius įgūdžius. Šiame straipsnyje aptarsime populiariausius lauko žaislus vaikams ir jų teikiamą naudą.
Nuotrauka
game
Įkelta:
2024-06-10
Lažybos su draugais – puikus pasirinkimas, kai norisi ir gero laiko, ir azarto, ir kažko naujo. Tai gali būti puiki proga linksmai praleisti laiką ir geriau pažinti savo draugų asmenybę.
Nuotrauka
gėlės
Įkelta:
2024-06-10
Gėlės į namus pristatymo paslauga yra ypatingas būdas parodyti meilę ir dėmesį savo artimiesiems ir draugams. Tai yra puiki galimybė nustebinti, išreikšti jausmus ir suteikti džiaugsmą ne tik per šventes, bet ir kasdienybėje. Žmonės dažnai renkasi šią paslaugą dėl jos patogumo, patikimumo ir emocinės vertės. Istorijos ir atsiliepimai iš tų, kurie pasinaudojo gėlių pristatymo paslauga iš  https://www.geliufeja.lt/ , rodo, kad tai yra nepakeičiama dovana, kuri sukelia šypseną ir šilumą.
Nuotrauka
gydytojas
Įkelta:
2024-06-07
Gyvenimas po traumos gali tapti sudėtingas ir iššūkių kupinas. Nuo fizinių sužalojimų iki emocinių sunkumų – traumų pasekmės gali paveikti kiekvieną gyvenimo sritį. Tačiau yra veiksmingas būdas padėti žmonėms atsigauti ir grįžti į normalų gyvenimą – tai ergoterapija. Štai penkios pagrindinės priežastys, kodėl reikėtų rinktis ergoterapiją po traumos.
Nuotrauka
veidas
Įkelta:
2024-06-06
Ką dažniausiai pastebime veide ir kas greičiausiai padeda susidaryti bendrą įspūdį? Galbūt atsakymas jus nustebins, bet vienas svarbiausių veido bruožų yra antakiai. Jie tarytum „įrėmina“ veidą, suteikia jam gyvybingumo, grakštumo ir išraiškingumo bei gali iš esmės pakeisti išvaizdą. Tinkamai suformuoti ir prižiūrimi antakiai gali norima kryptimi pabrėžti veido bruožus ir netgi užmaskuoti tam tikrus trūkumus.
Nuotrauka
internetas
Įkelta:
2024-06-05
Ieškote greitai veikiančio, dideliu pralaidumu pasižyminčio interneto įvairiems savo naršymo poreikiams? Metas išbandyti privalumus, kuriais pasižymi šviesolaidinis internetas, specialiai pritaikytas patogiam naršymui. Su šviesolaidiniu internetu galėsite pasiekti reikiamus duomenis virtualioje erdvėje, patogiai naršyti kone visoje Lietuvos teritorijoje, taip pat užsienyje.
Nuotrauka
žoliapjove
Įkelta:
2024-06-04
Sodininkystė – tai ne tik pomėgis ar būdas praleisti laiką, bet ir gyvenimo būdas, kuris reikalauja nemažai laiko, pastangų ir žinių. Tradiciškai vejos priežiūra buvo laikoma viena iš sudėtingiausių sodininkystės užduočių, ypač jei reikia prižiūrėti didesnius plotus. Tačiau technologijų pažanga ir modernių įrankių, tokių kaip traktoriukas žoliapjovė, atsiradimas keičia mūsų požiūrį į sodininkystę ir vejos priežiūrą. Šis straipsnis aptars, kaip traktoriukas žoliapjovė keičia sodininkystės kultūrą ir kokie yra pagrindiniai šios inovacijos privalumai.
Nuotrauka
basutės
Įkelta:
2024-06-03
Atidarius basučių sezoną, derėtų pasirūpinti ne tik nauja pora ar dviem, bet ir pėdų grožių bei būkle. Kartais rodos, net ir naudojant įvairiausius kremus, pėdos vis tiek lieka suskirdusios, šiurkščios, sausos. Iš užsidegimo turėti kuo įmanoma švelnesnes pėdas, pamirštame paprasčiausius dalykus, padedančius pasiekti šio tikslo. Pasidomėkime keletu veiksmingiausių būdų, kaip pasirūpinti pėdomis šiuo šiltuoju sezonu.
Nuotrauka
dovana
Įkelta:
2024-06-03
Kiekvienas, kas kada nors kraustėsi į naujus namus, žino, kiek daug laiko, pastangų ir finansinių išteklių šis procesas gali pareikalauti. Naujakuriai dažnai jaučia tiek džiaugsmą, tiek stresą, tad praktiška dovana gali būti puikus būdas parodyti dėmesį ir palengvinti įsikūrimą naujame būste, tačiau ką padovanoti, kad dovana būtų tikrai naudinga ir funkcionali? Štai keletas idėjų, kurios padės išsirinkti tinkamą dovaną naujakuriams.
Nuotrauka
tapetai
Įkelta:
2024-05-31
Laukiate gimstančio vaikelio? Kai ruošiatės naujausio savo šeimos nario atvykimui, natūralu, kad norite užtikrinti, kad namai būtų saugi, patogi ir svetinga jūsų mažyliui aplinka. Tačiau, kad ruošti būtų lengviau ir paprasčiau, pristatome jums penkis patarimus, kurie padės paruošti namus būsimai tėvystės kelionei.
Nuotrauka
kortos
Įkelta:
2024-05-31
Kortų žaidimai yra ne tik puikus būdas praleisti laiką, bet ir puiki priemonė bendrauti bei stiprinti socialinius ryšius. Jie gali būti žaidžiami bet kokio amžiaus žmonių, įvairiose vietose ir progomis – nuo šeimos vakarų namuose iki draugų susibūrimų ar net oficialių turnyrų. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl kortų žaidimai yra tokie populiarūs, kokios yra jų pramoginės ir socialinės naudos, ir kokie yra populiariausi kortų žaidimai, kuriuos galite išbandyti.
Nuotrauka
irankiai
Įkelta:
2024-05-31
Jeigu šiuo metu planuojate naują statybos projektą ir didžiąją dalį darbų ketinate atlikti patys, tikriausiai svarstote, kas labiau apsimoka: pirkti įrangą ar nuomotis. Žinoma, kiekviena situacija yra individuali – viskas priklauso nuo resursų ir būsimų darbų pobūdžio. Vis dėlto, jeigu užduotys nereikalauja nuolatinio technikos naudojimo, įrankių nuoma – išties vertas dėmesio pasirinkimas. Šiame straipsnyje kviečiame drauge aptarti pagrindinius nuomos privalumus.
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2024-05-30
Kredito reitingai atlieka labai svarbų vaidmenį finansinėse operacijose, atspindintys asmens kreditingumą, pagrįstą įvairiais finansiniais veiksmais. Veiksniai, turintys įtakos kredito reitingams, yra mokėjimų savalaikiškumas, perneštos skolos suma, kredito istorijos trukmė, naujos kredito užklausos ir panaudoto kredito rūšys. Pavėluoti mokėjimai, didelis skolų lygis ir dažnos kredito užklausos gali neigiamai paveikti kredito balus ir sumažinti asmens kredito reitingą. Reguliariai stebint savo kredito istoriją, galima gauti įžvalgų apie jų kredito reitingą ir bendrą finansinę būklę.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2024-05-29
Tyrimai rodo, kad saugumo jausmas darbe, kurį užtikrina sąžiningai mokamas atlyginimas, plačios karjeros galimybės ir pozityvi aplinka, tiesiogiai prisideda prie didesnės darbuotojų motyvacijos ir pasitenkinimo darbu. Stabiliai ir užtikrintai besijaučiantys kolektyvo nariai yra lojalesni bei geriau atlieka savo kasdienes užduotis. Ekspertai pasakoja, kokių veiksmų turėtų imtis darbdaviai, norintys, kad jų darbuotojai jaustųsi saugūs ir užtikrinti.
Nuotrauka
atostosgos
Įkelta:
2024-05-29
Kelionės į įvairias šalis gali ne tik suartinti su mylimuoju, bet ir sukurti neįkainojamus prisiminimus. Nesvarbu, planuojate kasmetines atostogas ar norite paminėti svarbią datą, svarbu pasirinkti patinkančią kelionės kryptį. Tad žemiau pasidalinsime 3 atostogų kryptimis, kurios puikiai tinka įsimylėjėlių poroms.
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2024-05-22
Elektros darbai yra būtini visose pramonės šakose ir kasdieniniame gyvenime, siekiant garantuoti elektros įrenginių eksploatacijos saugumą bei efektyvumą. Šiame straipsnyje detalizuojame pagrindines paslaugas ir jų technologines bei saugumo charakteristikas.
Nuotrauka
lagaminas
Įkelta:
2024-05-14
Kelionės yra neatsiejama gyvenimo dalis, o tinkamai pasirinktas lagaminas gali padaryti jūsų kelionę kur kas malonesnę ir patogesnę. Rinkoje yra daugybė lagaminų rūšių, tačiau šiame straipsnyje aptarsime dvi pagrindines kategorijas: dideli lagaminai ir maži rankinio bagažo lagaminai. Kiekvienas iš šių tipų turi savo privalumus ir trūkumus, todėl svarbu suprasti, kada ir kaip juos naudoti.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2024-05-10
Paštu ant ratų vadinami mobilieji laiškininkai vien tik nuo šių metų pradžios atokesnėse gyvenvietėse pašto paslaugas suteikė kone 4 milijonus kartų – apie milijoną kartų kas mėnesį. Šiuo metu mobilieji laiškininkai visoje šalyje aptarnauja apie 650 tūkst. adresų – gyventojams pristato siuntas, prenumeruojamus leidinius, taip pat pensijas bei kitas socialines išmokas.
Nuotrauka
miega
Įkelta:
2024-05-07
Miego kokybei gali daryti įtakos daugybė veiksnių. Vienas iš jų – kokybiška patalynė. Iš esmės, kokybiškam miegui turėtumėte rinktis natūralius patalynės užvalkalus, kurie leidžia orui cirkuliuoti ir pasižymi hipoalerginėmis savybėmis. Šie natūralūs pluoštai yra medvilnė, satinas, flanelė ir kiti.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2024-05-07
„Darbas LIDL? Tai aišku!“ – tokiu šūkiu šiltąjį sezoną pasitinka ir naują darbdavio įvaizdžio pavasario kampaniją pristato prekybos tinklas „Lidl“. Pagrindiniai trys šios kampanijos akcentai – aiškus atlyginimo augimas, aiškios karjeros galimybės ir, aišku, palaikanti komanda. Šeštus metus iš eilės „TOP darbaviu“ išrinkta įmonė nauju šūkiu ragina prie kolektyvo prisijungti palaikančios atmosferos, motyvuojančio atlygio ir augti skatinančio darbo ieškančius būsimus parduotuvės komandos narius: darbuotojus, vadovus ir jų pavaduotojus.  
Nuotrauka
sodas
Įkelta:
2024-05-03
Sodo laistymas iš pažiūros yra lengvai atliekamas ir ne per daug varginantis darbas, tačiau laikui bėgant, ypač jeigu laistoma labai dažnai, tai įgrysta. Laimei, yra sukurta patogi ir efektyvi laistymo įranga, kuri leidžia kasdien sutaupyti laiko ir išvengti vienų ar kitų nepatogumų. Toliau skaitydami atrasite platų sodo laistymo įrangos asortimentą ir galėsite išsirinkti puikia kaina
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Pirmąjį šių metų ketvirtį „Lidl Lietuva“ dirbančių darbuotojų vidutinis darbo užmokestis siekė 2346,46 eurus ir buvo didžiausias tarp penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. „Top Employer 2024 Lietuva“ ir „Top Employer 2024 Europe“ sertifikatus šeštą kartą iš eilės pelniusi įmonė siūlo ne tik aukščiausią atlyginimą rinkoje, bet ir teikia papildomas finansines naudas darbuotojams.
Nuotrauka
buitinė
Įkelta:
2024-04-25
Netinkamas buitinių prietaisų išmetimas gali turėti rimtų pasekmių aplinkai dėl šiuose įrenginiuose esančių pavojingų komponentų. Daugelyje buitinių prietaisų yra medžiagų, tokių kaip švinas, gyvsidabris ir chlorfluorangliavandeniliai, kurios gali būti kenksmingos aplinkai, jei jos netinkamai tvarkomos ir šalinamos. Kai prietaisai neatsargiai išmetami ir patenka į sąvartynus, šios pavojingos medžiagos gali prasiskverbti į dirvožemį ir požeminius vandenis, sukeldamos didelį pavojų ekosistemoms ir žmonių sveikatai. Šių toksiškų komponentų buvimas gali sukelti dirvožemio užteršimą, paveikti augalų gyvenimą ir žemės ūkio produktyvumą, taip pat užteršti vandenį, o tai gali pakenkti vandens organizmams ir pakenkti vandens kokybei.